Keresés

Részletes keresés

winrita Creative Commons License 2018.06.01 0 0 2133

szia, még aktuális a kerdesed?

 

Előzmény: mj620di (2131)
Interstellar Itinerant Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2132

Sziasztok!

 

Hol lehetne kapni szép ametiszt geodát?

Mert keresem mindenhol de nem találom. Magassága 80-90 cm alatt ne legyen.

mj620di Creative Commons License 2018.05.05 0 0 2131

Sziasztok. 

Én is hasonló kérdéssel álnék elő,annyi hogy 7 éves kis lánnyal szeretnénk a mátrába menni valami jól megközelíthető helyet találni.Tud esetleg ebben segíteni valaki?

Tapolcai Creative Commons License 2018.04.26 0 0 2130

Üdv mindenkinek. Szeretnék egy kis segítséget kérni. A családdal amatőr ásványgyűjtők vagyunk. Nyáron Nagybánya környékére tervezünk egy kis kiruccanást. Ha valaki esetleg tudna segíteni, hogy a környéken merre érdemes keresgélni, azt megköszönném. Persze csak ha nem titkos a hely. Bármilyen ásvány szóba jöhet! :) Előre is köszi. :)

Erinaceus Creative Commons License 2018.03.02 0 0 2129

megkésve bár, de köszönöm az infót!

Előzmény: Elminster Aumar (2126)
moonshadow Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2128
istvanka60 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 2127

Egyedi ásvány ékszerek, ezoterikus és gyógyító ásványok közvetlenül a készítőtől. A webáruház kizárólag egyedi ásvány ékszerek készítésével és forgalmazásával foglalkozik.
https://egyediasvanyekszerek.hu/

Elminster Aumar Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 2126

Úgy vélem, hogy zsírkő vagy talk. Általában nem szokott ilyen kristályos és ilyen zöld lenni, inkább fehér és tömött mikrokristályos.

 

Ezen a példányon a hajlított szálas kifejlődést hasonlíthatod össze:

http://www.johnbetts-fineminerals.com/jhbnyc/mineralmuseum/picshow.php?id=26054

 

Ezen pedig a zöld kristályos talk fényét:

http://www.johnbetts-fineminerals.com/jhbnyc/mineralmuseum/picshow.php?id=19131

 

Eléggé jól passzol a te példányoddal.

Előzmény: Erinaceus (2125)
Erinaceus Creative Commons License 2018.01.26 0 0 2125

Üdvözletem!

 

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez a kő mi lehet? Első tippem valami achát-ezüst izé, de nem tudom, ilyesmi lehet-e... USA-ból kaptam, lehet, onnan is származik konkrétan, de ezt nem tudom... elég nehéz, de olyan selymes viaszos a tapintása a zöldes résznek...

 

Zsanna68 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 2124

Hello

 

Valaki tudja hogy lehet megállapítani, ha a gránitot műgyantázták?

Vagyis a repedést avval fedték be.

szedinaa Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2123

Sziasztok!

 

Nekem volna pár eladó megkövesedett faopálom, méretük igen változékony. :) Kicsi apró szilánkoktól egészen nagy darabokig( több mázsa) tudtok valakit, akit esetleg érdekelne? 

 

Válaszokat előre is köszönöm.

ichneumon Creative Commons License 2017.12.08 0 0 2122

Malachit.

Előzmény: Ildesz1984 (2121)
Ildesz1984 Creative Commons License 2017.11.26 -1 0 2121

Sziasztok! 

Szerintetek ez milyen ásvány, kőzet lehet? Izraelből hoztam (timna park). 

Köszönöm a segítséget!

 

Bfg20k Creative Commons License 2017.11.14 -1 0 2120

Sziasztok! Köszönöm szépen ismét a múltkori segítséget. Ismét segítségért jöttem. :) Egy ismerősöm szeretné tudni, hogy a 29 cm hosszúságú kőzetének mennyi lehet az eszmei értéke? A fotók nem adják vissza a valódi szépségét rendesen, de remélem, hogy a lényeg jól látszik. Köszönöm szépen!

tibor200 Creative Commons License 2017.11.03 0 1 2119

nem vagyok szakértő d e talán  a sárga ónix nak tűnik

 

Előzmény: MÁV 480 (2109)
Bfg20k Creative Commons License 2017.11.02 0 0 2118

Köszönöm szépen a gyors választ! Stimmel, sárgás színű kockához hasonló alakzatok vannak beágyazódva.

Előzmény: Elminster Aumar (2117)
Elminster Aumar Creative Commons License 2017.11.02 -1 1 2117

A befoglaló ásvány kalcitnak tűnik.

A fémfényű ásvány pedig valószínűleg pirit. Ha sárgás árnyalatúak és vannak kocka alakú kristályok, akkor meg biztosan pirit.

Előzmény: Bfg20k (2116)
Bfg20k Creative Commons License 2017.11.02 0 0 2116

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy ásvány beazonosításában. Egy ismerősömtől kaptam, de nem tudta, hogy honnan származik. Valamilyen fényes fémszerű részek vannak beágyazódva ránézésre mészkőbe vagy kvarcba. Köszönöm, ha valakinek sikerül beazonosítani.

Bfg20k Creative Commons License 2017.11.02 0 0 2115

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy ásvány beazonosításában. Egy ismerősömtől kaptam, de nem tudta, hogy honnan származik. Valamilyen fényes fémszerű részek vannak beágyazódva ránézésre mészkőbe vagy kvarcba. Köszönöm, ha valakinek sikerül beazonosítani.

tibor200 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 2114

Valakinek van e ötlete ? Fekete obszidiánból kellene nekem egy oszlop aminek hegyes a vége. Vettem is az ebayen persze potom pénzért Kínából. (Mo on nem láttam kaphatót ásványboltokban) 

Hogy tudnám megállapítani, hogy vajon igazi ásvány e vagy utánzat hamisítvány?

 

GiGi70 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 2113

Szia. Sikerült megfejteni az ásványok kilétét?

Előzmény: MÁV 480 (2109)
Ateesh6800 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2110

Szervusztok! Teljesen kezdő vagyok, segítségre lenne szükségem kőzethatározásban. A Geomania.hu-n írtak arról, hogy a nagytétényi Dunaőarton lehet "jáspisszerű vörös radiolarit" kavicsokat találni. Én Dunaföldvárnál kavicsbányában találtam a mellékelt képen látható kavicsot. Kriptokristályos, kagylósan törik, fagytól repedezett, a törésfelületek simák és zsíros tapintásúak. Tud valaki segíteni, hogy ez "jáspisszerű vörös radiolarit" vagy más? Edönthető ez ennyiből? Köszi. ;)

MÁV 480 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2109

Sziasztok! Egy rakatnyi kővel tértem haza a tegnapi ásvány börzéről. Az "aranymosás" alatt találtam a kissebbeket. A nagyokat 200 Ft.-ért vettem. XD 1.: Ezek mennyit érnek? 2.: Az arany színű kövön valóban aranylerakódás van? 3.: Milyen fajták azok, amelyekről külön fotót készítettem? A valaszaitokat előre is köszönöm. Üdv.: Szabolcs

zsoltbp1 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2108

Sziasztok!

A véleményetek érdekelne az alábbi weboldal kapcsán:

 

https://www.gemselect.com/


Igaz nem kifejezetten ásványos oldal, inkább csiszolt kövek vannak.

Próbálta már valaki? Esetleg rendelt-e innen valami? 

ábmrus Creative Commons License 2017.03.28 0 0 2107

A Seuso kincs anyagát szerintem szabadbattyáni egykori ólombánya fedő rétegéból nyerték ki, nyitottam erről egy rovatot, nincs kedvetek átugrani, egy két okos véleményre kíváncsi lennék!

mangomineral Creative Commons License 2017.03.28 0 0 2106

Ha kedvet kaptál az ásványgyűjtéshez, de nem tudod, hogyan kezdd el, ajánlom a következőket:

 

Elsőként nézz utána az interneten, hogy hol milyen ásványokat találhatsz:

- www.geomania.hu

Szerezz be megfelelő szerszámokat (kőműves kalapács, erős véső)

Szerezz be megfelelő védőfelszerelést (fejvédő kobak, védőkesztyű, védőszemüveg)

Részletes térkép nélkül ne indulj útnak. A kezdeti időkben nem árt, ha legalább ketten mentek terepre.

Működő vagy zárt bányába mindig kérd ki a tulajdonos engedélyét.

Természetvédelmi területen ügyelj arra, hogy ne változtasd meg a tájképet pl. gödrök ásásával, sziklák darabolásával.

Soha ne hagyj magad után szemetet!

A leleteket mindig alaposan csomagold be (pl. újságpapírba), hogy ne sérüljenek.

Vezess pontos nyilvántartást a gyűjtésekről. (dátum, pontos helyszín, gyűjtött ásványok)

Mindig csak annyi gyűjtött példányt vigyél haza, amennyire szükséged van. Ne harácsolj!

Tapasztalataidat megoszthatod más gyűjtőkkel:

-interneten: facebook.com/ásványbarátok klubja

-személyesen: TIT STÚDIÓ EGYESÜLET ásványgyűjtő kör 1113 Budapest, Zsombolyai u. 6.

                       szerdánként 18 órától.

Ásványbörzéken sok tapasztalatot, ötletet gyűjthetsz és jobban megismerheted a kövek csodálatos világát. A börzék időpontjáról a www.minerofil.hu oldalon informálódhatsz.

Gyűjteményedet gyarapíthatod internetes vásárlásokkal is, de mindig csak megbízható helyről rendelj! Erre vannak külföldi oldalak pl. www.ebay.com és magyar webáruházak is pl. www.vatera.hu  ,  www.baritosmineral.hu  , stb...

Soha ne vegyél részt olyan ásványgyűjtő túrákon, melyeket pénzért cserébe szerveznek bizonyos személyek vagy cégek. Több ismerősöm lett már csalás áldozata.

A megbízható gyűjtőutak mindig önköltségi alapon szerveződnek.

Jó szerencsét!

 

 

 

mangomineral Creative Commons License 2017.03.05 0 0 2105

Sajnos nekem nincs.

Facebookon van olyan, aki árul és tudtommal el is postázza.

Előzmény: anonyman (2104)
anonyman Creative Commons License 2017.03.05 0 0 2104

Kedves Mangomineral!

Sajnos időszűkéből kifolyólag nem tudok ásványbörzékre járni. Esetleg Önnek nincs eladó? (és/vagy kb. 20 db kis ásványtartó plexi?)

SailoRob Creative Commons License 2017.03.05 0 0 2103

Üdv,

 

A segítségeteket szeretném kérni. Kölcsön kaptam ezt a gyönyörű szobrot (link lent), ami nagyon a szívemhez nőtt.

Sajnos nem az enyém Kavics és hamarosan vissza kerül a gazdájához. Szeretnék egy saját Kavicsot. Milyen fajta kő és hol találhatok hasonló remekművet. Egyéb hasonló dísztárgy is érdekel.

 

Köszönöm a segítséget :)

 

http://kephost.com/image/w6qC
http://kephost.com/image/w6qN

 

 

mangomineral Creative Commons License 2017.03.04 0 0 2102

Szia!

A műanyag tároló dobozok nem ártanak az ásványoknak, sőt megóvják a párától, portól.

A bluetech nem alkalmas ásvány rögzítésére, mert oldószert tartalmaz. Némelyik ásványnak árthat is, és az oldószer elpárolgása után már nem fogja meg a követ, kieshet a rögzítésből.

Ásványbörzéken kapható speciális ásványrögzítő gyurma, de az Auchan saját márkás terméke is tökéletes, mert oldószermentes.

Előzmény: anonyman (2101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!