Keresés

Részletes keresés

jj 2.0 Creative Commons License 2003.04.11 0 0 33
1968.06.19. valamikor hajnalban
Csak hogy legyen miben nem hinnem továbbra is. :-)
Előzmény: Perverz állat (32)
Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 32
Nem igértem teljes horoszkópot senkinek! A holdcsomók pedig a legfontosabb alap problémakört feszegetik az ember életében, így bátran le merem írni őket, hisz az egyéni elrendezés már csak variáció az alaptémára. egyébbként még egy kört(18évet) visszábblépve édesanyámnak is oroszlán felszálló holdcsomója van mint nektek, az enyém meg pont a fordítottja.
Ha valaki valódi önismeret híjján olvassa bármit elhihet.
Ha valaki még beszáll a játékba, talán tudok írni mást is és összehasonlíthatóak a szövegek.
Előzmény: vaffanculo.hu (31)
vaffanculo.hu Creative Commons License 2003.04.11 0 0 31
Ja igen, vagy úgy.
Ha úgy olvasom, hogy nekem szól, akkor tényleg illik rám is. De lehet, hogy bárki más is így lenne vele.

Viszont akkor hol van a többi bolygó hatása, ha csak a holdcsomópont alapján írsz dolgokat?

Előzmény: Perverz állat (28)


Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 29
beleesik
Ebbe
bele
a hejesírásba
Előzmény: Perverz állat (28)
Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 28
Ez nem ér! Szivatás a köbön! Az elem, amire támaszkodva írtam a jellemzést (holdcsomópont)kb. 18 évente ismétlődik, másfél éves kerettel. A tied pont bele esik Catkillerébe, így mást neked sem tudok írni. :-) Ebb most biztosan bel fog kötni valaki! :-( Sebaj :-)
Előzmény: vaffanculo.hu (26)
Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 27
Ez nem igazi horoszkóp, csak egy olyan elemének a kiragadása, ami rendkívűl jellemző. Ez itt még midig túl általános!
Előzmény: Törölt nick (24)
vaffanculo.hu Creative Commons License 2003.04.11 0 0 26
Én nem vagyok szkeptikus, de azért kíváncsi lennék, ebben mit látsz:

1962.07.06. 11.30 Győr

Előzmény: Perverz állat (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 25
Én is csodálkozom, mindenesetre nagyon sok találó dolog van abban, amit írt.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 23
Köszi.
Nem is tudod, mennyire igazad van...!
Előzmény: Perverz állat (22)
Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 22
Több adat is mint kéne!
saját belső erőből kell megtanulnod fejlődni. Túl kell lépni némi gondatlanságon, közönyösségen. Elképzelhető hosszabb magányos időszak (még ha van is melletted vki), így megtanulsz támaszkodás nélkül haladni. Önsajnálat ledobandó felesleg. Bizonytalanságaid legyőzése után vezető feladatokra is alkalmas vagy, méghozzá korrekt félként. Bár tendeciaként benned él a barátokra való támaszkodás mély igénye, de ezek nélkül tudsz igazán előre lépni. A jővőben való gondolkodás helyett a mára kéne öszpontosítani. Túl hangsúlyozott individualitás, és szabadság vágy, saját szabályrendszer, de az egyik fő nehézség, hogy nem gyakorol senki ellenőrzést feletted. Sokan szegénységből komoly gazdagságra jutottak, de ehhez túl kell lépni a hanyagságra való hajlamon. Mások szétforgácsoltsága, panaszkodása dühíthet, mert a rosszabbik énedre emlékeztetnek. Az emberi kapcsolatok igénye és a magány igény gyakaran összeveszhet benned. Vigyázz, mert a komoly szív ügyek túl erős hatással lehetnek rád, jobban mint bármi!
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 21
O.K.(úgyis leírtam már párszor):
1981.07.23. 21:10 Budapest.
Előzmény: Perverz állat (20)
Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 20
Aha! :-)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 19
Ha valaki mer írni születési dátumot
Én merek :)
Ide?
Előzmény: Perverz állat (18)
Perverz állat Creative Commons License 2003.04.11 0 0 18
Én 4 évig tanultam ezt az "áltudományt" és tökéletesen működőképes!
De:
A milyen jegyben születtél kérdés csak azt mutatja meg, hogy a Nap hol járt a születésedkor. És mi van a Holdtól a Plútóig a többi planétával? És az egymáshoz való viszonyaikkal? A ház rendszerrel, ami ismét egy árnyalatot belevisz a témába, tovább bonyolítva azt? Kb. 4 percenként változik valami a horoszkópokban, nem is szólva a pontos születési kordináták fontosságáról!

Senkit nem akarok meggyőzni arról, hogy a csillagok hatnak ránk, hisz ez így valóban baromság. Nem az óra csinálja a delet, csak mutatja. :-)
A partnerkapcsolatokban fontos lehet a szinasztria horoszkóp, de csak komoly kapcsolat esetén, az élet összehangolásában segíthet, nem a jövőt mondja meg.
Ha valaki mer írni születési dátumot, akkor egy pár mondatos (természetesen még midig általános) infót tudok írni az életfeladatáról.
Legalább lesz miben kételkedni! ;-)

Belohin Creative Commons License 2003.04.11 0 0 17
Én NAGYON tartom áltudománynak. Sok hókuszpók, hogy a mindennapi ember ne tudja követni, valami jósdai jellegű kinyilatkoztatás, ami vagy általános, vagy kétértelmű, lehetőleg egy csomó belső feltétellel, hogy nehezebben bukjon le. Mindez kiváló alkalom, hogy a dörzsölt sarlatánok megfejjék a hiszékenyeket.
Purusa Creative Commons License 2003.04.11 0 0 16
Az asztrológia nem tudomány, csak abban az értelemben, ahogy 'tudomány' például az, ha valaki ügyesen egyensúlyoz üres sörösüveget az orrán.

(Ajánlott teszt: szerintetek érvényes/jó asztrológiai jellemzéseket keverjetek össze - azaz az egyes jegyek alá a másokhoz tartozó jellemzéseket/eredményeket tegyétek -, majd mutassátok meg lehetőleg minél több ismerősötöknek, és kérdezzétek őket arról, hogy érvényesnek érzik-e a róluk szóló jellemzéseket!)

poki123 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 15
az évszakok ui. fokozatosan változnak, a tipikus jellemek sokkal durvább fordulatokkal.
világos. viszont vannak olyan jelenségek a fizikában ahol a feltételek apró változtatásával is épp az ellenkező eredmény jön ki. most sajnos egy példa sem jut eszembe. :)
Előzmény: h_g (14)
h_g Creative Commons License 2003.04.10 0 0 14
A jellem-horoszkópokat nem merném hülyeségnek nevezni - SZVSZ jóval többször bejönnek, mint nem. (És én is visszamenőleg fedeztem föl az igazságtartalmukat; 25 évig hülyeségnek tartottam az egészet, nem is olvastam ilyesmit.) Még azt se mondanám, hogy áltudomány; inkább olyan tudomány, ami megrekedt a XVII. századi állapotában és nem fejlődött tovább. Ha belegondolsz, az akkori pl. orvostudományban is keveredtek az alaptalan föltételezések az értékes megfigyelésekkel, sőt az egész alapjául olyasmi szolgált (az "elemek" és testnedvek egyensúlyának hippokráteszi elmélete), ami utólag teljesen tévesnek bizonyult. Ilyen lehet az égitestek szerepeltetése az asztrológiában mindmáig.

De SZVSZ poki123 elméletével sem lehet racionalizálni a megfigyeléseket - az évszakok ui. fokozatosan változnak, a tipikus jellemek sokkal durvább fordulatokkal. Pl. július és augusztus közt nem sok különbség van a mi éghajlatunkon, az Oroszlán és a Szűz jellemek mégis rendkívül különböznek; a legmagabiztosabb és a legszerényebb, a legpazarlóbb és a legtakarékosabb, a leginkább vezérkedő és a legvisszahúzódóbb stb. két jegye az állatövnek!

A belinkelt táblázat viszont egyértelműen marhaság - komolyabb horoszkópok inkább azt próbálnák leírni, milyen pl. a Bak és Rák találkozása szerencsés esetben (mik lehetnek a közös értékeik/témáik) és milyen, ha rosszul sül el (miben valószínű, h. nem fognak egyetérteni).

Előzmény: poki123 (5)
Hibiscus Creative Commons License 2003.04.10 0 0 13
Ahhoz képest elég sokat tudsz a dologról! :))
Előzmény: corporal (10)
Spiritus Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12
A Rákok könnyen ingerelhetők.Az ingerült és ideges között különbség van.
Csak nem rák vagy? Vagy Kos?
Előzmény: corporal (10)
poki123 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 11
a napi horoszkóp valóban csak arra jó hogy valaki felvegye érte a fizetését.
Előzmény: corporal (10)
poki123 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 9
a kérdés jó és tényleg szaktopikba való. annyit tennék hozzá hogy ez egy régi "tudomány" amikor még csak 9 hónapra született és halott csecsemők voltak.
Hibiscus Creative Commons License 2003.04.10 0 0 8
(a császár után talán kellene egy "ki", mert elég horrorosztikus így, bonyolítani meg nem akartam)
Előzmény: Hibiscus (7)
Hibiscus Creative Commons License 2003.04.10 0 0 7
A páros horoszkópban kénytelen vagyok én sem hinni, de a saját jegyem alapvető jel(lem)zői többnyire igazak rám.
Most már csak kérdezném, talán nem is itt kellene, hanem valami szaktopikban, hogy mi a helyzet a császármetszett gyerekekkel, vagy a koraszülöttekkel? Ők akkor most mikor is születnek?
Nem inkább a fogamzás pillanatával kellene horoszkópuszpókolni?
Jah, az meg nem is mindig olyan egyértelmű, mint ahogyan gyakran az Apuka személye sem... .)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 6
Nekem eddig mindig bejött, mindig nagyon illett az elemzés a különféle párosításaimra - és a leírásokat sokszor utólag olvgastam, ergo nem önbeteljesítő jóslatról volt szó. Nyilván nem ez alapján válaszok partnert, ennyire hülye azért nem vagyok.
Előzmény: poki123 (-)
poki123 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 5
nos: az évszakok változása meglátszik rajtunk. a táplálkozásunkon most már nem annyira (régebben jellemzőbb volt hogy télen inkább húst ettek az emberek nyáron pedig friss gyümölcsöt) de a nappalok hossza és a hőmérséklet kétségtelenül befolyásolja a viselkedésünket ergó másfajta hormonok termelődnek. most gondold el, hogy amikor egy nőben fejlődik egy magzat 9 hónapig nem mindegy hogy a fejlődés mely szakaszában milyen tápanyagokat és hormonokat kap, milyen az anya hangulata. ez lehet elég alap arra hogy különböző személyiségjegyek alakuljanak ki a születési hónap függvényében. kapásból ezért nem mondanám rá hogy hülyeség.
Purusa Creative Commons License 2003.04.10 0 0 4
Igen, hülyeség.
Hibiscus Creative Commons License 2003.04.10 0 0 3
Én mindig is tudtam, hogy két Ikrek széttépi egymást. És most kaptam/tunk is két villámot.

'Don't worry, be happy...'
Stich Creative Commons License 2003.04.10 0 0 2
Hehe. Exférj Oroszlán, én Nyilas, 4 szivecske, a horoszkóp szerint tökéletes harmónia volt. :)) Jelenlegi férj Nyilas, és ott meg állandó viharokat mond. Pont a fordítottja igaz.
Ez nem egészen reális táblázat, nekem úgy tűnik. :)))
Előzmény: poki123 (-)
Tliléctic-Mixtli Creative Commons License 2003.04.10 0 0 1
Nem nulla, ha az már ember már előre tudja, hogy nem kell oroszlánként nyíllal küzdenie...:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!