Keresés

Részletes keresés

be 1946 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4418

Szia  zsuzsibp.

Kérdésedre válaszolva-Négy éve voltunk ott.Tehát azóta sok minden megváltozhatott.Egy közepes szinvonalu hely.A tengerpartja szép homokos part. A szálloda tiszta a kertje karbantartott. Az ételek,sütemények finomak voltak.bár étkezéskor egy-egy ételnél

elég sűrűn sorba kellett állni!Alkalmanként, esténként  felnőtteknek zene-tánc.A szálloda környékén vannak boltok,étterem.

Röviden ennyit.Üdv

zsuzsibp Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4417

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó szállodát Djerbán, ahol a tenger nem köves?

zsuzsibp Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4416

Szia! 

A Meninx milyen volt? Főleg a tenger érdekel, mert tavaly a Club Rimel-be voltunk, dehát ott tiszta kő a tenger. Pedig , hogy dícsérték az utazási irodába. Számomra az csalódás volt!

 

Előzmény: be 1946 (4411)
be 1946 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4415

Köszi,akkor biztosan találkozni fogunk.Üdv

Gyurib Creative Commons License 2015.02.18 0 0 4414

Párkány (Štúrovo - Szlovákia)

Előzmény: be 1946 (4413)
be 1946 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4413

Köszi a gyors választ.Melyik városból jöttök?Mi Ajkáról /Veszprém megye/ Üdv

Gyurib Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4412

A Framissimába, ezt dícsérték a német irodák is. Majd megtapasztaljuk (Göre Gábor). Eddig a németekkel jártunk Bécsből, Monastirban - Amir Palace, Mahdiában - El Mouradi, Hammametben - Royal Nozha. Most először próbálkozunk magyar irodával. Tunézia az ahol az ember a pénzéért a legtöbbet kapja. Tapasztalataink vannak Görögországból, Törökországból.  A hatvanhoz igaz még az alsó feléről de közel vagyunk mi is. Üdv.  

Előzmény: be 1946 (4411)
be 1946 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4411

Kedves Gyurib.

Melyik szállodába mentek?.Voltatok már Djerbán?.Mi egyszer voltunk Zarzison/Zita Beach/és egyszer a szigeten/Meninx/ a többi nyaralás Mahdiához kötődik/ötször/Egyébként fiatalos hatvanasok vagyunk.Üdv

Gyurib Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4410

Mi is oda készülünk, szintén a Kartágóval, június 2-16.

Előzmény: be 1946 (4408)
be 1946 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4409

Minden kedves idelátogatónak Kellemes ünnepeket és Boldog Új Évet, valamint sok-sok  Djerbai nyaralást kívánunk.

be 1946 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 4408

Kedves V-RS.

Köszönöm a választ.Hát igen, csak reménykedhetünk.Mi egyébként most foglaltunk a Golf Beach Framissimába.A Kártágó utaztat oda.tavaly óta van a kinálatukban.Van ahol 3 van ahol 4 csillagosnak írják.Természetesen teljes ellátásra fizettünk be.Itt is van bungaló de azt mi sem favorizáljuk.Hát majd kiderül,hogy milyen lesz.Minden lehetséges fórumon tájékozódtunk a szállodát illetően,jónak tűnik.ÜDV:

V-RS Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4407

Hát azt nem tudom megmondani hogy jövőre jobb lesz e a helyzet, vagy sem, de évről évre rosszabb, de a fene se tudja hogy most mi lett...... de én mindenképp az 5 csillagos szállodát választanám, és lehetőleg ne bungalót.... mert azoknak keményen nedvesek a falai és a bútorok is, nem beszélve róla hogy nagyon dohosak is... tengerparti szállodák is 80% feletti páratartalommal  vannak...

A jó 5 csillagos szállodával nem lesz gond.... de szállodán kívül nem lesz szebb a környezet....  ott már a szemétmaffia is beindult az országban rendesen.

A szálloda  éttermi részen nincsen gond, udvarias kiszolgálás van, érdemes választani az all-inclusive szolgáltatást, mert ha az nincsen, az ebéd csak 1 főre is nagyon borsos ára van, és az is 40-60 dínár körül mozog azaz kb 5600 Ft - 8400 Ft körül van... :(

 

Üdv: V-RS

Előzmény: be 1946 (4406)
be 1946 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 4406

Kedves V-RS.

Még mindig rengeteg  szemét van a szigeten? Mi jövőre megyünk ,remélem addigra megoldódik ez a probléma is.ÜDV

V-RS Creative Commons License 2014.11.22 0 0 4405

Sziasztok.. mi is ott voltunk szept. 18 - 26-ig. És ugyan azzal a véleménnyel vagyunk, mi ebben szerencsésebbek voltunk a tengerparttal mert tiszták voltak a hínárokat 1 - 2 kupacba pakolták és azt nem hordta el a víz. A szállástól mi sem voltunk elájulva. A 4 csillagos nálunk az 3 csillagnak felel meg. Kissé dohos és penészes volt a bungalók. A recepció főépületi szobák a jók. Akkor nappal 40 - 44 fok meleg volt. Este 10 óra körül meg nem nagyon kúszott 30 fok alá. A klímák mentek rendesen.... az utolsó 2 napban lehűlt a levegő 35 - 38 fokra....  az első 2 nap nehezen szoktuk meg a nagy meleget... de  szervezet nagyon hamar átszokik.  A külvárosi rész illetve szállodán kìvűl brutál nagy szemét dombok voltak... ami látványnak igen rossz a pálmafás vidéknek... az arabok a piacon ronda erőszakosak... oda csak csoportosan érdemes menni. A taxizás egy élmény volt.... :)))) tudnak életveszélyesen és kihívóan vezetni mint a fílmekben :)))... olcsó a taxizás és nagyon kedvesek illetve lehet jókat dumcsizni... :)  teljesen más világ... nem európai kultúra... 

Előzmény: seabound07 (4404)
seabound07 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4404

Sziasztok, El Mouradi Menzel tapasztalataimat osztom meg Veletek:

Érkezéskor egy nagyon lerobbant szobát kaptunk (bungaló), de amikor cserét kértünk, másnap ingyen és baksis nélkül kaptunk egy sokkal szebb állapotút, központi helyen. Nagyon kedvesek a recepciósok, de az azért látszik, hogy a magyaroknak nem a top szobák vannak eredendően fenntartva.

A nyaralás első napjaiban az átlagnál kb.10 fokkal melegebb volt (38 fok októberben!) a klímát viszont október 15-én központilag kikapcsolták, elviselhetetlen meleg volt a szobában, az étteremben, a lounge-ban, szegény dolgozókról is patakokban folyt a víz, pedig rohangáltak rendesen. 

 

Az ételek nagyon finomak voltak, sokszor volt rák, frissen fogott hatalmas hal az orrunk előtt feldolgozva és grillezve, változatos volt a konyha és tényleg nagyon finom.

Zúgolódók és elégedetlenkedők minden turistacsoportban vannak, itt is persze, de nem kell velük foglalkozni, 7. alkalommal voltam Tunéziában és tudok mihez viszonyítani, isteni a konyha és pont.

Nem szabad egy két hetes Jordán nyaraláshoz hasonlítani, ami nyilván nem 50ezer+illeték volt.

Aki ezzel a színvonallal elégedetlen, azt csak sajnálni lehet, menjen Egyiptomba vagy Törökországba, min. 3szor annyiért :)

 

A tisztaságra sem lehetett panasz, a közösségi tereket is nagyon szépen tisztították, a medencéket, a szobánk is szép volt, alapvetően nagyon elégedettek voltunk, az idő végig szuper volt, az animáció is szórakoztató, a személyzet is kedves.

 

A végére hagytam az egyetlen kritikus pontot a tengerpartot...

Sajnos a homokos rész teljesen használhatatlan és ez nagyon nagy csalódás volt.

Írták ugyan, hogy néha hínáros de el nem tudtam képzelni, hogy ennyire, hogy hegyekben áll és naponta megy a markoló, ami összeszedi és több teherautónyira valót szállít el, de látszata semmi, mert pár óra múlva újra tele a part, reggelre meg aztán teljesen ellepi és büdös is.

Van egy köves strand, ott a mólóról be lehet menni vagy ugrani, úszóknak az jó, de aki nem tud úszni csak pancsolni szeret vagy kisgyerekkel megy, az mérlegelje mindenképpen a szálloda választása előtt, mennyire elsődleges a tenger - mert egyébként a medencék is szuperek, és tengervizesek.

Ja, és rengeteg a macska mindenhol, az étteremben az asztalok között is, bár ki van írva hogy ne etessék, mert  a kertben is gusztustalan a sok elhajigált kaja, sokan etetik őket, és az étteremből sem zavarják ki a pincérek.

 

Összességében Djerba nekem kicsit csalódás volt, bár a szálloda kitett magáért, de aki szép tengerpartot szeretne látni, az inkább válassza Mahdiát.

 

Ja igen, és ahogy lejjebb írta egy sorstárs, nagyon a világ végén van, ki sem lehet menni sétálgatni vacsi után, mert egy elég veszélyes kanyarban van, száguldoznak az autók, és egy db. ócska kis bolton kívül semmi nincs az égvilágon.

platinaszöke Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4403

Sziasztok ! Új vagyok itt !

Djerba HOTELT KERESEK ! JÓ A 3 CSILLAGOS IS. REPTÉRTŐL NE 2-3 ÓRÁRA LEGYEN.

JÓ ANIMÁTOROKKAL , SZÓRAKOZTATÓ PROGRAMOKKAL , CSÚSZDAPARKKAL , MEDENCE A PARTRA NÉZZEN .

előre is köszönök mindent

én TUNÉZIÁBAN VOLTAM 2X .

micaamica Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4402

Hotel Zephir

 

Összességében nem rossz a szálloda. A konyha kimondottan jó, egy hét alatt nem volt 2x ugyanaz az étel. szép, gondozott kert, tiszta szobák. Érdekesség a fürdőben a gyerekekre méretezett fürdőkád. Nem vagyok egy kövér ember, de mikor leültem a kádba, alig maradt mellettem hely benne, mocorogni már nem annyira lehetett. Ezen jót nevettünk. Ami azonban gondot jelentett az a hínár volt a vízben, amit itt egyáltalán, vagy csak igen csekély mértékben takarítottak. Ezért, főleg délután nem fürödtek túl sokan a vízben. A másik problémánk az estékkel volt. a szálloda környékén semmi, de szó szerint semmi nincs azon az arab falun kívül, ahol a szálloda van. Az animátorok által  nyújtott műsor igen gyenge, ilyen elhagyatott helyen kicsit több minden kellene.

Először voltunk Djerbán, a szárazföldi részhez viszonyítva csalódás volt, ha ide megyünk első alkalommal, biztos nem utazunk 5x Tunéziába.

goldensand Creative Commons License 2014.09.14 0 0 4401

Sziasztok!!!A Menzelbe megyünk egy 11 hónapos kisbaba is lesz velünk...kérdésem,hogy aki volt ebben a szállodába mit ajánl ,hogy feltétlenül vigyünk magunkkal(kaja...fertőtlenítők stb)Nagyon megköszönném,ha valaki segítene!!!!

Palais des iles Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4400

Kedves matahari967!

 

Nem tudom szükséged van e még az infókra, lehet, hogy közben már elutaztatok. Egy hónapja voltam ebben a szállodában, szívesen elmondom a tapasztalataimat. a tejbeesettrozsa@gmail.com email címen elérsz.

Előzmény: matahari967 (4390)
takiricsi Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4399

Valakinek van idei infoja a Hotel Eden Beach/rol Djerban? Kaja, part, környék?

tenger virága Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4398

Szia,

 

Mi volt a véleményetek a szállodáról, a környékről?

Megköszönném, ha írnál, mi is szeretnénk oda menni, de nem tudok róla semmit.

 

Köszi

Előzmény: kamenín (4387)
aradikata Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4397

Sziasztok! Aki most jött haza Djerbáról vagy akinek van tapasztalata ebben a témában: Milyen a meduza helyzet így augusztus végén?

livi_93 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4396

Hajnalba jöttünk haza és ebben a hotelben laktunk, naggyon jó volt! Rengeteg program, tisztaság, kedves emberek!!! És a tenger is szép bár kicsit kavicsos az elején 1-2 méter utána homokos viszont a jeckisek elött érdemes inkább bemenni a tengerbe ott nincs kavics! Érdemes mindent kipróbálni! Sok az árus a strandon náluk alkudozni kell, legyetek "pofátlanok" ha meg nem érdekel sem fog megsértődni, sok a lovas és a tevés ők is programot ajánlanak 2-3 órás lovas kirándulás, mi mentünk mert lovasok vagyunk amugy is hát gyönyörű volt!!!! :D Egyedüli dolog amivel nem voltunk kibékülve az a kaja volt főleg délben, minden paradicsomos! és gyengén fűszeres csak a magyar konyhához képest, r3eggel tojás ételeket sütnek kivánság szerint, péksütik, palacsinta... vacsikor mindig sütnek valami ujdonságot viszont 90% azonos mindig! Éjszakai élet is van jó hangulattal! Viszont a hotel butikja méregdrága!!! viszont az utca túloldalán lévő szupermarket nagyon jó!

Sok nyelvet megértenek magyarul is viccelődnek! Ha kedves vagy ők is azok! :D Ennyi most, ha valami érdekel irj nyugodtan mert még fáradt vagyok a késői hazautazás miatt! :D

Előzmény: cickala (4371)
livi_93 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4395

Sziasztok!

Tegnap ért véget egy hetes nászútunk a Club (diana) Rimel Djerba hotelben ami fantasztikus volt!!!

Na most az igazság az, hogy mindenkit összeszedtek a hotelokban jóval idő előtt és elindultunk Sfax-ba hogy majd onnan indul a gép (ami nem mellesleg 300km-re volt) már félúton jártunk mikor szóbakerült a Gabes-i reptér, viszont ekkor hívták a buszsofőrt, hogy azonnal induljunk vissza Djerbára mivel vége a sztrájknak, visszaindultunk kb 5 órát buszoztunk oda-vissza összesen, bement mindenki a reptérre majd több mint másfél óra alatt leadtuk a csomagokat, ezután még plusz a vám meg az egyebek, így Djerbai idő szerint 2kor beszállás és negyed 3 után indulás! És akik pestről mentek is ott szálltak le nem másik reptéren mivel mi az ő gépükkel jöttünk haza, így itthoni idő szerint majdnem hajnali 6volt mire leszálltunk, hosszú és fárasztó volt, mint közben megtudtuk 1-2 hónapja volt már egy ilyen akciójuk akkor hamarabb rendeződtek a dolgok, most viszont elég hosszadalmasra sikerült viszont végül mindenki hazaért, és igen még Németh Kristóf is aki nagyon unszimpatikus volt sokak számára.... pénzért mindent....

Na de a másik dolog a szemét, igen tele az utca szeméttel, sztrájkolnak a pénz miatt ugyanis náluk a minimálbér forintba mérve 30ezerFt... gondoljunik bele, mi is sztrájkolnánk... viszont ha valaki nem csak a rosszat látja akkor jól fogja érezni magát mert nagyon jó hely és nagyon kedvesek a helyiek, persze ha velük is azok vagyunk!

Most hirtelen ennyi jutott eszembe! :)

Szoval minden rendbe volt annyi az egész hogy nem szabad idegeskedni!!! :D

micaamica Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4394

Köszönöm szépen, most megnyugtattál. Már gondolkodtunk mi is van ilyenkor, de én is valami ilyenre tippeltem!

 

Előzmény: aradikata (4393)
aradikata Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4393

Most hívtam a Kartagot. Ők azt mondták tegnap rendben elindult a Djerbai gépük, csak nem ott tette le az utasokat, hanem másik reptéren és onnan transzferrel mentek Djerbára. A szálloda foglalásokban sem volt változás vagy lemondás emiatt. Szerintük talán a jövő hétre rendeződik, ha pedig nem akkor ugyanilyen feltételekkel utaztatják az embereket.

micaamica Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4392

Remélhetőleg megoldódik, mi szept. 4.-én megyünk a Zephirbe! Rádió nem mondta be csak itt-ott lehetett olvasni ezt a cikket!

 

Előzmény: aradikata (4391)
aradikata Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4391

nem tudom indul-e mostanság valaki Djerbára, de a légitársaság sztrájkja miatt most nem lehet repülni... :(

 

http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/tuneziaban-ragadt-kisfiaval-nemeth-kristof-2277527

matahari967 Creative Commons License 2014.08.08 0 0 4390

Sziasztok! 

Valaki tudna véleményt irni nekem a Djerbai  Palace des Iles-ről?

Nagyon köszönök minden segítséget!

 

aradikata Creative Commons License 2014.08.08 0 0 4389

Sziasztok!

 

Nem tudjátok a szemét kérdés megoldódott már Djerbán? Gondolkodtunk a MIRAMAR PETIT PALAIS hotelen. Valakinek tapasztalat? Sokat segítene. Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!