Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

1754 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 312

1/ csapdat kell venni--van sokfele

2/ Aldiban -Hoferben - lehet aszalt szilvat  venni, hengeres femdobozban.

3/ Csapda melle 1-et,  ( hogy gusztust kapjon--1 nem lesz neki eleg--visszafog menni felora mulva a többiert ) es bele is kell parat tenni, hogy a benntlevöt egyböl kivenni ne tudja. 

Ha rangatja, beleharap, a csapda megfogja 

4/ Hurkok is prima jok ! Ott ahol bejarkalnak kell több helyre kirakni. Talan ezek a leghatasosabb csapdak 

5/ legpuska esetleg - ledes, erös, eles lampaval 

ívfény Creative Commons License 2016.09.03 0 1 311

sziasztok!

nálam már, évek óta randalíroznak, kocsikon szaladoznak,többször volt, hogy padláson, éjjel farkasszemet néztem a kis gazfickóval! a legnagyobb bajom és félelmem, hogy a padláson megy rengeteg elektromos kábel és, félő, hogy a rágcsálással, tüzet okoznak. és a tetőn van napelem is, ha azok kábelét megrágják leéghet a ház!

de! csináltam magam élve fogó csapdát és, ma reggelre úgy tűnik, hogy sikeres is volt!  :)

 

a csali fürjtojás volt és, először beetettem, 2x-er is. nem élesítettem a csapóajtót. azt mikorra, már jól odaszokott és beleis szart a csapdába, jelezvén h az ő területe, beakasztottam a csapóajtót és, 2 nap után meg is fogta. elég agresszív kis állat. ahogy közeledtem pokoli hangokat tudott kiadni és harapni próbált keményen!

 

aszem reggeli után elviszem jó messzire erdőbe, tőlünk. persze azért félő, hogy vannak tesói esetleg a környéken és átveszik a helyit? mivel ez amolyan kis süldő példánynak tűni...

mj620di Creative Commons License 2016.08.25 0 0 310

Oda ahová csak ő megy,de a nyomaiból is látni lehetett hogy ő vitte/ette.

Kipróbáltam még a flakonokat is és működik az is!

Előzmény: bobiki (309)
bobiki Creative Commons License 2016.08.24 0 0 309

Zárt helyre teszed ki a mérget? Egész biztos, hogy a nyest viszi el? Konkrétan milyen pépről van szó?

Előzmény: mj620di (308)
mj620di Creative Commons License 2016.08.22 0 0 308

Nekem hordja ,ill eszi is szerintem a pépet.

Ma reggelre mins a kettő eltünt,de most nem volt morzsa.Viszont multkor csak a morzsa maradt belőle.Viszont jár még ugyhogy nemértem.Lehet gyenge neki a cucc.

Előzmény: bobiki (306)
a8lang Creative Commons License 2016.08.20 0 0 307

Vizes palack hihetetlen de működik. 

Teszteltem balatonon faternál, mindig átmászkáltak a kocsimon és leszarták a dögök. Egyik nap 1 vizespalack, az nem működött. Másnap 2-2volt elöl hátul és nem ment rá a nyest. Azóta 6 elöl 6 hátul kb 30-40cm re a lökhárítók tól körberakva és egyszer sem ment rá a nyest. Otthon a hummer-re meg nem mászik fel hanem benne lakik a motortérben. Kipróbálom majd a vizespalackokat otthon is meg a gázolajos rongydarabokat. Jó lenne ha kiköltözne a motortérből.

Előzmény: pepetigris (303)
bobiki Creative Commons License 2016.08.20 0 0 306

Vagy tartsunk tigrist a padon :) Ez lassan olyan lesz, mint amikor a panaszoddal már a huszadik orvosnál is voltál, de még egy sem tudta megmondani h. mi a konkrét betegség ami okozza. Végül jön a természetgyógyász, szellemtáltos, kártyajós, kuruzslók sora. Én azt várom, hogy valaki hozzáértő meglátja ebben a fantáziát "üzletet" és a piacra dobnak egy olyan mérgezett csalit, mint amit már patkányra, egérre stb. kapni, és szépen kinyírni az összeset aki a kocsidhoz, házadhoz, padlásodra kapott. Addig marad a szenvedés, csalizás meg házi praktikák több kevesebb sikerrel, és rengeteg türelemmel.

 

Kanadában nem szaroznak az élve befogással. Jó kis cucc. http://www.snareshop.com/prodinfo.asp?number=DU155BG

 

 

Előzmény: tellwill (305)
tellwill Creative Commons License 2016.08.17 0 1 305

Hello Mindenki!

 

Pár hasznos tanács mindenkinek barátomék rovar és rágcsáló irtással foglalkoznak lassan egy évtizede bár nem szokták elárulni a legegyszerűbb praktikákat de ők totálisan egyszerűen jó pár db.szövetcsíkot feltépnek minél több annál jobb beáztatják gázolajba és az érintett területen szétdobálják, és láss csodát működik a nyest családostul eltakarodik. Kb évente ismételni kell!!!Ami ennél is jobb és ne röhögj!!! A vadasparkban dolgoztam évekig és mindig kértek tőlem tigris szart nyestriasztásra én mindig csak nagyokat kacagtam rajta mert kérdem én hogy mikor mutatták be a nyestnek a tigrist (élőhely,kontinensek stb).DEE miután kertes házba költöztünk és nálunk is megjelentek a srácok már brahiból is kipróbáltam és ha hiszitek ha nem ez is működik!!!Szóval sok szerencsét mindenkinek hozzá!

mj620di Creative Commons License 2016.08.17 0 0 304

Rágcsáló irtó pépet neki!

Előzmény: pepetigris (303)
pepetigris Creative Commons License 2016.08.17 0 0 303

Vizes palack?  :-)   Adjál mellé görcsoldót is neki , mert a röhögéstől be fog görcsölni....

Előzmény: Zolee1971 (302)
Zolee1971 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 302

 

Sajnos a kutyaszőr nem volt hatásos! :-( Következő próba a vizes palack. 

ro-ger Creative Commons License 2016.08.16 0 0 301

Valami megharapja az alvó birkáinkat! Nyestre vagy görényre gyanakszunk, mert nagyobb állat nem férne be az akolba. Több birkán van csúnya seb az egyik el is vérzett... Sürgős lenne valamit megoldást találjunk. A kutyánk sajnos nem elég ügyes, üldözi, de nem tudja megfojtani. Van élve fogó ketrec, egyelőre nem ment bele... A méreggel az a baj, hogy macskák is vannak. Az ultrahangos riasztó azt írják nem használ. Most mozgásérzékelős lámpa jön, plusz egy tenyésztőtől kölcsön foxi. 

B.GY Creative Commons License 2016.07.29 0 0 300
saválló Creative Commons License 2016.07.09 0 0 299

Türelem kell ehhez is, az nem úgy megy, hogy kirakom a csapdát, és már másnap benne is lesz a nyest.

 

Nálam a csapda kihelyezése után 3/4 évvel ment bele a dög, azóta nyugalom van a portámon.

Előzmény: mj620di (297)
a8lang Creative Commons License 2016.07.09 0 0 298

5-6 év alatt egyetlen egy nyestet tudtam a csapdával elkapni. Biztos vmi kezdő lehetett, inkább macskák meg a sün ment bele, egyszer a görög teknősünk is belesétált.

Előzmény: mj620di (294)
mj620di Creative Commons License 2016.07.09 0 0 297

Ma ki próbálom a sajt+aszalt szilvát.

Lassan szakácsot fogadok fel neki....

 

Azt nemtudom az nem e baj hogy a csapda minden nap mozgatva van.

Előzmény: saválló (296)
saválló Creative Commons License 2016.07.08 0 0 296

A nyest nem kimondottan húsevő állat, a csapda elhelyezési ajánlások a neten sem azt írják, hogy tegyél szalámit, sonkát, csirke combot, különböző húsételeket a csapdába.

Nyilvánvaló ezek a macskákat vonzzák a nyestet kevésbé!

 

A tyúktojás, fürjtojás, aszalt szilva inkább fogára való, de te tudod ha hiszel a húsos csaliban hát küzdjél a macskákkal....:)

 

http://www.ng.hu/Termeszet/2007/02/Hogyan_vedekezzunk_a_nyestek_ellen

 

Amíg a szomszédnéni tyúkokat tartott a portám tele volt tyúktojással.., a melléképület padlása, bokrok, tuják alja....a legtöbb már üres volt kis lyukkal..., nem szalonnabőrre utazott....:)

Előzmény: mj620di (294)
bobiki Creative Commons License 2016.07.08 0 0 295

Próbáld meg az aszalt szilvát. Ha már annyi állat előtte bele ment, mosd el jól a csapdát, hogy a szagok eltűnjenek. Ügyelj arra, hogy a tied sem maradjon rajta. Tegyél 2-3 darabot a csapdába és elé is egyet, ha előle elviszi, akkor előbb utóbb a csapdába is be fog menni. Telepítésről egy videó, ha még esetleg nem láttad:

 

 

Előzmény: mj620di (294)
mj620di Creative Commons License 2016.07.08 0 0 294

Próbálkozom a csapdával,de 3 nap alatt 2 macska +1sün.

Füstölt trapista+cs.bőr,+utoljára megy,de volt nektarin is,meg cs.comb ,szalámi stb.

Tele a csapda kajával és nem érdekli.Ill első nap kiette a sajtot ,de azóta máshogyan csinálom.Esetleg még tipp valakinek a csalira?

A húsoa kajákra nagyon mennek a macskák az a baj.

Előzmény: bobiki (285)
mj620di Creative Commons License 2016.06.30 0 0 293

Ma este kirakom a csapdát.

Rakok bele valami párizsit ,sajtot,almát ,tojást,meg ha lesz akkor papagáj tollat is :-)

Valamelyikre csak rá cuppan :-)

PITTA Creative Commons License 2016.06.30 0 0 292

Kénytelen leszek kitenni egy mozgásérzékelős kamerát...

Előzmény: saválló (291)
saválló Creative Commons License 2016.06.30 0 0 291

Az az igazság nem vagyok "balaton szelet" szakértő csak azt tudom írni amit én is tapasztaltam.

 

A nyest ürüléke feketés, hosszúkás, és kis apró  (sárga ) magok is láthatóak benne.

Szívesen kulázik járdára, épület sarkaihoz igaz akár fűre is, de jellegzetes az amit hátrahagy.

 

Mondjuk a sünié szürkébb, kisebb....., és persze nincs bennük mag.

 

Itt találsz képet is róla, mármint a nyestéről:

 

http://agrohydro.hu/nyestcsapda/

Előzmény: PITTA (290)
PITTA Creative Commons License 2016.06.30 0 0 290

A képek alapján van benne mag (vagy kitinpáncéldarabok?)

Előzmény: saválló (289)
saválló Creative Commons License 2016.06.30 0 0 289

A nyestét onnan lehet megismerni, hogy magok is vannak benne, a macska nem eszik magokat.

 

Ha nincs benne mag, és nem akkora adagok, mint a macskáé lehet sündisznóé is.

Előzmény: PITTA (288)
PITTA Creative Commons License 2016.06.30 0 0 288

Sziasztok. Csak 1 kérdésem lenne. Ez nyestből jöhetett ki? tele van vele a kert, de 1-1 helyen csak 1-1 darab van és jellemzően a járdán...

Macska elkaparná...

mj620di Creative Commons License 2016.06.29 0 0 287

Köszönöm a tippeket.

Holnap élesítem.

Az én csapdám házi,nem rács az alja ,hanem csak az oldala.

A végébe kell rakni a csalit,amihez jó esélyel úgy fér csak hozzá hogy egy lemez fület meg fog érinteni ami csukja az ajtaját.

Előzmény: bobiki (285)
saválló Creative Commons License 2016.06.28 0 0 286

Valójában nem tudom mindezeket miért nekem írtad?

 

Én nem kérdeztem csak ajánlottam.

Nekem van élve fogóm fogtam is vele sima tyúktojással, se fürjtojást se semmiféle csodaszert nem használtam.

 

Béke, nyugalom van a portámon.

Előzmény: bobiki (285)
bobiki Creative Commons License 2016.06.28 0 0 285

Nekem már sikerült elfogni élve fogó csapdával néhányat. Volt benne teljesen kifejlett, és néhány kölyök is. Amit télen fogtam azt aszaltszilvával sikerült a csapdába csalni. Nyáron volt aszaltszilva, illetve jó érett, több hetes trappista sajt. Tojásra - fürj v. tyúk - nem ment, nem izgatta. Szereti a különböző szalámikat is, az olaszfelvágott nagyon bejön neki, de erre már a környék macskái is harapnak. Unalmas volt, mikor egy éjszaka a harmadik macskát fogtam vele. Ha feljár a padra, ahol más állat nem fordul elő, akkor lehet szalámival csalizni. A csapdát nem feltétlenül kell agyon álcázni, viszont addig nem nagyon megy bele, míg a ketrec rácsán kell neki flangálni. Megnöveled a fogás esélyét, ha egy kis homokot terítesz a csapda alá és a bejáratai elé úgy, hogy a rács benne legyen a homokban. Én így csináltam, és egész jó eredménnyel. Több mint egy éve nem láttam nyest nyomát, de úgy tűnik, hogy vissza tértek hozzám is. Még kárt nem csináltak, csak az ürülékük a ház körül árulkodik. Minden esetre készítem a csapdát, és megszabadulok mielőbb a gonosztól :)   

Előzmény: saválló (284)
saválló Creative Commons License 2016.06.28 0 0 284

"Ill nem érzi az emberszagot a tojáson?Felütve vagy egészbe szereti?"

 

Nem tudom mit szeret autón mászkáláson kívül?:)

 

Tojást egészben betenni, úgyis záp lesz főleg melegben.

Előzmény: mj620di (283)
mj620di Creative Commons License 2016.06.28 0 0 283

Köszi.

Élvefogóm az van.

Arra gondoltam hogy vam itthon 2 papagáj és ezért szokott lenni toll is.Abbol raknék a csapdába .

Ill nem érzi az emberszagot a tojáson?Felütve vagy egészbe szereti?

Előzmény: saválló (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!