Marsama Creative Commons License 2019.07.11 -1 0 1798

Algéria kicsapta a partot, Tunézia lesimázza. Mondom én, hogy jó meccsek lesznek az elődöntőben, persze ez már innentől olyan, mint az eb. Amúgy a legutóbbi 2 vb csapatai játszanak a döntőkért, tehát nagyon nagy meglepetés nem történt. Valójában Egyiptom nem Afrika, azok is arabok, ott máshogy kell értelmezni a kontinenst, még ha most Algériát meg Tunéziát is kell nézni. Egyiptom a 14-es vb Brazíliája.

Villarroya Creative Commons License 2019.07.11 0 0 1797

Visszanézve többször is, nekem nem tűnt a kapus akadályozásának.

Egyszerűen elszámította a labda ívét a kapus.

Előzmény: Omega12 (1795)
Villarroya Creative Commons License 2019.07.11 0 0 1796

Végre egy nem egygólos mérkőzés.

Előzmény: Marsama (1794)
Omega12 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 1795

A második nigériai gól szerintem véleményes  volt. A támadó akadályozta a dél-afrikai kapust, aki ezért ütött a labda mellé.

Marsama Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 1794

Behúzzák a Sasok, most már nyerjék meg a tornát.

Az első gól mákos volt, a második azért nem les, mert a védő hátáról pattant tovább, a fejes nagyon szépen helyezett, a harmadik pedig amatőr védelmi hiba, ott vannak teljes csapattal az öt és felesen, és be tud ugrani két védő közé a nigériai.

Marsama Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 1793

Szenegál továbbment, Nigéria:Dél-Afrika hosszabbításra áll. A vendégek egyenlítettek, jó is lenne, ha őket is kiejtenék. :D

Omega12 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 1792

Szerintem a bal kezéhez várta a lövést és már érezte nem lenne esélye akkor sem megfogni, ha jobbra dől.

Előzmény: Villarroya (1791)
Villarroya Creative Commons License 2019.07.09 0 0 1791

Az utolsó tunézai 11-esnél a ghánai kapus miért nem dobta el magát valamerre?

Csak álldogált a kapu közepében, mint egy darab szerencsétlenség.

Villarroya Creative Commons License 2019.07.09 0 0 1790

Fiatal, lelkes gyerek és tehetséges.

Még lehet nagy kapus belőle.

Előzmény: Omega12 (1788)
Villarroya Creative Commons License 2019.07.09 0 0 1789

A játék képe alapján Ghána jobban megérdemelte volna a továbbjutást, de hát ilyen a futball.

Remélem, hogy Tunézia a következő körben kiesik ezzel az antifocijával.

Omega12 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1788

A tunéziai kapus két alkalommal hatalmasat repülve megfogta, ami mellé ment volna. Viszont annál az öngólnál olyan hatást keltett, mint akin legalább 15 kg felesleg van.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.07.08 0 1 1787

Jó, de a srác most állt be, és ez volt talán az 1. labdaérintése, az utolsó percben :-D

Előzmény: Marsama (1786)
Marsama Creative Commons License 2019.07.08 -1 0 1786

A brazilok is ilyet fejeltek a belgák ellen tavaly a vb-n, nem? Mármint maguknak. :D

Előzmény: Tonio 2.0 (1784)
Marsama Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1785

Ghána hosszabbításra ment a 92. percben. :D Én meg már aludni készültem.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1784

Tokody-díjas találat...

Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1783

kabaré :-D

metalwarrior Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1782

Hogy mennyire jól tudnak dudálni ezek az afrikai népek.Unalmas a foci,de legalább van dallamos aláfestő zene.Tududududúúú

Marsama Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1778

Azért jött a papírforma, Elefántcsontpart-Algéria a negyeddöntőben. 2-3 kivételtől eltekintve már csak nagy nevek.

Előzmény: Villarroya (1775)
bakibaby Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1777

Lehet ezt még alulmúlni? Nem csodálkoznék :-) Alig várom a többi meccset.

_DREAM_ Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1776

Egy vicc ez a torna, igazi kakaó kupa. Szánalmas színvonal, bírók, fetrengések. De hát uborkaszezon van, ne sírjon az ember szája.

Villarroya Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1775

Mali nem rossz...

Villarroya Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1774

Az eddigiek alapján mintha Algéria emelkedne ki egy kicsit a mezőnyből.

Persze ez nem jelent semmit, lehet hogy a következő körben repülnek...

Előzmény: Tonio 2.0 (1773)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 1773

ja, hülye vagyok, Algéria is az alsó ágon van :-D hát ez vicces, a felső ág nagyon komolynak néz ki Madagaszkárral és Beninnel...

Előzmény: Tonio 2.0 (1771)
Marsama Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 1772

Algériai tripla, mindjárt vége a meccsnek, mennek a 8 közé. Talán Elefántcsontparttal játszhatnak, de nem érdemes tippelni.