Keresés

Részletes keresés

MiJu Creative Commons License 2008.10.01 0 0 3345

Csak abban vagyok biztos, hogy Audrey Halász Judit volt, Nevile pedig Lukács Sándor. Később  került csak a kezembe a könyv, így a mai napig Halász Juditot látom magam elött, ha olvasom.

1980 környékén készülhetett. Sajnos, a neten én sem találtam róla semmit.

Előzmény: nagysolyi (3341)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 3344
Igen! Már a nyomdában van a könyv és Életem címmel kerül a polcokra. :)
Előzmény: Jesper Olsen (3343)
Jesper Olsen Creative Commons License 2008.09.29 0 0 3343
"Partvonal Könyvkiadó - Ősszel az Önéletrajz megjelenése várható." - olvastam a http://agathaforum.proboards85.com/-on. Tud valaki bővebbet erről?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 3342
Még mindig nem jelent meg a Pókháló... DÜHÍTŐ!
nagysolyi Creative Commons License 2008.09.27 0 0 3341
MiJu! Nagyon felcsigáztad ezzel a hozzászólással az érdeklődésemet, és az AC fórumét is. Erről a tvjátékról még nem hallottunk, és sajnos nem találtunk információt eddig róla. Tudsz valamit még? Pl mi volt a címe, vagy mikor készült... ? Előre is köszi!
Előzmény: MiJu (3340)
MiJu Creative Commons License 2008.09.20 0 0 3340

Valamikor nagyon régen készült egy magyar tvjáték az Éjféltájt-ból, Halász Judit játszotta Audrey-t, Lukács Sándor Nevile-t - fantasztikusan izgalmas volt, nagyon jól visszaadta a könyv hangulatát, sokkal jobb volt, mint ez a rémes miss Marple-s változat! Sajnos, semmi nyomát nem találtam a neten, a színészek honlapján sem, olyan rég ovlt, hogy már ők sem emlékeznek?

Kiváncsi vagyok, mit tesznek az Alibivel!

Előzmény: Norcee (3337)
Norcee Creative Commons License 2008.09.17 0 0 3339
Köszi, remélem téged senki nem fog ledöfni ezért. :)
Előzmény: Taira (3338)
Taira Creative Commons License 2008.09.16 0 0 3338
A Tyrone Power, Marlene Dietrich, Charles Laughton, Elsa Lanchester na és persze Billy Wilder fémjelezte filmváltozat teljesen hű a novellához annak a végéig, csak ott tesz hozzá egy csavart. Kiderül, hogy Leonardnak (nem a feleségének!) szeretője van, úgyhogy a zseniális feleség nem magának mentette meg őt az alakításával -- mire a feleség ledöfi a férjet. :-)
Előzmény: Norcee (3337)
Norcee Creative Commons License 2008.09.16 0 0 3337
Sziasztok!
Valamikor régen tagja voltam a topiknak, és most újra csatlakoznék.

Teljesen véletlenül pont a film előtt olvastam az Éjféltájt, és bár felesleges volt meg furcsa Miss Marple, de tulajdonképpen ügyesen kombinálták bele, 2 könyvbéli szereplőt megfosztva a szövegétől/lététől.

A vád tanúját csak könyvben olvastam, filmben más a vége? Mi? Fehérrel jó, ha megírjátok!
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 3336
A Geraldine McEwan-féle Miss Marple sorozat újabb részei holnaptól az M1 műsorán

Miss Marple - A Bertram Szálló (2007)
M1: szeptember 6. Szombat, 20:15

Miss Marple - Éjféltájt (2007)
M1: szeptember 13. Szombat, 20:15

Miss Marple - Az alibi (2007)
M1: szeptember 20. Szombat, 20:15
JJBen Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3335

Én is észrevettem, hogy az m1-en elkezdik vetíteni az új "Marple"-évadot.

 

Kíváncsian várom, hogy mit lehet kihozni "Marple történetként" az Éjféltájt és az Alibi könyvekből. (Gondolom u.azt mint a "Balhüvelykem" és a "Sittaford-rejtély"-ből, azaz nem sok jót...)

 

Mindensetre:

szept. 06: BERTRAM SZÁLLÓ

szept. 13: ÉJFÉLTÁJT

szept. 20: AZ ALIBI

 

Mindhárom "Marple"-lal...

MiJu Creative Commons License 2008.09.02 0 0 3334

Azért sikerült már néhány regényből jó filmet csinálni:

Halál a Níluson, Gyilkosság az Orient expresszen.

A vád tanúja szerintem jobb filmen.

Nagoyn régen láttam a Tíz kicsi négert, fekete-fehér mozifilm volt, a 60-as években készült, teljesen hű a regényhez, nem olyan borzalom, mint az a modern változat a  laptopos Poirot-val.

Előzmény: Törölt nick (3333)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 3333

Hosszabb szünet után ismét lesz a tévében"A.C film"-ezen a héten az M1-en a Bertram szálló.

Namost sokan szídják ezeket az úgymond filmváltozatokat...

Joggal?

Véleményem szerint nem!

Miért nem?

1.

A legalapvetőbb...-a film az film a könyv pedig könyv.

Ha egy"A.C film"olyan lenne mint az írónő könyve akkor nem film lenne hanem könyv.

Magyarán HÜLYESÉG a kettőt hasonlítgatni.

2.

Az A.C könyveket nem is lehet igazán filmre átírni.

Illetve lehetne...-"150"részben.

Mert annyira sokrétek ezek a könyvek...annyira szerteágazóak(pl:Gyilkosság meghírdetve)hogy ha a rendező HŰEN(vagy HÍVEN:-) akarná követni a könyvet a filmnek"150"részesnek kéne lennie...ez pedig kivitelezhetetlen.

Jól példázza ezt az igazságot az is hogy még a novellákat lehet a leginkább hasonlítani a belőlük készült filmekhez.

A novellákat...amik ugye"25-30"oldalasak.

Tehát összességében aki leülve a tévé elé azt várja a filmváltozattól amit a könyv"adott"akkor...akkor az az illető barom-celebrális hatökör.

 

Yreg Creative Commons License 2008.08.09 0 0 3332
Ugyanaz a könyv, csak a hungás kiadáson elrontották a keresztnevet.
Előzmény: Zaba (3331)
Zaba Creative Commons License 2008.08.09 0 0 3331
Üdv mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy az Osváth Erzsébet és az Osváth Katalin szerzők által jegyzett a "Agatha Christie, a krimi királynője" egy és ugyanaz a könyv-e csak más kiadás, más évjárat?

Jómagam még csak kezdő gyűjtögető vagyok, hisz alig a fele van meg az életműnek (most a Mary Westmacott-okat nem számoltam), és pl kíváncsi lennék néhány adatra. Ezt melyik életrajzból, vagy önéletrajzból tehetem meg legjobban?

Egy jó kis szaftos krimit mindenkinek estére.
élőlény Creative Commons License 2008.08.08 0 0 3330
Köszönöm a választ.
Előzmény: Törölt nick (3329)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.08 0 0 3329
The Golden Ball and Other Stories, 1971 (Az aranylabda és más történetek) – ebben a formában nem jelent meg magyarul, de a benne szereplő novellák különböző kötetekben fellelhetők

The Sunningdale Mystery (A Sunningdale-rejtély) a No. 16. (Partners in Crime, 1929) című novelláskötetben található meg.
Előzmény: élőlény (3328)
élőlény Creative Commons License 2008.08.08 0 0 3328

Ez a két novelláskötet megjelent már magyar nyelven?

The Sunningdale Mystery, The Golden Ball and Other Stories

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3327
Az Európa Könyvkiadónál hamarosan megjelenő kötetek:

augusztus
- Poirot nyomoz (A kötet korábban - más kiadónál, más fordításban - Poirot munkában címmel jelent meg.)
- Tragédia három felvonásban (újrakiadás)

szeptember
- Pókháló (Agatha Christie színdarabjából Charles Osborne írt regényt, most először jelenik meg magyarul)
- Éjféltájt (újrakiadás)

november
- Gyilkolni könnyű (A kötet korábban - más kiadónál, más fordításban - A gyűlölet őrültje címmel jelent meg.)
Phaedra11 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 3326
off
Sajnos nem tudtam pontosabban megfogalmazni kérdésedre, miszerint miért nem tudsz topikot nyitni, azt a választ, hogy nincs elegendő hozzászólásod, mint így: nincs elegendő hozzászólásod. ,)
De voltaképpen igazad van, az ilyen ajándéknál jobb, ha nincs ajándék. Legközelebb figyelek erre.
on
Előzmény: Törölt nick (3323)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.04 0 0 3325

MiJU hozzászólása-SEGÍTSÉGE viszont már kézzelfogható-úgymond.

Köszönöm szépen!

MiJU egy olyan ember aki lényegretörő ezáltal olyan akire nemcsak alapozni nemcsak számítani de építeni is lehet!

MiJU egy...NAGYSZERŰ ember.

Namost-rátérve a topic címére...-most olvasom(nem először)a Nemezist.

És valami elgondolkodtatott...-közzé is teszem.

Mr. Rafiel ugye"megszervezte"Miss Marple útját-hogy hová hogyan menjen(közben hol szálljon meg)stb...stb.-aki olvasta tudja.

DE.

Azt ugye nem kalkulálta be hogy úgymond közben meghal valaki...(Miss Temple).

És ha feltesszük hogy Miss Temple nem halt volna meg-és Miss Marple a"pihenő"után folytatja az utat a társasággal(és ugye Miss Temple-vel)akkor...akkor HOGYAN oldotta volna meg az"esetet"?

Mert ugye megszállt a"Bradbury-lányoknál":-)...(és akkor még nem gyanakodott!)aztán szépen továbbmentek volna a busszal.

Valószínűleg a buszon JOBBAN beszédbe elegyedett volna Miss Temple-vel(aki elmondta volna hogy Brabazon espereshez utazik...stb...stb.)de...de végülis nem tudott volna igazán senki semmit!

Tehát Miss Temple halála úgymond"kapóra jött"a rejtély megoldásához...

Mr. Rafiel hiába intézett mindent profin a haláleset nélkül(Miss Temple halála)nem igazán lehetett volna kitalálni semmit.

Összességében viszont nagyon kedvelem ezt az úgymond művet.

Mindig is azokat az A.C könyveket szerettem-szeretem a legjobban amelyek úgymond a múltban vájkálnak:-)

MiJu Creative Commons License 2008.07.03 0 0 3324

Kedves Pilar!

 

El kellene olvasnod a FAQ (Gyakran feltett kérdések) rovatot,

ott a válasz kérdésedre:

 "Bármely regisztrált felhasználónk létrehozhat új topikot egy fórumcsoporton belül, ha már legalább harminc hozzászólással rendelkezik."

Előzmény: Törölt nick (3321)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 3323

Köszönöm szépen a válaszod-amely olyan válasz mint annakidején a Magyar Népmesékben amikor Mátyás királynak vitt is meg nem is ajándékot a lány...:-)-de azért köszönöm!

Bár okosabb nem lettem...

Előzmény: Phaedra11 (3322)
Phaedra11 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 3322
Nincs elegendő hozzászólásod. Nem tudom, pontosan mennyi kell, illetve gyanús, hogy x idő is kell a regisztrációtól kezdve.
Előzmény: Törölt nick (3321)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 3321

Tisztelt A.C rajongók!

 

Bocsássatok meg hogy ide írom amit írok de...nem tudom máshová!:-(

Szeretnék egy új topicot nyitni de az az úgymond üzenet fogad hogy...

"nem nyithat topikot"

MIÉRT?

Aki tudja a megoldást írja már ide légyszives.

Előre is köszöni-Jó egézséget kívánva:Pilar

cort Creative Commons License 2008.07.01 0 0 3320

A Nők Lapja Novellá-ban két oldalas cikk Agatharól!

Phaedra11 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 3319
Szia!

Nem az enyém, csak körbenéztem az aukciós oldalakon. ,)

http://www.teszvesz.hu/item388197160_agatha_christie_bubajos_gyilkosok.html
http://www.vatera.hu/agatha_christie_bubajos_gyilkosok_77488239.html

Gyanús, hogy ugyanaz a fickó árulja mindkét oldalon.
Előzmény: ACmad (3318)
ACmad Creative Commons License 2008.06.29 0 0 3318
Ha valaki tudja, hogy hol kaphatnám meg a 2000-es kiadású (keményfedeles) "Bűbájos gyilkosok"-at, az kérem segítsen!!! Sok online és antikvárium megkeresése után is reménytelennek tűnik a helyzet...
cort Creative Commons License 2008.06.20 0 0 3317
Már lehet kapni az Órákat !
Lilly18 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 3316
 

Sziasztok!

 

Nézzetek be egy Agatha nagyszerű könyveivel és életével foglalkozó oldalra!!

 

www.gportal.hu/portal/agathachristiefan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!