Keresés

Részletes keresés

kojonó Creative Commons License 2009.05.31 0 0 40
Sováta és környékét szeretnénk megnézni. Tudja valaki hogy van-e szaktopikja?
Jacques de Molay Creative Commons License 2009.04.16 0 0 39
"Ezek olyan helyek ahova egyetemisták járnak, akik nem törődnek semmivel csak az itallal és a bulival."

Atyaisten ... Az egyetemisták csak bulival törődnek :-) Nem vagy te egy kicsit szűk?
Előzmény: Törölt nick (34)
katiie Creative Commons License 2009.04.15 0 0 38
Szeretnek segitseget kerni.2005-ben voltam a roman tengeren,Mamaian.Kis fahazakban voltunk elszallasolva,de sem a nevere,sem az elerhetosegekre nem emlekszem.Valaki nem tudna segiteni ez ugyebn?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 37
http://www.sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=106
talán itt tudnak segíteni, úgy tűnik nagyon benne vannak a témában ;-)))
Előzmény: danken75 (35)
danken75 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 36
akjával = kajával és étkezdékkel No persze, már éjfél van :D
Előzmény: danken75 (35)
danken75 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 35
Hali!

Mivel nem találtam más Romániába történő utazással kapcsolatos topikot ezért ide írnék. Igaz, nem tengerpart...
Volt valaki Aranyos-völgyén (Arieseni)? Mik a tapasztalatok? Állítólag azt mondják, kevésbé ellátott boltokkal, akjával stb. Eléggé nomád a feeling no és önellátó. De így legalább nem annyira felkapott az a dolgok szebbik oldala.
Most megyünk februárban. Ha valaki járt ott, plíz írjon.

thx
D75
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 34

Én 2 nyarat dolgoztam a román tengerparton...Ha valami szép és kulturált helyet kerestek akkor Neptun a tökéletes választás(drágább de megéri), nem Vama Veche és nem Costinesti...Ezek olyan helyek ahova egyetemisták járnak, akik nem törődnek semmivel csak az itallal és a bulival.

reckon Creative Commons License 2008.08.29 0 0 33
képekkel próbálkoznál még?

köszi
Előzmény: gondosa (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32
mi is hazaérkeztünk, hamarosan jön is a képes beszámoló ;-)))
elsőre csak annyit, hogy -leszámítva a valóban meglehetősen primitív épített és emberi környezetet- alapvetően jól éreztük magunkat, az idő jó volt, a víz tiszta és finom, szállás tűrhető, kaja nem túl változatos és kicsit drága. de a vízben lubickolás reggeltől délig és aztán déltől estig az ISTENI!!!
Előzmény: csocso50 (31)
csocso50 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 31
Hát ez elég gáz elsőre!!!
Nem valószinű hogy megprobáljuk inkább Bulgária!
gondosa Creative Commons License 2008.08.13 0 0 30
Előzmény: gondosa (29)
gondosa Creative Commons License 2008.08.13 0 0 29
Talán mostmár sikerült.....
Előzmény: gondosa (28)
gondosa Creative Commons License 2008.08.13 0 0 28
Elnézést de nem tudom miért nem töltődtek fel a képek.
Előzmény: gondosa (27)
gondosa Creative Commons License 2008.08.13 0 0 27
Sziasztok !

Aki Vama Veche-re akar menni a román tenegerpartra ,az jól gondolja meg !Hihetetlen mocskos és bűzös a tenegerpart és környéke. Tudom mert most jöttem haza onnan!
Nem tudom hogyan lehetnek emberek ilyen állati módon igénytelenek.A tengerparton ,már szinte a vizben sátorozók, ha szükségét érzik szemrebbenés nélkül rávizelnek a szomszédjuk sátrára vagy rászarnak a közlekedő utakra.A tengerparton rengeteg az eldobott injekciós tű és a szemét ,amit a hullámverés a tengerbe mos.Por ,gaz és ürülék mindenütt.Ráadásul mi egy magyar vállalkozó (romániai vállalkozással)be sem fejezett "micsodájában" laktunk.Pofátlan rabló ,aki kirabolja még a honfitársait is. Guantanamo-i átnevelő tábornak hívtuk a szállást.Tudnám még fojtatni ,de inkább itt van néhány kép:

Egy megszivatott túrista .....
csocso50 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 26
Egyébként ott milyen a part homokos vagy kavicsos?Milyen árak vannak a parton?
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 25
ha minden igaz, csíkszeredai magánemberek telke Costinesti-en, összesen 5 ház, aztán amikor a tulajok éppen nem nyaralnak, akkor kiadják a szobákat. szoba+fürdő a földszintén és az emeleten is, kis előtér-konyha a földszinten, 70 új lejért szobája naponta. vagyis kábé 4500 ft egy éjszaka, ez szerintem így ok is lesz. ja, a telek relatív közel a tengerparthoz, bár az északi részén, ahol már inkább sziklás a part. de nem baj, legalább éjjel lehet aludni ;-)))
Előzmény: Törölt nick (23)
csocso50 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 24
Hali.

Azt megköszöném.Idén Bulgáriába voltunk, de már nézegetem a jövö évit.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 23
nálunk épp körvonalazódik egy augusztus közepén esedékes egy hetes láblógázás, majd írok róla, ha visszajöttünk ;-)))))
Előzmény: csocso50 (22)
csocso50 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 22
Sziasztok.

Hát ez a topik nem nagyon megy.Pedig szerintem érdemes lenne felébreszteni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.18 0 0 21
no, hát mi is belógatnánk a lábunkat egy kicsit a román tengerbe, ki mit ajánl? esetleg jó, csendes és olcsó ház, apartman, panzió augusztusra?
saking Creative Commons License 2007.10.04 0 0 20
hát, ritka a hozzászólás ebben a fórumban. de az előző hozzászólóhoz hasonló embereknek ajánlom a RomanianHotel.ro oldalt, egyszer jól jöhet. magyar és angol menü is van rajta.
joghurtoskefír Creative Commons License 2006.06.25 0 0 19

Jó rég nem írt ide senki, de hátha tud valaki segíteni.

 

Júli végén mennénk Mamaiába, kempingbe, de a neten csak szállodákról szóló oldalakat találtam. Az igazság az, hogy három éve a kollégákkal voltunk már Mamaián és egy kempingben szálltunk meg, de fogalmam sincs, melyikben és a kollégáim sem emlékeznek a nevére. Mive egyre felkapottabb az a rész, attól tartok, hogy nem lesz kiadó faház, amikor megyünk. Ha lenne rá lehetőség, előre foglalnék helyet, de mint már írtam, egyetlen mamiai kempinget sem találtam a neten. Esetleg valakinek van valami jó infója? Nagyon megköszöném:)

Karel von Bahnhof Creative Commons License 2003.12.22 0 0 18
Vagy az... :)))
Előzmény: bogyó (17)
bogyó Creative Commons License 2003.12.22 0 0 17
Jaja. Vagy Bergenbier.
Előzmény: Karel von Bahnhof (16)
Karel von Bahnhof Creative Commons License 2003.12.22 0 0 16
Nem azt írtam, hogy nincsenek magyar falvak... De tény, hogy egyre kevesebb. A román falvak meg elég lehangoló látványt nyújtanak.
A mics tényleg jó, nyáron én is nyolc-tizesével ettem őket. Hozzá egy kis Ursus vagy Ciuc...
Előzmény: bogyó (15)
bogyó Creative Commons License 2003.12.22 0 0 15
Hát, Kolozsvárig vannak magyar falvak is... Az igaz, hogy nem kell megállni senkinek, aki pénzt akar váltani vagy eladni, vagy bármi. Pénzt hivatalos váltónál vagy kártyával automatából szabad csak vételezni. Az automata kivételkor elég jól vált, ha kártyával fizetsz, még jobban.

Kolozsvárig nagyon jó az út, most újították fel, végig európai minőség, de téli gumi kötelező, hólánc jó ha van. Feketetónál (Negreni) érdemes megállni, van egy nagy útmenti komplexum, jót lehet kajálni, miccset (olyan mint a csepvap), 8-10 db mustárral, kólával, kenyérrel nem több mint 100.000 lej (800 forint vagy kevesebb).

Előzmény: Karel von Bahnhof (14)
Karel von Bahnhof Creative Commons License 2003.12.22 0 0 14
Ez valóban nem az a topic, de ne törődj vele. Semmilyen kockázatra nem kell felkészülnöd. Az utak helyenként kátyúsak, de kifejezett veszély sehol nem fenyeget. Téli gumid legyen a Király-hágóra, lehet, hogy hólánc sem árt - a hóeltakarítás a tavasz feladata arrafelé. MOL-kútnál tankolj, minden magyar ezt teszi, önérzetből. Kártyával is fizethetsz.
A határon lehet kisebb várakozás, de nyáron, csúcsforgalomban sem vártam soha 15-20 percnél többet. Ott lehet lejt váltani, érdemes is, hacsak Nagyváradon (ha arrafelé mész) nem keresel automatát. Útközben viszont ne állj meg útmenti embereknek sehol, főleg a román falvakban ne (Kolozsvárig jobbára már csak olyan van...)
Amúgy nem kell tartani semmitől. Nyáron én végigautóztam Constantáig meg vissza, és a legcsekélyebb rossz érzésem sem volt útközben.
Előzmény: Railwayman (12)
bogyó Creative Commons License 2003.12.22 0 0 13
Kolozsvár az Erdélyben van. És mint ilyen, keresd a Jártál már Erdélyben? c. topikot, az erről szól.
Előzmény: Railwayman (12)
Railwayman Creative Commons License 2003.12.22 0 0 12
Sziasztok!
Románia - Kolozsvárra kell utaznom. Akinek van tapasztalat etéren, kérem ossza meg velem. Mennyi várakozásra kell számítani a határon? Rendőrők, határőrők, vezsélyek, korrupció, mire figyeljek?

Várom válaszotokat!

Karel von Bahnhof Creative Commons License 2003.11.10 0 0 11
A tapasztalataidról meg jól elfelejtettél beszámolni... :)
Előzmény: szintis_srác (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!