Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

blaserk95 Creative Commons License 2023.02.13 0 0 17402

Vettem egy Subaru Justy G3X-et amiben Webasto állófűtés van. Fogalmam nincs, hogyan működik. A youtube -on talaltam pâr videot az időzítés beállításáról, de az engem nemigen érdekel. Tudna valaki segíteni, hogy mi is lenne ez? Hogyan, mikor (már úgy értem álló motornál vagy járó motornâl) meddig használjam? Előre is köszönöm!

409 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 17401

Nem.  !!

Előzmény: Hajóspetyus (17398)
409 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 17400

 

 Akkor szokta ezt csinálni, amikor az izzító még jónak látszik, de nem melegít annyit, hogy meggyulladjon rajta a gázolaj.  Az időtúllépés annyit jelent, hogy a vezérlőben megírt idő alatt nem érzékelt lángot. (mivel nem gyulladt be)

Előzmény: Hajóspetyus (17396)
RobekVW Creative Commons License 2023.02.05 0 0 17399

Sanos nekem nem sikerült nem eltörni. :)

Nem tudtam, hogy mennyire melegíthetem.

Kapok ilyen csavart valahol?

Előzmény: gibbonpitti (17395)
Hajóspetyus Creative Commons License 2023.02.05 0 0 17398

Köszi kipróbálom. A D5WS és a D3WS-nek az üzemanyag szivattyúja megegyezik?

Zozoka 007 Creative Commons License 2023.02.05 0 0 17397

Szia!

Lépj tovább! Mosolygós tömitést cserélj.Elzárja az inditó furatot.

Üdv

Előzmény: Hajóspetyus (17396)
Hajóspetyus Creative Commons License 2023.02.04 0 0 17396

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene Tapasztalt hozzáértőktől!

Autóvill szerelő vagyok,kályhákat is diagolok,javítok,legfőképpen levegőseket és nagy teljesítményű vizes buszkályhákat.Időnként azért beesik 1 1 személyautó is.Most egy olyan dologgal kerültem szembe amivel nem tudok mit kezdeni. D5W Ford Galaxy. 1 hibakód,időtullépés miatt ami miatt letiltott,tehát nincs olyan hibakód amit rossz alkatrész okozna.  Ha törlöm a hibakódot ,el akar indulni ,de csak erősen fehéren füstöl nem indul el.Szétszedtem kitakarítottam,leellenőriztem minden alkatrészt összeraktam,a helyzet ugyan az.Mi okozhatja ezt?Kicseréltem a szitát is az izzítógyertyánál,és tettem rá másik vezérlőegységet is.A helyzet ugyan az.

 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 17395

miért kell cserélni? Nekem mindig kijön egyben, pedig napi 4-10 db venturit javítok :)  nyílván megfelelően kell használni adott esetben a csavarlazító-melegítés kombínációt, és nem nekiesni hentes módjára még akkor sem ha az alu testbe hosszan bele van rohadva a csavar!

 

Előzmény: RobekVW (17394)
RobekVW Creative Commons License 2023.01.30 0 0 17394

Sziasztok!

Webasto TT-V kályhához hol tudom beszerezni a 3db hosszú csavart?

Vagy milyen megoldást szoktatok használni esetleg metrikus csavarral való helyettesítésre?

 

Köszönöm!

Glokos84 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 17393

Sziasztok!

Lakóhajóba szeretnék diesel állófűtést.

Webasto ára alatt tudtok ajánlani valamit ami megbízható és halk? 

Előre is köszönöm!

Zozoka 007 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 17392

Szia!

Elvileg elinditható. W-bus jellel. kell hozzá keringető. De ezeket diagnosztika után érdemes beszerezni. Öregecske kályhák már, de nem rosszak!

Előzmény: vezeték (17391)
vezeték Creative Commons License 2023.01.18 0 0 17391

Üdv!

Mazda 6 webasto kályhát valóban el el lehet indítani valami elektronikával az eredeti vezérlő cseréje nélkül?

(Régen vezérlőt kellett volna bennük cserélni,nem érte meg.)

gibbonpitti Creative Commons License 2022.12.31 0 0 17390

A szivacs nem szűri a levegőt, csak hangelnyelő funkciója van. A kályháknak nem szabad sem a szívó sem a nyomó oldalon folytast adni!

Előzmény: mhda82 (17389)
mhda82 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 17389

Üdv.!

 

A KÉPEN LÉTHATÓ webastós hangtompító belSejéről, felépítéséről van esetleg kép, pontos ismerete valakinek? Ami érdekelne, hogy a benne lévő szivacs amolyan hangtompító funkció, vagyis csak a középső "furat" körül található és hangot tompít, vagy át is kell szívnia a levegőt a kályhának a szivacson keresztül? 

 

 

solyom76 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 17388

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Keresek egy úrat aki állófűtésekkel foglalkozik Szombarhelyen és Norbertnek hívják.

Anno pár éve szerelt nekem egy bmw be..

Norbert kérlek ha magadra ismersz akkor jelezd,vagy ha esetleg ismeri egy fórumtárs  akkor jelezze neki ,hogy keresem.

Köszönöm.

Üdv. Sólyom Gábor.

 

Alec123 Creative Commons License 2022.12.11 0 0 17387

@409:

"Miután a kályha típusán kívül gyakorlatilag semmit sem árultál el, elég reménytelen válaszokat várnod."

 

Mint ahogy leírtam, én az állófűtést a kocsival együtt (már beépítve) vettem. Semmi egyéb információt nem tudok róla, csak a hozzáadott német nyelvű dokumentációt. Eberspaecher Hydronic S3 - D4 E típusú készülék. A leírás alapján vizes, fűti a motor vízét és a fűtőrendszert.

 

Amúgy, mire gondolsz, mit kellene még elárulnom?

 

 

@Adamo_sx, @409:

Köszönöm válaszaitokat. Már azt gondoltam, hogy senki sem válaszol a feltett kérdéseimre...

 

Mint írtam, nekem nem volt még állófűtés a kocsimban, s ezért tapasztalatom sincs ebben.

 

Ki fogom próbálni, s majd meglátom, hogy miként is működik. Nem mertem még bekapcsolni, csak egyszer próbáltam kb. 10 percig.

 

Lehet, hogy a hosszabb próba előtt elviszem egy ezzel foglalkozó szakihoz, hogy átnézze. Azért, mivel nem tudom, hogy mikor volt utoljára használva. Nehogy gond legyen, ha beindítom.

 

Esetleg lehet gond vele, okozhat valami gondot a kocsiban ha beindítom hosszabb időre?

Ha így ismeretlenül próbálom, akkor kigyulladhat a kocsi tőle, vagy esetleg valamilyen zárlatot okozhat az?

 

 

Előzmény: Adamo_sx (17386)
Adamo_sx Creative Commons License 2022.12.05 0 0 17386

Cimborámnak van állófűtése egy Phaetonban. Azt mondja, hogy amikor a kinti hőmérséklet olyan 0-4 fok között van, akkor olyan 10 perc után kb. 50 fokos a víz, az utastér már elkezd melegedni, de inkább csak a levegő, azaz az ülés, kormány, stb. mind hideg. Úgy fél-, háromnegyed- óra múlva már a víz kb. 70 fokos és az utastér kellemes meleg, felmelegszik az ülés is, meg a felületek. 

Előzmény: Alec123 (17381)
imbuszmester Creative Commons License 2022.12.02 0 0 17385

Üdv. Érdeklődöm, hogy Eberspacher D5WZ vezérlő milyen árban van?

409 Creative Commons License 2022.11.30 -1 0 17384

Hagyd bekapcsolva félórát. Akkor majd kiderül mit és mennyire melegít. Lehet, hogy csak a motort melegíti, de lehet, hogy egy adott vízhőmérséklet elérése után az utasteret.

Miután a kályha típusán kívül gyakorlatilag semmit sem árultál el, elég reménytelen válaszokat várnod.

Előzmény: Alec123 (17381)
georg7907 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 17383

Szia!

Én a FORSZ terméket javaslom évtizedek óta használjuk. Közvetlen a gyártótól is meg tudod venni.

Előzmény: B:Ákos (17382)
B:Ákos Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17382

Sziasztok!

220v ra dugható elektromos állófűtést keresek személyautóhoz. Tud valaki segíteni,hogy milyent és hol érdemes beszerezni?

köszönöm ha valakinek van tapasztalata és megosztaná.

Alec123 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17381

Sziasztok!

 

Hát, ahogy látom nem válaszol senki a feltett kérdéseimre...

 

Tudom, hogy másnak triviálisak a felvetéseim. De nekem nincs semmilyen tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

 

Utána néztem az interneten, olvasgattam a használati útmutatásokat.

Tegnap reggel kipróbáltam! Kb. 10 percig hagytam, hogy működjön. Legalábbis úgy gondolom, hogy működött, mert halottam a zúgását. Miután lekapcsoltam a berendezést, s a kocsi gyújtását ráadtam, akkor a víz hőfok jelzése már mutatott egy kis melegedést. Azért annyira a kocsiban a meleget nem nagyon éreztem, szinte semmit.

 

Mennyi idő múltával érezhető a meleg a kocsiban?

Nálatok hogy van ez?

 

Honnan tudom, hogy egyáltalán jól működik a berendezésem?

Tudom, ha melegszik a víz, akkor működik. DE jól megy így (nem kellene, hogy melegebb legyen 10 perc elteltével. Kb. 3 C fok volt kint. Mi lesz, ha -10 lesz kint)?

 

Mivel nincs tapasztalatom, ezért nem tudom, hogy mennyi idő kell neki a megfelelő használathoz.

Lehet, hogy üzemel valahogy, de lehet hogy nem megfelelően. Nem tudom...

 

Na ezért szeretném a válaszaitokat.

Remélem, hogy valaki válaszol ezekre.

 

Előre is köszönöm.

Üdv,

Alec

 

Előzmény: Alec123 (17371)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17380

szia, bevallom nem értem a kérdésedet hirtelen, megtennéd hogy képen berajzolod mire gondolsz? (de válaszoltam egy korábbi kommentre, lehet hogy így semmis a dolog)
Egyébként direkt ilyesmit amit írtál biztos nem töröltem.

Előzmény: gibbonpitti (17378)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17379

Szia, nem dobott be hibát, az én kályhámat kettőből(hétvégén tudtam venni plusz egy kályhát a sajátomhoz ami ugyan olyan, gyári audi kályha vcds-el kommunikál) sikerült összeraknom.

Az egyik kályha vezérlője szar volt, ha itt találni másikat szívesen vételeznék.
A másik kályha első begyújtás utána nem akart újra elindulni amikor tesztelés közben kicseréltem a vizet. Így szétszedtem az első kályhát, belsöjét stb, megnéztem mi hogyan van. Szétszedtem a másodikat is mivel nem akart újra begyújtani, és a két kályha belsöjét megcseréltem, mert az a szivacs jobb állapotban volt. Nekiálltam újra tesztelni, így már első felfűtés után víz cserénél többször újra indult a kályha és nem dobott semmi hibát.

Sajnos másik kályhát ami faterom kocsijában van nem sikerült működésre bírni, próbálja elindítani a kályhát de újra visszadobja a hibákat, gyújtás előtt lángot észlelt, izzító gyertya,

flame was detected prior to combustion
glow plug / flame monitor interruption

érdemes ezt szétszedni, vagy vezérlő cserés lenne? (ezt egy kályhás szerelte, elvileg izzító gyertyát cseréltek már benne)

Előzmény: balabmw (17377)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.27 0 0 17378

a fesz és az ac freki értéke miért van kitörölve?

Előzmény: Mala88 (17376)
balabmw Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17377

Kitörlöd a hibatárolót és próbálod indítani milyen hibakódot ír be a sikertelen indulás után?

Előzmény: Mala88 (17376)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17376

mondjuk kettő van, az előző kép az fixen működő kályhából való (tavaly télen ment), de azt is életre kéne lehelni.


ez amit most csatoltam, ez a korábban vázolt kályha, amit próbáltam elindítani (csak össze kevertem a képeket), ennek előéletéről sajnos nem tudok semmit sem.
Ezt kitöröltem, nem jött vissza ez a hibakód.

Előzmény: Mala88 (17375)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17375

Bocs, ide.

Szóval ezt kitöröltem de utána nem dobta vissza.
ezért próbálok segítséget kérni, hogy merre induljak vele tovább, milyen irányba mit csináljak stb.

Előzmény: balabmw (17374)
balabmw Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17374

"Feltoltottem az elso hibakodokat amit toroltem a kalyhabol."

 

De hova?

Előzmény: Mala88 (17373)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17373

Szia,

 

volt több kérdésem is :)

 

Feltoltottem az elso hibakodokat amit toroltem a kalyhabol.

 

a problemam az h nem indult el nem kezdett el futeni.

nem hallottam h ment volna a keringeto szivattyu, vagy a kalyhanak a ventije.

 

ezert kerdeztem hozzaertobbektol hogy merre induljak el vele.

esetleg en voltam turelmetlen es tobb ido kell pl az uzemanyagnak h bejusson stb.

 

vagy szedjem szet kitakaritani stb.

 

illetve h alkatreszt (tomiteskeszletet) hol tudok beszerezni hozza.

 

ecu problemat ki lehet zarni azzal h az uzemanyagpumpat tudja vezerelni vagy ez attol meg nem zarja ki?

 

 

Előzmény: balabmw (17372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!