Keresés

Részletes keresés

genetta Creative Commons License 2002.08.13 0 0 120
Bocs, hogy belekotyogok, mint nem kezdő anya:-) Az én fiam már 2 éves elmúlt, van kb. 16-18 foga, még egyszer se vettük észre a viselkedésén, hogy épp jönne egy... Szóval, vannak ilyen mázlisták... (az első foga 8 hónaposan jött ki). Ha az első is ilyen könnyen ment, szerintem minden esély megvan a könnyed folytatásra:-)
Előzmény: PasiC (115)
PasiC Creative Commons License 2002.08.13 0 0 119
Én le se mertem vágni a szakállamat, hogy biztosan megismerjen Dávid.
Mellesleg a szakáll nem csak huzigatásra jó ám !!!
Én is javaslom mindenkinek, bár kedvesem állandóan rágja a fülemet, hogy vágjam már le :-(
Előzmény: Mustafa HalifaX (116)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.12 0 0 118
nalunk 6 foga van Lilinek,4 felul,2 alul.
Olyan kulonos gondod nem okozott,valami kenoccsel kell kenni neha,ha nyugos.
Eloszor az alsok jottek,majd szunet aztan hirtelen felul a masik 4,most megint szunet van.
Szerintem a ragofogakkal lesznek a problemak,mert azok nagyok.
Előzmény: PasiC (115)
Conor01 Creative Commons License 2002.08.12 0 0 117
Na látod, ezen én is csodálkozom :-))
Előzmény: PasiC (115)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.08.12 0 0 116
Apák, növesszetek szakállt! Csodálatos, ahogy a kölök felfedezi magának, turkál benne, örömködik hosszasan. Nagyon szívet melengetö!

Jesper, mail ment.

PasiC Creative Commons License 2002.08.12 0 0 115
Örülök, hogy végre valaki hajlandó idevágótémával is foglalkozni. Gyors felépülést az 'asszony'-nak!
A mi kisfiunknak a minap bújt ki az első foga (jobb alsó metszőfog) ahhoz képest, hogy miket lehet hallani - belázasodás, futyfurutty, stb. - nagyon simán mentek a dolgok. Megúsztuk egy kis kétnapos nyafkásabb hangulattal.
Kinek mi a tapasztalata? A további fogacskák sem okoznak nagyobb gondot, ha már az első ilyen egyszerű volt?
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.11 0 0 114
Lanyomnak elmult az elso mandula gyulladasa,ill. remelem,hogy elmult,meg "szedi" a gyogyszereket,de mar nem kohog, s kevesbe nyugos.
bevallom jol megvoltam ijedve,mert lazas is volt szegeny,abbol latom,hogy javult,mert megint nem akar aludni.
Sajna az asszony elkapta,most O nyomja az agyat rendesen.
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.10 0 0 113
Figyelj embör, pontosan tudom, hogy mit csinálok. Olyan nagy baj tán, hogy látom az árnyoldalát is?
Előzmény: Mustafa HalifaX (112)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.08.09 0 0 112
Azért ne sírjon a szád, ilyen döntésnek ilyen következményei vannak.
Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.09 0 0 111
Aztamindenit! VAlamelyik topicon olvastuk, hogy az x hónapos picúr spontán közölte, hogy "Kukk!", és ez annyira tetszett nekünk, hogy ha benéztünk hozzá, vagy csak úgy, mi is ezt mondtuk Lucnak. Erre ma teljesen spontán, minden gügyögés nélkül, tagoltan ugyanezt mondta az ölemben heverészve. :) Nem semmi. Azért sajnálom, hogy nem lehetek majd mindennapos részese ezeknek az apró csodáknak.
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.09 0 0 110
eclectic ha nem lennel erett egy gyerekre akkor nem is gondolkodnal rajta :))
Előzmény: eclectic (106)
Ezüsthátú Creative Commons License 2002.08.09 0 0 109
Sziasztok!

Én teljesen új vagyok itt.A feleségem ajánlotta,hogy nézzem meg ezt a fórumot mert érdekes.Igaza van.Tényleg érdekes dolgokat lehet itt olvasni.

eclectic: Nem kell félni attól,hogy mi lesz ha jön a gyerek.28 éves vagyok és 2 hónapja házas.Eleinte úgy éreztem,hogy el fogom veszíteni a szabadságomat de most már látom,hogy nem.A lányom 3 hónap múlva fog megszületni:))) Alig várom már:)

oregmedve Creative Commons License 2002.08.08 0 0 108
A professzor ur masfel eves, 83 centi, 11.8 kg (tegnapi meres). Nem nagyon van rajta hurka, viszonylag keveset eszik, es csupa izom :)
A szamjagyeket majdnem mindet megismeri (a hetes es akilences nem megy), es 5-6 betut is. Most angolul tanitjuk, a magyarral parhuzamosan.

Nem vagyok Vele kapcsolatban elfogult, miert is lennek? :))

Előzmény: Mustafa HalifaX (97)
oregmedve Creative Commons License 2002.08.08 0 0 107
Ertunk 5 evig imadkozott a csalad vallasosabb resze, mondvan, biztos azert nincs gyermekunk, mert nem lehet. Egy ido utan mar nem is kerdezgettek, mikor jon a baba... Amikor ugy dontottunk (alairtuk az adasveteli szerzodest a hazunkra), 2 het alatt jott ossze, az orvos annyit mondott: "Ezt jol csinaltak!" :) A paromnak valami olyan betegsege volt, ami miatt nagyon nehezen kellett volna teherbe esni, es a mit a terhesseg helyrehoz... hat, volt tet, de minden rendben van azota, betegsegnek se hire se hamva...

Koszonom a segitseget, a kepeket meg fogom probalni.

Előzmény: eclectic (106)
eclectic Creative Commons License 2002.08.08 0 0 106
Végülis, mi pontosan ezért vártunk ennyit. Legyen lakás, kocsi, biztonság, ismerjük meg egymás minden hülyeségét,legyen elég időnk egymás hülyeségének nem a megszokására, hanem a megszeretésére is, legyenek közös dolgaink, élményeink....aztán jöhet a gyerek. Túl sok házasság ment tönkre a korai gyerek bevállalás miatt, nem egy ilyet láttunk már. Akkor döntöttük el, hogy mi "okosan" próbáljuk majd csinálni. Na, de ez már kicsit off. :)
Előzmény: Törölt nick (104)
eclectic Creative Commons License 2002.08.08 0 0 105
Ebben igazad van, mi is így gondoljuk.....szeretnénk is gyereket. Végülis hülyeség túlspirázni a dolgot, bele kell csapni a lecsóba, a többi meg majd jön magától. :)
Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.08 0 0 104
Szerintem az általad leírtak alapján a ti kapcsolatotok van annyira stabil, hogy nyugodtan jöhet egy babek. :) Mi Annie-vel(ex Jesperné) eleve csak tavaly nyáron ismertük meg egymást.
Előzmény: eclectic (99)
eclectic Creative Commons License 2002.08.08 0 0 103
Mi sem vagyunk az a pörgős fajta és abszolut beleférne egy gyerek az életünkbe (sűrű dolgunk felől). Élet minőség tekintetében tehát jobb időpontot nem is választhatnánk a gyerek "gyártásra". Viszont az a gondolat, hogy én valakinek az apja legyek...valahogy mégis félelemmel tölt el, hisz még én sem érzem magam teljesen felnőttnek. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
Előzmény: Mustafa HalifaX (102)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.08.08 0 0 102
Akkor egyezik az ízlésünk :-D Páromon az az 5-10 kiló oda-vissza meg sem látszik. Csak ö hiszi azt. Amúgy bízom a "full karcsúságban" :-) 75 kiló már annak számít.
De ha ez sem probléma nálatok, akkor szerintem nem kell aggódni.
Előzmény: eclectic (101)
eclectic Creative Commons License 2002.08.08 0 0 101
Most sem az a tipikus karcsúság az asszony.....szal szerintem ez nem okoz majd gondot. Egyrészt én az "erős csontú" nőket szerettem mindíg, másrészt volt egy ismerős hölgy, aki szintén "erős csontú" volt a szülés előtt, utána pedig full karcsú lett. :)Különben sem veszem észre ha hízik, vagy fogy....ugyanis szeretem úgy ahogy van.
Előzmény: Mustafa HalifaX (100)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.08.08 0 0 100
Szerintem nem igazán változtok, ha nem görcsöltök. Mink ugyanolyan félig felnött, félig kamasz emberek vagyunk, mint voltunk pár éve is. A gyerek sem a lelkivilágunkat, sem a életmódunkat nem változtatta meg. Mivel amúgy is nyugodt, lassú, magunknak való emberek vagyunk, a gyerek is nyugodt, hangját alig hallani. Lehet mellette olvasni, Warcraftolni, imád fürdeni, szereti a zenét. TV sosenem.
Az szerintem fontos, hogy amikor a feleséged elkezdi magát tehénnek érezni, biztosítsd róla, hogy nem baj. Éreztesd vele, hogy nem számít a mérete :-)
Előzmény: eclectic (99)
eclectic Creative Commons License 2002.08.08 0 0 99
Nos, én 30 éves vagyok, feleségem 28, mostanában tervezünk gyereket. Lakás, kocsi stb. teljesen o.k. Vállakozásunk van ami elég jól megy, 8 éve vagyunk házasok, 6 éve van a vállalkozás, azóta a nap 24 órájában együtt vagyunk, boldog, békés házasságban. Végig olvasva a topicot, engem igencsak érdekelne a "feleség változás a szülés után" téma. Nagyon kiegészítjük egymást a feleségemmel, közös hobby-k, közös (95%-ban) izlés. Nagyon nem szeretnék elválni, sem most, sem soha. De igenis félek a gyerek bevállalásától, nagyrészt a születés utáni (emberi) változások miatt. Nyugtassatok meg, mert jelenleg meglehetősen félek a szülői szereptől és a problémáktól amik eddig nem voltak, de a szülés után talán lehetnek. Köszönöm előre is !
gebild Creative Commons License 2002.08.07 0 0 98
oregmedve
www.tar.hu
regisztráció az már mehet is a feltöltés.
Nem bonyi.:)
Előzmény: oregmedve (96)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.08.07 0 0 97
Miért, mekkor a fiad? :-)
Párom szerint a kölök a növekedési táblázatokba épphogy belefér, majdnem alultáplált. Pedig eszik rendesen. legfeljebb nem olyan hájgombóc, mint más babák. De hurkás.
Előzmény: oregmedve (96)
oregmedve Creative Commons License 2002.08.07 0 0 96
Jok a kepek! En is tennek fel, de nem t'om hogy' kell...

Olyan fura latni, hogy vannak olyan emberkek, akikhez kepest meg az en fiam is NAGY... :)

Előzmény: Mustafa HalifaX (95)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.08.07 0 0 95
Szijasztok!

Én is beszállok, mint 3 hónapos apa, egy jól müködö kapcsolattal, meg egy naccerü gyerekkel. Peti az ö neve, meg kép is van.
Az én feleségem nem igazán változott. Úgy általában az életünk nem változott. Vagy csak picit.
Ma volt az asztalos, épített galériát, ha hazamegyek, majd meglátom. Asszony mondta telefonba, jó lett.

Mustafa

PasiC Creative Commons License 2002.08.07 0 0 94
Jesper-ék! Bocs a helyesírási hibáért Jasper
PasiC Creative Commons License 2002.08.07 0 0 93

Már mi is jót elvitatkozgattunk Kedvesemmel, hogy miről is szól
ez a topic, és teljesen egyetértek veled Conor01, de nem szabad elsiklani
idike2002 véleménye felett sem. Amit bitzosan lehet tudni, Jasper-ék
magánügyéről van szó, így akár pro, akár kontra, senki sem alkothat reális képet
a történtekről.


Egy szó mint száz, szerintem is folytatódjék arról a szó, amit
a topic "címe" sugall, és ne bonyolódjunk itt családi vitákba... Persze
a véleményem nekem is megvan, csak épp' nem akarok vizet prédikálni és bort
inni... :-))


mellesleg nem hinném, hogy benned van a hiba...

Előzmény: Conor01 (91)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.07 0 0 92
Conor ne add fel, nincs mit :) De pl. ez a tema most eppen lehet epuletes masoknak, mivel ugye egy kezdo apa nem csak tokeletes lehet es a nehezsegek sokkal kisebbeknek tunnek ha az ember rajon hogy masoknak is van. Errol szol az osszes topic errefele, kismamak (kispapak) megosztjak oromeiket, informacioikat, banatukat, tapasztalataikat. Mindenrol, gatmetszesrol, jatszoterekrol, orvosokrol, etetesrol, diafilmekrol stb. Kispapanak lenni legalabb olyan nehez es szokatlan lenni mint kismamanak de amig a felek nem ismerik egymas bajait addig komunikacios zavarok lephetnek fel.
Előzmény: Conor01 (91)
Conor01 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 91
Na jó, feladom.... úgy látszik bennem van a hiba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!