Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1104

Mindent lehet csinálni. Először arra lennék kiíváncsi, hogy mire jó egy ilyen picurka "izé", (mert kosárnak nem nevezném) és mire akarnád használni?

 

Szerintem...

2-4 munkaóra kell egy ilyenhez, plusz az alapanyag utánajárása. Ezt ha beszorzod 2-3000Ft/órával, csak a munkadíj 6-12ezer Ft lenne. Ehhez még hozzá kell venni a tervezést is. Lehet, hogy amit te kigondoltál, azt felül kell tervezni a kivitelezés szempontjából, mert úgy nem gyártható le, ahogy te kigondoltad.

 

Csomagtartóra szerelhető kosár nem jó?

 

Találomra itt van pár alternatíva:

 

http://www.zedbike.hu/?q=termekek%2Foldal%2Ftermekek%2Fkategoria%2FKosarak-kerekpar-kiegeszitok%2Fid%2F164%2Frendezes%2Folcso

 

Előzmény: megabuga (1103)
megabuga Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1103

Sziasztok!

 

Annyira felhúztam magam ma, hogy gondoltam keresek egy fúrumot ahol ezzel foglalkoznak és megkérdezem.

El lehet-e készíttetni (Budapesten lehetőleg) egy hasonló szerkezetet, vagyis biztos el lehet, de hogy megéri-e.

 

Egy kerékpár hátsó csomagtartó szerű dolog

 

Elképesztő, hogy maga a rács (igaz aluminiumból) 13eFt és akkor még az a műanyag konzol rész közel 9eFt.

 

A kérdésem az lenne, hogy ha elkészíttetnék egy hasonoló szerkezetet az is ilyen drága lenne. 

Kellene egy nyeregcsőre rögzíthető konzol. illetve, egy hasnoló rács, ami azért ki is nézhetne valahogy (nem tudom, a lekerekítés megoldható-e, illetve valamilyen tartós festés, mondjuk feketésre. Valamint midnezt úgy kellene hogy a rács a benne lévő táskával együtt viszonlag egyzserűen rögzíthető, és lemelhető legyen a konzolról. (Ha fixen össze van hegesztve a konzollal az nem jó, mert hamar lábakél, az tuti).

 

Mondjuk nem tudom, milyen súlya lenne egy ilyennek, azt sme tudom hogy aluből és készülhet-e házilag, gondolm igen meg azt is gonolom, hogy megdrágítja a dologt.

 

Persze lehet akkor jövök ki a legjobban, ha megveszem a gyári, mondjuk azt valószínű nem veszem meg mert annyi pénz a világon nincs erre a dologra.

 

 

NeomatiK Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1102
Talán a CO2-s gép kölcsönzése is megoldás a dömpingszerű hegesztési feladatokra.A belinkelt gépeket nem ismerem, passz...
Előzmény: Norb8 (1101)
Norb8 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1101

Köszi a véleményt. Igazából az egyetlen probléma (mindamellett h amit írtál azt én is így godnolom), hogy kell egy palack, kell huzal meg stb. És miután végeztem a házkörüli munkáimmal azután max évente ha 1-2 alkalommal kellene. Addig meg az ott csücsül a helyén.

http://www.ebolt.hu/product193275-Einhell_BT_IW_160_inverteres_hegeszto.html

erről a készülékről van valakinek tapasztalata? Ez tudja már a Hot startot meg az anti stick-et? 

http://bolthely.hu/hegesztogep/id/00323_ORION_140A_230V_inverteres_hegesztogep vagy inkább érdemesebb ebbe az irányba mennem?

Köszi! ÜDv!

NeomatiK Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1100

Szia!

Magánvéleményem, hogy a fogyóelektródás (köznyelvben hibásan CO-snak nevezett) gép sokkal "kényelmesebb", könnyebb vele hegeszteni.

Előzmény: Norb8 (1099)
Norb8 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1099

Sziasztok!

Egy újabb kérdés:

Szerintetek melyik a jobb otthoni barkács/házkörüli tevékenységre

Einhell Bt Iw 160A (inverteres +awi gáz kivezetővel)

Hetra 100/160 (4-5éves megkímélt)

Güde 120A Co-s (palack és huzal nélkül)

Mind használt és mind nagyon szép állapotban, még gari is van. Kb 10ezer a szórás árban közöttük. (Hetra 18; Einhell28 ; Güde 25)

Nos, várom a reakciókat. Előre is köszi!

Szép napot!

NeomatiK Creative Commons License 2011.03.28 0 0 1098

Nekem úgy tűnik, túl nagyok az elvárásaid a barkácskategóriától.

 

Nekem még olcsóbb inverteres van, rosszabb paraméterkkel. Célnak megfelel(t).

Előzmény: Törölt nick (1096)
Norb8 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 1097

Köszi szépen a hozzászólást. Az sejthető, hogy kínai hisz occó...de mondjuk remélem ezeknél nincs az a probléma mint a trafóknál hogy szarul van megtekercselve már gyárilag, és ezen már bukott is a mutatvány. Házhoz lenne mert kb fele annyiból jönnék így ki mintha munkadíjat fizetnék. Meg amúgyis mindíg kell egy ilyen a házkörül. Bár abszolút nem hegesztettem még "versenyszerűen" de azt mondják a szakik, hogy egy gyengébb invertres is jobb, mint egy nehéz (bár olcsó) trafós a kezdőknek. És én is meg is szertnék állni, mert nincs tervemben átmenni karosszéria lakatosba, mert akkor ugye jöhetne akár egy CO-s. Gondolkodtam használtban is de nem nagyon találok. Ami meg van az szerintem drága.

Páran mondják, hogy tanulni nincs jobb egy Hetránál, de nem tudom...ezek könnyebbek. :)

Köszi mégegyszer!

Üdv:Norbi

Előzmény: Törölt nick (1096)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 1096

Helló!

Kép alapján elsőre kínai, másodikra még inkább...

 

Paramétereket illetően:

 

 Primer feszűltség 230V  -  a hálozati kábel ránézésre elég vékony, szerintem nincs 3x2,5 mm2-es, az sem árt ha 3 méter hosszú...

Hegesztő áram 10-160A - otthonra 160A szerintem bőven elegendő, 2,5(kb. 60-100A) elektródánál nagyobb ritkán kellhet, de még a 3,2-est is elviszi

Üresjárati feszűltség 55V - ez lehetne nagyobb is 70-85V, magasabb üresjárati feszültség => könyebb ívgyújtás (,persze az áramütés kockázata is nagyobb-főleg váltóáramnál)

Bekapcsolási idő 35% - ha ez 40 0C-on mért akkor nagyon jó, ha csak 20 0C-on akkor kevésbbé

Hálozati biztosíték 16A/lomha/

Leolvasztható elektróda 1,6-2,0-2,5-3,2mm - gyakorlatilag áramerősséggel van összefüggésben

Hűtés ventilátor levegő -  ez mindenképp kell 

Védelmi fokozat IP21 -  lehetne IP23 is => magasabb fokozat

Súly 8,0kg - itt jön ki az inverterek előnye, bár még lehetne könyebb is

Méret (mm) 295x165x300

Elektróda típus rutilos, bázikus, cell, inox - otthonra rutilos v. rutil-cellulózos kell, bázikus kevésbé, tisztán cellulóz elektróda meg egyáltalán nem, inox, csak ha olyat csinálsz  

Tartozékok: Elektródafogó kábellel, testkábel  -  ha kb. 3-3 méter hosszú az már elég jó (keresztmetszet 25 mm2), a hegesztőkábel nem olcsó dolog kb. 1000 Ft/m keresztmetszettől függően,

elektródafogó, testcsípesz - jó erős szorítása legyen, jó kontakt felülettel

 

Antistick, Hotstart,Arcforce alap az invertereknél, ha ezeket nem tudja szerintem ne vedd meg

Ha van rá lehetőség mindenképp próbáld ki, vékony-vastag anyagon 2,5-3,2-es elektródával is

 

Remélem tudtam segíteni

Üdv:

wldreighteen

Előzmény: Norb8 (1095)
Norb8 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1095

Sziasztok!

Egy gyors szakmai véleményre lenne szükségem erről a gépről. Kezdőnek, házkörül. Mi a véleményetek?

Előre is köszi a hozzászólásokat.

http://bolthely.hu/hegesztogep/id/00308__PAVO_160A_inverteres_hegesztogep

Üdv: Norbi

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1094

ha aktuális még hogy munkát keresel akkor itt egy cím, ma jött nekem imélen :

 

 

Tisztelt Uram, Uraim!

Ha még érdekli Önöket a Stadlerben a hegesztői munka, akkor kérem jelezzék!

Most lehet próbahegesztésre menni. Kérjen időpontot!

Most akár a lakáskérdést is meg tudjuk valahogyan oldani.

 

Üdvözlettel,

 

 

Lovász F. Sándor, CMC

ügyvezető/tulajdonos

www.asio.hu

+3630 43 11 680

Előzmény: degumentes (1093)
degumentes Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1093

Munkát keresek, 30 éves vagyok F1,E1,G1,TüvRheinland DIN EN 287-1 135 P BW 1.1 S t8.0 PE ss nb minősítéssel, érvényes tűzvédelmi szakvizsgával, könnyűgépkezelő és B kat. jogosítvánnyal, híddarus jártassággal, saját gépkocsival! +36306811025

milan91 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1092

Köszönöm a segítséget, időközben én is találtam pár dolgot, így el tudtam kezdeni:)

Megnéztem a Discovery Channeles videot, de abból tényleg nem lehet összehozni semmit:/

Előzmény: Törölt nick (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1091
Előzmény: milan91 (1089)
NeomatiK Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1090

Helló!

 

A Discovery Channel egyik műsorában volt erről szó. De nem részletezték, csak valami munkálat kapcsán mutatták és mondtak róla pár szót. Abból egy előadás anyaga messze nem jönne ki.

Egyébként nem lennék meglepve, ha az egyetemi könyvtárban se találnál hozzá anyagot. Esetleg diplamunkákban nagyobb eséllyel találni.

Előzmény: milan91 (1089)
milan91 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1089

Üdv!

 

Gépészmérnök hallgató vagyok.Van egy Anyagismeret 2 nevezetű tárgyam ahol majd előadást kell tartanom a víz alatti hegesztésről.Esetleg van olyan ember aki ezzel foglalkozik, vagy tud róla írni?Neten még nem nagyon találtam róla túl sok anyagot, könyvtárba majd ellátogatok, csak azért írok, hogy ha tud vki róla vmit akkor legalább el tudjam kezdeni a prezentációmat.

 

Köszönöm

erbe Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1088

Ja kérem!

Egy újszülöttnek minden vicc új. :-)

Előzmény: NeomatiK (1087)
NeomatiK Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1087

Kár, hogy mégis van ilyen! Pedig az én verzióm jobban hagzik :))

erbe Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1086

Rossz helyen jártam, úgy látszik. :-(

Én ilyent tartottam kézben. Valahol még megvan 2-3 eldobott csutak.

Előzmény: _nyunyuka (1085)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1085

Nemcsak ilyen durungban van. Az említett UTP cucc pl. 2,5mm vastag, 120 amper elég neki.

Előzmény: erbe (1084)
erbe Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1084

"Gyökfaragó elektróda???" Pedig van. Rézbevonatú ~8 mm átmérőjű grafitrúd. 300-400 A-t nekieresztve olyan szép V alakú gyököt fúj, mint annak a rendje. Hajógyárban a sólyatéren alulról faragták a hajót, csak győzte a dolgozó kapkodni a fejét az 5-10 m hosszú csillagszórófüggönyök alatt. :-)

Előzmény: NeomatiK (1082)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1083

Lehet hogy össze kéne vonni a két hegesztős topikot? :-)

 

Gugli egy rahedli találatot ad erre. Épp öntvényhez találták ki.

Előzmény: NeomatiK (1082)
NeomatiK Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1082

Gyökfaragó elektróda??? Ilyenről nem hallottam egészen mostanáig.

Ez a sarokcsiszoló vicces elnevezése lenne?

Előzmény: _nyunyuka (1081)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1081

Naugye. Satu mindig akad az ócskavastelepen, a fene se szórakozna vele.

 

Hasonló nagy darab vas az Orenstein&Koppel-féle mozdonyhajtómű irányváltó villája, azzal szarakodtam napokig, mert "boltban" kábé 50 éve nem kapható...

 

...hogy teljes legyen az öröm, az elmúlt kb. 60 évet olajfürdőben töltötte, nem győztem a gyökfaragó elektródával pucolni a felületeket, így is fröcskölt mint az istennyila. De legalább működik :-).

Előzmény: doca (1080)
doca Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1080

Mittommémmá! :-)) Mintha satut akarna? Vagy csak magammal keverem? Mert nekem ugyancsak kell egy nagy darabot hegeszteni. 

Ami kiégett cucc, attól nem sok sikert lehet várni...

Előzmény: _nyunyuka (1079)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1079

Ha ismert is az öntvény fajtája, akkor is tömény szívás. Főleg ha nagy hőterhelést kapott a munkadarab.(tűzrostély, kipufogó-gyűjtőcső stb., ha nem valami muzeális és egyéb forrásból pótolhatatlan dolog, inkább hagyom a francba)

Előzmény: do-xa (1078)
do-xa Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1078

MInt ahogyan öntöttvasból is van többféle. Kicsit szenes, jobban.... :-)

Fehér, szürke, gömbgrafitos, temper stb.

Meg tudod állapítani milyen öntvényt hegesztenél? Mert akkor könnyű dolgod lesz: ahhoz való pálca kell. És a mai pálcák nem feltétlenül igénylik az előmelegítést. Ez egy másik történet....

Előzmény: Noby1 (1076)
Noby1 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1077

szoval akkor igaz hogy megfelelo a kompresszio gyuru!hallottam mar hogy ezt hasznaljak de nem igazan akartam elhinni,nem tudom h melyik megoldas lenne a jobb tig vagy bevont elektrodas,napokban kiderul,kiprobalom mindkettot es beszamolok rola!Koszonom az infokat!

Előzmény: _nyunyuka (1075)
Noby1 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1076

igen de ontottvashoz is tobb fele palca van,es arra lettem volna kivancsi hogy van e valakinek valami tapasztalata h milyet hasznaljak,milyen lenne megfelelo!

Előzmény: szőrmók (1074)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1075

Ha mindenképp TIG-gel szeretnéd, akkor hozaganyagnak selejt dugattyúgyűrűt használj. Nem vicc! Régen a lánghegesztők is így csinálták.

 

Bevontelektródából jobb a helyzet, pl. ESAB OK 92.18, 92.58. Szemét és utálatos dolog öntvényt hegeszteni, a siker sem biztos.

Előzmény: Noby1 (1073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!