Keresés

Részletes keresés

suzi_mou Creative Commons License 2019.09.11 0 0 4552

Nyugati oldal kicsit szebb, jo kiindulo pont mindenfele a szigeten.

En AI miatt biztosan nem rohangalnek vissza ebedelni a hotelba. Strandokon vannak lakokocsiban kifozdek, par euros tetel.

Autot bereltunk, nem draga, irtam regebben melyik ceggel bonyolitottuk mi.

Parkolas maximum a fovarosban lehet gond, de nekunk nem volt baj ezzel sehol.

Februarnak olvass utana ciklon ugyileg, mar paran belefutottak innen a forumrol is. December szerencsesebb lenne. 

Mi Seychellen voltunk februarban iden, idojarasilag az jo honap ott. Bar maga a sziget(ek) dragabb mint Mauritius.

Előzmény: enyediibolya (4551)
enyediibolya Creative Commons License 2019.09.11 0 0 4551

Köszönöm a választ! februárban mennénk, sajnos sok választási lehetőségünk nem volt. Decemberben bolondok háza van a munkahelyén, akkor nincs szabi, januárban lesz egy műtéte, aminek 4 hét a rehab ideje, így kizárásos alapon maradt a február, ha már végképp elegünk lesz a télből. Az eső nem okoz gondot, ismerjük, milyenek a hirtelen jövő-menő trópusi esők. A bringával a páromnak nincs baja, ő hetente teker 100 km felett hegyekben, én már kényelmesebb asszonyság vagyok, így a robogó fele hajlok. Már csak a parkolás miatt is, mert azt olvastam visszább, hogy autóval szinte lehetetlen parkolni a szigeten.
:)
A nyugati oldalt én is szebbnek látom, így látatlanban, de ezt is csak az olvasottak alapján merem mondani. 
Sok órát töltöttem azzal, hogy a fórumon visszaolvassak, és sok helyen látom, hogy külön vették a repjegyet, külön az apartmant és a taxit a szállásig meg vissza. 
Még ezt az opciót is körbejárom, de elég kényelmesnek tűnik, és a többi egzotikus utazás árához viszonyítva még pénztárca barátnak is lehet nevezni a fejenkénti 1300 eurós all in, vagy a félpanziós 1100 eurós árat repjegyestől, transzferestől, mindennel együtt Budapesti indulással, egyetlen párizsi átszállással.
Még egyszer köszi a választ!

Előzmény: moonwalkr (4550)
moonwalkr Creative Commons License 2019.09.11 0 0 4550

Ha beütöd a Google-ba, hogy Bicycle rental Mauritius, akkor kapsz egy csomó találatot, például itt az egyik 

 

Nem tudom mikor mennétek,de ha a főszezonban, január-április között, akkor nem árt tudni, hogy Mau-n az az esős évszak, azaz (szinte) minden áldott nap fog jönni egy amolyan bugyiig áztatós trópusi zápor. Bicajon hidd el elég kellemetlen tökig elázni. Arról nem beszélve, hogy hacsak nem vagyok elvetemült bringások, a 30 fok feletti hőmérsékleten, brutális páratartalomban való tekerés minden, csak nem gondtalan gurulás. Ezt vedd figyelembe.

 

Ha szavazni kéne, akkor Trou aux Biches egy kicsit szebb, mint a keleti part. De persze ez rendkívül szubjektív és elég régiek is már ezek az emlékek.

Előzmény: enyediibolya (4549)
enyediibolya Creative Commons License 2019.09.11 0 0 4549

Üdv mindenkinek!
Új vagyok ezen a fórumon. Most tervezünk először odautazni. 
Kérdéseim:
A szigeten van lehetőség kerékpár kölcsönzésre?
Két hotel között vacillálunk. Az egyik a Blue Bay-en van, a Peninsula, ahol allinclusive ellátást szeretnénk kérni, vagy a La Palmistre Trou Aux Biches-en. Az utóbbinál gondolkozunk félpanzión, mert a közelben van egy jó kis szupermarket, ahol vennénk napközbenre kaját, és mehetne a bicajos túra minden nap erre-arra. Vagy inkább béreljünk autót vagy robogót? Az ezzel kaapcsolatos információk sokat segítenének nekünk. 
Ha van bármi javaslatotok, vagy tanácsotok, osszátok meg velem, hálásan megköszönöm. Akár a közlekedésről, az árakról, autó bérlésről, bármiről. Az FTI-nél foglalnánk at utat, mi jó irodának tartjuk.
:)

 

SCHF Creative Commons License 2019.09.04 0 0 4548
Lemondtam végül és átfoglaltam inkább egy karibi útra. Talán egyszer bevállaljuk.
Köszi Mindenkinek a segítséget! Máskor foglalás előtt tájékozódom majd.

Jó utat a Csoporttársaknak!
Előzmény: VéPeti (4546)
VéPeti Creative Commons License 2019.08.15 0 0 4547

Ha Marika néni esetleg nem lenne meg, és fiatal, kinn élő idegenvezetőt keresel, akkor ajánlom neked az alábbi hölgyet:

Krisztina Sándor

+230 5815 0589

Mi vele csináltuk végig a nyaralást, nagyon tudom ajánlani. Van weboldala is, ha megtalálom, felteszem ide.

Előzmény: TIMISZO (4542)
VéPeti Creative Commons License 2019.08.15 0 0 4546

Ritkán jövök fel ide, de most olvasom, hogy parázol a február miatt. Mi most voltunk ugyanebben az időszakban, ebben az évben, 02.15-től 2 hetet, és tökéletes volt az idő. Leszálláskor kaptunk egy nagy zuhét, de onnantól napsütés, 30+ fok, és ezer százalék pára. Szeretnék jövő évben is menni, ha sikerül, biztosan megint február lesz a céldátum.

Előzmény: SCHF (4529)
COOP Creative Commons License 2019.08.13 0 0 4545
Előzmény: SCHF (4541)
Laci v Creative Commons License 2019.08.12 0 0 4544

Azt viszont nem tudom hogy élnek-e még ezek a kontaktok.

 

Laci v Creative Commons License 2019.08.12 0 0 4543

email:keklagoon@hotmail.com

tel:+(230)724-3414

marika

 

TIMISZO Creative Commons License 2019.08.12 0 0 4542

Kedves Laci v! érdeklődni szeretnék, hogy a kint élő magyar hölgy elérhetőségét esetleg meg tudja adni? Üdv

Előzmény: Laci v (4539)
SCHF Creative Commons License 2019.08.07 -2 0 4541
Szia!
Köszi! Csak úgy lehet, hogy lemondom, bukok rajta egy kicsit és átfoglalom jövő novemberre, de most, hogy megnéztem a többi lehetőséget azon gondolkodtam, hogy nem mondom le és elkezdek imátkozni, hátha szerencsénk lesz és nem lesz végig, két hétig rossz idő. A hajók kiszokták kerülni a vihart, csak jusson el az ember a hajóig.
Előbb elindulok két nappal, hátha sikerül megúszni.
Mindenesetre van még időm. Utazás előtt.60 napig tudom lemondani minimális veszteséggel.
Előzmény: COOP (4538)
SCHF Creative Commons License 2019.08.07 0 0 4540
Szia!

Írtam emailt, mert a,facebookon nem találtalak meg, remélem, hogy nem változott meg az emailed?
Köszi a segítséget!
Előzmény: Laci v (4539)
Laci v Creative Commons License 2019.08.06 0 0 4539

Szia SCHF!   Nem tudom emlékszel-e még rám. Beszéltünk már többször Skype-on. A feleségemnek még ismerőse is vagy face-n. Akkor nekem még nem volt. Most már van. Vegyél fel ismerősnek, és elmondok neked sok dolgot, amit elég hosszú lenne leírni. Szia

 

COOP Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4538

december pl ok. Jan -feb necces, március megint jó :) más időpontra áttenni nem lehet?

Előzmény: COOP (4537)
COOP Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4537

a ciklon az nem csak eső :( és nekünk még szerencsénk is volt, hogy csak 3-as riasztásig jutottunk..

előző években innen Lénáék 1 hétig ki sem jöhettek a szobából és randa pusztítást végzett a vihar...

 

mondjuk minket sem hozott el a légitársaság (a legnagyobb vihar napján indultunk volna haza) csak 1 nappal később jött Mauritiusra is..

traveller. Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4536

Mi idén február végétől március közepéig voltunk Flic Flac Beach-en leginkább.

Többször esett az eső,de lezudul aztán meg is tovább.Meleg volt végig.

Egyetlen egy nap volt esőszakadás.Mit ad Isten pont amikor a tengeren voltunk.

Annyira esett,h 2 vastag törölközőn keresztül is úgy átjött a víz mintha oda se tettük volna őket!

Az egész kb 20 percig tartott.

utána ragyogott a nap mintha mi sem történt volna!

Ne mondd le szerintem.

Maga a sziget varázslatos!

Bár a kaja drága!

Előzmény: SCHF (4532)
moonwalkr Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4535

Ausztrália, Fidzsi, Vanuatu, Fülöp-szigetek, stb. 

Előzmény: SCHF (4532)
tájmal Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4534

Thaiföld!/

Előzmény: SCHF (4532)
armadores Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4533

Szia. Februar es marcius: Maldiv szgk
Ha Sey akkor inkabb sztem marcius. Mi iden marcius utolso ket heteben voltunk, az elsö ket nap volt esos borus, utana szikrazo napsütes kek eg...

Előzmény: SCHF (4532)
SCHF Creative Commons License 2019.08.04 0 1 4532
Hát most nagyon azon gondolkodom, hogy lemondom az utat, még minimális buktával megtehetem.
Madagaszkári útikönyvben is azt írják, hogy nem tanácsos februárban oda utazni, mert nagyon esős, egyedül a sziget dél-nyugati fele száraz, de ott nem kötnek ki a hajók.
Tudtok ajánlani valami jó helyet, ahol nincs ciklon vagy hurrikán veszély és jó idő van februárban vagy márciusban és nem karib térség?
Köszi!
Előzmény: COOP (4531)
COOP Creative Commons License 2019.08.04 0 0 4531

Madagaszkárra biztosan, mert tervben volt, de a mauritiusi ciklonunk után akkor biztosan nem fogunk menni, máskor meg nem tudnánnk.. szóval ez elhalasztva..

Előzmény: SCHF (4529)
moonwalkr Creative Commons License 2019.08.02 0 0 4530

Igen, vonatkozik.

 

Mondjuk Sey-t viszonylag ritkán találja el, de benne van abban az "ösvényben-2, ahol a ciklonok közlekednek.

Előzmény: SCHF (4529)
SCHF Creative Commons License 2019.08.02 0 0 4529

Szia!

 

Megnéztem a 2017-es hozzászólásodban a ciklont, hát nem lenne jó kifogni, úgyhogy meg is ijesztettél egy kicsit.

Elbizonytalanodtam, nem is értem, hogy akkor miért november és február között mennek csak arra a hajók?

Madagaszkárra és Seyschelle szigetekre is vonatkozik ez a ciklonos időjárás?

Köszi!

Előzmény: COOP (4527)
COOP Creative Commons License 2019.08.01 0 0 4528

Turkishsel voltunk 2 éve.

Előzmény: SCHF (4526)
COOP Creative Commons License 2019.08.01 0 0 4527

télen nem nagyon szokott olcsóbb lenni- mi is ilyenkor voltunk.. ez ugye ciklonszezon is és kaptunk is, szóval ezzel kalkulálj :(

SCHF Creative Commons License 2019.08.01 0 0 4526

Sziasztok!

Az előbbi hozzászólásomat kiegészíteném ezzel:

Bécsből van  Emirates 2020. 02.12-02.29 most 1666 EUR/2fő. Lesz-e szerintetek ennél olcsóbb, vagy érdemes megvenni ennyiért?

Engem csak egy átszállásos lehetőségek érdekelnének.

Köszi!

SCHF Creative Commons License 2019.08.01 0 0 4525

Sziasztok!

 

Szerintetek mennyivel előbb kellene repülőjegyet venni, illetve mi számít ide jó árnak?

Jövő február 12-13-a körül szeretnék repülni, mert 15-29-ig egy két hetes hajóúton veszünk rész, Mauritiusról indul a hajónk, előtte jó lenne pár nap és még a hajó is marad oda és vissza is pár napot a kikötőben, tehát egy kis ízelítőt kapunk a szigetből.

Április óta nézegetem a jegyeket, de akkor még volt 245.000,- Ft körül, de azóta már 300.000 Ft körül és felette vannak a jegyek.

Nem tudom, hogy meddig érdemes várni, mennyire szoktak még lejjebb vagy feljebb menni a jegyek?

Erre-felé még sosem jártunk.

 

Köszi!

malnatorta22 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 4524

Most jöttünk haza kedden. Nagyon jól éreztük magunkat.

Előzmény: tundeszlovakia (4522)
Laci v Creative Commons License 2019.07.03 0 1 4523

Dehogynem, biztos vannak egy páran a szigeten:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!