Keresés

Részletes keresés

no_holy_shit Creative Commons License 2015.02.27 0 0 340

Hat en 5 hetet vettem ki, amibol 2 het 3 napos es 1 het 4 napos volt, megsem volt Egyszeru.Most pl. Nem tudnam megengedni idoben. ..

Előzmény: pimpa007 (339)
pimpa007 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 339

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy aki a 28-30napos útra ment, hogy kért/kapott szabadságot? Simán elengedték, vagy fizetés nélkülit kért? (nálunk nincsen leállás, irodai munka, és eddig két hét volt a leghosszabb egyben kivett szabadságom)

 

Akikkel útközben találkoztatok, tartjátok még mindig a kapcsolatot? Június-Júliusban érdemes nekivágni?

 

A másik, ami nehézséget okoz, hogy az ötéves kislányomat mennyire viselné meg a távollét, vannak-e szülők, akik a kicsit itthonhagyva vágtak bele, és milyen volt?

baabek Creative Commons License 2015.02.18 0 0 338

Sziasztok!

tavaly nyáron megcsináltuk a Portugál utat, amiről elég kevés magyar információt lehet találni a neten
úgyhogy csináltunk egy blogot, kifejezetten útmutató jelleggel, azoknak, akik ezt az utat szeretnék megcsinálni
a blog itt érhető el (még frissül):
http://caminoportuguesguide.blogspot.hu/

 

buen camino!

frengi Creative Commons License 2014.09.07 0 0 337

Úgy az egész ronda, tehát majdnem mindegy honnan indulsz, Leon második fele olyan amilyen, de Virgentől már egész elviselhető. Azért ez nem a kéktúra, itt szép tájakról erdők-mezőkről kár ábrándozni.

Előzmény: no_holy_shit (336)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.09.07 0 0 336

akor mar inkabb astorgatol, mert a leonbol kivezeto szakasz nagyon ronda...

Előzmény: frengi (335)
frengi Creative Commons License 2014.09.05 0 0 335

Nagyon jól teszed, hogy Leontól mész, mert addig nem nagyon érdekes a táj. Rioja még csak csak, de a Meseta csak először érdekes, Leon előtt meg kifejezetten lepusztult a környék, sokszor volt olyan érzésem, hogy csak innen el, mielőbb.

Leontól még van egy hosszú, lapos szakasz, de Hospital de Orbígótól már kifejezetetten változatos. Jönnek a szép városok Astorga, Ponferada, stb. A hegyek inkább lefelé húzósak, arra készülj fel térd szempontjából (sok brokkolit egyél és legyen nálad kinezi tapaszt) pár kliométeren 700 m-s szintkülönbség is van és az út is elég netzes, néha jobb a műutat választani, ha olyan az idő. Persze életkor kérdése is.)Még ilyenkor viszonylag jó az idő, de ha rossz is fűtésre ne számíts sehol. A gondot a nem száradó bakancsok és ruhák okozzák (egy mini hajszárítóval rá lehet segíteni) .
Ilyenkor már kevesebb a kiránduló is akik az utólsó 100-ra neveznek. Ha mégis sokan vannak akkor nem árt előző nap a következő napra foglalni a szállást.(más ahol egyáltalán felveszik a telefont). Ez azért már Portomarinnál ki szokott derülni, ha ott megnyitják a sportcsarnokot, akkor várhatóan végig tömeg lesz, érdemes a nagyobb városokat kihagyni .
Jó utat, és a legjobb ha egyedül mész, mert az uton soha egy pillanatra sem vagy egyedül.

Előzmény: agibea (334)
agibea Creative Commons License 2014.07.24 0 0 334

Szeptemberben indulnék először, Leontól tervezem. Valaki tervezi még akkor az indulást?

 

frengi Creative Commons License 2014.06.14 0 0 333

Csak tudnám, hogy a magyarok miért repülnek Madridba, ha SJDP-be akarnak menni? Minenki igy megy, pedig repterek vannak sokkal közelebb is, pamplona, Biaritz, Bilbao, Lurdes.

Bizitos van valami oka, de még nem jöttem rá, talán szeretnek buszozni. Nem tudom

Előzmény: 01ricco (331)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.13 0 0 332

300km-re eleg 7 nap is, tehat 12 biztos. (bar a fizikai allotodat nem irtad, meg az sem hogy mennyit szeretnel latni az epuletekbol/tajbol)

 

"Egyenlőre egyedül indulok"

lesz eleg ismerkedni vagyo kedves ember :-)

Előzmény: 01ricco (331)
01ricco Creative Commons License 2014.05.12 0 0 331

Szaisztok!

 

Íme az én tervem az Útra. Az egész utat idő hiányában sajnos nem tudom bejárni, ezért úgy gondoltam, hogy Leónnál kapcsolodom be. Így is 300km vár rám kb.

 

A terv:

 

Juni 26 Bp-Madrid Ryanair majd Madrid-León busszal.

 

Visszafelé: Júl 9 Santiago-Madrid Ryanair, alvás Madridban

                  Júl 10 Madrid-BP Ryanair.

 

 

Így az utazás ezen részének a költsége jelenlegi árakon 100,000Ft-ba állna meg.

 

Ebben a formában lenne 12 napom az Útra.

 

Szerintetek hol a buktató? 

 

Egyenlőre egyedül indulok, valaki nem tervezi ez időtájt?

  

no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.07 0 0 330

Előzmény: no_holy_shit (329)
no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.07 0 0 329

no_holy_shit Creative Commons License 2014.05.05 0 0 328

koszonom!

 

hosszu hetveget kihasznalva par oraja erkeztem vissza a marktoberdorf - bregenz szakaszrol :-) majd rakok par kepet

Előzmény: frengi (327)
frengi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 327

Én már voltam a Porto-Santiago szakaszon, most visszafelé szeretnék menni, majd ahogy sikerül, Ronceswalles-ből indulok, Pamplona, aztán Óbrigóig gyalog. Ott egy 2 hetes önkéntes munka vár rám, és majd Astorgából Santiágóba, valahogy, az utólsó szakaszt kihagynám, Melidétől nem egy nagy durranás, bár jó szálláshelyek vannak. Portóban szeretnék elidőzni, vagy előtte végig az óceán partján, aztán onnan vissza Barcelónaba, és úgy haza, de hát ember tervez. A Rates-Porto szakasz nagyon szép, végig a parton, és sehol semmi csak a viz, meg a homok, oda visszavágyom, hogy egy kis nyugalomban tölthessek el ott egy pár napot. Villa Che-ben van egy jó kis családi pnazió, az jobb választás, mint a Lavra kemping, ajánlom aki arra jár. 

Előzmény: no_holy_shit (325)
karczt Creative Commons License 2014.04.29 0 0 326

köszönöm szépen az ajánlásokat!

no_holy_shit Creative Commons License 2014.04.29 0 0 325

"én jövőre tervezem a portugál utat :)"

 

en is :-)

Előzmény: alicoins (324)
alicoins Creative Commons License 2014.04.29 0 0 324

ezt mos találtam: lehet ismered: http://www.overlandbudapest.hu/magazin/camino-del-norte-140225/ tőlük tudsz esetleg tanácsokat kérni :)

 

én jövőre tervezem a portugál utat :)

Előzmény: karczt (320)
frengi Creative Commons License 2014.04.26 0 0 323

Minden útról részletes könyv van az Outdoor sorozatban a Stein verlagtól a Raimund Joos - Kasper szerzőpárostól. 

Szerintem az Amazontól Mo-on is meg lehet rendelni. Németől persze kell hozzá tudni. 

magyarul csak a Cordula Rab féle francia ut elérhető, és a portugál útról is kapható valami. 

no_holy_shit Creative Commons License 2014.04.25 0 0 322

szerintem a camino del norte-ra gondolt (ha jol latom (?) ez pedig a francia ut)

Előzmény: clavicula (321)
clavicula Creative Commons License 2014.04.25 0 0 321

http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Cordula_Rabe_Szent_Jakab_zarandokut_A_Pireneusoktol_Santiago_de_Compostelaig&id=112732&type=22

 

Vagy

 

http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=John_Brierley_Camino_de_Santiago_Zarandok_utmutato&id=118364&type=22

 

Ennek az utóbbinak két változata van az egyik egy vékonykább csak térkép+ 1 oldal ismertető, a másik egy bővebb írás, sok infóval, de vastagabb és nehezebb is.

 

Mindkettőben vannak hülyeségek és pontatlanságok.

Előzmény: karczt (320)
karczt Creative Commons License 2014.04.25 0 0 320

Sziasztok,

 

Nyáron vágok neki az északi útnak. Valaki a járta már az utat közületek? Ha igen milyen útikönyveket használt?

Surtessphoto Creative Commons License 2014.04.25 0 0 319

Köszönöm Nektek! :)

no_holy_shit Creative Commons License 2014.04.23 0 0 318

buen camino!

Előzmény: Surtessphoto (316)
clavicula Creative Commons License 2014.04.23 0 0 317

Buen Camino!

Előzmény: Surtessphoto (316)
Surtessphoto Creative Commons License 2014.04.20 0 0 316

1 hét és indulok :)
Már nagyon várom!

no_holy_shit Creative Commons License 2014.03.26 0 0 315

[ize, en igazabol nem fotozok! tehat valszin felreertjuk egymast, azaz en ertelek felre teged. nalam a foto: ranyomok es kep lesz belole. ha eletlen vagy sotet az nem jo. ezen tul nem erdekel. ez nekem olyan mint egyeseknek eljutni A-B-be egy autoval]

Előzmény: Surtessphoto (313)
Surtessphoto Creative Commons License 2014.03.26 0 0 314

De jóóó :)
Köszönöm,örülök,hogy rálestél az oldalamra!

Előzmény: clavicula (312)
Surtessphoto Creative Commons License 2014.03.26 0 0 313

hát,lehet,hogy féreértjük egymást,én nem tájfotós vagyok,sokkal inkább hangulati képeket készítek.Amolyan önkifejezés ez számomra,de köszönöm a tanácsot!
És tuti nagyon élvezni fogom :)

Előzmény: no_holy_shit (309)
clavicula Creative Commons License 2014.03.26 0 0 312

Megnéztem a képeidet, tetszenek.

És jót mosolyogtam....

Ezt a Camino-n fotóztam:

Előzmény: Surtessphoto (307)
clavicula Creative Commons License 2014.03.26 0 0 311

Sokkal kevesebbet fotóztam, mint gondoltam, nagyon sok kép csak a fejemben van meg, ha az ember megáll fotózni kiesik a ritmusból és nagyon nehéz visszarázódni!!! Ha legközelebb útra kelek, akkor sem fogok nagy gépet vinni, mert felesleges!

Előzmény: no_holy_shit (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!