Keresés

Részletes keresés

Allia Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4272
OFF
Kedves Mocorgo, megírnád a szülés terhesség 4.0 topikban, hogy mikor született meg a gyerkőc? Többeket érdekel, hogy mi van veled. Ha nem akarod, nem kel részlet semmi, elég csak a dátum.
Köszi!
ON
Előzmény: Törölt nick (4271)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.03 0 0 4271
nekem is antibiotikum mulasztotta el pár nap alatt, meg a szoptatás ezerrel, de most se csomó, se pirosság, se láz nincsen, csak fáj
Előzmény: zsuzsahd (4270)
zsuzsahd Creative Commons License 2009.06.02 0 0 4270
Amikor ilyesmi gondom volt, sosem voltam lazas, piros sem volt a kornyek, csak fajt es csomos volt a mellem, altalaban csak egy reszen. De ugy tudom, csomo sem feltetlenul van. A korabbi esetekben mit csinaltal/csinaltal-e valamit, ami segitett? Sajnos nincs sok otletem, nekem nagyjabol csak az ido mulasa jott be, kb. 3 nap alatt multak el a tunetek. Azert ha sokaig igy marad, en visszamennek a dokihoz, hatha rajon, h. kell antibio vagy valami...
Előzmény: Törölt nick (4269)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.02 0 0 4269

volt-e valakinek olyan, hogy mocskosul fájt a melle, mint amikor be van gyulladva, de nem piros, nem csomós, nem lázas??????

voltam a klinikán, nem értették, ők sem láttak semmit

nekem 5 éve sokszor volt begyulladva, pont olyan fájdalmas, de semmi egyéb tünet és mindez már 3. napja?!

 

ha valakinek volt ilyen, mit csinált vele?

sessyl Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4268
Madela mini electric elektromos, automata mellszívó vadona újonnan, originált csomagolásban, garanciálisan, áron álul eladó. Két hete vásároltuk, de kaptunk egyet ajándékba is, ezért eladó a mellszívó. Akit érdekelne az a sessylke@citromail.hu email címen megtalálhat...

dorka2004 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4266
Az én kislányom nem szopott rendesen soha. Lusta volt és nem szopott egyszerre sokat, így hamar átálltunk az igény szerinti szoptatásra. Be is gyulladt a mellem, belázasodtam. Onnantól fogva fejtem, hogy rendszeresen legyen tejem. És rengeteget ittam.
Előzmény: Jokeva (4259)
babtus Creative Commons License 2009.03.28 0 0 4265
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, remélem sikerülni fog. Köszönöm a linkeket is, meg fogom őket nézni.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4264
Nem, a lakást nem rombolja, magát szokta :/ meg amint leülünk, egyből hétféle baja lesz, mondjuk ezt még kezelem, hogy várjon egy kicsit, mivel úgysem szopik túl sokáig a kicsi egyszerre, annyit kibír még kakaó nélkül, meg mittomén. Aztán néha teljesen megzakkan, és elkezdi kicibálni a szopipárnát a kicsi alól, hogy "Ez az enyéééém!!", erre odaadom neki, akkor meg visít, hogy "Nem keeeell, Zsombornak keeell!!", akkor visszarakom, akkor megint kezdi. Esetleg pusztán szeretetből (tényleg) "nyúzza" az öccsét... az olvasás, kirakózás, miegyéb az már rutin lassan. Mondjuk talán javul a dolog lassan, de inkább nem kiabálom el.
Előzmény: kicsinap (4256)
csengevagyok Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4263
Ja es minel gyakrabban teszed mellre, annal tobb tejed lesz. Nagyon-nagyon ritka az hogy egy nonek ne legyen eleg teje, szervi okbol kifolyolag.
Előzmény: csengevagyok (4262)
csengevagyok Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4262
Roviden: egyaltalan ne fejd, a gyermek szopizasa a leheto legjobb tejszaporito modszer. Szerintem a legfontosabb amit tenned kell (es amivel az egesz problemat meg tudod oldani): keress fel egy szakit aki eloben (es foleg tobbszor, napokon, heteken at) meg tudja mutatni hogy hogy kell mellre tenni, hogy kell a bimbovedotol megszabadulni.

A lenyeg az, hogy a tapszer ellenere is elfogadja a melled, ugyhogy menni fog! Szepen ra kell szoktatni a korrekt szopira, gyakran szoptatni es fokozatosan csokkenteni a tapszermennyiseget.
Előzmény: babtus (4257)
Jokeva Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4261
Köszönöm.
Előzmény: pzita (4260)
pzita Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4260
Erre a kérdésedre egy korrekt választ kaphatsz, ha elolvasod ezt: Fejés az első héten
Előzmény: Jokeva (4259)
Jokeva Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4259
Sziasztok!

Lányok, mi igaz abból, hogy az első pár napban fejni kell, akkor is ha a baba szopizik rendesen, különben begyullad a mell? Ha ez így van, akkor pontosan mennyi az az "első pár nap"?
pzita Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4258

Kedves Babtus!

 

Ügyesek vagytok, hogy sikerült elérni, hogy már elfogadja a melledet a babád.

 

A tej mennyiség növeléséhez az kell, hogy minél több inger érje a mellet. Szóval minél többet van mellen a babád, minél többet fejsz, annál több lesz a tej. De mivel ez csak egy összetevője a dolognak, ezért érdemes átbeszélned az egész helyzetet egy szakemberrel. Mert a tej mennyiségének növelése mellett, jó lenne, ha valami szoptatásbarát módon kapná a babád addig is a pótlást, amíg eléritek a megfelelő mennyiséget. Hosszútávon pedig gondolom, a bimbóvédőt is jó lenne elhagyni. És egyébként is rengeteg összetevője van a sikernek, ahol minden kis részlet számít.

 

Szóval szerintem hívj fel egy szoptatásban járatos segítőt vagy a http://www.lll.hu/telefon oldalról, vagy a http://www.ibclc.hu/elerhetoseg oldalról.

 

Addig is amíg sikerül elérned valakit, két oldalt érdemes olvasgatni. Az egyik a fejésről szól, a másik pedig a kevés tej problémakört járja körbe, a lehetséges okokkal, és megoldási irányvonalakkal. A megoldás persze minden esetben egyedi, mint ahogy minden baba és mama páros is egyedi, de az alap nagyjából mindig ugyanaz.

 

A kevés tej problémakör: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_elsohathonap5

A fejésről: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_elsohathonap4

Előzmény: babtus (4257)
babtus Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4257
Sziasztok! 10 napja született meg a kislányom, ő az első babám. A tejem nagyon nehezen indult meg szülés után, ezért a kórházban kapott tápszert cumiban. Ez mondjuk utólag hiba volt. Itthon aztán nagyon nehezen akarta elfogadni a mellemet, úgyhogy tápszerrel etettük, meg, amit a mellemből ki tudtam sajtolni. Ez a mennyiség olyan kb 20-30mili összesen, mindkét mellből. A védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy kevés és tápszerrel bővítsem a dolgot. Etetésenként kb 60 milit kell a gyereknek adni. Annyit elértünk a 10 nap alatt, hogy bimbóvédővel elfogadja a cicimet, és 20 milit már szopik kb. egy óra alatt. Bealszik, sokszor abbahagyja a szopizást.

Szeretném elérni, hogy a mellemből tápláljam, de a tej mennyisége nem növekszik.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran fejjem le, ha növelni akarom a mennyiségét.

Mostanában minden etetés után próbálkozom, de van olyan hogy a gyerek teljesen kiüríti.

Tulságosan türelmetlen lennék?
kicsinap Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4256
Igazából bármit tudsz vele játszani, csak hozza oda. Én pl. a végén már tudtam olvasni Ajnának, legózni Áronnal és közben szoptatni. Vagy mit csinál szoptatás közben, ami zavaró? Engem csak a lakás rombolása zavart, de a lányod, azért már nem annyira kicsi, hogy ilyen rombolásokba kezdjen.
Előzmény: Törölt nick (4250)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4255
Köszönöm, a nagyos ötletet is!

Egyelőre még nem adom fel, megpróbálok berakni valahogy még egy fejést, meg kaptam egy Szoptanítot is (nagyon trükkös :) ).
Előzmény: Gotika (4251)
Szigi1979 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4254

Szia!

Nekem jövőhéten lesz 6 hónapos a fiam, anyatejes.Kb. 140-150 grammokat szopik. Bár csak egy szopit mértem meg nemrég. Szerintem mindig más mennyiséget szopik.

2 hete kezdtem hozzátáplálni. Most úgy néz ki egy napunk, hogy reggel szopik, majd tízóra körül kap gyümölcsöt (kb. 100-150 gramm), és utána ráteszem még a cicre, de csak a szomját olthatja pár kortyot iszik. Majd du. kettő körül eszik zöldségpürét egyenlőre, ma pl. sütőtököt fog kapni, ebből is megeszik 150-200 grammot. De az elején jóval kevesebbet evett belőle. Majd ráteszem szintén a cicire, és szintén pár krotyot iszik. Majd du. 18 körül szopik, majd este 20-21 körül szintén szopik. Hajnali 4-körül felkel szopizik , és aztán újra indul a nap. most fogok próbálkozni azzal, hogy inni cumiüvegből fog kapni vizet. Már próbáltam, de nem nagyon tud vele még mit kezdeni, de pár kortyot már ivott belőle. A következő lépés az lesz, hogy a napközbeni 2 étkezésnél már nem fog cicit kapni, majd jönnek a főzelékek, majd a húsos fözelékek.

Remélem tudtam segíteni. A nagykönyv szerint már 170-180 grammokat kellene szopiznia, de szerintem nem eszik ennyit. De nem baj, így is jól feljődő kiegyensúlyozott baba. Minden baba más. Ezek csak iránymutatót, ha nem eszik iszik ennyit nem gond, nem kell aggódni, minden baba tudja mennyire van szüksége.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

Erika

Előzmény: sajtango (4252)
Gotika Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4253
Így hirtelen ezt találtam:
Egy csecsemő napi folyadékszükséglete kb. 150-180 ml/kg. Jól szopó babának az anyatej elegendő.
Rendkívüli esetekben (láz, hasmenés, hányás, egyéb betegség, kánikula), azonban szükség van plusz folyadékra. Ilyenkor leghelyesebb forralt, lehűtött vizet kanalazva adni.
Előzmény: sajtango (4252)
sajtango Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4252
Sziasztok! Valaki meg tudná nekem írni, hogy alapesetben kb. hány milliliter szokott lenni egy 5 és fél hónapos baba szopott mennyisége/alkalom? Jelenleg kb. 6-7-szer szoptatom/24 óra. Kb. 2 hete kezdtem a kislányomnak mást is adni (alma, sütőtök, sárgarépa - ilyesmit) naponta egyszer. Ilyen korban mennyi folyadékra van szükségük naponta? Köszi
Gotika Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4251
A Szoptanítot nem tudom, nem ismerem. De, ha nem adod fel, akkor lesz jobb is. Első körben szerintem fejni kellene amennyit csak tudsz, mert ha a kicsi nem aktív, a tejcsatornák is nehezen indulnak be. Ergo nem fog könnyebben jönni a tej. Ha viszont fejsz, a tej rövid idő után könnyebben fog jönni. Nekem az első 2 hónap volt gáz, úgy hogy én csak reggel és este tudtam fejni, utána viszont 10-15 percig tartott 1-1 fejés és szopi. Ömlött a lé a mellemből, pedig az első hetekben alig bírtam kisajtolni belőle valamit. Szóval fejni, fejni, fejni és akkor a gyerek is könnyebben fog szopni, és akkor nem tart majd 2 óráig 1 szopi.
Hogy mi legyen a naggyal? Szerintem hass az értelmére, mond el neki, hogy ez van, legyen türelmes és ami a legfontosabb, ígérj be neki valami nagyon csábító dolgot, amit megkaphat, ha "jól" viselkedik a szoptatás alatt, és tartsd is magad ehhez. Ha jó volt, akkor ha törik, ha szakad kapja meg a jutalmat. Itt nem édességre, játékra vagy ilyesmire gondolok, hanem egy közös sétára, hancúrozásra, közös elfoglaltságra. Természetesen időnként beígérhetsz neki valami különleges csemegét, vagy 1 játékot amit már rég szeretne és előre beszerezted. A lényeg, hogy mindig kapja meg az alku "tárgyát" közvetlen a szopi után, de ha a kelleténél egy kicsit is zavaróbb volt a viselkedése akkor nem szabad megenyhülni és odaadni a jutalmat.
Vagyis legyél következetes amennyire csak tudsz, vagy még annál is jobban. Ha így teszel, akkor 1 idő után nem lesz gond a naggyal és kérés nélkül is elfoglalja majd magát valamivel. Na, akkor borzasztóan meg kell majd dicsérni és éreztetni vele, hogy nagyon szereted és igazán büszke vagy rá.
Előzmény: Törölt nick (4250)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4250
Sziasztok!

Rákerestem, láttam, hogy többször is ajánljátok a Szoptanítot, szerintem jó lenne nekünk is, de valaki tapasztalt ügyesokos erősítsen már meg légyszi, mielőtt beruházok (vagy cáfoljon :) ).

A lányom részben anyatejes, részben tápszeres, volt, alakult, ahogy alakult, neki már mindegy :) de most a fiamnál mindent elolvastam, felkészültem, császár után amint a szobában voltam, már mellen is volt, kórházban végig cicin, kicsit sárga is volt (most már nem), ébresztgettem sokat, már két hetes kora előtt visszanyerte a születési súlyát (megfogyta a lehetséges 10%-át :) ), és baromi büszke voltam, hogy mindezt csak anyatejjel (a nővére első perctől kiegészítéssel működött) . Csakhogy a szopási rutinja egy cseppet sem változott, ami azt jelenti, hogy úgy kb. két órát tart egy étkezés, ez alatt persze nincs végig cicin, mert elalszik, ébresztgetem, semmi, lerakom, akkor ugye pár perc múlva eszébe jut, hogy éhes, akkor vissza, és ez így megy, aztán egyszer csak úgy dönt, hogy na elég, és elalszik, és akkor alszik rendesen. Jellemzően addig "aktív", amíg könnyen jön tej,, nyel is nagyokat, amikor már dolgozni kéne érte, akkor inkább alábbhagy, bealszik, stb (cicit nem köpi ki, vagy csak nagyon ritkán), de ez a könnyen jövős időszak nagyon rövid, és hát nem egy Holstein-Fríz hozamával rendelkezem, eléggé kizárt, hogy másfél perc alatt beszivornyázza az adagját... Nagyon sokat bukik is, folyik vissza a tej (nem a túró). Két hétig volt segítségem, állandóan mellen volt, mikor kérte, fejtem, simán is, szaporítót is, többször is egy nap, akkor mintha nőtt volna a tejmennyiség. Elviekben tudom, hogy ez is egy normális szopási rutin, ráadásul a lefejt tejet eddig cumisból kapta, és annál is ugyanígy üzemel, csak kicsit hamarabb végez, nem alszik annyit két "roham" között, ugye minden szívás biztos eredménnyel jár. Nem is lenne vele bajom, ha ő lenne az első gyerekem, csak itt ugrál közben a másik a nyakamon, és a kezdeti lelkesedése már erősen lohadóban van az öcsit illetően, azonnal hétféle baja van, ha mellre teszem a kicsit, persze tudom, hogy ez is normális :) de ettől még nem könnyebb a dolog. Fejni napok óta szinte csak este tudok a nagy sikeres aknamunkájának köszönhetően (a fejő hasonló reakciót vált ki, mintha az öccsét raknám mellre), a kezdetekhez képest szinte semmit, és bizony előkerült a tápszer is, valószínűleg feleslegesen, mert a jelek szerint a tej elég, csak idő- meg idegproblémák vannak (vagy belőlem kéne kettő). Ezt próbálnám visszaszorítani, amennyire lehet, bár nincs különösebb ellenérzésem a tápszerekkel, inkább a praktikum, ugye, illetve valahogy "javítani" kéne a gyerek teljesítményén, mert értem én, hogy ő ilyen kis komótosan nyomja, csak hosszú távon ez nem lesz járható út, nem biztos, hogy mindig olyan helyzetben leszek, hogy két órán keresztül tudom mellre kapdosni. Tudom, hogy még változik rengeteget, annak is örülnék, ha valaki megnyugtatna, hogy így lesz bizony, nem fog mindig két órát enni :) csak attól meg félek, hogy a tej nagyon lecsökken, hiszen szívná ő erősebben, ha jönne több, de nem jön több, amíg nem szívja...

Szóval a litánia után röviden: van értelme nekünk szoptanítozni? Illetve bármi más ötletet is szívesen veszek, főleg, ha vannak tippek a "hogyan szereljük le a nagyot?" témakörben :) olvasás, mondókák, egyéb, anyuka aktív megmozdulása nélkül végrehajtható szórakoztatás már állandó használatban :)

Előre is köszi
mizseiszilvi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4249
oké, nem fogalmaztam szabatosan...
Ált. nem ajánlják az orvosok a terhesség alatt a mellbimbó ingerlését, mert összehúzódásokat okozhat. Egyébként ez a kis eszköz vákuumos, tehát nem valószínű, hogy klassz dolog lenne az előtejet kicsalogatni vele (főleg ha a terhes nő nem szoptatós kismama is egyben) és terhesség alatt a gyártó sem ajánlja a használatát.
Előzmény: Bibi123 (4248)
Bibi123 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4248

"terhesen nem szabad a mellbimbót ingerelni"

 

Ez biztos?

Gond nélküli terhesség alatt lehet szoptatni. (Kipróbáltam, még túl is hordtam.)

És szex közben is előfordul, ami szintén nincs tiltva terhesség alatt! :-)

Előzmény: mizseiszilvi (4246)
Bibi123 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4247

Szia!

 

Egy kis segítség:

http://www.lll.hu/szfuzet/lapos_bimbo

 

Lapos vagy befelé forduló mellbimbó

Önmagában egyik sem akadálya a szoptatásnak, bár elképzelhető, hogy kezdetben több nehézséggel kerülsz szembe. A legfontosabb, hogy szülés után rögtön próbáld megszoptatni a babát és gyakran tedd mellre még a tejbelövellés előtt. A túltelítődött mellből már nehezebben tudja megtanulni gyermeked a szopást. Kérd szoptatási tanácsadó segítségét!

Semmiképp se használj kezdettől fogva bimbóvédőt! Ez csak a legutolsó lehetőség legyen, amihez akkor nyúlsz, amikor már másképp nem boldogultok. Kerüld a cumi, cumisüveg használatát, hiszen a gumi szopóka nagyon más, mint a Te mellbimbód alakja. Csak megzavarod a babát, és megnehezíted a dolgát.

Néhány hasznos fogás:

  • Az újszülött szívása a szopások alatt eleve kifelé fordítja a befelé forduló bimbót, de rásegíthetsz, ha szoptatás előtt mellszívóval kissé kifelé fordítod, hogy jobban be tudja kapni.
  • Segíthet, ha megpróbálod a bimbóudvart szendvicsszerűen megfogni, és így a baba szájába adni. Várd meg, amíg nagyra nyitja a száját. Esetleg húzd le az állát mutatóujjaddal a bekapás pillanatában.

Lapos vagy befelé forduló mellbimbónál gyakoribb a sebesedés. A behúzódást okozó kötőszöveti szálak felszakadozása fájdalmas lehet, de két-három hét múlva általában elmúlik.

Előzmény: Makilány (4243)
mizseiszilvi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4246
Fontos még, hogy teherbeesés előtt próbáld ki, mert terhesen nem szabad a mellbimbót ingerelni. Sok sikert hozzá!
Előzmény: Makilány (4245)
Makilány Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4245
Igen, arról már hallottam. Ki fogom próbálni :) Aztán majd megosztom a tapasztalatokat.
Előzmény: mizseiszilvi (4244)
mizseiszilvi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4244

Nem tudom neked mennyire súlyos, de lehet erre kapni egy ügyes kis avent eszközt, ami kiemeli a mellbimbót (NIPLETTE). Úgy tudom, hogy azért lehet lapos mellbimbóval is szoptatni, csak kicsit több ügyességet igényel, nem muszáj rögtön műteni.

Előzmény: Makilány (4243)
Makilány Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4243

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de talán igen :) belefelé forduló mellbimbóval való szoptatás terén valakinek van-e tapasztalata?

Gyermekvállalás előtt állunk, és a nőgyógyászom műtétet javasol, amitől én egy kicsit idegenkedek, így minden egyéb megoldás érdekel. Ha tudtok, segítsetek.

Köszönöm szépen.

iricc Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4242

Igen, én is tartom neki alul-felül...

Néha felcsillan egy kis remény, mert egész ügyesen rákap, és néhány szívásig megy is neki rendesen.

általában akkor ügyesebb, ha nincs annyira tele a mellem.

reménykedem, hogy tényleg csak kezdeti nehézségek ezek, remélem megoldódik, mielőtt leesik a mellbimbóm :-))))

Előzmény: Bibi123 (4240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!