Keresés

Részletes keresés

Francesco Creative Commons License 2001.09.27 0 0 7
Én nem is beszéltem éjszakai gázról!
Egyébként zuhanyozásra 25-30 litert kell számolni / fő. Mosogatásra meg napi 25 litert. Ez még mindig 100 alatt van! Az éjszakai villany 9 Ft, a gáz köbmétere 30 Ft körül van. Arra lenne szükségem, hogy a gázbojler (nem vízmelegeítő, azaz nem átfolyó) mennyi gázt éget el egy nap.
Előzmény: noidea (6)
noidea Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6
Hát éjszakai gázról még nem halottam :-)))

A gáz és éjszakai villany viszonyát most hirtelen nem tudom, de nekünk kettőnknek nem elég a 200 literes villanyos. Nektek elég? Mert akkor a legolcsóbb egy új villany, nem kell csövet vezetni, egyszerűen felrakod a régi helyére.

Előzmény: Francesco (5)
Francesco Creative Commons License 2001.09.27 0 0 5
A probléma első része az, hogy megéri-e a többletbefektetés a gázbojlerbe a villannyal szemben. A második, hogy energiafelhasználásban melyik a gazdaságosabb (Ft-ban).
Előzmény: Csokis (4)
Csokis Creative Commons License 2001.09.27 0 0 4
Azert abban ne nagyon bizz, hogy ennyit csokken a fogyasztasod. Ha 90 fokrol leveszed 60-ra, az valamennyit segit, de inkabb az elettartamot noveli. (Kevesebb vizko.) A javitott szigeteles szerintem kutya fule, mert az mar a 20 evese Hajduknal sem volt rossz. Ha olyan vacak lett volna, akkor futotte volna a furdoszobat, de emlekeim szerint max. langyos (25-30 fokos) volt a kulseje. A futoszal hatasfoka meg majd' 100%-azon mar sokat nem lehet novelni. :-)
Előzmény: Francesco (3)
Francesco Creative Commons License 2001.09.27 0 0 3
Mekkora a villanybojler? Mert én min. 120-asban gondolkodom. (A korábbi villanybojler, ami több mint 20 éves volt, napi 5 kWh-t "evett" meg, ami havi szinten 1395 Ft-nak felel meg, rossz szigetelessél, és 90 fokon -szabályzó nélkül. Ebből gondolom, hogy a mai új készülékek, hőfokszabályzóval, jó szigeteléssel napi 2,5-3 kWh-val el kell, hogy működjenek, ami max. 840 Ft lehet.)
Előzmény: noidea (2)
noidea Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2
Szia!

Szerintem akkor is a gázos a jobb. Nekünk villany van, szintén 2 személyre. Ha mosogatunk is, nem elég, és estig nem kapcsol be. Régen át volt ezért kötve nappalira, havi 18 volt a villanyszámla. Szóval mindenképp gáz. Azért érdemes lenne elgondolkodni azon is, hogy valami kisebb beruházással nem érdemes-e kéménykivezetést vagy hasonlót csinálni. A fűtést is meg lehet kombival oldani.

Előzmény: Francesco (1)
Francesco Creative Commons License 2001.09.27 0 0 1
Az végképp nem jöhet számításba, mert nincs kémény, és a parapetres megoldás helyhiány miatt sem játszik.
Előzmény: zoorka (0)
zoorka Creative Commons License 2001.09.27 0 0 0
gáz0s átf0ly0
Előzmény: Francesco (-)
Francesco Creative Commons License 2001.09.27 0 0 topiknyitó
Bedöglött és lukas a régi villanybojlerem, és nem tudom milyen üzemű új bojlert vegyek. Kinek milyen tapasztalat van, illetve melyiknek gazdaságosabb az üzemletetése? (2 fő melegvízellátásáról lenne szó, a villany pedig vezérelt, azaz éjszakai)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!