Keresés

Részletes keresés

Sweeney Todd Creative Commons License 2009.11.02 0 0 37552
köszönjük! :)
Előzmény: AgathaChristie (37551)
AgathaChristie Creative Commons License 2009.10.21 0 0 37551
És Zokni tényleg nagyon cuki! :D
Előzmény: Sweeney Todd (37549)
AgathaChristie Creative Commons License 2009.10.21 0 0 37550
Bocsánat, hogy bele OFF-olok a topikotokba, de a degus fórumon a tenyésztésre hajlamos betegtársaimnál telt ketrecek vannak...
Több évnyi munkával sikerült előállítanunk az első 2 nem beltenyésztett kék degu fiúcskát, és nem szeretném ha ki kerülnének a tenyésztésből, olyan gazdit keresek nekik aki kiházasítja őket. Diócska már gazdira és menyasszonyra talált, de Hercig még otthon lakik Anyuval és Apuval.

Sajnos ahhoz, hogy a kék deguk ne legyenek beltenyésztettek, egyedül kevés vagyok. Ha valaki úgy érzi, hogy rokonlélekre találtam benne, akkor keressen!

Nem foglalom a helyet! Bővebb infók:
A honlapom
Vagy a degus topikban.

Ime, Ő. Nagyon szelíd, bújós természet.

HERCIG
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.21 0 0 37549

zok'

 

 

Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.19 0 0 37548
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.13 0 0 37547
a képeket meg levágta. :(
Előzmény: Sweeney Todd (37546)
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.13 0 0 37546
zokni már 90 gramm (2,5 hete még 30 volt)
petite grenouille Creative Commons License 2009.10.11 0 0 37545
www.rattus.blog.hu
Egy blog norvég-és házipatkányokról, a fejlődésükről, a viselkedésükről, az életükről.
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.08 0 0 37544

zokni leszokott anyucijáról, mióta van új barátja. :(

de majd extra gyömöszt kap.

Előzmény: neverhood (37543)
neverhood Creative Commons License 2009.10.07 0 0 37543
Gratula (= Reméljük jól meg lesznek együtt.
Előzmény: Sweeney Todd (37542)
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.07 0 0 37542
na, lezajlott a szoktatás. egy éjszaka zokni ketrecében, a tegnap éjszakát meg már a nagyban töltötték. simán ment.
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.06 0 0 37541
na, végül úgy oldottam meg a szoktatást - nem vált be a kanapé, mert berci minden bútoromról le tud ugrani, és nem érdekelte pöttömke - h összeraktam őket zokni ketrecébe. berci csak a sajátját védte. maradnak egy hétig, aztán becuccoltatom őket a nagy ketrecbe. már együtt is aludtak. zokninak van egy papírtörlőkendő gurigája, azt benthagytam, ha el akar bújni, legyen hova.
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.02 0 0 37540

:)

 

most még olyan csokibarna színe van, nagyon jól néz ki, jobban örülnék, ha nem feketedne. pocak, és a mellső mancsok fehérek.

Előzmény: neverhood (37539)
neverhood Creative Commons License 2009.10.02 0 0 37539
A kisképek alapján szerintem fekete lesz. Szépen besötétül majd a szőre. Vagy szürkés marad. Valamelyik a kettő közül ((=

Amolyan hamvasszürke, sötétben. Nem mintha az számitana, de azért persze jó tudni.

Nagy segitség voltam mi?

Mondjuk igazából egyik kép sem egyértelmű, de én ezek alapján a feketére szavazok. Legalábbis a tieden teljesen feketének tűnik és ha jól látom nem is vakuval csináltad.
Előzmény: Sweeney Todd (37538)
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.01 0 0 37538
ilyesmi színe van zokninak. be fog feketedni, v ilyen marad?

http://img.beta.expressz.hu/03/0b/da/03-main.jpg
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.01 0 0 37537
hát, nálam pont fordítva történt: a kereskedéses berci egészséges, mint a makk, és a tenyésztős dömével szívtunk.
Előzmény: Véregér (37535)
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.10.01 0 0 37536
teljesen nyugodt, jófej a kiscsávó.
Előzmény: Véregér (37535)
Véregér Creative Commons License 2009.10.01 0 0 37535
Sajnos az, amit írtál, édeskevés ahhoz, hogy egy patkány jobb eséllyel induljon, mint akármelyik bolti állat.
Mivel az ismerősöd nem foglalkozik velük, nem derül ki, ha agresszívek a tenyészállatok. Mivel kígyókajának tenyészt, nem tartja meg gondolom a tenyésztésből kiöregedett állatokat, pedig a legtöbb betegségre való hajlam csak idősebb korban nyilvánul meg. Hogy ne legyen beltenyészet, azt meg csak akkor tudná elérni, ha sok generációra visszamenőleg ismerné az állatok felmenőit, ezt pedig ma még a jó szándékú tenyésztők se nagyon tudják, mert a patkányozásnak még nincs hagyománya.
Remélem neked több szerencséd lesz, mint nekem volt. Lett vemhes, idegbeteg és bőrrákos patkányom boltból, mire úgy döntöttem elegem van, és soha többet.
Előzmény: Sweeney Todd (37529)
neverhood Creative Commons License 2009.09.30 0 0 37534
ja igen, azt ki is hagytam, tök hülye vagyok, hogy van ugyanúgy patkányos csevejes, meg antipatkányos csevejes is, de patkány szempontjából az talán lényegtelen. emberek szempontjából nem ((=

mondjuk mindegy breki már leirta. (=
Előzmény: petite grenouille (37532)
neverhood Creative Commons License 2009.09.30 0 0 37533
Aki csevegni akar, az persze, maradhat itt, nem kényszer az új fórum, csak egy lehetőség, egy erősen ajánlott lehetőség (nem az ember miatt, a patkány miatt). Mi sem bizonyitja ezt jobban, minthogy - és ne vedd támadásnak mert nem annak szánom, csak mint tény - ha kérdésed van te is hozzánk jössz.

Csevegni jó ez a fórum, de hal kifele, mert a patkányosok egy másik helyen gyűltek össze és nem azért mert az rosszabb, hanem mert tényleg áttekinthetőbb, egyszerűbb (bár ezt embere válogatja), rengeteg információ halmozódott fel, viszont több a szabály is, ezt is be kell látni, hozzá kell szokni egy új rendszerhez, ez van akinek nehezebb, van akinek könnyebb. Én is úgy gondolom, hogy az hogy itt már kevesebben vannak, valamit jelent és nem feltétlenül rosszat, hiszen egy ideje kinőtték magukat a patkányosok innen, és szerintem ez igenis jó dolog (= Én követem ezt a fórumot is, de nem irok, mert nincs élet.

Ami pedig az életet illeti, itt ugye mindenki a patkányokért van. Jóeséllyel, ha valaki írna ide, hogy a patkánya fuldoklik és mondjatok már valamit rá, hogy hova tudja elvinni hajnali kettőkor, akkor ha az indexen múlva, kb otthon halna meg az állat, viszont nálunk az eseteg 80-90%-ban éjszaka is van fent valaki, illetve rengeteg (ajánlott és nem ajánlott) állatorvos van feltüntetve az állatorvosos topicban, ráadásul van állatorvos is a tagok között is, maga is patkányos. Ilyet itt nem találsz.

Szóval nem azért mondjuk mindenkinek, hogy gyere oda nézd meg, hogy minél több tag legyen, mert az szépen mutat. Van akinek csak ez a fontos, nekünk nem. Nekünk az a fontos, hogy minél több emberrel megismertethessük azt a tudásanyagot, amit felhalmoztunk a bő mittoménmennyi, másfél talán? év alatt és mert kiváncsiak vagyunk arra, ő mit tud, mivel tudná ezt az egészet bővíteni.

Viszont csevegni tökéletesen jó az index, sajnos másra már nem, lásd spanci sem jár erre (nem is értem most hogy bukkant fel hirtelen), mert sajnos már neki sincs patkánya egy ideje, nagyon régen viszont egészen aktiv tag volt, én úgy emlékszem.
Előzmény: Sweeney Todd (37531)
petite grenouille Creative Commons License 2009.09.30 0 0 37532
Az idejön és kötetlenül cseveg a pateszokról :) Bár ha jobban körülnéztél volna, akkor láttad volna, hogy erre is van alternatíva ;)
Előzmény: Sweeney Todd (37531)
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.09.30 0 0 37531
nade mi van azzal, aki itt szeretne kötetlenül, min moderálással a pateszokról kötetlenül csevegni?
Előzmény: VladTepes (37525)
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.09.30 0 0 37530
Sweeney Todd Creative Commons License 2009.09.29 0 0 37529

zokni most egy ismerőstől van, aki a kígyójának tenyésztget (figyel, h ne legyen beltenyészet), és mivel ő 0 szinten foglalkozik a patikkal, így a tályogos, daganatos patik kiszelektálódnak. csak alap színek vannak nála, de nem is akartam hupilila túltenyésztett állatot.

 

én maradok ezen a topikon, szóval aki szeretne itt csevegni, az megtalál.

Előzmény: rozégirl (37528)
rozégirl Creative Commons License 2009.09.29 0 0 37528
Igazad van sweeney. Az én első patkányom is kereskedésből van, lekopogom életerős és egészséges a kis drága. Szerencsére, mert ez nem más mint szerencse sajnos. :( Meg van egy, aki bár tenyésztőtől van, vele volt is elég sok problémám az elmúlt fél évben.
Na most (bár most van 4 patkányom úgyhogy egyelőre nem tervezek többet :D), de ha terveznék akkor is csak sok utánajárás után vennék, keresnék egy olyan tenyésztőt akikről van sok pozitív tapasztalat, mert látod neked is és nekem is szerencsém volt egyszer a kereskedéses patival, de ők arra mennek hogy tömegtermelés, kigyókaja, nem okosan és felelősségteljesen tenyésztenek, mint ahogy a topic címe alatt is olvashatod. Ráadásul ezzel is csak őket támogatjuk ebben. :(
Ezért kell jól utánajárni, utánaolvasni, főleg kezdőként, és olyan helyet találni ahol a lehető legkisebbre csökkennek az ilyen rizikók, és a legtöbb az esélye hogy nem beltenyésztett, hanem egészséges, erős, hosszú életű patit kapsz...
Előzmény: Sweeney Todd (37510)
Spanci Creative Commons License 2009.09.28 0 0 37527
Átgondoltam a dolgokat. Mindenki csináljon, amit akar.
Sziasztok.
Előzmény: Spanci (37526)
Spanci Creative Commons License 2009.09.28 0 0 37526
Nem lesz itt vita, mivel megint sikerült kétszer is linkelni egy másik fórumot. Úgy érzem itt már másról nem is lesz szó csak a Ti fórumotokról. Ha valaki ideír, gyorsan közlitek is vele, hogy menjen inkább oda, mert az mennyivel jobb. Így aztán baromi gyorsan megmenekül a fuldoklástól, mondjuk egy hirtelen halállal.
Előzmény: VladTepes (37525)
VladTepes Creative Commons License 2009.09.27 0 0 37525
Spanci, van igazságod, és tudjuk, hogy anno 2002-ben Te hoztad ezt a topikot létre, amiért minden patkányos azóta is hálás neked, meg az sem kérdéses, hogy ez a topik minden mai magyar patkányos fórum őse, mondhatni szülő anyja.

Azonban az is tény, hogyha megnézed, ez a topik idestova 1,5 éve csak vegetál. Mégpedig azért, mert a patkányos közösség megerősödött annyira, hogy igényeljen egy önálló, komplexebb megoldást, mely jobban ki tudja szolgálni az igényeiket, mint az itteni egy darab, lineáris topik >> így és ezért született meg anno a RatMania Fórum.

Ha még érdekelnek téged a patkányok, látogass el rá, nézz körül. Látni fogod, hogy tematikusan bontott alfórumok vannak az egészségügyi, tartási, szoktatási, etetési, szaporodási, stb kérdésekhez.
Egy kezdőnek, vagy aki (akinek az állata, ami még fontosabb) bajban van, és segítséget remél, válaszokat keres - lehetőleg minél gyorsabb és minél hozzáértőbb válaszokat - az sokkal jobban jár, ha ott olvas, ott kérdez.

Magam idestova 30 éve patkányozok, ma is jópár patim van, köztük original "vad" vad patkányok, Rattus norvegicus és Rattus rattus-ok is, nem zsákbamacska, a fent nevezett RatMania Fórum-nak én vagyok az adminja, az én szervereim egyikén fut, azért hoztam anno létre, hogy legyen a patkányokkal kapcsolatosan egy minden nagy izétől (lásd akár az Index-et is) független, önálló, komplex tudásbázist felgyűjtő hely, fórum - magyar nyelven - mely gyűjtőhelyévé válik a patkányosoknak, és a patkányokkal kapcsolatos tudásanyagnak.

Úgyhogy a RatMania emlegetése - hidd el - pont egybevág a jelen topik eredeti céljával, amit fent, a cím alatt lehet olvasni. Tekintheted a RatMania-t ennek a helynek a gyermekének :-) - vagy nézheted úgy is, hogy ez a topik volt az a táptalaj, amiből az a fa kinőtt :-)

(ui: Én az Indexen tavaly május óta nem írtam egy szót sem. Most sem tettem volna, de úgy éreztem, most meg kell szólalnom, hogy elejét vegyem egy - senkinek sem jó - vita kialakulásának. Ezt most remélem megtettem, így innentől ha kell, emailen bármikor elérhető vagyok mailto: vladtepes (at) ratmania.org, bármilyen értelmes diskurzusra, de csak ott, itt nem. Thx.)

Üdvözlettel:
VladTepes
Előzmény: Spanci (37524)
Spanci Creative Commons License 2009.09.26 0 0 37524
Majd megkérdezek egy moderátort, ők is így látják-e ;o)
Előzmény: rozégirl (37523)
rozégirl Creative Commons License 2009.09.26 0 0 37523
Ha kicsit jobban elolvasod, rájössz hogy ez nem elsősorban a reklám helye, hanem egy kérdésre a válasz, meg még sok olyan válasz ami csak a RatMania fórumon található meg ezzel kapcsolatban. Is. :)

Másrészt pedig akinek patkánya van és itt jár, azt nyilván érdekelni fogja. ;)
Előzmény: Spanci (37522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!