Keresés

Részletes keresés

Kardforgató Creative Commons License 2005.04.01 0 0 516

 

Miért nekünk teszed fel akérdést, Vundermann??

Nincs ebben a városban  15 éve ugyanaz a polgármester? Ne mond, hogy nem ö a felelös, mert ez idö alatt semmi nem történt?!

Kutyaszar ügyben (is) Demszky Gábor lenne az illetékes. De, mint tudjuk, ez egy következmények nélküli ország. Itt a tehetetlenség és nemakarás felkent apostola

15 éve csak a pénztárcáját tömi és nézi a köldökét.

Most éppen iskolákat szándékozik bezáratni. Ebben profi. Lendületben van.

Volt, van New Yorkban egy polgármester.

Ö -azt mondják- ennél a kutyszar problémánál jóval nehezebb feladatokat oldott meg.

Fogacer Creative Commons License 2005.03.28 0 0 512

Statáriumot. Amelyik gazdi szarat, de nem szedi össze és rajtakapják a rendőrök, közterületfelügyelők, akárkik, akkor etessék meg vele a végterméket.

Gondolom, akit egyszer megetettek, az legközelebb villámsebesen szedni fogja a cuccot...

Ha pedig nem eszik, mert undorodik, akkor sok-sok bírságot nekije!

Előzmény: Vundermann (-)
Derek Creative Commons License 2005.03.28 0 0 511

"de azért lássuk be, hogy mégiscsak egy ragadozó maradt aki nem képes felvenni a város ritmusát :" 

 

Man hogyne tudta volna felvenni,meg a vadon elo coyote is felvette es eleg szepen urbanizalodott. Epp ez a baj vele.Naqyon is jol erzi magat a varosban.

Előzmény: Törölt nick (510)
Derek Creative Commons License 2005.03.28 0 0 509

"Hát a nagyvárosi kutyatartás már önmagában egy roppant idióta ötlet "

 

Ez az roppant idiota otlet kb egyidos a nagyvarosokkal kb Ur es Uruk idejetol.Magyaran az emberek mindig tartottak varosokban kutyat amiota varosok leteznek.Na meg amiota kutya is:-)) Kb egyidosek nem nagy kulonbseg lehet.

Előzmény: Törölt nick (506)
glbtech Creative Commons License 2005.03.28 0 0 508

Na ne keverd a dolgokat. A "kövön fosatni" a kutyát az én mércém szerint kínzás, ugyanis bármilyen hihetetlen egy normálisan vagy minimálisan nevelt kutya nem szarik össze-vissza az utcán sem, ragaszkodik a maga vagy más kutya által megjelölt helyekhez. Az olyan kutyásokat akik betondzsungelben laknak ahol nincs fa, fű, és csak ott sétáltatják a kutyájukat én sem szeretem és sajnálom azokat a kutyusokat, de sajnos nem mindenki választhatja meg hogy hol lakjon, legalább azt hagyjuk hogy társat választhasson magának, mert igenis a kutya társ. Tisztességes ember amúgy nem tesz rosszat a kutyájának, de sajnos hülyék mindig minden téren találhatók. És már kb. ötvenedszer írom hogy igenis szedje fel mindenki a kutya ürülékét. És nincs szükség idióta szélsőséges lázálmokra, most is elég rendelkezés van erre, ideje lenne betartatni ezeket mielőtt újakon törné valaki a fejét.

Az hogy ipar épül arra is hogy a kutyának legyen ruhácskája meg minden egyéb hülyeség az természetes, ezt a rendszert úgy hívják hogy kapitalizmus, illetve fogyasztói társadalom. És ahogy te kifordulsz a kutyaeledeles részlegről ( egyáltalán minek mész oda ?? ) én pl. úgy fordulok ki a szeszesitalos részlegről, mert én meg ott nem szelektálok, szerintem mindenki aki akár csak egy sört iszik az már alkoholista, csak ezen belül lehetnek fokozatok, ugyanígy a cigaretta, a legtöbb cigarettázó tahó semmibe sem veszi a dohányzásra vonatkozó szabályokat, és a dohányzás, valamit az alkohol fogyasztása legalább annyira szükségtelen mint szerintetek a kutya tartása. Feleslegesen bódítja magát szesszel, és száraz növények füstjét szívja. Ez normális ?? Szerintem ez az extrém kreténség. Szánom az ilyen embereket.

 

Amúgy természetesen húsvéti nyulat adni gyerekeknek, az is idióta ötlet ha az ember nem kertes házban lakik.

Előzmény: Törölt nick (506)
glbtech Creative Commons License 2005.03.28 0 0 505

Azt hiszem én már mindent leírtam amit lehetséges lenne és érdemes lenne megtenni.

Ezen felül az idióta ötleteidhez ( és a másokéhoz - tisztelet a kivételnek ) nehéz lenne bármit is hozzáfűzni amitől értelmet nyernének. Aki ennyire szélsőségesen áll a kérdéshez azzal még vitatkozni sem lehet, így hát mit vársz ?? Hirdesd a tanaidat és örülj a hasonszőrű kis barátaiddal.

Előzmény: Törölt nick (503)
Caidhan Creative Commons License 2005.03.28 0 0 504
"Jól kiszúrnál a szegény nyugdíjasokkal, akiknek az utolsó barátját vennéd el."

Ha a "szegény nyugdíjas" az utolsó barátját az utcára szaratja, akkor bizony jobb, ha magányos marad...
Előzmény: Bimbum (499)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 503
Az ostoba személyeskedésen kívül érdemben képes vagy hozzászólni?

Egyébként ez egy politikai fórum, ha még nem tűnt volna fel ...
Előzmény: glbtech (494)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 501

Ami egyszer megteremtetett, az már van. Visszafordíthatatlanul.

Ilyenek a szavak is.

Persze, vannak rossz szavak is.

 

Boldog Húsétot!

Előzmény: Bimbum (500)
Bimbum Creative Commons License 2005.03.28 0 0 500
Furcsákat írsz. Gyakran használsz nem létező szavakat?
Előzmény: Törölt nick (496)
Bimbum Creative Commons License 2005.03.28 0 0 499

Bejelentési kötelezettség most is van, hiszen minden kutyát oltani kell veszettség ellen.

 

Mi lenne a különbség a törzskönyv és az oltási könyv között?

 

Jól kiszúrnál a szegény nyugdíjasokkal, akiknek az utolsó barátját vennéd el.

 

Van, ahol szükség van nagytestű házörző kutyákra. Miért akarod ezeknek az embereknek az életét nehezíteni?

 

Ha a fajkutyák túlnyomó részét kasztrálnák, akkor tönkremennének az egyes fajták. Ugyanis a tenyésztőknél levő példányok nem lennének elégségesek a fajta fenntartására. Így egyre rondább és betegebb kutyák születnének.

 

A tenyésztéssel kapcsolatos nézeteid a szabad vállalkozás elvével ütköznek.

 

Ez a műkutyás hülyeség mindennek a teteje, műgyerekeket nem akarsz bevezetni?

Arról nem is beszélve, hogy az elromlott akkumulátorok is károsak a környezetre.

Előzmény: Törölt nick (498)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 497
macskaszart.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 496
A korcsmenistákat meg szarszedőnek.
Előzmény: toloba (493)
glbtech Creative Commons License 2005.03.28 0 0 495
Pontosan ezt mondom én is, aki kutyát tart panel lakásban. Engem is zavar hogy a füves területen azt kell lesnem hogy ne lépjek szarba, és a másik szememmel azt lesem hogy nehogy egy szabadon sétáló nagytestű kutya kárt tegyen az én kisebb testű kutyámban. Be kell tartatni a szabályokat hogy rend legyen, ennyit kellene tenni, se többet, se kevesebbet. Na de tényleg léptem innen.
Előzmény: Bimbum (491)
glbtech Creative Commons License 2005.03.28 0 0 494

Te egy nagyon frusztrált ember lehetsz, valószínű nem lehet autód sem, és anyuci nem hagyja hogy kutyát tarts. De ha megnyugtat akkor sok ilyen van, már ezen a fórumon is. Mivel az egész úgyis lassan átmegy politizálásba azt hiszem én be is fejeztem.

Előzmény: Törölt nick (492)
toloba Creative Commons License 2005.03.28 0 0 493
A FIDESZ vezérkart utcaseprőnek...
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 492
Ha megnyugtat: én nem csak néhány kutyát altattatnék el, de lennének javaslataim, hogy lehetne pár tonna ócskavasat "szerezni" kohóinkba is.
Előzmény: Perichole (490)
Bimbum Creative Commons License 2005.03.27 0 0 491

Talán több helyen kellene alkalmazni azokat a szabályokat, amiket a józsefvárosi polgármester (SZDSZ) megalkotott:

 

Sétáltatás csak rövid pórázzal és veszélyes kutyák esetén szájkosárral. Rendelkezni kell oltási bilátával vagy oltási könyvvel, valamint a szar felszedésére szolgáló eszközzel. Ha nem tartják be a szabályokat, akkor a rendőr vagy a közterületfelügyelő 30.000 forintig terjedő szabálysértési pénzbüntetést róhat ki.

 

S persze be is kellene tartatni a szabályokat.

Előzmény: antiliberális (487)
Perichole Creative Commons License 2005.03.27 0 0 490

Ha már autókerék... Autósok. Mindegyik autós olyan, mint amilyennek lennie kellene? Az is, aki gondolkodás nélkül - és főképp lassítás nélkül - nyakig fröcsköli a gyalogoskat esőben, mert lusta rálépni a fékre, de legalábbis levenni a lábát a gázpedálról? És az, aki hanyag mozdulattal kivasvillázza a disznóólat a kocsijából - az utcára? Meg amelyik kilöki a járdaszélre a tönkrement akkumulátort? És aki nem szégyelli az olajat szanaszét öntözni és az üres flakont pedig elhajítani?

 

Nem a kutyásokkal van baj általában. Általában az emberekkel van baj. Mert az előbbi fölsorlásomat napestig lehetne folytatni az élet minden területéről. Kutyatartók között is vannak kretének. Mint ahogyan mindenféle emberek között is.

 

Kéretik visszafogottabban általánosítani. Ebben is.

Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 489
15 évnyi reménytelen szartaposás után már csak abban reménykedhetünk, hogy a kutyások a végén irgalmatlanul megszívják. De megérdemlik.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 488
Szerinted a haltartók az utcára dobálják mondjuk a döglött halakat vagy a cserélésre került vizet ráöntözik az autók kerekeire? Netán a szomszéd ajtaja elő tesszük a tönkrement porlasztót? Vagy az utca közepére tesszük a tubifex maradékát?
Előzmény: glbtech (483)
antiliberális Creative Commons License 2005.03.27 0 0 487
Először is szegény budapestieknek kellene kicserélni az agyát...
mert nagy részük ne mtakarít a kutyája után, de haragszik ha kutyaszarba lép...
Ezzel párhuzamosan, ha sikeres agycsere végbemegy, feltételezhetjük, hogy az SZDSZ és az MSZP is eltűnik budapestről..
szysssz Creative Commons License 2005.03.27 0 0 486

Először is rendelet a kutyaszar kötelező eltakarítására, majd s közterület fenntartók ugyanúgy bírságolják ennek elmaradását, mint a tilosban parkoló autósokat: jó nagy pénzbírság, kutyabilincs DDD stb.

Szvsz kutyát bérházi lakásban tartani = állatkínzás.

glbtech Creative Commons License 2005.03.27 0 0 485
Azért arra külön kíváncsi lennék hogy akik ennyire ellene vannak a kutyatartásnak azok milyen hobbikkal rendelkeznek. Gondolom az egész napos frusztráló beosztotti munka után hazamennek a patyolat tiszta steril lakásba, átöltöznek, és elmennek a manager haverjaikkal valami pub-ba a részletre vett makulátlan autójukkal, és seggrészegre isszák magukat szórakozásból. Én ehelyett napi 3x sétálok a kutyámmal abban a zöldben ami egy városban elérhető, esetleg elmegyünk a Dunához, örülök neki hogy ő örül neki, és aztán akár még együtt is alszom vele ha éppen ahhoz van kedve. Lehet hogy sarkítok ? Nem jobban mint az átlag.
Előzmény: elemes2 (479)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 484
Demszky fogadoorajara menet nem kikerulni, s ha sikerult, akkor legalabb mind a ket labbal belelepni, lehetoleg mennel kozelebb a fogadoora szinhelyehez.
glbtech Creative Commons License 2005.03.27 0 0 483

Én is azt mondom hogy csak az emberek hozzáállásának radikális változása segít, én is azt mondom hogy bírságolni kell de keményen. De aki ebadóról és társairól beszél az jól gondolja meg amit mond mert ilyen alapon adóztassuk meg a macskatartókat mert annak az ürüléke is a szemétbe kerül, adóztassuk meg a hörcsögtartókat és a halakat tartókat is. Ez korlátolt baromság. Igenis csakis arra lenne szükség hogy tartassák be a szabályokat, és aki nem szedi fel a kakát azt bírságolják meg keményen. De követelem hogy bírságolják meg azt is aki szemetel, kiönti a hamutartót az autóból, vagy éppen kidobja a kotont az ablakon. Az hogy valaki nem akar kutyát tartani az a magánügye, az is az ha tart. Persze lehet hogy ezzel egyeseket zavar, de engem meg zavar hogy az ablakom alatti játszótéren úgy sikítoznak egész délelőtt a gyerekek mintha egy csapat pedofil üldőzné őket, vagy az hogy a szomszéd az erkélyen dohányzik, vagy az hogy a másik szomszéd csapkodja az ajtaját, mert nem tanították meg a kilincs használatára. Mindemellett senkinek semmi köze nincs ahhoz hogy én a saját lakásomban mit csinálok. Aki meg szánakozik azon akinek nincsen gyereke, és ennek az okát a kutyában látja az menjen sürgősen orvoshoz, de legalábbis legyen 23 gyereke egy 36nm-es panelban. Nem mindenki akar gyereket, és ez így is van jól. Sajnos sokaknak lesz akiknek viszont jobb lenne ( illetve mindenkinek jobb lenne ) ha nem lenne, de ugyebár ezt sem lehet szabályozni, és amúgy is ez már egy másik történet.

elemes2 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 481

[i]több odaadást tapasztalni a magyar társadalomban a kutyák, mint a gyermekek iránt[/i]

 

talán azért, mert az tart kutyát, aki addig építette a karrierjét, hogy "lekéste" a gyerekvállalást.  van 1-2 ismerősöm ebben a korosztályban. szánalomra méltóak. nem is bántom őket, csak csendben szánakozom.

Előzmény: Törölt nick (478)
Tzp Creative Commons License 2005.03.27 0 0 480

Egyet jegyezettek meg, Magyarorszagon csak erovel lehet raszoktatni az embereket a rendre. Na nem veressel. Isten ment! Hanem buntetessel. En az alabbit tennem:

 

1. Meghataroznam, hogy hol lehet kutyat tartani. Pl panellakasba jelenleg tudtommal lehet, de talan lehet hogy be kene tiltani. Esetleg fajtatol is fuggene.

 

2. Kiepitenem a megfelelo infrastrukturat. Ertsd: kukakat oda ahol setaltatjak. Van ahova egyszeruen a kaki felszedese egyben azt jelentene, hogy szazmetereken at kene cipelni, mert nem kepesek kukat kirakni. Szoval racinalizalni kell a kutyatartok helyzetet is.

 

3. Konyortelenul buntetnem azokat akik nem tartjak be a szabalyokat. Meg lehetne tenni, mert a kutyatartok kenytelenek a lakohelyeik kornyeken setaltatni a kutyaikat, igy nem tudnak elbujni. Konyortelennek is lenni kene, mert bizony van amikor a szegeny nyugdijas nenit kene penzbirsagra itelni.

elemes2 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 479

Persze, én sem vagyok barátja a városi kutyatartásnak, csak pontosítottam.

 

Előzmény: Törölt nick (477)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 478
Az ellenben beteges, hogy több odaadást tapasztalni a magyar társadalomban a kutyák, mint a gyermekek iránt. Egyébként is, a budapesti utcákról - többek között, éppen a mindent belepő kutyaürülék, a soha fel nem takarított és a porral, szennyel, nehézfémekkel, mérgekkel összekeveredett kutyaürülék- por miatt a gyermekeket el kéne tiltani. A játszótereket ugyancsak a kutyások birtokolják.

Budapesten valószínűleg jóval több kutya születik, mint gyermek.


Előzmény: Törölt nick (477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!