Keresés

Részletes keresés

dombi39 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 147

Sziasztok!

 

Hammond orgona és minden más jazz-orgona kottát keresek.

Mindenre vevő vagyok.

Talan Creative Commons License 2007.03.21 0 0 146
Mostanra már megtanulta a zongorista kolléga fejből, de a jövőben még nagyon jól jöhet, köszönöm szépen!
Előzmény: makemusic (145)
makemusic Creative Commons License 2007.03.21 0 0 145

Ez ugyan Finale 2007 leírás, de talán régebbire is használható:

 

 

Előzmény: Talan (143)
ZE Creative Commons License 2007.03.11 0 0 144
Gondolom, akkor láttál preparált kottát (nyilazás, karikázás és hasonlók...).

Én speciel fognám az ominózus hangot, del, és a másik szólamba meg bele... De előtte megnéznék egy authentikus kottát, ha elérhető, aztán abban megnézném, hogyan van ott szedve, mert lehet, hogy a szedés így korrekt -- aki meg játszani akarja, az tanulja meg :-))
Előzmény: Talan (143)
Talan Creative Commons License 2007.03.11 0 0 143

Világos, a kérdés az volt, hogy ezt a Finale-ben meg lehet e jeleníteni.

 

Hogy ugyanis ne kelljen magyaráznom a zongoristának, hogy "néhol a jobb kéz anyagát játszd má' ballal, mert el lett tolva a midi", hanem, hogy azt tudjam kinyomtatni, amit játszani kell.

(Sibelius-ban ha jól emlékszem: hangjegy kijelöl, Ctrl+Shift+le és kész.)

 

Vagyis ezért kértem Finale-t jól ismerők segítségét.

Előzmény: ZE (141)
ZE Creative Commons License 2007.03.07 0 0 142
Bárki, aki tényleg tud zongorázni... :-)
Előzmény: icike-picike (138)
ZE Creative Commons License 2007.03.07 0 0 141
Tegyed, oktávfogás aztán kész. Az, hogy a kottában nem úgy van rajzolva, az a MIDI-ben van eltolva (ez ne zavarjon...) A jobb kéz anyagát a bal is játszhatja ugyanis (ráadásul letartott a kis c...)
Előzmény: Talan (137)
szigar Creative Commons License 2007.03.06 0 0 140

Sziasztok!

 

A régi telesport főcímdalának a kottáját keresem már nagyon régen. Esetleg tud Valaki valamilyen infóval szolgálni ez ügyben?

PETYUS Creative Commons License 2007.03.05 0 0 139
A g'-t az orrával játssza. ;O)
Előzmény: icike-picike (138)
icike-picike Creative Commons License 2007.03.05 0 0 138
Nagyon kivácsi vagyok, hogy a mellékelt zongora-szólamot ki fogja tudni MARADÉKTALANUL lejátszani, főleg a 3. és 5. ütemben lévőek érdekelnének...
Előzmény: Talan (137)
Talan Creative Commons License 2007.03.02 0 0 137

Sziasztok!

 

Kérném a prof.-ok segítségét.

 

Beimportáltam Finale 2005-be egy midi file zongoraszólamát, így néz ki az első sora:

 

 

 

 

 

A legtöbb akkordot könnyebb lenne úgy játszani, hogy a jobb kéz legmélyebb hangját (pl. 2. taktusban a g-t) áttenném balkézre. (Illetve helyenként csak így lehet lejátszani.)

 

Hogy lehet a progiban ezt a legkönnyebben megoldani? (Vagyis 1-1 kijelölt hangot áttenni az F-kulcsos kottasorba.)

 

Előre is kösz:

 

T.

ZE Creative Commons License 2006.12.11 0 0 136
Amit kérsz, az a magyar és a nemzetközi jogba ütközik. Itt megkaphatod 314 Euroért:
http://www.neuratron.com/order.asp?country=HU
Előzmény: Joebetyar (135)
yapci Creative Commons License 2006.11.13 0 0 134
Sziasztok!

Tud valaki valamilyen magyarosítást, esetleg használható kézikönyvet a Finale 2006
progihoz? Neten néztem, de sajna nem találtam!
Előre is köszi a segítséget!!
yapci@freestart.hu
david43 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 133

Hello!

Valaki segtsen kérem,szükségem lenne a Finale-hez a Neuma And Neuma Symbol

plugins-ra,ha bárkinek meg van kérem segítsen hozzájutnom!!!

Előre is köszi

daid30@30gigs.com

pulbrich Creative Commons License 2006.09.11 0 0 131
A keresztet ki kell tenni, majd láthatatlanra állítani.

A kézikönyv szerint például így:

To hide (or show) an accidental
• Click the Speedy Entry Tool.... Click the measure containing the accidental. The editing
frame appears.
• Position the insertion bar and crossbar on the note in question. Use the arrow keys or the
mouse.
• Press the asterisk (*) key. The accidental disappears (or, if there was no accidental, one now appears). The note’s pitch, however, doesn’t change; Allegro still plays it back as though the accidental were visible. If you press the asterisk again, the accidental reappears.

--péter
Előzmény: Törölt nick (130)
ZE Creative Commons License 2006.07.16 0 0 129
Vagy makemusic topictársnál, vagy szállítással együtt nagyjából a hazai nettó árért a cég webshop-jában megvásárolva -- ekkor viszont supportot is kintről kell kérned (pl. összesz@rja magát a wendózod, és újratelepíted a gépet, majd mégegyszer eljátszod -- alapban ugyanis két telepítésre vagy jogosult, és ha a régit letörlöd/össze...ssa magát és újra kell rakni vagy bármi, akkor kérni kell a "slot" felszabadítását. Ha kintről vetted, akkor e-mailben 3 sorban leírva műx a dolog -- próbáltam, mert muszáj volt.
Én csak hobbi-szinten használok ilyesmit, nekem nem gond, ha a supportot kintről kell kérnem, ha fontos, hogy magyarul nagyjából-egészéből prompt kapj segítséget, vagy a munkádhoz kell, akkor itthon vedd meg.
Előzmény: szomorce (128)
szomorce Creative Commons License 2006.07.16 0 0 128
Hogy lehet ilyen cuccokat szerezni?
Előzmény: makemusic (-)
htomi78 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 127
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan oldható meg Finale Printmusic 2006-ban az az, hogy írok egy kottát, amiben van kórus 4 szólammal plusz zongora de a 100-tól a 130. ütemig van egy szoprán szóló is. A választ előre is köszönöm.:)
Bowie Creative Commons License 2006.04.08 0 0 126
Nem, Sibeliushoz adják a Kontakt Silver, és a Gold tásaságában ha megfizeted.
A Finale-val megy, a Logic-al is, csak a Sibelius nem látja.
Ja, és Mac OSx platformon.
Sandor Creative Commons License 2006.04.07 0 0 125
Téveszted a Finale-val (?)
Annál olvastam a honlapon, hogy van hozzá valami plugin kiegészítés, hogy direkt kezelni tudja.
Bowie Creative Commons License 2006.04.07 0 0 124
Sziasztok!
Van egy Sielius 4.1 és egy Garritan Personal Orchestra. Sajnos a Sibelius nem látja a GPO-t.
Van ötlete valakinek hogy mi lehet a gond?
Köszi a válaszokat!
marci055 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 123
Valaki tud segíteni? A hungária együtestől a limbó hintó c. szám gitár vagy zongora kottája kéne. vagy mind2? Valaki tud segíteni? Előre is köszi: Marci marci555@citromail.hu
johngold Creative Commons License 2006.03.26 0 0 122

Köszömöm a segítséget!

Utánajárok a dolognak. Egyszerűbbnek véltem a dolgot, mivel jópár éve használtam valamelyik Recognitát (4.5 vagy 5-ös lehetett), beszkenneltem egy öreg megsárgult kottát és gyönyörű új dokumentumban előjött. Ennek is utánanézek!

Előzmény: makemusic (121)
makemusic Creative Commons License 2006.03.24 0 0 121

Scan ügyben (kottakép-felismerés) megmondom az őszintét: senki se várjon csodát tőle!
Nekem úgy tűnik, hogy a feladatra még nem született igazán használható megoldás, a mai technológia még egyszerűen nem elég fejlett. Próbálkozni jópofa dolog, de a profi munkához kevés.

 

A Finale és a PrintMusic is a SmartScore Lite (butított) verzióját használja.
Direktben olvassák a SmartScore és a MidiScan fájlokat.
Finale: SharpEye fájlok beolvasása Music XML plug-in modullal lehetséges.

 

Jelenleg 3 komolyabb, különálló progi van a piacon, ami számításba jöhet.
Mindhárom linkjét megadom, ahonnan demo is letölthető.

 

SharpEye Music Reader
http://www.visiv.co.uk/

SmartScore 3
http://www.musitek.com/

PhotoScore Professional 4
http://www.neuratron.com/

és talán szükség lehet a Dolet 3 kiegészítésre (plug-in) is a MusicXML fájlok kezeléséhez (a Dolet Light már benne van a Finale-ban).
http://www.recordare.com/finale/index.html

 

Bármelyik programnál jelentős utómunkálatok szükségesek.
Kottaképtől függően a ráfordított idő vetekedhet a teljes kotta kézi bevitelével!!!

 

Itt olvasható egy rövid összefoglaló:
http://www.recordare.com/software.html

És van fórum is, ahol a felhasználók panaszkodnak:
http://forum.makemusic.com/default.aspx?f=5&m=138795

Előzmény: ZE (120)
ZE Creative Commons License 2006.03.22 0 0 120
A kottakép-felismerést hagyjuk... Nem tudom, a "nagy" mellé melyik szoftvert csomagolták, de a PrintMusic-hoz adott cucc... khm. katasztrófa.
Előzmény: PETYUS (119)
PETYUS Creative Commons License 2006.03.22 0 0 119
1. Ilyen ocr funkciója az újabb finale-knak is van, de van valami midiscan nevű program is, meg még másik is volt, aminek nem jut eszembe a neve.
2. Az attól függ, hogy milyen formátumban van.
Előzmény: johngold (118)
johngold Creative Commons License 2006.03.21 0 0 118

PETYUS!

 1.Régen volt a Recognitának (jópár éve használtam)valamelyik verziója, amelyik felismerte a beszkennelt kottát és új dokumentumként lehetett kinyomtatni.

 2.Az internetről letöltött kottát hogyan tudom szerkeszteni (nagyítani, felesleges szöveget törölni, stb)?

 

Van-e olyan program, ami ennek a két kívánalomnak eleget tesz?

Előzmény: PETYUS (109)
htomi78 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 117
1. A Notepad támogat más hangokat is, pl. cselló, ütösök stb. De azt hiszem félrértetted a kérdésemet! Nekem nem a Notepaddal van bajom, hanem a többi verzióval. Ugyanis én azt szeretném, hogy ha egy másik verzióban kiválasztom a "Kórust", beírom a hangjegyeket, akkor a szoprán, tenor, alt basszus, szólamokat zongorahang játsza le és ne énekhang utánzat. Erre kellene nekem megoldás.
Előzmény: makemusic (108)
makemusic Creative Commons License 2006.03.16 0 0 116
PDF ügyben az idevágó hivatalos topic:
http://forum.makemusic.com/default.aspx?f=5&m=89716
Előzmény: htomi78 (105)
Sandor Creative Commons License 2006.03.16 0 0 115
Igazatok van, a PrtScr nem túl kultúrált megoldás. Akkor jó, ha nincs más. Megvallom őszintén én nem ismerem/használom a Finale-t, csak követem ezt a topikot, hátha "rádumáltok" :))
Mint kiderült ott van benne a megoldás, szerencsére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!