Keresés

Részletes keresés

VBL Creative Commons License 2007.01.29 0 0 2398
Jól beszélsz, csak az a gond, hogy házi disznótort tartani egyre kevesebbeknek áll módjában. Ez a szomorú ... :-(
Előzmény: Labor (2397)
Labor Creative Commons License 2007.01.29 0 0 2397
De sajnos csalással vádolnának, ha terjesztenénk az igazságot, miszerint a házi disznótoros bizony egészségesebb, mint sok műkaja. Az a szomorú.
VBL Creative Commons License 2007.01.29 0 0 2396
Ellenben minket nem fognak csalással vádolni, ha azt hírdetjük, hogy a zsír hizlal ... :-)
Előzmény: Labor (2395)
Labor Creative Commons License 2007.01.29 0 0 2395
kaviat Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2394
simán lehet, sajna nem emléxem már a gyártóra
Előzmény: VBL (2393)
VBL Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2393
Az nem inkább a Szegedi Paprika ZRt. terméke, amire gondolsz ? (A Házias Ízek sorozatban.)
Előzmény: kaviat (2392)
kaviat Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2392
ha jól rémlik a globuszé a pacalpörkölt konzerv is, ami szintén a jobbak közé tartozik, csak kicsit kell fűszerileg feljavítani, meg valami hagyma alappal indítani.
Előzmény: VBL (2391)
VBL Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2391
Valóban nem alaptalan a konzerv készítmények "leszólása", vitathatatlanul kényszermegoldás a konzerv. Megjegyzem viszont, találkoztam jól sikerült készítménnyel is, ilyen Globus marhapörköltje (persze hatszázvalamennyiért lehetne jobb a hús - szósz arány a hús javára).
Előzmény: kaviat (2390)
kaviat Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2390
az asszony főzi, én csak a végén a fűszerezést intézem. amúgy előfőzött pacallalt veszünk a kedvent hentesünknél.
Előzmény: VBL (2389)
VBL Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2389

A pacalpörköltet Te magad készíted ?

Előzmény: kaviat (2387)
kaviat Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2388
ja is zöldbabot se..
Előzmény: kaviat (2387)
kaviat Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2387
szalontüdővel egyszer próbálkoztam, valami mirelitt cucc volt, ment a kukába. viszont sok sok év után rákattantam a pacalra, az mostanaban az egyik űber kedvencem :))

zöldborsót semmilyen formában nem fogyasztok.
VBL Creative Commons License 2007.01.22 0 0 2386
Én a zöldbablevessel vagyok így ...
Előzmény: Geitenbeffer (2385)
Geitenbeffer Creative Commons License 2007.01.19 0 0 2385
Broáf.
Előzmény: VBL (2384)
VBL Creative Commons License 2007.01.18 0 0 2384
Úgy tervezem, holnap egy remekbeszabott szalontüdő lesz az ebédem ... :-) Ti is szeretitek, gondolom.
VBL Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2383
Persze azért nem biztos, hogy teljes bojkottot kell hírdetni a "bóti" cuccokra. Pl. én kacsa kenőmájast piacon még nem láttam. "Bóti" kenőmájasokkal úgy általában, legalábbis íz tekintetében nekem még nem volt komolyabb problémám.
Labor Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2382
Ja, hát én is félre szoktam rakatni néha egy-egy csülköt. Már ismerjük egymást egy ideje, szívesen visszatartja az árut a kedvemért. Tudja, hogy úgyis megyek érte.
Előzmény: VBL (2380)
Labor Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2381

Tőlem aztán használhatják a házi jelzőt, én a piacon veszem. :-)

Előzmény: VBL (2380)
VBL Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2380

Szerencsére lakhelyemen, a piacon árulnak igazi házi disznóságokat faluról beutazó termelők (azért írom, hogy igazi, mert több húsüzem előszeretettel használja a cimkén a házi szót, miközben az eredetnek ahhoz semmi köze ...), csak az a helyzet, hogy a kereslet jóval meghaladja a kínálatot. De azért többször sikerült igen fain kolbászt és egyéb jókat kifognom.

 

Tényleg, azt miért nem tiltja jogszabály, hogy tömegtermelő üzemek bitorolják a "házi" szót ? (Na jó, épületben, azaz házban gyártanak, nem a szabad ég alatt - talán ezért ... :-)) )

Előzmény: Labor (2379)
Labor Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2379
Ha a te városodban nincs állandó disznóságos ember a piacon, akkor bizony meg kell ragadni a ritka lehetőséget, és jól bevásárolni, amikor összefutsz az alkalmi árusokkal. Érdemes velük elbeszélgetni, hogy mikor jönnek, mert lehet, hogy gyakran, csak te nem találkozol velük.
Előzmény: VBL (2373)
Labor Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2378

Üdv az új zsírozónak!

Boltban sohasem veszek disznóságot. Ha nincs házi a rokonyságból, akkor kibattyogok a Bosnyák piacra, van ott egy kedvenc őstermelőm, meg vagyok vele elégedve. Mindene van. Szalonna, kolbász, sonka, májas, sült császár, abált cuccok. Nem kell a boltban semmi ilyesmit venni.

Persze a sonkája elég fiatal (nincs sokáig érlelve), mert nagyon fogy. De az biztos, hogy nem mesterségesen érleli.

snejderfáni Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2377

Ha már szalonna. Tegnap vettünk az egyik megaáruházban zsírszalonnát, este kisütöttük, a tepertő egy részét megettük lilahagymával, a többit a saját zsírjában csinos kis üvegekben letároltuk. Ezen felül lett vagy ötliter finom zsír is. Nyamm!

Előzmény: VBL (2376)
VBL Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2376

Az is gond, illetve, hogy ilyen - olyan E jelű (főképp tartósító) adalékokat tartalmaznak. Nemrég olvasgattam egy kenőmájas csomagolásán, de alig van "bóti" élelmiszer, melyre ez ne lenne igaz.

Nos e tekintetben szerencsés kivétel a szalonna. Még talán a tepertő is.

Előzmény: Lud (2375)
Lud Creative Commons License 2007.01.15 0 0 2375
Nyammm!!!!
Bár kevés disznótoron jártam, megindítottak soraid.
Múltkor azt hallottam, hogy a bolti cuccokkal az a gond, hogy azok gyorsérlelésűek, míg az igazi házi cucc hetekig figyel a fülstölőben. Van szakértő a vonalban?
Előzmény: VBL (2373)
VBL Creative Commons License 2007.01.11 0 0 2374

Ezt a viccet ismeritek ?:

 

- Mondja szomszéd, miért van a disznójának három lába ?

- Csak nem gondolja komám, hogy majd levágom az egész disznót egy bableves kedvéért ? :-))

VBL Creative Commons License 2007.01.11 0 0 2373

Nosztalgiázzunk kicsit: Faluról származom, bár évtizedek óta városban élek. Gyerekkoromban minden télen átlag két disznótoron vettem részt, egy az anyai nagyszüleimnél, egy nagymamám testvéreinél. Nagymamám bátyja volt, amíg élt a böllér, abszolút a helyzet magaslatán állt. Bár egy olyan esetre emlékszem, mikor a karámból kirángatás után megszökött a disznó és csapatunk hajkurászta a kertben. (A disznó vesztett egyébként.) Az étkek a szokásosak voltak: tízóraira paprikás szalonna és máj - én nem vetettem meg a sült agyvelőt sem, szerintem igen finom. Ebédre sült szalonna sült krumplival. Ezt követték a hurka- és kolbászkészítési munkálatok, aktív részvételemmel. Igencsak szerettem a nyers kolbászhúst kóstolni (meózni), volt eset mikor a kóstolástól annyira telítődtem, hogy este már alig ettem sültkolbászt. Vacsorára természetesen ettünk orjalevest, hurkát, kolbászt, de a csúcs az a fenomenális toroskáposzta volt, aminél finomabb ételt azt hiszem nem ettem. Nem maradhatott el a "desszert" hájas pogácsa sem. A böllér a vascora után "lámpással" járkált - így neveztük a pincéből hozott telt borosüveget. Mi következett vacsora után ? Ultiparti ! De szép idők voltak !

 

Aztán néhány idős rokonom halála után a vágások száma lecsökket egyre, majd sajnos a kilencvenes évek második felében nullára. Ma, ha igazi házi disznótorosra vágyok, egyetlen beszerzési lehetőség a városi piac, ahol a környékbeli falvakból jött asszonyok árúsítanak - de ez csak esetleges lehetőség.

 

Tavaly a MÁV Nosztalgia Kft. szervezett utat Lajosmizsére disznótorra, idén már nem. :-( Nem érte meg nekik ?

VBL Creative Commons License 2007.01.10 0 0 2372

Köszönöm, remélem újra megpezsdül itt az élet.

Amúgy én nem csupán a jó értelmű disznóságokat marhaságokat kedvelem, hanem a camambert és brie sajtokat is. Azok sincsenek épp híján a (tej)zsírnak.

Előzmény: Lud (2371)
Lud Creative Commons License 2007.01.10 0 0 2371
és el is felejtettelek üdvözölni a topikon!
Előzmény: VBL (2369)
Lud Creative Commons License 2007.01.10 0 0 2370
nekem apósomnál puncsoltak az olasz üzletfelei karácsonykor egy kedves csomaggal, benne sajtok és mindenféle disznóból készült anyag. az egyik szalámi a mi téliszaláminkra hajazott, de egész borsdarabok is voltak benne, volt egy dögös sonka, meg töltött disznóláb is. meg kel mondjam eddig tésztazabáló digóknak profanizáltam ezt a népséget, de rá kellett jöjjek, ott is tudják mitől döglik a légy.
legutóbb egy olyan emberrel hozott össze a sors, aki valami haverjától a Mertóból szerez jó minőségű husit, amiből aztán otthon gyárt mindenféle fölstölt cuccokat, hurkát stb. a tegnapi csülök nagyon ott volt.
Előzmény: VBL (2369)
VBL Creative Commons License 2007.01.10 0 0 2369

A topic - ha nem is teljes - átolvasása után elgondolkodtam, vajon melyik "bóti" élelmiszerben lehet megbízni. (Nincs módja mindenkinek sertést vagy más haszonállatot tartani ugyebár ...) Legtutibb a szalonna minden bizonnyal. A minap vásároltam egy szép füstölt csemege szalonnát (biztos jól nézett ki, egy nagyobb darab felét kértem, a sorban következő férfi pedig rögtön a másik felét). Tegnap sütögettem belőle ... hát nemcsak szép volt de kifejezetten finom. Káposztával töltött cseresznyepaprikát és Borsodi Bivalyt alkalmaztam élményfokozónak. Nagyon király volt. Azt hiszem csatlakozni fogok a "klubhoz".

 

Bóti kenőmájasokról mi a véleményetek ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!