Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 442
Kezdd a Kígyó és kereszt elolvasásával...
Előzmény: Airbus A318 (438)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 441

(?)

Nem tudom, mennyire vagyok öreg. Csak érzem, hogy az vagyok.

Már öregnek születtem... :-)

Előzmény: Airbus A318 (440)
Airbus A318 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 440
És mennyíre öreg? Én kb 6-700 éves vagyok.
Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 439
Öreg vagyok, nem hülye... :-)
Előzmény: Airbus A318 (437)
Airbus A318 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 438
Egy kicsit off de Müller melyik könyvét ajáljátok még.
Airbus A318 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 437
Azért olyan öreg nem lehetsz mert a gépet tudod kezelni. ;o)
Előzmény: Törölt nick (436)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 436

Nagyon öreg, olyan szempontból, hogy én már bizony nem fogom megtanulni ezt az internet szlenget. :-)

 

Igen, így is fel lehet fogni a dolgot.

Én azért remélem olyanok is vannak, akik csak értően mosolyognak, mert tudják, miről is beszélgetek itt saját magammal...

 

Előzmény: Airbus A318 (435)
Airbus A318 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 435
Mennyíre öreg ? ;)


Azon kacarásztam hogy elbeszélgetsz itt néha saját magaddal.
Előzmény: Törölt nick (434)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 434

Én már öreg vagyok ehhez; mi az a lol, illetve Te személy szerint értesz alatta?

Előzmény: Airbus A318 (433)
Airbus A318 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 433
ez lol.

:D
Előzmény: Törölt nick (432)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 432

Ha másnak talán nem is, saját magamnak biztosan segítek valamennyit az 'okoskodásommal'. :-)

Amit leírok, azt visszaolvasom úgy is, mintha magamnak írtam - nekem írták - volna és rám vonatkozna...

... és bizony néha vonatkozik is rám, mert néhány mondatom, amit másnak írok, az valójában nem más, mint tükör saját magamnak...

 

A véleményedet - mindegy, mit kapsz érte - vállald, mert helyes!

Mindenki máshol tart önmagával.

Nem előrébb és nem hátrébb.

Máshol.

Előzmény: topikolló (431)
topikolló Creative Commons License 2007.05.22 0 0 431
Igen, szerintem sem jó ugyanarra többször rákérdezni, mert csak félrevezet. Nem is csináltam soha. Viszont nem mindenki 'tart ott' lelki fejlődésben (hú, ezért mit fogok kapni, de akkor is tartom a véleményem), nem mindenki olyan érett lélek, hogy ez így mind menjen. Vagy lehet valaki akkora válságban egy élethelyzetben, hogy egyszerűen nem tud higgadtan, elmélyülten elemezgetni, mindig a könyvhöz fordul külső segítségért, ahelyett, hogy belül keresné az okokat és a megfejtést. Viszont lehet, hogy nyolcadikra bevillan neki valami a sorok közt, és onnantól ráérez a dolgokra. És az is lehet, hogy tizennyolcadszorra aztán azt a jelet kapja, amit Barátocska :), hogy vegye már észre magát. És akkor észreveszi magát. Szóval azt gondolom, hogy a 'könyvnek' van elég türelme a kezdő júzerekhez is, és pontosan 'tudja', hogy mikor lehet egy olyan jelet adni eredményül, hogy 'haver, vedd már észre, hogy már előszörre is válaszoltam, és olvasd el azt még egyszer'.
Az egy dolog, hogy én kezdőként nem azt csináltam, hogy folyton ugyanarra kérdeztem, még ha elég kétségbeesett élethelyzetben voltam is, hanem egyet kérdeztem, és azon napokig rágódtam, hogy na, most vajon mit akart mondani a könyv. És mondom, akkor sem jöttem rá, hogy mit akart mondani, arra csak hónapokkal később jöttem rá. Viszont hiszem, hogy nekem akkor ott azt a jelet kellett kapnom, mert a félreértelmezésemmel együtt is segített és akkor arra volt szükségem. (Talán pont arra a félreértelmezésre is.) Azt gondolom, hogy tudja a könyv, hogy ki fordul hozzá segítségért, tanácsért, és a neki megfelelő választ adja.
Egyre viszont mindig nagyon ügyeltem, és az az, hogy ha már jósoltam, akkor tartsam magam magam a jel(ek)ben adott tanácsokhoz. Igyekeztem a kapott választ elfogadni és megfogadni - ahogy írtad. Bíztam abban, hogy jó volt az, amit nekem tanácsoltak, és úgy is tettem, még ha néha úgy is éreztem, hogy nem pontosan értem, mit akartak ezzel nekem üzenni. És szerintem ez valóban nagyon fontos. Ha már kérdezünk, akkor hagyjuk, hogy segítsenek. Bízzunk abban, hogy jó választ és jó tanácsot kapunk. Én pontosan emiatt nem kérdeztem többször ugyanazt, hanem igyekeztem megfogadni a jósjel(ek)ben megfogalmazott tanácsokat. Akkor is, ha úgy éreztem, hogy (még) nem értettem meg a jelek üzenetét. Aztán később mindig beigazolódott, hogy a könyvnek igaza volt, még ha nem is úgy, ahogy eredetileg gondoltam volna. A későbbi események fényében persze a jósjeleket már egész máshogy értelmezhetjük. De hát ez a tanulási folyamat része.

(Amúgy ez nagyon jó szerintem, hogy ilyenekről elkezdtünk beszélni, mert lehet, hogy van, aki nem ír, viszont olvas, és tudunk neki segíteni a leírtakkal. :))
Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 430

Ha én ezeket mind tudnám semmi keresnivalóm nem lenne itt a fórumon... :-)

 

Amiket írtam, azok feltételek.

Úgy gondolom, amilyen szinten ezek teljesülnek, olyan szinten válik valóban hasznossá valaki számára a Jóskönyv.

Többször ugyanazt kérdezni, szerintem rossz út.

Ha kapok egy útmutatást és nem viszem végig, akkor

- vagy nem vagyok biztos már a kérdésemben sem,

- esetleg türelmetlen vagyok, 

- ill. nem tudom elfogadni a választ mert nem értem vagy mást vártam (?).

Ha adok időt magamnak, talán már nem kell újra ugyanazt a kérdést feltennem....

Ha több a kérdés, több a válasz is, az esély is nagyobb a téves értelmezésre, tévedésre.

Egy falatot talán le tudok nyelni, ha megrágom, de nyolctól biztosan megfulladok...

 

"... az analógiák végtelen sorából mindíg a problémád választja ki a választ!

A szívedben rejlő KÉRDÉS vonzza magához a feleletet.

Ahol a sorsodban gondot érzel, megoldandó problémát, ott keletkezik erőörvény, amely a választ magához húzza."

Mennyivel jobban és szebben fogalmazza meg Müller Péter azt, amit én is próbáltam nemrég a ráhangolódás vonatkozásában mondani.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: topikolló (429)
topikolló Creative Commons License 2007.05.22 0 0 429
Nem biztos, hogy nem jó az, ha valaki többször ugyanazt kérdezi. Hátha pont nyolcadszorra fog neki beugrani valami. :) Csak az nem mindegy, hogy a nyolcadik kérdést már csak 'poénból' tesszük-e fel, és a kapott választ már csak elolvasgatjuk, hogy hátha jó az nekünk, vagy tényleg energiát fektetünk a megértésbe. Ezért írtam azt, hogy szerintem lehet nyolcszor ugyanazt kérdezni, de akkor törjük magunkat a megértésen és ne legyünk felületesek. Gondolkozzunk. Szerintem az elején még nem biztos, hogy olyan jól ráérzünk a dolgokra. Arra sem, hogy pontosan mit kérdezzünk, és arra sem, hogy hogyan értelmezzük, ami kijött. Ha jól emlékszem, Müller is azt írta, hogy neki sem volt rögtön minden tiszta, volt amit csak később értett meg, hogy mire is gondolhatott a könyv, csak később került a helyére egy-egy gondolat, és hogy a mai napig van olyan, amit nem ért a könyvön, vagy sokáig nem értett meg belőle. Szóval szerintem bizonytalankodni lehet, csak ha már használjuk a Jóskönyvet, akkor vegyük komolyan. Amiket Te írtál a 'tudni kellene' soraidban az mind szép és jó, és igazad van, de az elején még tuti nem fog menni. Mikor először a kezembe vettem a könyvet, nekem ebből max. kettő ment szerintem. Úgyhogy a listádat azzal bővíteném, hogy tudni kellene mélyen elgondolkodni dolgokon, de emellett tudni kellene türelmesnek is lenni - magunkkal szemben is.
Előzmény: Törölt nick (425)
topikolló Creative Commons License 2007.05.22 0 0 428
Lehet, hogy az ismerősömnek is kijött ez, rémlik valami ilyesmi, csak ő ezen túllépett. :))
Előzmény: Barátocska :) (427)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.22 0 0 427
Olvasd el ezt :)), inkább a második részét :)
Előzmény: topikolló (424)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 426
"... kiküszöbölésére ..." természetesen, bocsánat!
Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 425

"Én nem azt mondom, hogy egyedül ez a módszer üdvös..."

Én bizony azt mondom... :-)

 

Tudni kellene, mire érdemes rákérdezni.

Tudni kellene a kérdést jól és pontosan megfogalmazni.

Tudni kellene a kapott választ megfelelően értelmezni.

Tudni kellene a kapott választ elfogadni és megfogadni.

 

Máskülönben a Jóskönyv csak az asztal billegésének kiküszölésére alkalmas, meg porfogásra a polcon, jó esetben...

...de van rossz is.

Előzmény: topikolló (424)
topikolló Creative Commons License 2007.05.21 0 0 424
Na ezzel egy az egyben egyet értek. Az első bekezdéseddel is.
De ez nem csak szint kérdése. Szerintem ugyanez a helyzet azzal, ha valaki egy számára nagyon fontos kérdést tesz fel szinte naponta, mert a választ csak elolvassa, de nem értelmezi, azon nem gondolkodik el elég mélyen. Kijött valami, OK. Ha értem - vagy érteni vélem -, jól van; ha nem értem, nem értem - hülye a könyv. Én ismerek olyat, aki majdhogynem naponta kérdez, a téma kb. ugyanaz, csak több, az adott tárgyhoz kapcsolódó 'rész'kérdést tesz fel. Szerintem ez felesleges. Ki kellene találni, hogy az adott dologgal kapcsolatban mi a fő kérdés, mi az az egyetlen kérdés, amire tudni szeretné a választ, azt egyszer megkérdezni, esetleg utána a jóslatot többször is elolvasni és napokig értelmezni, hátha rájövünk a lényegre; nem kellene hetente háromszor dobni ugyanarra a kérdésre más-más szóösszetétellel vagy mondatszerkezettel. A gond az, hogy lehet, hogy a könyv akár naponta is értelmes és okos választ ad ugyanarra a kérdésre pepitában, de ezzel gyönyörűen össze tudjuk zavarni saját magunkat. Én ennek nem vagyok híve. Hosszú napokig, akár hetekig töprengek egy adott dolgon, kérdésen - de ezek szerint Te is. Én nem azt mondom, hogy egyedül ez a módszer üdvös, de nekem bevált. És azt is látom (az ismerősömön), hogy a folytonos visszakérdezés ugyanarra a témára nem válik be, nem boldogul a helyzettel, a kérdéssel, és a válaszokkal sem. A lényeg, hogy a Jóskönyvhöz nem lehet felületességgel közelíteni.
Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 423

Én azt gondolom, kell lennie egy szintnek a kérdés vonatkozásában, ami fölött kérdez az ember, ezért az író ajánlásával szemben én nem tartom napi használatra valónak a Jóskönyvet.

A valódi problémán - jó esetben - az ember sokat, nagyon sokat, rengeteget "agyal".

Ha már felismerte és problémának tartja, időt ad neki. Időt, amennyit kell...

Alaposan, több oldalról mérlegel, megrág és körbejár, ennél jobb hangolódás pedig nem kell szerintem. Bizonyos fokú önismeret itt természetesen elengedhetetlen.

Aztán vagy rájön a megoldás lehetséges és járható módjára, vagy megérik benne a kérdésfeltevés-válaszelfogadás döntése (ez a kettő nincs külön).

A Jóskönyv nem a hirtelen felindulás, hanem kiérlelt kérdésekra való válaszadás ezköze...

 

 

 

 

 

Előzmény: topikolló (422)
topikolló Creative Commons License 2007.05.21 0 0 422
Én azt gondolom, hogy a könyv egyébként mindenkinek megadja a választ a kérdésére, az a kérdés, hogy valaki megérti-e az üzenetet avagy sem. Én mikor elkezdtem használni a könyvet, csináltam ezt a leírt meditálós, füstölőgyújtásos ráhangolódást, mégsem értettem meg, amit a könyv mondott. Akkor persze azt gondoltam, hogy megértettem, és még az is lehet, hogy akkor, ott arra volt szükségem, amit 'kiértettem' belőle, de visszanézve aztán más tartalommal bírt az adott jel. Hogy a Müller-féle macskás hasonlattal éljek: már nem csak egy bajszot láttam, hanem mondjuk már a komplett fejet. Szóval meditálás ide vagy oda, a válasz korrekt lesz, maximum nem értjük meg. Vagy nem úgy. :)
Előzmény: Törölt nick (421)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.20 0 0 421

Olvasgattam a napokban a könyvet és megtaláltam benne azokat a mondatokat, melyek alapján írtam ráhangolódás vonatkozásában, amit írtam...

Előzmény: topikolló (419)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 420

Ennyit sem ért..., reagálni sem kellett volna rá, de nem bírtam megállni, hiba. :-)

Előzmény: topikolló (419)
topikolló Creative Commons License 2007.05.18 0 0 419
Szerintem hagyjuk - ennyit ért a hozzászólása...
Esetleg valaki valamit a Jóskönyvről? :)))
Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 418

...

[ 1 ] dialektika

(gör. ), a szó eredeti értelmében a beszélgetés mestersége; filozófiai értelmet kapott a szó Sokrates föllépésével, kinél a beszélgetés a tudományos eljárás egyik módja, amelynek segítségével a beszélők...

 

[ 2 ] dialektika

görög logikai műszó. Eredetileg a beszélgetés és vitatkozás művészetét jelentette későbben magát a filozófiai módszert. Aristotelesnél a D. szó értelme megváltozik és az érvelés módszerét jelenti. A modern...


[ 3 ]  dialektika

eredeti jelentése: vitatkozás, vitakészség, érvelés. Ragyogó dialektikával védte meg álláspontját. - Filozófiai elv és módszer, amely a jelenségeket összefüggésükben, fejlődésükben, az ellentétek állandó...

 

...

Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.17 0 0 417

Ha már véleményed van és szükségét érezted itt közzétenni, állj is ki mellette!

Fejtsd ki bővebben, mit, miért és mi alapján..., vagy annyira azért nem mélyedtél el abban, amiről véleményt mondasz?

Előzmény: dialektika (413)
topikolló Creative Commons License 2007.05.15 0 0 416
:)))))
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 415

Ennyi...?

Semmi kép vagy link, csak 'kinyilatkoztatás'?

Előzmény: dialektika (413)
topikolló Creative Commons License 2007.05.15 0 0 414
Ha nem a Jóskönyről szólna a topik, megkérnélek, hogy fejtsd ki, ez a Müller=giccs gondolat hogy született meg az elmédben, de hát ugye... :))
Arról nem is beszélve, hogy az egész élet egy nagy agyalás, ne szűkítsünk ennyire. :)
Előzmény: dialektika (413)
dialektika Creative Commons License 2007.05.15 0 0 413
Müller Péter agyalás és giccs.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!