Keresés

Részletes keresés

DirkG Creative Commons License 2019.05.30 0 0 1676

A redőnyök felújítása közben kedvet kaptam a napellenző tuningolásához is. A dolog odáig fajult, hogy vettem hozzá egy csőmotort (Smart-Home). Meglepően könnyen ment a beépítés, pedig azt gondoltam hogy a 15 éves egyedi gyártású napellenző miatt lesz szívás bőven, de nem így lett. A tekerős hajtóművet kellett csak leszerelni, betolni a motort a tengelybe, a végét rögzíteni (minden csavar és furat passzolt/ott volt ahol kellett), szóval öröm a köbön :)

 

Egy gondom van: két nyitást/zárást már nem bír a motor, a második kör behúzása vége felé 10-15 percre kikapcsol (aktiválódik a védelem, szerintem túlmelegedés miatt). A ponyva maga 10m2 méretű kb (3.5 x 3 méter), ehhez 50Nm-es motort vettem, ami elvileg háromszor ekkora napellenzőhöz ajánlott, szóval jócskán túlméreteztem.

 

Tartok tőle, hogy a mechanika (csuklókarok) környékén szorulhat a szerkezet, de soha nem használtam még ilyen napellenzőt, ezért fogalmam sincs, hogy mennyire kellene könnyen mennie. A kézi hajtóműves működtetéssel van pár hónapos tapasztalatom, ami alatt többször ki/be húztam: kifelé menet minden rendben, szinte magától megy, minimális erőkifejtéssel kellett tekerni csak. Zárásnál viszont nem kicsi erő kellett hozzá, a feleségem pl. már alig tudta egyedül betekerni. Ez így egy kb. 10m2-es csuklókaros napellenző esetén mennyire normális? Szerintem a motor is ezzel küzd. Műszerrel kimérve egyébként az az érdekes jelenség van, hogy nyitás irányban 210W-ot fogyaszt a motor, zárás irányban pedig 185W-ot.

 

A fentiek alapján szerintetek érdemes szétbombázni az egészet, vagy inkább a motor lehet a hunyó?

 

A redőnyöknél is ilyen motort használok amúgy (csak ott a kisebb, 30Nm-es modellt), ott is megesik a dolog, de ahhoz legalább 6-8 alkalommal kell fel/le mozgatni folyamatosan (azt is nagyobb felületű palástnál, pl erkélyajtó), hogy leállítsa a védelem a motort 15 percre.

 

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.28 0 0 1675

Íme 2 fotó

 

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 1674

Bocsánat, de ma jó idő volt és a kertben dolgoztam. De igyekszem reggel fotózni.

Előzmény: Tarzy52 (1663)
DirkG Creative Commons License 2019.04.27 0 1 1673

Tök szuper, azóta fel is hívtak a Baltaváritól, nagyon korrektek voltak, rengeteg tanácsot kaptam telefonon, és még azt is felajánlották hogy kapok ajándékba műanyag elemeket (bevezetőket). Egyre inkább látom, hogy nagy szerencsém van, hogy B-Rekordos a ház, tök profi megoldás, csak máshogy kell kicsit szerelni mint a régi lakásomban a klasszikus külső tokos redőnyöket :) Ma ki is cseréltem két palástot szúnyoghálóstul, és szép lassan haladok tovább. Mivel eltökélt szándékom hogy alu palást lesz mindehol, ezért havi 1-2db-ot újítok fel, így anyagilag se fáj annyira :)

 

Előzmény: iszp (1659)
metalhammer Creative Commons License 2019.04.25 -1 0 1672

Nem tartok semmitől csak még nem próbáltam műanyag ablakon.

Előzmény: Tarzy52 (1671)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 1671

Mitől tartasz......., lefújja a szél? 

 

A műanyag ablak tokja is cella szerkezetes, nem tömör műanyag......

 

Ha gondolod fogasd meg több helyen a redőnylefutókat!

Előzmény: metalhammer (1670)
metalhammer Creative Commons License 2019.04.25 0 0 1670

Igen azt tudom, köszi. De nem tudom elég-e nekem a 4 cm hosszú vagy sem mert olyat adtak hozzá. Vagyis fog-e annyit amennyit kell vagy tegyem fel hosszabbal inkább?

Előzmény: Tarzy52 (1669)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 1669

 

A redőnydiszkont oldalán ezeket javasolják:    https://redonydiszkont.hu/spl/207919/Csavartakarok-csavarok 

Előzmény: metalhammer (1668)
metalhammer Creative Commons License 2019.04.24 0 0 1668

Műanyag ablakra való redőny rögzítéshez jó a 4x40-es facsavar vagy inkább önmetsző csavar ajánlott?

Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2019.04.24 0 0 1667
Köszönöm szépen
Előzmény: Tarzy52 (1666)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 1666

Szia!

 

Üdv a fórumban!   Itt próbálj körülnézni, vagy érdeklődni:https://redonydiszkont.hu/

 

esetleg ez......? : https://redonydiszkont.hu/7--Gumigeder 

Előzmény: Székelyhidi Lacek (1665)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2019.04.24 0 0 1665

Sziasztok! Most csatlakoztam a fórumhoz és lenne egy kérdésem lehet nem idevaló de hátha. A szúnyogháló ajtók alatt szokott lenni az a szőr csík vagy seprű féleség ami meggátolja hogy bejöjjön a bogár ,azt hiszem arra való. Annak mi a hivatalos neve?

Köszönöm a segítséget!

gabkagabka Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1664

A fédert hogy lehet megigazítani? Egy műanyag valamivel csatlakozik a léchez, azt a műanyagot kellene elcsúsztatni addig, hogy merőlegesen álljon a tengelyre?

 

Mivel a bal oldali eléggé ferdén áll a redőnyléchez viszonyítva, a jobb oldali jónak tűnik.

 

Gondolom szállításnál csúszhatott el, azt jól gondolom, hogy merőlegesen kellene állnia a redőnyléchez viszonyítva? Mert ha most elkezdem feltekertetni a redőnyléceket, akkor kicsit ferdén tekeri a fémszalagot a lécekre és megsérti a lécek felületét.

 

 

 

Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1663

Várom a képeket!

Előzmény: oldmumus_v.2 (1662)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1662

Szombaton fotózok majd, de jól megy.

Előzmény: Tarzy52 (1658)
gabkagabka Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1661

Illetve még azon gondolkoztam, hogy ha rendelek még alumínium redőnyt érdemes-e 1-2 léccel többet rendelni hozzá, mint amennyi elegendő lenne, mivel a tengelyhez való rögzítésnél a felső pár lécet meg tudja sérteni az a két fém szalag szerű valami amivel rögzítve van a tengelyhez?

gabkagabka Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1660

Felraktam én is életem első motoros alu redőnyét. Viszont lehet elrontottam annyiban, hogy a lefutó sínt felülről kb 25 cm-re fogattam meg, így az oldalpofát nem fogattam bele. Bár nem tud kiesni a lefutó sínből, mert a tok súlya lefele nyomja. Lehet a profik az oldalpofával együtt fogatják a lefutó sínt az ablak keretéhez? De gondolom túl nagy jelentősége úgy sincs.

iszp Creative Commons License 2019.04.21 0 0 1659

baltavári rendszerem van. adnak alkatrészt szívesen, de az email nem erősségük. hívd fel őket telefonon, azon gyorsabb.

Előzmény: DirkG (1656)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.21 0 0 1658

És hogy sikerült?    Meg vagy elégedve magaddal..????

 

Esetleg láthatnánk........ - mindig, mindenből tanul az ember!

Előzmény: oldmumus_v.2 (1657)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1657

Tegnap felszerelésre kerültek a megrendelt termékek.

Előzmény: Tarzy52 (1655)
DirkG Creative Commons License 2019.04.19 0 0 1656

Sziasztok!

 

Jópár éve már, hogy magamnak szerelem/újítom fel a redőnyöket, egész sokat tanultam a témában, így amikor pár hónapja új házba (mármint nekem új :) ) költöztünk, alig vártam hogy belevethessem magam a redőnyök cséréjébe. Aztán jött a hideg zuhany: Baltavári rendszer (rejtett tokos B-Rekord) van a házban (egyébként 15 éve épült kb.), semmi nem szabványos, saját redőnylábaik vannak, hozzá saját bevezető, a tok is spéci, stb...

 

Szóval palástot még csak-csak cserélek, de a legtöbb ablakon van szúnyogháló is, és azok is nagyon gatya állapotban vannak sajnos. Ezek B-Rekord rendszerek úgy néznek ki, hogy a szúnyogháló tengelye a redőnytengely alatt van, és magára az ablaktokra felcsavarozott konzolok tartják. Ezek a konzolok ráadásul tartalmaznak egy műanyag elemet is, erre pattintható fel maga a redőnyláb, így azt teljesen csavar és tükörgomb mentes.

 

Namost ha jól látom, akkor a Redőnydiszkont és társainál fellelhető integrált szúnyogháló rolók mind úgy vannak megoldva, hogy a tok oldalpofájára van felfogatva a tengely. B-Rekordnál ilyen sincs, egy hosszú polisztirollal bélelt üreg az egész (hosszabb mint a nyílászáró szélessége), gondolom ezért is fogatják a háló tengelyét az ablaktokhoz.

 

A Baltavárinak már a második e-mailt írom alkatrész árajánlat ügyben, de nem igazán válaszolnak. Gondolom komplett felmérés+szerelés esetén állnak csak velem szóba, vagy csesztetni kéne őket telefonon, vagy nem tudom...

 

Szerelt már valaki ilyen redőnyt? Létezik esetleg olyan viszonteladójuk, akinél tudok venni kisker szinten alkatrészeket? Illetve egyéb megoldási javaslat is jöhetne a szúnyoghálóra.

 

Gondoltam arra is, hogy dobom az egészet, és rendelek új és "szabványos" kombi lábakat, de maga a B-Rekord tok ugye adott, és e miatt nem tudnám felfogatni a szúnyogháló tengelyét.

 

 

Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 1655

.......innen lemaradt a link.:

 https://redonydiszkont.hu/spd/unas_340191/3-Redonylab-hagyomanyos-muanyag-kefes-feher

 

Ez a lefutó 4,5 cm széles, 6 cm hosszú, ebben a hosszirányban fut le a redőny egy 2,5 cm mély, 1,4 cm széles vájatban!

Ehhez lehet kapni redőnybevezetőt is!

Előzmény: Tarzy52 (1653)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 1654

Szerintem csak a meggörbült bádog síneket kell, de majd meglátjuk amikor megérkezik a rendelés és le lesz szedve a régi sín.

Előzmény: Tarzy52 (1653)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 1653

Szia!

 

Akkor halad a dolog...........amúgy én arra gondoltam, hogy el kéne távolítani azt a "barna lécet" mindkét oldalról, és helyettük egy-egy ilyen kefés redőnylábbal lehetne megoldani!

 

Lehet a léceket hozzá kéne szabni, de jó lehet......!

 

 

Előzmény: oldmumus_v.2 (1652)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 1652

Semmi gond. Belinkelt web bolttal tisztáztam mindent és meg is rendeltem.

Előzmény: Tarzy52 (1651)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.03 -1 0 1651

Bocs, de tegnap óta valami hálózati DNS gondom van a laptoppal, telcsiről,meg kicsit bonyolult.., !

Előzmény: oldmumus_v.2 (1650)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 1650

Itt vannak a további fotók:

 

 

a pirossal megjelölt részen lehet látni a fő okot. A vékony bádog csík felvette a nyáron lehúzott és bedagadt műanyag formáját. Emiatt szorul és akad.

 

Itt látható táv 35mm, tehát 37-es hivatalossal kell számolni.

 

Előzmény: Tarzy52 (1649)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 1649

Ok!

 

Figyelni fogom!

 

Jó éjt!

Előzmény: oldmumus_v.2 (1648)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 1648

holnap tudok több fotót feltenni a adatokkal.

Előzmény: Tarzy52 (1647)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 1647

Tehát van egy redőnyöd, ami adott szélességű (X cm) és jelen állásban az ablak két oldalán lévő vas lefutóban mozog, amelyek az ablaknyílás két oldalán lévő léchez vannak fogatva!

 

A vas lefutó helyébe keresel lefutót! Ez az alu 35-37 mm mélységű ott ahol a redőny fut benne?

 

Mennyi a távolság a redőnyléc vége, és az a pont között ahova a barna léc fel van szerelve?

(gondolom a másik oldalon is van egy "barna léc"? ) 

Előzmény: oldmumus_v.2 (1646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!