Keresés

Részletes keresés

cserie13 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 2257

Kár, hogy nem tudsz jönni, de megértem. Úgy 2 hónapja én sem ecsetet sem ceruzát nem fogtam a kezemben sajna, de ez részemről nem "alkotói válság", csak sima gazdasági, na meg  a szokásos "mókuskerék". S persze benne van az is, hogy túl sok minden érdekel egyszerre, túl sok mindent próbálok az életembe egyszerre belegyömöszölni. Amúgy én is vidéki vagyok, csak a munkám miatt naponta utazom be Pestre, így ezt most emiatt viszonylag könnyen meg tudom oldani.

Szóval jó lett volna, ha esetleg tudsz jönni, egész stílszerű lenne pont a Művészellátóban tartani egy mini Fórum-találkozót!

 

üdv/cserie13

Előzmény: lajbá (2256)
alpapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 2255
Kedves Lajbá. Köszönöm a tanácsot,elmúlt a bizonytalanságom. üdv. alpapa
Előzmény: lajbá (2254)
lajbá Creative Commons License 2009.05.10 0 0 2256

Biztos jó lehet az előadás , és hasznos is. Sajnos én sem tudom megnézni . Az hogy vidéki vagyok az csak egyik akadály ,mostanában nagyon sok dolgom van .

Azt hiszem engem is elért az un. " alkotói válság " . Csak tanulmányféléket rajzolok pl. : rengeteg kezet , arckifejezést , de ezekkel inkább nem untatnálak titeket .

Egy szénrajz , baka az első világháborús időkből :

lajbá Creative Commons License 2009.05.07 0 0 2254

Szerintem a kínai ecset vízfestéshez , akvarellhez , temperához, tushoz való , ahhoz nagyon jó ! Akrílhoz szerintem erős szálú , szintetikus ( műszál )  , lapos illetve kerek ecset való . Javaslatom még annyi lenne , hogy lehetőleg használj -  a kép méretéhez képest- minél  legnagyobb ecsetet , kis vékony ecsetekkel nem lehet festeni . Ez más festékre is vonatkozik . Jó festegetést !

Üdv: lajbá

Előzmény: alpapa (2253)
alpapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 2253
Üdv mindenkinek. Olyanoktól kérek tanácsot,akiknek már van gyakorlatuk a kinai ecsettel kapcsolatban.Érdemes-e vásárolni,használható-e akrylhoz?Mindenkinek köszönöm a segitséget. ödv. alpapa
alpapa Creative Commons License 2009.05.06 0 0 2252
Hálás vagyok,kedves szavaidért kezd visszatérni a hitem.Majd néhány pacnit felteszek ,természetesen 18-as karikável,és csak erös idegzetüeknek felirattal ellátom,mielött tömeggyilkosságért üldözöbe vennétek.neked nagyon köszönöm...
Előzmény: cserie13 (2251)
cserie13 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 2251

Kedves Alpapa!

 

Fel ne add, meglátod milyen jó "móka"! S itt sem mindenki profi ( bár a többség valóban az, s saját anti-talentumom néha engem is "lelankaszt"), de azért nagyon meg lehet szeretni a festékekkel, vásznakkal való pepecselést! Szóval csak bátran vágj bele, s kíváncsian várjuk az első próbálkozásokat is!!!

 

üdv/ cserie13

Előzmény: alpapa (2250)
alpapa Creative Commons License 2009.05.04 0 0 2250
Üdvözlök mindenkit.Véletlenül találtam erre a Fórumra.Miután sok lett a szabadidőm,úgy gondoltam,hogy festegetni kezdek.Ostoba módón,vásároltam akryl készletet,ecseteket,etc.Végig olvastam néhány év"társalgását"megnéztem a csodával határos,ámulatra méltó alkotásaitokat.Mélységesen elvagyok keseredve,nem is tudom mit keresek itt? Ha elég sötét lesz az éjszaka fel megyek egy hegyre és beledőlök egy festékes tubusba...
eianszi11 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 2249

SZiasztok csináltam egy rajzról és festésről , művészetről egy oldalt!nézzétek meg!

http://eianszi11.webs.hu

  </P>

                                                                 eianszi11 2009.április 26.

cserie13 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2248

A fórumon oly sokat emlegetett Hazel Harison/ Akrilfestés iskolája c. könyv 1 példány még fellelhető Szentendrén, pontosan Szentendre belváros fő utcájában lévő pici művészellátó boltban. Tegnap láttam. Úgy tudom itt a fővárosban már antikvár példány sincs, oly reklámot csaptunk anno ezen könyvnek ( megjegyzem nem érdemtelenül, kezdő akrilfestőknek sok hasznos tanács van benne...). Szóval irány Szentendre, elsőké a szerencse.

( Na jó, mivel én naponta járok Szentendre felé, ha valaki nagyon szépen megkér, akkor szívesen megveszem, s behozom a Fővárosba, hogy ne kelljen csak emiatt Szentendrére utaznia, bár megjegyzem nagyon sok és klassz képtár van a városkában).

 

üdv/ cserie13

port12 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 2247
Tisztelt Művészek!

Az alábbi lehetőségre szeretném felhívni a figyelmét!
Bizonyára hallott már az Orlikon kiadó által hirdetett Kortárs Magyar Festőművészek almanachjának újabb kiadásáról, melyre lehetett jelentkezni, és sajnos 1-2 éven belül mégsem tudják megjelentetni.
Egy hasonló kiadványt tervezünk, melyet szeretnénk még 2009 nyarán megjelentetni.
A kiadvány címe: „Aktív Kortárs Magyar Festőművészek Jegyzéke 2009”
A kiadványt elsősorban Galériáknak, Műgyűjtőknek fogjuk ajánlani, de természetesen könyvesbolti terjesztésben bárki számára hozzáférhető lesz.

Regisztrációs díjak:

1. Csak név, születési dátum, lakcím és elérhetőségek felsorolása: 5000,- Ft

2. Rövid monográfia és elérhetőségek + 1 ajándék tiszteletpéldány a könyvből: 10000,- Ft

3. Rövid monográfia + egy festményről készített színes fotó bemutatása, elérhetőségek, ajándék kötet: 20000,- Ft

Amennyiben érdekli az ajánlatunk kérjük a fenti számozott lehetőségek szerint küldje el nekünk válasz e-mailben, az nevét, elérhetőségeit, monográfiáját, esetleg a festményről készített fotót!
Válaszát várva maradok tisztelettel:
Kiss Andrea Veronika
ArtLibri Kiadó
Tel: 0670/586-0610
Email: artlibri@gmail.com
lajbá Creative Commons License 2009.03.22 0 0 2246

Szép napot mindenkinek ! Úgy látszik helyreállt a rend .

Köszönöm Marcsi ! Akkor ha nem baj még egy ilyen laza rajz:

 

egy kis akvarell + egy kis pasztell

Előzmény: oneiros (2223)
gemihu Creative Commons License 2009.01.28 0 0 2245
Sziasztok!

Szerintem célszerűbb lenne a rajzolás és festés fórumba írni.Vagyis beleolvadni, itt meg hagyni egy üzenetet,hogy mindenki oda menjen.
?


ElTurco Creative Commons License 2009.01.22 0 0 2243
Sziasztok!

Mivel idén nehezen indul a fórum, így küldök egy könnyed kis absztrakt virágcsendéletet. Hátha ez meghozza a kedveteket újabb alkotásokhoz, és azok feltöltéséhez.
Kiméva Creative Commons License 2008.12.28 0 0 2242

Sziasztok! Tegnap láttam a neten egy nagyon érdekes festményt és kiderült, hogy az illető, a fényhatást úgy hozza létre, hogy a festékbe aluminiumport kevert.

Én is szeretném kipróbálni, de hol lehet ilyen port kapni?

Kiméva Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2241
Nem értem, pedig sikerült feltöltenem a képet.
Kiméva Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2240

Valahol eltűnt a kép amit felakartam rakni mégegyszer megpróbálom.

próba

Kiméva Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2239
Sziasztok! Felteszek egy képet, aminek a technikája nagyon tetszik. A kép alá az van írva, hogy olaj-akril, mixed media. Tudnátok-e segíteni, hogyan készül egy ilyen kép? Engem maga technika érdekel.
..Alexa.. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 2238
Sziasztok!
Egy nagyon fontos kérdésem lenne! Vettem egy szép nagy tükröt, nyers fa kerettel, hogy megfesthessem. Akril festéket ajánlottak. Vettem is, de nem ismerem őket.
Ez speciel DEKA color Matt. Ez van ráírva. Szerintetek jó?
És még az, hogy sajnos fogalmam sincs, hogy kell neki esni ennek az egésznek. Kell e higítani, milyen és mekkora ecsetet használjak? Hogyan fessem, esetleg pár trükk, ötlet! Két szín lenne egymáson: az alap a kék és rajta fehér minta, csíkok, pöttyök. Ilyesmi.
Nagyon megköszönném, jól jönne a segítség!

Alexa
kentaur99 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 2237
Köszi :-)
Előzmény: oneiros (2236)
oneiros Creative Commons License 2008.12.04 0 0 2236
ez határozottan tetszik nekem, kentaur:) színek, kompozició, kellemesen baljós:)
Előzmény: kentaur99 (2235)
kentaur99 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 2235
Legújabb komolyabb próbálkozásom...:-) olaj vászonra.
vdaniel Creative Commons License 2008.11.28 0 0 2234
Akkor ahogy tudok, el is szaladok a Nagymező utcába.

Köszönöm a válaszokat!
Dani

Ui.: Szépek a képek, csak így tovább!
cserie13 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2233

Én is a Nagymező utcát ajánlanám. Vannak 12-es és 24-es festékkészletek is, bár kipróbálni bőven jó a 12-es kistubusos készlet ( pl. Louvre ), aztán inkább egyesével érdemes majd venni a pótlást a kedvesebb színekből. Vehetsz Neki esetleg néhány alapozott farostlemezt vagy lehet kapni akrilfestékhez használható papírtömböt is. Nyugodtan kérj segítséget az eladóktól, nagyon segítőkészek, különösen a göndörkés hajú fiatalember. S majd természetesen várjuk "Asszonypajtás " képeit itt a fórumon. A vízfestékkel készültek is jöhetnek, akár ide, akár a Rajzolás, festés fórumra.

 

üdv/cserie13

Előzmény: vdaniel (2231)
ElTurco Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2232

A Nagymező utcai művészellátóban nagyon jó kis akril kezdőkészleteket árulnak.

 

Ha van már állvány, akkor inkább vegyél festékkészletet és külön néhány igényesebb ecsetet (pl. Isacril), valamint egy palettát. Az "all inclusicve" készletekben sajnos elég gagyi ecseteket szoktak adni, amik inkább elveszik az ember kedvét az alkotástól. A jobb ecsetek elég drágák (1000-3000 Ft), de mindenképp megéri beruházni.

Előzmény: vdaniel (2231)
vdaniel Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2231
Sziasztok!

Feleségemet szeretném meglepni egy kezdő festőkészlettel.
Állványa már van, a többihez kérném a segítségeteket!
Eddig csak vízfestéket használt, de említette, hogy kipróbálná az akrilt.
Nem tudom, hogy lehet-e kapni minden_az_egyben készletet, de az sem akadály ha egyesével kell megvásárolgatni mindent.

Előre is köszönöm a segítséget!
oneiros Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2230

szia!

 

elméletben működnie kellene a dolognak szerintem , bár sokféle akrilfesték van. van,ami száradás után kicsit gumiszerű lesz, van ami kemény, de végülis egyiknek sem szabad semmire oldódnia, vízátereszteni meg főleg nem :)  

vagyis... művészfestékkel akarod, vagy háztartási akrillal? :)))

Előzmény: Fulesman (2229)
Fulesman Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2229

Sziasztok.

Kellene nekem segítség.

Akril tipusú kádat kellene javítanom.Akril festékel lehet?

Mármint a hibát átkenem, és egybepolírozom.

Létezik jóóó lesz?

Köszi a választ.

Mail : fulesman@citromail.hu

lajbá Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2228

Igen én is így gondoltam ! A konstruktívistát helyesbíteném talán art deco -ra .

Egyébként üvegablakként is el tudnám képzelni .

Szóval tetszik a kép !

 

Előzmény: ElTurco (2227)
ElTurco Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2227
Bocs, a hozzászólásból kimaradt, hogy ez is akril-vászon kép. (Tehát nem közvetlenül a falra festettem.)
Előzmény: lajbá (2226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!