Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 102
Olyan eccerű házi akciókra, melyekben megvalósulnak a fényterápia alapelvei. Mint már alant vhol kitárgyaltuk, könnyedén, olcsón megvalósítható.
(De a színes ruhában napozás verhetetlen, mert a napfénynél nincs jobb :-)))
Előzmény: Szotyol (98)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 101
Ennél butább hsz-t rég olvastam... (de sokat elárul az írójáról...)

Hálistennek, ski sem kötelezhet skit arra, h megossza tudását a net idióta jöttmentjeivel, akik nem képesek felfogni, h skinek sem kötelessége mkinek segíteni.
Előzmény: népviselet (99)
népviselet Creative Commons License 2009.06.29 0 0 100

 

Köszönöm a választ! Azóta "megoldódni látszik" a dolog.

A fényterápiával 7 hónapja, naponta kezelt szememen a

szürkehályog nem haladt tovább, látátásom nem romlott

azóta. Szemészeti vélemény ez! Voltam azóta szemfenék-

vizsgálaton.

Kérdezném: ez a folyamat leállása, kezelés esetén, végle-

ges? vagy csak időleges az eredmény?

A készülék valóban nem olcsó, de sok betegséget lehet ve-

le kezelni. Ezt saját tapasztalatból állítom és akkor már meg-

éri befektetni.

Üdvözlettel

Előzmény: Szotyol (93)
népviselet Creative Commons License 2009.06.29 0 0 99

 

Azért kaptam ennél okosabb választ is!Szerencsére, ha tud valaki segít és nem

így válaszol egy fórumban. Egyébként nem nekem kell szégyellnem magamat

ezügyben!

Előzmény: Törölt nick (91)
Szotyol Creative Commons License 2009.06.28 0 0 98
hanem  mire ? :)))
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.28 0 0 97
Az se rossz a maga helyén és idejében, de másra gondoltam.
Előzmény: Szotyol (95)
Szotyol Creative Commons License 2009.06.28 0 0 96

Szó volt itt arról hogy amit a szervezet megkiván arra szüksége is van :))))

Nahát ez nem ilyen egyszerü,hiszen rengetegféle függőség / alkohol,nikotin,csokoládé,stb / létezik,amikor éppen a kivánsággal van a probléma.

Máskor éppen forditott a problema : A legtöbb ember nem  érez szomjuságot,nem kivánja emiatt kevesebb folyadékot juttat a szervezetébe holott arra szüksége lenne....

A frigiditásról már ne is beszéljünk,az is egy gyógyitandó vágyhiány ugye :))))

Szotyol Creative Commons License 2009.06.28 0 0 95
Mire gondolsz te csintalan :))) csak nem a napozásra ?
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.28 0 0 94
Ennél van sokkal eccerűbb fényterápia is...
Előzmény: Szotyol (93)
Szotyol Creative Commons License 2009.06.28 0 0 93

http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=24405

A fényterépiához drága készülék szükséges.Egyszerübb keresni egy szolgáltatót  alternativ alias természetgyógyászt aki erre szakosodott és rutinja van hozzá,speciális ismeretei.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 91
Nem szégyelled magad ilyen rosszindulatú baromságokat írni????
Inkább töröltesd....
Előzmény: népviselet (90)
népviselet Creative Commons License 2009.05.20 0 0 90

Stornó a kérdésem! Na nem mintha valaki válaszolt volna rá!

Úgy látom ez a rovat, mint olyan, nem létezik. Bocs, hogy be-

merészkedtem! Többé nem teszem!

népviselet Creative Commons License 2009.04.29 0 0 84

 

Érdeklődnék, hogy fényterápiával a már meglévő szürkehályog kifejlődése

megállítható-e, vagy lassítható-e?

Dormogo>Domotor Creative Commons License 2008.11.14 0 0 82
Gondolom ismeritek a kabarét, ahol egy hapi folyton új gyógyszert kapott a bajaira, mert minden gyógyszertől egy másik betegsége lett. Aztán a végén visszatért az eredeti baj valami mellékhatásként. Semmi nem oldódott meg, de legalább közben jól lekötötte magát.
Kicsit hasonló:
Az orvostudomány rövid története:
- Fáj a torkom!
Kr.e. 2000: Tessék, edd meg ezt a gyökeret!
Kr.u. 1000: Az a gyöker pogány dolog, mondj el egy imát!
Kr.u. 1850: Az az ima babonaság, idd meg ezt az elixirt!
Kr.u. 1940: Az az elixir kígyóolaj, nem tesz jót, nyeld le ezt a pirulát!
Kr.u. 1985: Az a pirula hatástalan, vedd be ezt az antibiotikumot!
Kr.u. 2001: Az az antibiotikum nem természetes! Tessék, itt egy gyökér......
drkbk Creative Commons License 2008.10.25 0 0 81
"Amit megkíván a szervezet, arra szüksége van, kivéve a cukros ételeket. Azzal ajánlatos vigyázni, mert nagyon megemeli a vércukorszintet, és hozzájárul az evési kényszer kialakulásához"

Szerintem,ha valaki TÉNYLEG megkívánja az édeset. akkor annak is megvan az oka. Pl. ha leesik a vércukorszint az se jobb, mintha meghaladja a normál értéket. Ilyenkor aztán a szervezetünk mindenáron korrigálni akarja és persze először saját glikogén tartalékaiból építkezik, de a vércukor szintjét emelő táplálékok bevitele ennél gyorsabban juttatja megfelelő mennyiségű cukorhoz a szervezetet.
Előzmény: BBgabi (74)
okoskodo12 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 79
Őszinte információt keresek reumatikus problémákra a Duffaults professzor felfedezésével reklámozott Artrosilium- ról.
okoskodo12 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 78
Még nincs, de ha lesz megírom.
Előzmény: hauere (77)
hauere Creative Commons License 2008.07.16 0 0 77
Vannak valakinek tapasztalatai a tönkölybúzafűléről?
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 76
Egy ronda dolog van ebben: az allergias gyakran pont azt kivanja am, amire allergias... :-(
Előzmény: BBgabi (74)
BBgabi Creative Commons License 2008.06.16 0 0 75
Kiegészítem még: lenmag és édesgyökér tea!
Előzmény: Liza54 (72)
BBgabi Creative Commons License 2008.06.15 0 0 74
Ez így van, maximálisan egyetértek! Ne beteggé, hanem egészségessé kéne enni magunkat. Amit megkíván a szervezet, arra szüksége van, kivéve a cukros ételeket. Azzal ajánlatos vigyázni, mert nagyon megemeli a vércukorszintet, és hozzájárul az evési kényszer kialakulásához.
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 70
Gyógyszerek helyett inkább egyen egy jót!
2008. február 28. 19:25 | Forrás: STOP/Blikk Nők

nyomtat | elküld




Inkább együnk egy finomat!


Az élelmiszerek természetes gyógyszerek: képesek enyhíteni bizonyos egészségügyi problémákat. Ne nyúljon rögtön a tablettáért.

if(!window.goA)document.write(''); if(window.goA)goA.addZone(35310,{displayOptions:{bannerhome:'http://ad.adverticum.net'}});

Kapcsolódó cikkek

Gyógyszeripar: sosem volt ennyi fejlesztés
Szükségesek az antibiotikumok?
Hónapokig feleslegesen szedjük a gyógyszereket
Hatástalanok az antidepresszánsok?

<!-- -->

Burgonyalé: enyhíti a gyomorégést

Ég a nyelőcsöve? A burgonya segít! Tisztítson meg pár szem nyers krumplit, nyomja át egy burgonyanyomón, és fogja fel az így kipréselt levet. Az íze nem valami jó, ugyanakkor képes megnyugtatni a nyelőcső nyálkahártyáját. Nem kell sokat innia belőle: akut panaszok esetén is elegendő alkalmanként 1-2 evőkanálnyi.

Savanyú káposzta: szorulásra

Ön is azok közé tartozik, akiknek gyakran okoz gondot a szorulás? Próbálja ki a savanyú káposztából készült levest.

Recept: Szeleteljen fel 1 fej hagymát, és vele együtt pirítson meg 75 g felkockázott sonkát. Öntse fel 1 liter zöldségleves-alaplével, majd forralja fel. Aprítson fel 500 g savanyú káposztát és 1 db almát, ezeket is adja a leveshez. Főzze 15 percig, végül ízesítse sóval és köménnyel.

Almás kása: hasmenés ellen

A reszelt alma és a párolt sárgarépa is azon kevés élelmiszerek közé tartozik, amelyek megállítják a hasmenést. Mindkettő megköti a betegséget okozó baktériumokat, amelyek így gyorsabban távoznak a testünkből, a gyomrunk és a bélrendszerünk pedig megnyugszik.

Recept: Pároljon meg 1/2 kg megtisztított sárgarépát 60 perc alatt 1 liter vízben. Pürésítse, reszeljen hozzá 1 db almát, végül ízesítse sóval.

Bodzaleves: megfázás esetén

Recept: Forraljon fel 1/2 liter cukormentes, bioboltokban kapható bodzalevet és 1/4 liter almalevet. Adjon hozzá 3-5 evőkanálnyi citromlevet, 1 egész rúd fahéjat és egy kis cukrot. Egy kevés vízben oldjon fel 30 g étkezési keményítőt, és ezt is keverje a leveshez. Ízlés szerint néhány grízgombócot is tehet bele.

 STOP

 

 

Calici vírusnál is jót tesz a reszelt alma. :)

patakimuvek Creative Commons License 2008.01.20 0 0 69

Ceragem masszázságy

Amit az ágyról tudni kell …
A meleghőhatásos masszírozó ágy egyesíti magában a négyféle kezelést:
1. fényterápiát
2. hőterápiát
3. masszázst
4. akupresszúrát
ELHELYEZKEDÉS AZ ÁGYON
A fejtető az ágy végével egy szintbe kerüljön. A kezelés elindulása után a masszírozó fejnek a nyakszirtig kell felérnie! Ez az egy igazodási pont van az ágyban. Egyenes tartásban zárt lábakkal kell feküdni az ágyon.
1. Masszírozás: háromszor halad végig a gerincoszlop mellett a masszírozó görgő.
2. Akupresszúrás kezelés: 15 kiemelten fontos területen áll meg a masszírozó fej, és nyomással adja át a hőt a testünknek.
3. Hőterápia: 30-60 C között tudjuk az ágy hőmérsékletét szabályozni.
4. Fényterápia: hélium és infravörös fényekkel történik a kezelés.
A kezelés 40 percig tart. Az elsõ 10 percben folyamatosan ellazítja, végig masszírozza a gerincoszlop mellett a hosszanti hátizmokat nyakszirttol a farkcsontig. Ekkor történik meg a gerincoszlop rendellenességeinek is korrigálása a chiropraktika elvének felhasználásával. Ezután szakaszosan halad felfelé egy-egy fontos területen (15 akupresszúrás ponton) kb. 2 percig megállva, nyomással adja át a hőt az izmoknak, ezáltal segítve a gerincoszlop ellazulását, helyreigazodását. 32 perc után amikor a görgő eléri a legalsó pontot, hasra kell fordulni és a „lágy” részeket masszírozza 8 percen keresztül, ezzel aktivizálja a vérkeringést és így több oxigéndús vér jut a belső szerveinkhez. A fordulásnál úgy kell elhelyezkedni, hogy a görgő a mellkast ne érje el, a bordákat ne nyomja meg.
HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ
Az ágy 4 éves kortól használható. Ajánlott a bőséges folyadékfogyasztás a kezelés előtt és után, mivel az ágy használata során a szervezet méregtelenítése zajlik.
KÉZI KEZELŐ HASZNÁLATA
A gyomornál kell kezdeni a kezelést, majd a has tájékon ill. a lágyéki részeknél lehet vele masszírozni. Javasolt az ágyban lévő görgõvel szemben használni, kivéve a mellkas és a szív tájékánál. Nyaki részre helyezve kezelhetjük a kéz és a kar fájdalmát, valamint a pajzsmirigy problémákat. Lágyéki részen gyógyíthatjuk a láb fájdalmait.
Vigyázzunk, hogy a kézi kezelõ a csupasz bőrünkkel ne érintkezzen, mert égési sérüléseket okozhat!
A kezelőt minimum 2 percig, de maximum 5-6 percnél tovább ne tartsuk egy területen!




Kiknek ajánlott a Ceragem masszázságy használata
A betegségek megelőzése miatt az ágy használat mindenkinek ajánlott,hiszen a betegségeket könnyebb lenne megelőzni , mint a már meglévőket kezelni!

Mozgásszervi problémák kezelésére
Izületi betegségek kezelésére
Reumás panaszok enyhítésére
Érszűkületre
Cukorbetegség esetén
Vizelettartási problémákra
Migrénes fejfájás kezelésére
Allergia és asztma esetén
Légúti betegségek kezelésére
Gerincferdülésre
Kéz-és lábzsibbadás esetén
Belső gyulladások kezelésére pl. gyomor- vagy bélgyulladás esetén
Menstruációs rendellenességekre és nőgyógyászati problémákra
Menopauza okozta kellemetlen tünetek (hőhullámok) megszüntetésére
Ciszták, miómák kezelésére (petefészek ciszta)
Prosztata okozta problémák kezelésére
Azoknak, akiknek daganatos betegségük volt vagy esetleg van
Csontritkulás esetén
Bőrbetegségekre (pikkelysömör, ekcéma)
Terhesség előtt illetve szülés után
Porckorongsérv esetén (esetleg kiszakadt sérvvel az ágy ugyan úgy használható)
Polipok kezelésére (vastagbélpolip, orrpolip, gégepolip)
Gyomorfekély, gyomorhurut
Szem betegségek kezelésére (szürke hályog, kötõhártya gyulladás).
Szemszárazság
Szív betegségek kezelésére
Parkinson-kor esetén
Sclerosis multiplex estén
Fülzúgásra
Gyerekek 4 éves kortól használhatják
Pacemakeresek is használhatják mivel az ágy nem mágneses
Fém beültetés sem kizáró ok, sőt mozgásukban nagy javulást tapasztalhatnak ők is
Akiknek nem ajánlott
Terhes nőknek
Frissen műtötteknél 3-6 hónapig
Agyműtét esetén 1,5 évig
Menstruáció meglétekor

Nagyon jó az ágy én már tíz kilót fogytam és rendbe jött a gerincem is . Érdemes kipróbálni .
zsuzsi07 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 68
Akkor ebben egyetértünk.:)
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.26 0 0 67
Sztem is ertem. Es forditva igaz-e? :-)
Egyebkent a fengsui-j/val a legnagyobb gond, h a kinai jelkeprendzserre van kidolgozva. Es nekem/neked mast szimbolizal pl. egy-egy allat, es konnynen lehet, h vmi mast fog eszunkbe juttatni, mint amire a kinaiak szt hivatott. Meg bmilyen jo rendszer is vmi, ha nem belolem fakad, nem fogom jolerezni benne magam. Mindamellett, mint szinte mindenben, a fs-ban is van jonehany hasznos gondolat. De ettol fuggetlenul en mar csak szeretem a lakast a magam szaja ize szt berendezni.
Előzmény: zsuzsi07 (66)
zsuzsi07 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 66
A stresszhatások csökkentése enyhébb lefolyást ad a betegségeknek, az immunrendszeerünk bizonyára jobban tud "koncentrálni" a védekezésre, ha nincsenek még lelki nyavalyák is. Vannak betegségek, amik mögött elsősorban lelki okokat (bocs, összefüggéseket:)) lehet keresni, de ne keressünk minden mögött ilyeneket! Szerintem érted, mire gondolok.
A feng suiban meg bocs, de nem hiszek. Nem akarok vitatkozni azokkal, akik igen, de ugye, ez arra épül, hogy merre áramlik meg nem áramlik a csí - ha viszont én nem hiszek a csíben, akkor nekem teljesen mindegy, merre áramlik. Ugyanígy a csakrákban sem hiszek - ettől még az ájurvédának vannak eredményes módszerei, hiszen ez is az egész embert nézi, az összefüggéseket, legfeljebb a magyarázatait nem tudom elfogadni. Viszont abban én nem hiszek, hogy a lakberendezés - azon felül, hogy esztétikai élményt nyújt, illetve bizonyos egészség-megfontolásokon felül (pl por, levegő, huzat, mérgező anyagok, stb.) - befolyásolja a betegségeinket. De ettől még mindenki rendezgesse a környezetét, ahogy akarja, csak ne irogassa ide csupa nagy betűvel ezeket a zöld(betű)ségeket.
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.26 0 0 65
De meg a vonatkozasokban is kiegyezem :-)
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.26 0 0 64
Ja, es pont nekem mondod, mikor az okok helyett sokkal pontosabbnak tartom az osszefuggesek szot? :-)
Előzmény: zsuzsi07 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.26 0 0 63
Es neked az mar nem is eleg, h a jobb kozerzeted miatt gyorsabban gyogyulsz??????, :-p))))
Előzmény: zsuzsi07 (62)
zsuzsi07 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 62
Tény, hogy a pszichoszomatikus dolgoknak sokkal nagyobb a jelentőségük, mint azt korábban hitték, de ezt odáig vulgarizálni, hogy egy egyszerű meghűlés mögött is valami ilyesmit keressünk, pl rendetlenséget a lakásban - na, ez a másik véglet! Nem lehet minden betegség mögött lelki okokat keresni.
Előzmény: Törölt nick (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!