Keresés

Részletes keresés

Miss Geneva Creative Commons License 2006.08.03 0 0 249

www.radiosawa.com

 

Az egyik legjobb zenei rádió. Nagyrészt arab zene, néha pár európai dallal...

Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 248

Igen így van, én is tapasztalom, sajna minden vendéglátóhelyen a ker.rádiók ugatnak, s mi több továbbmegyek, bevásárlóközpontból azért mentem ki, mert Tina Turner üvöltött ezerrel, mondanom sem kell baromira utálom...

Arab vagy török zene sajna ritkán szól, az Oktogon és a Nyugati között van egy gyros-sütő ott jó kis nóták mennek, megkérdeztem honnan van, a török otthonról hozta.

Primitív magyarok példát vehetnének róla, az étvágyam is elmegy a Kicsigesztenyés TNT kórságtól, meg a többi gagyi tucattól.

Előzmény: zenefan (247)
zenefan Creative Commons License 2006.08.03 0 0 247
A vendéglátósok örülnek ha kifizetik a rádióhasználati díjat, nemhogy valóban nehezen megszerezhető, eredeti cd-s (nem mp3as dc++-os!!!! :))) keleti zenét játszanak a babgulyás mellé. Feltekerik a *láger Rádiót és had .... "szóljon hangosan az ének" vagy a jó ebédhez szól a nóta egy "kicsi gesztenyével". Mondjuk a legtöbb teaházban már törekednek a megfelelő zenék szolgáltatására, de lassú ez a folyamat is.
Előzmény: Törölt nick (245)
antrapo Creative Commons License 2006.08.01 0 0 246

Sziasztok'

 

Hol lehet eredeti, minden dobgeptol, elektronikatol mentes arab zenet talalni?

koszi 

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.16 0 0 245

Szia noorah !

 

Megnéztem a lapodat, mit mondjak nagyon tetszik !

Örülök hogy kis hazánkban vannak olyan emberek akiknek tetszik az arab, török, és indiai, zene.

Én már nagyon régóta rákattantam ezekre, sajnos nem nagyon lehet beszerezni ezeket a hanghordozókat idehaza, és rádiók sem játtszák őket nagyon, tisztelet a kivételnek(Rádió C , Civil, néha RádióGyömrő).

Jó lenne ha lenne a városban több olyan kávézó, étterem, vendéglátó ahol ilyen zene szólna, nem az idióta populáris kórság, és az undorító kereskedelmi rádió ordítana !

A vendéglátosoknak megjöhetne már az eszük, sokkal szívesebben térek be egy oyan helyre(pl. teaház) ahol ilyen zenék "mennek".

Ennyi észrevétel csupán.

Előzmény: noorah (235)
nashuadive Creative Commons License 2006.05.30 0 0 244
Idén viszont Cheb Mami jön a Szigetre!!!!!!
Előzmény: nashuadive (241)
Rigoletta Creative Commons License 2006.05.23 0 0 243
Tavaly még itt volt a Szigeten... nyugodjék békében!
Előzmény: kalenda (242)
kalenda Creative Commons License 2006.05.18 0 0 242

Rossz hír: születésnapja után egy héttel meghalt Cheikha Rimitti, a rai zene legendás alakja.

nashuadive Creative Commons License 2006.05.11 0 0 241

Sziasztok!

 

Szeretnénk eljutni Cheb Mami koncertre, de sehol nem találunk a neten infót.

Tudnátok segíteni?

Előre is köszi,

 

Nashua

Rigoletta Creative Commons License 2006.05.01 0 0 240
Igen, Said energiatakarékosan ilyen formációban is fel szokott lépni. Nem csodálom, hogy tetszik ez a formáció, én is nagyon szeretem, leginkább spirituális jellegű, meditatív számokat adnak elő. Meg hát egy két rai feldolgozást :)
Előzmény: pennant (239)
pennant Creative Commons License 2006.04.27 0 0 239

 

voltam egyszer egy chalaban koncerten, de ott teljesen más (hangulatú) dalok szóltak. emez sokkal jobban tetszett. van ennek a formációnak neve egyébként, vagy csak annyi, hogy Said Tichiti és a két algéria dobos?

 

 

Előzmény: Rigoletta (238)
Rigoletta Creative Commons License 2006.04.27 0 0 238
Ez a Nebabe bár a Hársfa u. 61. sz. alatt. én egyszer voltam lent, szerintem elég rossz hangulatú hely, a (marokkói) arab barátaim csak úgy hívják, hogy a bordély. Chalaban, ill. mondjuk inkább úgy Said Tichiti és a két algériai dobos, minden pénteken lent játszik, talán még szombaton is, de abban nem vagyok biztos. Én személy szerint már alig várom, hogy valami jobb helyen lépjen fel a teljes zenekar.
Előzmény: pennant (237)
pennant Creative Commons License 2006.03.27 0 0 237

 

sziasztok,

tud valaki segíteni, a Dévényi Kinga - Iványi Tamás féle arab írás c. könyv első kötetét keresem?

 

más: a royal szálló mögött van egy új pub. egy párizsból érkezett srác nyitotta nemrégen. földönülős boxok, beduinsátor-belső hangulat, vizipipa, rasztafárik stb. 2 hete voltunk lenn, a chalabanos marokkói srác meg két másik arab pöngetős zenélt. akkor kaptuk fe igazán a fejünket, amikor két rachid taha nótát is elnyomtak. nem is akárhogy... általános tetszés. taps. tánc.

 

 

ezmegenvagyok Creative Commons License 2006.03.23 0 0 236

ezt találtam neked:

http://arabruha.uw.hu/

 

de pl a múltkor a C&A-ban is láttam palesztin kendőt (fekete-fehér kockás)..

 

Előzmény: minas (234)
noorah Creative Commons License 2006.03.22 0 0 235

Sziasztok,

most találtam rá erre a fórumra és végtelenül örülök hogy arab zenerajongókat találok itt! Jómagam is az vagyok, azzal a kis különbséggel, hogy én foglalkozásomat tekintve is zenész vagyok (klasszikus zenész).

Bármiben zenei kérdésben (hangszer, ritmus, stílus, bármi)segítségetekre lehetek, írjatok, vagy hívjatok nyugodtan!

Hastáncos oktató a másik profilom, így ezzel kapcsolatban is tudok tanácsot adni, ha igénylitek.

 

2hetente rendezek hastáncos esteket BuliBarlang néven egy nagyon színvonalas, igazi keleties étteremben, a belváros szívében, amik reggelig tartó bulik szoktak lenni.

Alakítottam egy arab zenét játszó együttest, így meghívott fellépőim élő zenére is táncolhatnak.

Amennyiben van kedvetek, gyertek el egy ilyen estre, bizonyára jól fogjátok érezni magatokat!

Honlapom, ahol az aktuális infókat megtaláljátok: www.noorah.hu

 

Üdv: Nori

 

minas Creative Commons License 2006.03.15 0 0 234

Helló, tud valaki segíteni?

Van nálunk olyan üzlet, ahol arab (egyiptomi, jordán stb.) ruházatot, fejfedőt lehet kapni?

férfifodrász Creative Commons License 2006.03.09 0 0 233
http://mp33pm.blogspot.com/
Rigoletta Creative Commons License 2006.02.26 0 0 232
Én is letöltöttem, most hallagatom meg ötödszörre :) Egyébként ha valakit érdekel péntekenként Said játszik a Nabebe bárban a Hársfa u. 61. sz. alatt. Nekem a hely nem tetszik, nincs jó hangulata, de aki szereti a szeparés kupikat az elmehet :)
Előzmény: aperten (230)
Miss Geneva Creative Commons License 2006.02.11 0 0 231

Én is köszönöm a linkeket!

 

Most bukkantam az oldalra, mert elkezdtem arabul tanulni, és a kultúra minden részével szeretnék megismerkedni (zene, vallás, irodalom).

Egyedül tanulgatok, a Wightwick-Gaafar-féle "Mastering Arabic" sorozatból, amihez van egy dupla CD is, kiejtési gyakorlatokkal, stb. Minden angolul tudónak ajánlom.

aperten Creative Commons License 2006.02.11 0 0 230

Jó ideje nem néztem ide, de most jó hogy mégis.

Letöltöttem az Elama-t, hát ez egyszerűen csodálatos!

Hálásan köszönöm a linkeket!

Előzmény: HL7538 (215)
Fadil Creative Commons License 2006.01.15 0 0 229

Sziasztok!

Szeretném átadni a http://khaled.gportal.hu oldal üzemeltetését(INGYEN)! Sajnos egyéb okok és időhiányában nem tudok foglalkozni vele, megszüntetni meg nem szeretném!

Ha szereted Khaledet és kedvet érzel hozzá, akkor irj nekem! Címem: npeter79@gmail.com

Triste Creative Commons License 2005.12.29 0 0 228
Bár ez inkább egy kötetlen, személyes jellegű társalgási rovatba való, mintsem az arab zene topicba, de ha már megkérdezted, nem akarok udvariatlannak tűnni: álca. Valójában vidám vagyok. De rettenetesen...:-)
Előzmény: Rigoletta (226)
sabani Creative Commons License 2005.12.27 0 0 227
Sziasztok! Ha szerettek arab zenére táncolni, gyertek le a PÁLMA HASTÁNCBÁRBA. Arab,török,indiai sláger, diszkó és tradicionális zene. Hatalmas szilveszteri buli. Bp.XIII.Pannónia u. 18.   06204245107
Rigoletta Creative Commons License 2005.12.09 0 0 226
Szívesen :) És mondd miért vagy szomorú? Vagy csak álca a neved?
Triste Creative Commons License 2005.12.08 0 0 225
Így nekem is bejött, szenzációs, köszi a javaslatot!:-)
Hallgasd meg a Nay Solo-t és az Oud Solo-t.!
Előzmény: Rigoletta (224)
Rigoletta Creative Commons License 2005.12.08 0 0 224
Rákattintok a kiválasztott számra, majd megnyitom, Windows Media Playerrel hallgatom.
Rigoletta Creative Commons License 2005.12.08 0 0 223
Nekem igen, ma egész este ezt hallgatom.
Triste Creative Commons License 2005.12.08 0 0 222
Neked megszólal itt bármelyik is? Én az arab folkkal kísérleteztem, reménytelenül.
Előzmény: Rigoletta (220)
Rigoletta Creative Commons License 2005.12.08 0 0 221
Pld. ezt: http://www.marocaudio.com/index.dhtml?p=Rock%2FMahmoud%20and%20Friends
Rigoletta Creative Commons License 2005.12.08 0 0 220
Ezt az oldalt ismeritek: www.marocaudio.com?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!