Keresés

Részletes keresés

CsanHan Creative Commons License 2021.01.31 -1 0 15326

Fogadd őszinte együttérzésemet! Hiányozni fog Édesanyád a csoportból! :(

 

Mi is nagyon reménykedünk abban, hogy nyáron fogunk tudni ismét Bibioneba utazni, de egyelőre nem merünk foglalni...

Előzmény: Emoka232 (15322)
eranikó Creative Commons License 2021.01.24 -2 0 15325

Őszinte részvétem a családnak! :-(

Előzmény: Emoka232 (15322)
subinho Creative Commons License 2021.01.22 -2 0 15324

Részvétem! :(

hunaqua Creative Commons License 2021.01.22 -2 0 15323

Őszinte Részvétem !

Előzmény: Emoka232 (15322)
Emoka232 Creative Commons License 2021.01.22 -1 2 15322

Sziasztok ! A csoport nagyon régi tagja volt Emi65 aki az édesanyám volt. Mély fájdalommal tudatom hogy nem lesz több poszt tőle sajnos, mivel novembertől már a felhők közül néz le ránk. Elég sokat posztolt itt a csoportban és rengeteg információt osztott meg az utazásokkal kapcsolatban. Mindig én voltam megemlítve a "legkisebbként", és most már én bújom a fórumot, hisz annyit beszélt róla :) Remélem már idén is kitudunk utazni, és igyekszem én is minden segítséget adni, és  nem leszek rest tőletek kérdezni sem :)

CsanHan Creative Commons License 2020.08.15 -3 2 15321

Szia,

Mi nem bántuk meg, hogy elutaztunk Bibibe, mert pihentünk, amit otthon nem tudtunk volna szabadság alatt sem megtenni, mert a nagy családi házunkban mindig van tennivaló. A tenger vize így is kiváló kúra volt a gyerekeim ekcémára hajlamos bőrére. Amúgy mi soha nem szoktunk lemenni egész napra a partra, úgyhogy ez nem is hiányzott. A piacon az elmúlt években már nem nagyon vettünk semmit, mert nagyon eluralkodott a "gagyi" áru, max. zöldségek-gyümölcsöt vettünk. Idén a sétálóutcában délelőtt mentünk végig, illetve kirándultunk Udine-be, shoppingoltunk Palmanovaban, az outletben, illetve Lignanoban is sétáltunk egyet. Palmanovaba pl. pont nyitásra értünk oda, alig voltak rajtunk kívül, így kényelmesen tudtunk nézelődni. Pótoltuk a már kifogyott készleteinket is itthonra, tésztából, halkonzervekből, olivaolajból, pezsgőből és még sok másból. A július elejei magas euro árfolyam mellett is sok minden jóval olcsóbb kint (pl. a teljes kiörlésű 500 g-os Barilla tészták 0,79 euroba kerültek!). Isteni friss salátákat vettünk, amilyeneket itthon valamiért sajnos nemigen lehet kapni, még a nagy piacokon sem. Inkább az hiányzott, hogy idén ki kellett hagynunk, hogy beüljünk az éttermekbe egy-egy igazi olasz specialitásra...de azért a pizzát idén sem hagytuk ki! Az idei szezon negatívuma továbbá, hogy kicsit a félelem bennünk bújkál, már akiben. De ezzel sajnos itthon is naponta meg kell küzdenünk. Bízom benne, hogy a jövő nyár már nyugodtabban telhet, de egyelőre ez nagyon kétségesnek látszik, úgyhogy én örülök, hogy nem toltuk el jövőre az utazásunkat! :-)

Előzmény: dolgozó n (15319)
vadasz70 Creative Commons License 2020.08.14 -3 0 15320

Én voltam bejártam egy pár partrészt nyugodtan lehet menni semmi korlátozás nincs. Csak a boltokban kell fel venni a maszkot mint nálunk de ugye annak sem sok értelme van. Az utcán sokkal nagyobb tömörülések vannak. Ha lenne vírus már nem ennyi beteg lenne.

Előzmény: dolgozó n (15319)
dolgozó n Creative Commons License 2020.08.13 -3 0 15319

Szia. 

Amiket leírtál, sétálóutca, piac kihagyása, partra csak 15 óra után....   Én nekem ezektől klassz Bibione. Pont ezeket szeretem benne és pont ezért rakattuk át jövőre. /Remélem szerencsénk lesz és jövőre nem lesz ilyen gond/ Ezek hiányában nem is éri meg kimenni. :( :( Szerintem. 

Előzmény: CsanHan (15318)
CsanHan Creative Commons License 2020.07.08 -1 2 15318

Mi szombaton reggel 5 óra után pár perccel indultunk Bp. mellől és 3 rövid megállást követően 12 órakor már Bibionéban voltunk. Szlovénián keresztül jöttünk. A magyar-szlovén határon kiterelnek mindenkit a MOL kúthoz, ott tőlünk megkérdezték, hogy "Hova?" és miután megmondtuk. intettek is, hogy mehetünk tovább. .A szlovén-olasz határon egy lélek sem volt, sőt még egy autó sem volt a láthatáron, viszont van egy 10-es sebességkorlátozó tábla. Dugó sehol sem volt. Szlovéniában olcsóbb az üzemanyag, a diesel 1,046 euro volt. 

Bibionéban szombattól folyamatosan szuper idő van, tegnap éjjel esett az eső kicsit, de reggelre nem volt nyoma. A tenger is a szokásos hőmérsékletű, nagyon kellemes. Mi az elmúlt évekhez hasonlóan a Firmamento F szektorba foglaltunk napernyőt, ott én semmi különbözőséget nem látok a korábbiakhoz képest. A napernyők ugyanolyan távolságra vannak egymástól és sajnos a lejárók sem szélesebbek. Egyedül néhány új virágtartó elhelyezése jelent némi újítást, amiket a lejárók mellé tettek, illetve nincs pl. zenés torna.

Összességében jóval kevesebben vannak most, mint hétvégén voltak. Leginkább olaszok nyaralnak most itt, nagyon kevés az egyéb turista. Az üzletekben viselik a maszkot és minden bejáratnál ott van a fertőtlenítő is + kasszáknál a plexi lap, de amúgy nagyon kevesen hordanak pl. esti sétálás közben maszkot, pedig messze nem tartható még az 50 cm-es távolság sem... Szóval mi úgy döntöttünk, hogy már annyit sétáltunk az elmúlt két évtizedben a sétálóutcában, hogy most igazán nem éri meg kockáztatnunk. Ugyanígy voltunk a tegnapi piaccal is, idén kihagytuk. A partra is leginkább csak 15 óra után járunk le, mert nagyon nagy bandázásban vannak körülöttünk az olaszok. Nem úgy tűnik, mintha félnének... Esténként pl. az Atmospheraban nulla távolságtartás mellett, ugyanolyan asztalelrendezéssel, mint pl. tavaly, lehet vacsorázni. A legtöbb helyen max. plexi lapot tettek az asztalok közé, vagy virágtartókat a járdára.

Ami az árakat illeti, nem sok mindent érdemes már otthonról hozni, mert még a magas euro árfolyamot tekintve is jó áraik vannak. Tobzódunk a finomabbnál finomabb gyümölcsökben és zöldségekben, na és természetesen a fagyiban! :-)

 

Ha lenne még vmi, amire konkrétan kíváncsi lennél, írd meg és válaszolok, ha tudok.

 

Előzmény: Nane72 (15316)
CsanHan Creative Commons License 2020.07.08 -1 0 15317

Szia, mi itt vagyunk, a nap folyamán igyekszem írni! 

Előzmény: Nane72 (15316)
Nane72 Creative Commons License 2020.07.06 -1 0 15316

Valaki, aki lent van Bibioneban egy rövid beszámolót írni.Köszönöm.

Ivett Stadler Creative Commons License 2020.07.01 -2 0 15315

Sziasztok!

 

Előszőr mennénk Olszországba, Bibionet választottuk.Érdeklődnék Hotel Horizontet ismeri valaki? Esetleg vélemények?

Köszönöm:Ivett

Emi65 Creative Commons License 2020.06.29 -2 0 15314

Mi a Colombus e Ippocampoban leszünk. Most leszünk ebben harmne legyen adszor. Mindkét lábamat műtötték és nekem fontos, hogy ne legyen messze a parttól. Bár az is igaz, hogy Bibiben nincs negy távolság. 

Egyébként én is helyettesítek és mi is csak szombaton tudunk indulni. Az elmúlt időszakot ( ezt az évet) én is végig dolgoztam. Szociális területen dolgozom. A legkisebb gyerekem jövő héten lesz tizennyolc. Szóval szerintem hasonló a helyzet mint nálad. Nagyon jól fog esni egy kis pihenés. 

Előzmény: CsanHan (15313)
CsanHan Creative Commons License 2020.06.28 -1 0 15313

Szia!

 

Hát igen, én is bíztam benne, hogy igazak az infók és fogunk tudni utazni. Én is nagyon várom, mert nagyon nehéz időszak volt az elmúlt néhány hónap, nekem végig be kellett járnom dolgozni, a két gyerek ugye otthon volt, a fiam érettségizett....szóval idén minden eddiginél jobban várom a pihenést! Sajnos csak szombaton tudunk indulni, mert még egész héten helyettesítenem kell, remélem a korábbi évektől eltérően nem lesz nagy dugó délelőtt...

 

Mi most éppen 4. alkalommal fogunk a Croce del Sud apartmanba menni:

https://www.etgroup.info/hun/lista-apartmanok/appartamenti-croce-del-sud-lavinia-ed-emilio_s78/

 

Már meguntuk a nyüzsgő sétálóutcát és ez közel van a központhoz, szuper kocsibeállója van és jó nagy terasza, szép nagy asztallal...

Előzmény: Emi65 (15312)
Emi65 Creative Commons License 2020.06.28 -2 0 15312

Szia!

 

Mi is szombaton megyünk. már nagyon várjuk! Nagyon drukkoltam, hogy tudjunk utazni, mert én is olyan szférában dolgozom, ahol tilalom volt. 

Ti melyik apartmanban lesztek ?

Előzmény: CsanHan (15310)
CsanHan Creative Commons License 2020.06.27 -1 0 15311

Élménygazdag nyaralást és jó pihenést kívánok!

Előzmény: Róbert333 (15309)
CsanHan Creative Commons License 2020.06.27 -1 0 15310

Köszi az infókat! A jövő hét végén mi is megyünk! :-)))

Előzmény: Róbert333 (15309)
Róbert333 Creative Commons License 2020.06.26 -1 2 15309

Itt vagyunk Bibioneében! közel nincsenek annyian mint szoktak lenni,Ezért még élvezhetőbb! A játék barlangok működnek, mindenhol fertőtlenítő Szerek. a maszkosok nincsenek többen mint nálunk otthon. a tengerparti hangulat ugyanolyan mintha nem lenne vírus! A Bringóhintók már elektromosak. :) Ez az új amit felfedeztünk.

Nem is értem miért vannak ilyen kevesen magyarok. Csak egy családdal találkoztunk.

Az árak persze maradtak.

Gyertek ne féljetek két hét múlva írok (annyi a lappangási idő)

 

CsanHan Creative Commons License 2020.06.16 -1 0 15308

Szia,

én várnék még a helyedben, augusztus messze van még... 

Ha mi elutazunk idén is, akkor beszámolok a tapasztalataimról.

Az Europa facebook oldalán egyébként vannak képek arról, hogy milyen lett idén a part:

https://www.facebook.com/europatouristgroup/

Azt gondolom, hogy nyilván a pandémia miatt nem olyan lesz az idei nyár Bibiben, mint a megszokott. De sajnos itthon sem lesz az! Még hosszú ideig óvatosnak kell lennünk és be kell tartanunk az ajánlásokat akár itthon vagyunk, akár külföldön...

Előzmény: alitta1972 (15303)
CsanHan Creative Commons License 2020.06.16 -1 0 15307

Szia,

nekünk július 4-től van foglalásunk Bibioneba...7 nappal előtte még lemondható... Én is próbálom követni az olasz híreket is és jelenleg azt gondolom, hogy ha megszűnik a veszélyhelyzet itthon és már utazhatok (azon ágazatok egyikében dolgozok, amelyek le vannak tiltva), akkor esetleg még a 14 napos karantént is bevállaljuk. Te nem vagy most karanténban?

Előzmény: Kovács szaki (15306)
Kovács szaki Creative Commons License 2020.06.16 -1 0 15306

Karantén már nincs, se oda- se visszafelé. Èn most érkeztem vissza, igaz nem Bibionébol, hanem északabbról, Trento-Bolzano környékéröl.

Most a pünkösdi iskolai szünet alatt visszaérkeztek a német turisták. Azért még nagyon kevés turista volt, a határokon semmi probléma, kb 5-10 perc várakozás az osztrák-olasz határon, de semmi ellenörzés.

Az emberek gyakorlatilag midenhol maszkban járnak, az utcán is, mert ez eddig kötelezö volt, ezt most enyhitik és már látni maszk nélküli embereket is az utcán. A maszkhordás a turistáknak nagyon furcsa, de ez augusztusig biztos, hogy megváltozik. Vita van még a büfés étkeztetésekröl a szállodákban, mert az nem túl higiénikus. Plexiglasos megoldás a strandon nem lesz, a vízben meg mindenki azt csinál, amit akar.

Szerintem lapozd ezt át, ha még nem ismered. https://www.bibione.com/hu/news/covid-19/

Előzmény: alitta1972 (15305)
alitta1972 Creative Commons License 2020.06.16 -1 0 15305

Köszönöm. Ha most júniusra lett volna időpontom, azt én is leko rtam volna. Remélem alakul a helyzet augusztusig!

Előzmény: Zsebeni (15304)
Zsebeni Creative Commons License 2020.06.14 -1 0 15304

Szia, mi lemondtuk! Most mentünk volna. Nincs kedvem 2 hét karanténba menni! De augusztusig sok minden változhat még. Szerintem várjál.

Előzmény: alitta1972 (15303)
alitta1972 Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 15303

Sziasztok.

Attila vagyok.

Már 5 alkalommal nyaraltunk Bibiónéban.

Utoljára 3 éve. Az idén augusztusban mennénk, de nem tudom érdemes-e elindulni, vagy halasszunk egy évet. Olvastam , hogy biztonsági zónákat alakítanak ki a strandon. Ez még nem is lenne gond, de plexi elválasztókról olvastam. A vízben hogy tervezik a távolságtartást?

A sétáló utcában imádtuk a forgatagát. Vajon az idén ez hogy lesz?

Esetleg tud valaki korrekt  infót? Mi van, mi várható!

Esetleg volt már valaki lent, elmesélné mit tapasztalt?

Még van egy hónapunk, hogy eldöntsük, utazunk-e.

Köszönöm előre is a segítséget!

Sziasztok!

RoliApu Creative Commons License 2020.06.03 -1 1 15302

Szia!

Keresőbe beírtam: 

bibione high resolution pictures

 

Ezt adtak ki többek között:

gettyimages

 

Előzmény: saabee (15301)
saabee Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 15301

Sziasztok!

 

Esetleg van valakinek ötlete azzal kapcsolatban, hogy lehet-e valahol Bibone-ról postereket venni?

Vagy nagy felbontású képeket beszerezni, amiből poszter méretet (min. A3) lehet nyomtatni?

p0809 Creative Commons License 2020.05.17 -1 0 15300

Az előttem szóló bevágta a lényeget.

 

off

 

Valóban, az asztali gépemen nekem is beriasztott az ESET. Elnézést!

Ne nyissátok meg az általam írt link-et, sajnos valóban fertőzött, bár egy elég régi trójai amúgy.

 

1. HTML/ScrInject.B trójai

Elterjedtsége a februári fertőzések között: 3.93%, előző havi helyezés: 1.

A HTML/ScrInject trójai egy RAR segédprogrammal tömörített állomány, amely telepítése során egy üres (c:windowsblank.html) állományt jelenít meg a fertőzött gép böngészőjében. Hátsó ajtót nyit a megtámadott rendszeren, és ezen keresztül a háttérben további kártékony JavaScript állományokat kísérel meg letölteni.

Bővebb információ: www.eset.hu/tamogatas/viruslabor/virusleirasok/scrinject-b-gen

 

off

 

 

Előzmény: tefi (15298)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.05.17 -1 0 15299

 

 

Előzmény: tefi (15298)
tefi Creative Commons License 2020.05.17 -1 0 15298

Nem tudtam megnézni az oldalt,mert ezt írta ki:

 

A számítógép kártevőt észlelt
Ezen a weboldalon veszélyes tartalom található.
Kártevő: HTML/ScrInject.B trójai
A hozzáférés le lett tiltva. A számítógépe biztonságban van.

 

A gépemen Eset Internet Security van.

Nem biztos,hogy védelem nélkül ki kéne próbálni másnak is!

Előzmény: p0809 (15297)
p0809 Creative Commons License 2020.05.16 -1 0 15297

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!