Keresés

Részletes keresés

Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.22 0 0 264
Sziasztok!!

Mindenki nyaralni ment???
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.13 0 0 263
Sziasztok.

"tzuiop" szeretnék tőled valamit kérdezni,csak nem akarom itt ország-világ elött.Légyszi dobj nekem 1 emilt erre:harmonika@kabelnet.hu
Előre is KÖSZI!!!!
Sziasztok! Lala
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.13 0 0 262
Sziasztok!!

Köszi a kiegészítést Kico.Ezért idén Pécsudvardon Te ihatsz az én pálinkámbol:-)))))
Mindenkinek a legjobbakat!!!
Sziasztok. Lala
tzuiop Creative Commons License 2006.06.12 0 0 261

Já igráju na garmóskeeee...

 

:)

kico Creative Commons License 2006.06.12 0 0 260
Na már akkor a felsorolásból ki ne felejtsük az olasz fisarmonica és az orosz garmoska kifejezéseket! :-)
tzuiop Creative Commons License 2006.06.09 0 0 259

Én vagyok a hibás,mert általában Harmónikának hívom a hangszereteket,de a lejjebbi üzenetet több fórumra(Django Reinhardt,Akusztikus Gitár,stb) is elküldtem és ott ezzel a hibás szóhasználattal tudtam csak egyértelművé tenni, hogy milyen hangszeres újdonság lesz a koncertünkön.:)

 

 

Előzmény: Lajosss:-))) (258)
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.09 0 0 258
Sziasztok!

Az a hangszer ami néhányunk nyakában szokott lógni,(Zoli,Kico,+magam),az harmonika.Németül:akkordeon,angolul:accordion.Vajon hová tűnt a "tangó" előle???Annak a hangszernek a neve amivel a tangót játszák:bandoneon,ami még csak nem is hasonlít ahhoz a hangszerhez,amin mi játszunk.Bár szerintem Piazzolla mosolya sem lett volna túl őszinte,ha le "tangóharmónikázzák" a hangszerét,pedig több köze volt e számomra nagyrabecsült stílushoz,mint itt bármelyikünknek.
Sorry,ha valakit megbántottam..............
Sziasztok! Lala.
tzuiop Creative Commons License 2006.06.09 0 0 257

Tegnap a koncert végén megkérdeztem Marosi Zoltánt, hogy milyen szóval illessem nemes hangszerét és ő a Tango(ó)harmónika megnevezést kérte.

:)

Előzmény: anikó1980 (252)
hepkitten Creative Commons License 2006.06.09 0 0 256

Ha jól értem, itt tulajdonképpen helyesírási vita zajlik ;) A szót határozottan rövid "o"-val kell írni kfinomult nyelvi ismereteim szerint.

kico Creative Commons License 2006.06.09 0 0 255

Szerintem az igazi tangóharmonika a bandoneon.

 

Mondom!

 

Szerintem.

Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.06.08 0 0 254
Sziasztok!!

Valaki mesélje már el nekem,hogy mi az a "tangóharmónika".Mert idáig már sokat hallottam róla,de látni még nem láttam.Ha valakinek van róla képe,azt ide várnám: harmonika@kabelnet.hu

Jól beszélsz Anikó.Mááááááár szeretlek.:D:D:D:D

Sziasztok:-))
tzuiop Creative Commons License 2006.06.08 0 0 253

Kedves Anikó!

 

Azért tettem zárójelbe a tangót,mert az akkordeonilag átlagos műveltségűnek tekinthető emberek így értik meg, valamint szerény zenekaromban van egy kromatikus szájharmónikán játszó ember is és szerettem volna a félreértéseket elkerülni(hátha valaki még egy szájharmónikásra asszociál).

 

A reklámot azért nem "off"-ként raktam be,mert tudtommal a két Zoli jóban van és mivel nincs túl sok Oroszzolis koncert ezért gondoltam, hogy egy hasonlóan színvonalas harmónikajátékra kíváncsinak lehetnek itt is páran.

:)

 

 

Előzmény: anikó1980 (252)
anikó1980 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 252
Sziasztok!

Ti tudtok valamit Orosz Zoli Művészetek Palotája-beli koncertjéről?

A múltkor a tévében hallottam róla valamit,de mire berohantam a szobába,már épp harmonikázott,és így lemaradtam az információról...csak annyit hallottam,hogy a MÜPA lesz a helyszín és valamikor októberben lesz talán.

Kérlek Titeket,ha valaki tud valamit ezügyben,ossza meg velem! :-)

Egyébként meg...öö...érdekes ez a fan club....kedves tzuiop....én nem tudom...de ha már reklámfelületnek használod ezt a fórumot,és nem Zolival kapcsolatban írsz,talán annyit mégis figyelembe vehetnél,hogy soha nem nevezné a hangszerét tangóharmónikának....sőt...szerintem még harmónikának sem...én ideáig ezt valamennyi koncertjén hallottam,hogy elmondta...és ha már Ő ezt ennyire fontosnak érzi,talán ebben a fórumban megérdemelné,hogy csak harmonikának nevezzük...vagy rosszul gondolom? :-)
tzuiop Creative Commons License 2006.06.07 0 0 251

Holnap este 9-től a Hot Club of Hungary játszik a Vera Jazz Caféban(Dohány-Osvát sarok(a Blahánál)) Marosi Zoltán (tangó)harmónikás vendégeskedésével!!

Nagyon finom,franciás lett tőle a swingünk!:)

 

http://hotclubofhungary.hu

 

 

 

brian4ever Creative Commons License 2006.06.04 0 0 250
Kedves tzuiop !

Nagyon megköszömöm a segítségedet remélem révbe ér a fáradozás én nagyon bízom benne !

Még1x köszönet Üdv: brian
Előzmény: tzuiop (248)
tzuiop Creative Commons License 2006.06.03 0 0 249

Ezt már én is felfedeztem a játékában! :))

És milyen jól szólt!!!

 

Jöjjön mindenki a Verába csütörtökön, nagyon kellemes lesz!!

;)

Előzmény: kico (245)
tzuiop Creative Commons License 2006.06.03 0 0 248
Előzmény: brian4ever (246)
brian4ever Creative Commons License 2006.06.03 0 0 247
Szia Kico !


Azzal kezdeném, h " tzuiop " volt olyan kedves segíteni nekem a kérésemben (241-242.), viszont olvastam - " tzuiop " levelére - a reakciódat és zavarban vok, mert nem tom hogy a 243. sorszámú leveledben írottak most kihez szólnak valójában mivel teljes az egybeesés ? !

Abban írod ill. kérdezed hogy a

1. " A dal lassú vagy gyors része kell "

2. " de azért valami használhatót tudok küldeni, legalább a fő hangok szintjén. Illetve a gyors részt megcsináltam MIDI-ben. "

Remélhetőleg ha ez engem érint (Szláv Népdal) akkor számomra ami a két idézetben megvan fogalmazva ezzel kapcsolatban minden érdekelne !!!

Egyébként részemről mindenféleképpen a gyors része az ami kellene hiszen ez volt az ami igazán megíndított a "Szláv Népdal" játékában és én non szeretném megtanulni ! Magam is Szerb dalokat játszom harmónikán egyébként Pomázi vok.

Nagyon, nagyon remélem és bízom, h orvosolni tod a problémámat !

Ha mégsem engem érint a dolog akkor :( szomorúan veszem tudomásul és kérlek vedd tárgytalannak az eddigieket :(
Előzmény: kico (243)
brian4ever Creative Commons License 2006.06.03 0 0 246
Szia !


Köszönöm szépen a válaszodat meghallgattam és valóban ezzel kezdődik az eleje utána viszont átvált egy másikra tehát mintha két dal lenne összekötve :(
Bróbáltam megszerezni a Zoli e-mail címét is de - lehet vak vok - nem találom ill. nem látom sehol Ha lennél oly kedves tudnál még segíteni nagyon megköszönném :D

Üdvözlettel : Brian
Előzmény: tzuiop (242)
kico Creative Commons License 2006.06.02 0 0 245

Természetesen a harmóniák is megvannak, csak nem végzünk félmunkát?! :-))

 

A Marosi Zolit bátran ajánlom mindenkinek, hiszen falumbéli! Nagyon durva gondolattársításai vannak. Senki se lepődjön meg, ha esetleg blues-os balkáni motívumot vél felfedezni swinges ritmizálásban. :-)

Előzmény: tzuiop (244)
tzuiop Creative Commons License 2006.06.01 0 0 244

Engem in érdekelne a kóta!Ugye a harmóniamenet is megvan hozzá?(Bár 7/8 át már leszedtem):)

 

Június 8.-án(csütörtök 21 h) a Vera Jazz Caféban játszik a Hot Club of Hungary('30-as évek swingvilága) Marosi Zoltán harmónikással.Kellemes franciás hangulatú est várható!:)

 

Előzmény: kico (243)
kico Creative Commons License 2006.05.31 0 0 243

Köszi a reklámot! :-)))

 

A dal lassú vagy gyors része kell? Centipontos kottát én se tudok fabrikálni (pedig a Zolival elég sokat molyoltunk a pontos kottázáson), de azért valami használhatót tudok küldeni, legalább a fő hangok szintjén. Illetve a gyors részt megcsináltam MIDI-ben.

Előzmény: tzuiop (242)
tzuiop Creative Commons License 2006.05.30 0 0 242

Kottát nem tudok,de:

 

http://www.kico.hu/

 

klikk "Zene", majd "Idu svati"

 

Vannak lassító programok is, tehát le lehet szedni.:) 

Előzmény: brian4ever (241)
brian4ever Creative Commons License 2006.05.30 0 0 241
Sziasztok ! Pfú Nagyon kéne a segítségetek !


A Zoli a Zorán koncertjén előadott " Szláv népdal " harmónika_játék KOTTÁJA kellene ! Akinek megvan elküldené a köv. címre - geronim@freemail.hu - ill. ha tudnátok segíteni hogy hol lehetne beszerezni. HÁLÁM JELÉÜL CSERÉBA BÁRMILYEN SZÁMOT KÉRHETTEK :D

Üdv: brian
mogerpeti Creative Commons License 2006.05.29 0 0 240

Szevasz Zoli

Kész a Halász lééééé!!!!!!!!!

No meg mikor iszunk már kettöt???

tzuiop Creative Commons License 2006.05.18 0 0 239

Sziasztok!

 

Tudja valaki hol leheta  neten délszláv dalokat találni,amiket harmónikán játszanak?

Pl: a Kolo-t is keresném,amit Zoli játszott a Zorán koncerten.

 

Jah, és Június 8.-án budapesten lehet majd hallgatni egy kis franciás hangulatú jazzt(harmónika,gitárok,bőgő)

 

Köszönöm!

 

tzuiop

MoodyGirl Creative Commons License 2006.05.08 0 0 238
Sziasztooook :)

Jaj de szuper, hogy ennyi minden lesz :)) Kár, hogy nem olvashatok minden nap ilyen remek híreket :)
És el sem hiszem, hogy pont azon a hétvégén megyek a Balatonhoz, amikor lesz a Keszthelyi és a Szombathelyi koncert. Valamelyikre muszáj lesz elmenni mint kötelezően választható programra :) Remélem a többiek sem fognak ellenkezni :)

És Benczúr is lesz és még a nyáron Petőfi Múzeum is :) Még a végén egész nyáron csak koncertekre fogok mászkálni :)

pá-pá
LDorci Creative Commons License 2006.05.08 0 0 237
Sziasztok!

Szeretném felhívni mindenkinek a figyelmét, hogy a honlapra felkerült egy interjú Zoltánnal, amit nemrég készítettek a Petőfi rádióban.

Tettem fel újabb koncert dátumokat is, nézzétek meg, mert májusban lesz sok vidéki és szerencsére Benczúros koncert is, úgyhogy mindenkit sok szeretettel várunk!Akik a Benczúrba jönnek, ne felejtsék el időben intézni a jegyeket, tudjátok, mindig nagy a végén a sorbanállás! A koncert május 25-én lesz!

Szép estét mindenkinek!
Dóri
LDorci Creative Commons License 2006.04.10 0 0 236
Sziasztok!

Ne feledjétek a vasárnapi koncertet a Márványteremben! 11-től a rádióban is hallható természetesen, a Promenád című műsorban.
Remélem, akik ellátogattak a paksi koncertre, jól érezték magukat :)
Dóri
Lajosss:-))) Creative Commons License 2006.03.21 0 0 235
Sziasztok!!!

Azért nem mentem Moody Girl,mert nem hívtál:-)))Meg külömben is.................a múltkor kikosaraztál,és nekem ez rossz:-))))))hehehehe
No vigyázz magadra.Pussz:-)
Sziasztok Lala
Előzmény: MoodyGirl (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!