Keresés

Részletes keresés

Róth Anett CsiBe Creative Commons License 2017.02.27 0 0 25036

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy Tabából vagy Eilatból hogyan tudok le jutni Sharmig? Nem találtam neten túl sok opciót, és mivel spórolósra terveznénk az utat Ryanairnel mennénk Ovdába, onnan Eilat, - Taba, - Sharm. Ugyanígy visszafelé is. Kivitelezhető? Valaki már csinálta?  Snorkell érdekel a leginkább, és amikor voltunk Eilatban novemberben azt mondták a helyiek hogy Egyiptomban még szebb a korallzátony. Sharm repterére elég drágák a jegyek még Pegasussal is.

Köszi a válaszokat!

Napfény1 Creative Commons License 2017.02.26 0 1 25035

Sziasztok! Aki esetleg nem Facebook csoport tag és kíváncsi lenne a legújabb vízalatti videómra a tavalyi nyaralásunkról, Sharm 2 legszebb élővilágú partszakaszán, itt elérheti:

https://www.youtube.com/watch?v=UmQx_nuiCig

Gibs Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25034

Nem, én kölcsönzésre gondoltam. Vásárolni, persze sok helyen lehet. Én vittem hazulról a sajátomat a békaláb kivételével, mert az túl sok helyet foglal. Amit javaslok, az egy jó erős fürdő-, de inkább szörf cipő. A kint, a szállodában vásárolt gyenge vacakból két pár leszakadt a lábamról, olyan korallos volt a ki-, bejárat az egyik helyen. A szörfcipő az bírta a korallokat.

Előzmény: Pierr_Kardán (25033)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25033

Tele van a szállodák környéke különböző bazárokkal, ahol bizony gumilabda, úszógumi és gumimatrac mellett szinte mindig árulnak sznorizós cuccot is.

Persze sznorizós cuccon én a búvárszemüveg-pipa-békaláb triót értem (vagy a búvárszemüveg-pipa duót), lehet, hogy te valami komolyabb felszerelésre gondolsz...

Előzmény: Gibs (25032)
Gibs Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25032

Sznori felszerelést a szállodákban nem kapsz, hanem a búvár klubokban, az pedig nincs minden szállodánál. Ha azt eldöntötted, hogy melyik környéken akarsz lakni, akkor úgy válassz szállodát, hogy ott, vagy a közelében legyen búvár klub. Egyéb iránt a sznorizásra legalkalmasabb környéket és a fórumozók által is ajánlott (magyar) búvár centrumot az előző hozzászólásokban megtalálod. 

Előzmény: jdávid93 (25031)
jdávid93 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25031

Sziasztok! Sok jó, hasznos információt lehet találni itt, viszont arról nem találtam kérdést és említést, hogy sznorizáshoz lehet minden hotelnél kapni felszerelést?

Nyalóka0225 Creative Commons License 2017.02.18 -1 0 25030

Sziasztok Fórumozók, Sharm el seikhben megyünk, és megszeretnénk nézni Kairót,  azt kérdezném, hogy van valaki magyar v. magyarul beszélő aki megmutatná a várost?(idegen vezetne)

Kathy8 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25029

Ajánlom figyelmedbe az FB csopit ,ott van infó erről a hotelről többek volta most ott.

Előzmény: Varró Anita (25028)
Varró Anita Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25028

Szia mindenkinek.... mi idén mennénk aug-29.én Sharmra A Sharm resortot,néztük ki célul.... ha valaki járt már itt,vagy fog utazni.....irjon. Elöre is köszönöm!!! A negativ,és a pozitiv vélemények is érdekelnek. Amugy mi most januárba voltunk Hurghadán...a Sunwingbe.....szuper volt ott is. Ha valaki megy oda ....szivessen segitek. :)

briggg Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25027

Szia! Valóban, ez Hurghada...annyit nézelődtem már, hogy a végére én is belekeveredtem :D Nagyon megtetszett ez a hely....de az élővilág miatt Sharm marad! :) 

Előzmény: taxi.sharm (25026)
taxi.sharm Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25026

Szia brigg,

Nem ismerős ez a hotel név Sharm El Sheikh-en. Nem Hurghadán van? Persze szoktak változtatni a hotel neveken (ha befektető csoportok vesznek át/meg hoteleket). Van közelebbi információd, hogy Sharmon belül melyik városrészen van: Hadaba, Naamabay, Shark's Bay vagy Nabq?

üdv,
Szilvi

Előzmény: briggg (25019)
taxi.sharm Creative Commons License 2017.02.17 0 1 25025

Szia Adresz8O,

Ha tavaly kérdezted volna, hogy mennyire van teltház júliusban, akkor azt mondtam volna, hogy ráér foglalni, csak év végére kezdte picit "összeszedni magát" Sharm, de ez már a múlt :) úgy látom, hogy most sokkal nagyobb a kereslet erre az évre, több utazási iroda, utazásközvetítő is akciózik és ajánlja Sharmot. 
Alapvetően július-augusztusban vannak többen, az iskola végeztével érkeznek inkább a családos nyaralók (mondjuk ez nem jellemző az oroszokra és az északi népekre, mert a svédek, hollandok, angolok, grúzok stb.) inkább jönnek novembertől, nekik onnan kezdődik a főszezon).
Ebben talán a tapasztalt Sharmra utazók tudnak segíteni, hogy mennyire érdemes kivárni az árakkal, idővel.

Előzmény: adresz80 (25012)
briggg Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25024

Persze tudom, csak annyit olvastam már itt erről a részről, hogy nagyon megnézném. :D Szeptemberig még azért van időnk....addig olvasgatok :) Aztán, még biztos fogok tőletek kérdezni! :D Köszi a válaszokat! :)

Előzmény: Kathy8 (25022)
adresz80 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25023

Szia Kathy8,

Az Anubisnál és az Invián néztem, árban egyezik mindkettő.

Köszönöm szépen a segítséged, nagyon várom a beszámolód.

Előzmény: Kathy8 (25021)
Kathy8 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25022

A Montiba is voltunk és parti hotel! Csak mivel nem egy kis területű egyes alap szobák a fenti részen vannak. De írtam anno erről is beszámolót ,keress rá. Ha nem voltatok még Egyiptomban, nem feltétlenül kell a legszebb részre menned amúgy , nem rosszból írom :) csak mert van sok nagyon, nagyon szép part és korallos rész ,jó hotelekkel , amik olcsóbbak is. Ajánlani én is Szilviéket ajánlom, lentebb írt is taxis sharm itt a topikban :) írj neki nyugodtan!!!

Kathy8 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25021

Szia andres80,

hol nézed az utat? Mi tavaly voltunk a Cyrene-be, a beszámolómat hamarosan felrakom. Ha bármi kérdésed van segítek, akár privátban is. Üdv

Előzmény: adresz80 (25012)
mzoli75 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25020

a 25005-ös hozzászólás pár bejegyzéssel lejjebb? :-)

Mi is itt próbáltuk Szilvivel és Zolival (Diving Pro), nagyon türelmesek,és segítőkészek,tényleg a legjobb szívvel tudnám Őket ajánlani kezdő-és haladó-búvárkodáshoz :-)

briggg Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25019

Huh, hát a férjemet biztos zavarná, ha nem közvetlen parti szállodába mennénk. :( Nah, még keresgélek....Premier Romance Boutique Hotelt ismeri valaki? 

Fakultatív programokkal kapcsolatban...búvárkodni szeretnénk elmenni, még sohasem merültünk. Esetleg tudnátok ajánlani valakit? (magyar ) Illetve milyen árban vannak ezek? 

Bocsánat a sok kérdésért! :D

Előzmény: mzoli75 (25018)
mzoli75 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25018

Azon a részen a Coral Beach Montazah 4* a legkedvezőbb árú. Ettől egy út vezet le a Cyrene mellett a partra (Nem közvetlenül parti szálloda) . A parton már bármelyik mólón be tudsz menni a vízbe. Célszerű elsétálni a Baron-ig,onnan felúszni "árral szemben" a Sensatori mólójáig, vagy ha csak sodródnál, akkor felsétálsz a Sensatoriig, ott bemész a vízbe,és lehoz az áramlás a Baron előtt a Cyrene mólójáig. A legszebb szakasz valóban a Baron,és a Sensatori közti. Itt 4-5 méter vízmélység van a korallfal előtt, alul fehér homok. A Baron és a Cyrene közt már elkezd rendesen mélyülni a koralfal előtt a víz. (Ha ez esetleg tapasztalatlanabb úszóknál probléma)

Előzmény: briggg (25016)
slia Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25017

Szívesen! ☺Mi júliusban megyünk. Biztos tudnak mások majd hotelválasztásban segíteni azon a részen.

Előzmény: briggg (25015)
briggg Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25016

Olvastam, hogy sznorizás szempontjából a ras nasrani rész a legszebb, viszont ott csak nagyon drága szállodákat találtam. Tud valaki esetleg valami olcsóbbat? Vagy ami, ott a környéken van, és el lehet sétálni ?

briggg Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25015

Köszönöm! :) Ti mikor mentek? Mi szeptember környékére tervezzük, addig azért pár beszámolót biztos találok majd, de köszönöm, hogy írtál. :) 

Előzmény: slia (25014)
slia Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25014

Szia! Mi a Sharm Plaza-Resortba megyünk, nemrég írtam is az ár, a part, mert jól sznorizható és a jó tapasztalatok alapján. Nekünk ez lesz az első utunk Sharmra. én sokat nézegettem régebben a hoteleket, de ezek alapján nekünk ez a legszimpatikusabb. :)

Előzmény: briggg (25013)
briggg Creative Commons License 2017.02.15 0 0 25013

Sziasztok!

Idén lenne az első utazásunk Egyiptomba, főleg a szép élővilág miatt mennénk, és a merülést is kipróbálnánk. Nem kell luxus szálloda, csak legyen tiszta és jó kaja. :) Tudnátok segíteni? 

adresz80 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 25012

Kedves Szilvi!

Nagyon szépen köszönöm a segítséged.

Nyüzsgő életre nem nagyon vágyunk, elsődleges szempont a szép part és a szálloda minősége. Az általad leírtak alapján talán most a cyrene grand a nyerő.

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy érdemes már most lefoglalni az utat, vagy ráérünk tavasszal? Mennyire van teltház július közepén?

Köszönöm

Adrián

Előzmény: taxi.sharm (25011)
taxi.sharm Creative Commons License 2017.02.14 0 1 25011

Szia adresz8O!

Azt írtad, hogy július, szóval szél miatt nem kell aggódni (ez inkább a téli időszakban fontos, hogy szélvédett öbölbe foglaljanak és a Sharm Plaza ilyen szempontból tényleg nagyon jó). Hotelről és ellátásásról sajnos nem tudok nyilatkozni, a partszakaszokról igen. A Cyrene (ex Melia) azon a partszakaszon van, mint a Baron Resort vagy a Senzatori (kicsit délre tőlük) és tényleg az egyik legszebb és változatos korallzátony húzódik előtte, végig lehet az egész partszakaszt sznorizni (így nem veszítessz partszakasz tekinetében, ha nem a Senzatoriba foglalsz). Ez a hotel a Shark's Bay területen van, hozzá közel a SOHO bevásárló- és szórakoztató központ, Naamabay pedig taxival kb. 1O-15 perc távolságra. Viszont maga a szalloda előtt nem sok lehetőség van sétálni, (mellette például lakópark van) a Shark's Bay nem a nyüzsgős életéről híres, csak a Baron Palms-nál van kis élet (ha ez számít nektek a hotel választásban). A Sharm Plaza közelebb van Naamabay-hez. 
Egy kedves ismerősünk tavaly nyáron és év végén pont ebben a 2 hotelben volt, írok neki, hogy nézzen rá erre a fórumra és adjon tanácsot. 

Üdv,
Szilvi

Előzmény: adresz80 (25006)
slia Creative Commons License 2017.02.13 0 1 25010

Szívesen! Én csak ennyit tudok segíteni, mert Sharmra nekünk is ez lesz az első utunk. A Plaza öbölben van, ezért szélvédett, jól sznorizható.

Előzmény: adresz80 (25009)
adresz80 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 25009

Szia! Köszi a gyors választ. Igen, azt én is olvastam, hogy elég szeles az a rész. Akkor már csak a Cyrene és a Sharm plaza maradt. A sharmnak csábító az ára, viszont állítólag a Cyrene környékén a legszebb a part. Nagy dilemma :-D

Előzmény: slia (25008)
slia Creative Commons License 2017.02.13 0 0 25008

A Grand Hotel Sharmot régebben én is nézegettem, azt mondják színvonalasabb, de sznorizni nem jó.

slia Creative Commons License 2017.02.13 0 1 25007

Szia! Mi júliusban megyünk Sharmra a Sharm Plaza&Resortba, a sznori, az ár és a sok jó vélemény alapján választottuk a hotelt. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!