Keresés

Részletes keresés

kutya. Creative Commons License 2011.01.04 0 0 9295

...a lényeg, hogy az SBK-t ott is lehet, mert az országos ugye.

Előzmény: Törölt nick (9287)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.04 0 0 9294

Lehet a motoGP most nem volt annyira érdekes de szerintem jövőre Rossi Ducatin Lorenzo ellen, nem lesz gyenge.

Talán a Moto2 is elhagy majd egyre többet a gyerekbetegségeiből, ha van neki egyáltalán.

Előzmény: NB2 (9293)
NB2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 9293

Nekem pedig a 3 szolgáltató adja a 3 különböző dolgot:)

 

Valahol dühítő a dolog ami itt nálunk megy sőt egy picit fura is amit a digi csinál.

Sajnos amíg nem oldja meg a digi a rögzítést valszeg nem lesz. Hajnali 4-kor nem fogok felkelni egy motogp futamért.

 

Motogp-SBK téma: lehet ám, hogy nagyon jókor vált Gábor. Az elmúlt évi motogp évad nagyon gyenge volt, ellenben SBK futamok egész pofásak voltak. És tényleg adta is őket az ES:)

Előzmény: Cold Heart (9292)
Cold Heart Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9292

műhold kell a halalnak, főleg, hogy egybe adott net-telefon-tv alt. kedvezményekkel kapható minden szolgaltatónal,

most szedjem szét, csak ezért?

Előzmény: kutya. (9286)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9291
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9290
sund Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9289

...esküszöm előtted kezdtem el írni...

Előzmény: Törölt nick (9287)
sund Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9288

Ott a pont. Én Norvégia közepén élek és csak azért hoztam ki magammal a digis dekódert, hogy a GP-t nézhessem....nnna meg némi angol focit ;-)

Ismereteim szerint Izrael a legközelebbi állam, ahol nincs rálátás a műholdra, Magyarországon bárhol fogható, kizárva mondjuk a paksi atom centrumát... Illetve gond lehet esetleg, hogy egyes bérházak korlátozzák a jogot, hogy az ember egy tükörrel elcsúfítsa a galambszaros utcafrontot.

Ha valaki nem tudná: egy ideje az alapcsomag is tartalmazza a Dsportot és a piacon messze a legolcsóbban havi 1200 huf a díja. Én imádom, de annak is ajánlom ennyiért, akinek már van más előfizuja, mert ennyiért olcsóbb mint ha egy meglévő közepes csomag mellé valaki megrendelné az hbo-t....

Előzmény: kutya. (9286)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9287

okoska!

 

kepzeld, hogy elnek emberek olyan helyeken ahol nincs ralatasuk a muholdra.

egy hegy vagy egy domb toveben vagy egy olyan tobbemeletes tarsashazban laknak ahol nincs lehetoseg vagy a lakokozosseg nem jarul hozza hogy az epulet tetejen az egyeni muholdvevo berendezest elhelyezzenek es az ablakukbol vagy az erkelyukrol nincs ralatasuk a muholdra.

Előzmény: kutya. (9286)
kutya. Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9286

a műholdas szolgáltatás esetében kizárható a "nálam nincs" lehetőség. ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy nem veszel GPS-t, mert felétek nincsen.

Előzmény: Cold Heart (9282)
kutya. Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9285

hadd gratuláljak a választékos modorodhoz. tudod semmi nem kötelező, én költök rá, mert nézni szeretném. te nem voltál hajlandó, helyette nekiálltál puffogni.

ez a különbség közöttünk.

 

ja: és az, hogy én nem nevezlek idiótának még most sem, amikor vastagon kiérdemelted - a kedves felmenőidet idiótázd kedves barátom.

Előzmény: Törölt nick (9284)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9284

draga idiota baratom! ne egesd mar magad ennyire.

 

1. kepzeld leteznek olyan helyek az orszagban ahol nem lehetseges a digis elofizetes.

2. nem fogok egy fos minosegu muholdas szolgaltatasra elofizetni a jelenlegi helyett egy elcseszett uzleti trukk miatt.

3. azt a luxust viszont nem engedhetem meg, hogy pluszba meg egy lavorral is elcsufitsam a tetot.

 

tehat megegyszer, nem fogok egyetlen csatorna miatt szolgaltatot valtani. es igy van ezzel tobb szazezer otthon. nem veletlen, hogy szarban van a digi, mert meg fogjak b**szni amiert nem tud megegyezni a tobbi szolgaltatoval es nem juthatnak el a sportkozvetitesek az orszag tobbsegehez.

Előzmény: kutya. (9280)
Emi2 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9283

Röviden és tömoren vázolom a helyzetet.

( I ) MotoGP / Moto2
Jelen pillanatban elérhető Moto2 lehetőség sajnos továbbra sincsen. Az eddig beérkezett és egyéb csatornákon leegyeztetett ajánlatok továbbra is euro (sok ) százezrekről és sok szempontból megkérdőjelezhető technikai támogatásról szólnak. Ilyen feltételeket Talma nem tud és akar vállalni, érthető okokból.
Támogatók keresése továbbra is folyamatban de az idő vészesen fogy. Reális esély a szükséges büdzsé előteremtésére csekély, DORNA "csodában" én személy szerint nem hiszek de ne legyen igazam és csörögjön Talma telefonján az a bizonyos spanyol szám akár már ma este.

( II ) Superbike
Talma számára a Superbike ugyanolyan kihívást jelentene de tény, hogy ha ( anyagi ) lehetősége lenne..maradna a GP sorozatban.

Témában közlemény némi új információval 24 órán belül.

üdvözlettel

Németh Ottó

Cold Heart Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9282

nalam nincs digi

én hogy tehetek szerinted azért, hogy legyen?

Előzmény: kutya. (9280)
perselus Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9281

Bocs a világbajnok lemaradt.

Előzmény: perselus (9279)
kutya. Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9280

Te kis farokcsalán, te: az Eurosport - ahol az SBK megy - felénk három szolgáltatónál fogható: a három közül a DIGI a legolcsóbb.

 

Baszki, ha valami a legolcsóbban elérhető, akkor miért is a másik az elterjedtebb, és az egész országban fogható? Pont úgy írtad, mintha az RTL Klub közvetítené az Superbike-ot...

 

Ha nagyon kell, akkor küldök pénzt, tényleg, nehogy azért ne legyen kajára, mert egy olcsóbb szolgáltatót akarsz beköttetni a jelenlegi helyett.

Előzmény: Törölt nick (9277)
perselus Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9279

Most pont egy olasz surmó a világbajnok...

Előzmény: szeressükegymást (9275)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.03 0 0 9278

Csak SBK lesz ebből, úgy tűnik...

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9277

a Digi bekötéséért pedig tenni kell, még ha fizetni nem is, vagy csak keveset.

 

legyszives havonta utalj at nekem egy keveset (par ezer forintot)!

ha nem teszed meg akkor csak a szad jar es mas farkaval verned a csalant.

 

Előzmény: kutya. (9276)
kutya. Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9276

az Eurosport nem tudom, hogy miért lenne elterjedtebb, mint a Digi. más kérdés, hogy az eurosport "instant" van minden szutyok szolgáltatónál, a Digi bekötéséért pedig tenni kell, még ha fizetni nem is, vagy csak keveset.

Előzmény: Törölt nick (9274)
szeressükegymást Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9275

 Nyilván nézte... egy üzleti szempontból jelentéktelen kisebbség. De a magyar többséget szerintem piszkosul nem érdekli, hogy melyik spanyol vagy olasz surmó éppen hogy áll a versenyben. Ha csak azon múlik a döntése hogy melyiket nézik a magyarok, akkor nyugodtan mehet akármelyikbe. A magyar tévék azt fogják közvetíteni amelyikben reklámlehetőséget látnak, és abban fognak reklámlehetőséget látni, ahol Talma a dobogó közelébe kerülhet.

 Ha nem tud a dobogóra kerülni, akkor egy külföldi gyártónak/csapatnak nem érdeke hogy őt futtassa. Másod/harmad vonalbeli versenyzőt talál olyat is aki nemzeti okokból nagyobb nézettséget jelent. Mivel a magyar motorgyártás sehol sincs, nyilván emiatt kereskedelmi szempontból hátrányban van. Talmának csak akkor van esélye, ha ezt a szintet át tudja törni. Akármelyik csoportban.

Előzmény: _spyglass_ (9272)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9274

mar csak azert is tobben neznek az SBK-t, mert azt az egesz orszagban lehet latni, mig a MOTOGP-t csak a mocskos digitv-n.

 



Előzmény: _spyglass_ (9272)
derekbell Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9273

Nem akarom viszakézből "lefikázni" a cseppet sem új ötletedet, hisezn annak idején már Izaura gyógyulása érdekében is javasoltak egyesek népnemzeti összefogásos monstre gyűjtést - akár 500.-Ft-os alapon...

 

Azt sem aakránm közbekotyogni, hogy per pillaant talán nagyobb haszna és érelme volna a vörösiszap áldozatok számára gyűjteni - még mindíg, mert kár az bőven keletkezett ott, és kárpótolva azok a szerfencsétlenk méh jó ideig nem lesznek...

 

Aztán lehetne inkább rákbeteg  gerekek és felnőttek reménytelibb kezelése, klinikák-kórházak jobb felszereltsége érdekében gyűjteni...

 

Mindegyik megmozdulás lényegesen hasznosabb és emberségesebb volna, mint egy csillagának szép lassú leáldozását utoljára még valamiképpen fényesíteni akaró versenyző támogátására puffogtatni el százmilliókat...

 

Szóval továbbra is az a javaslatom, hogy ebben a kőkemény üzleti-cirkuszi ( és NEM sport) világban, mint bármelyik technikai sport csúcsa - ne nemzeti gyűjtéssel próbáljon bárki is pénzt szerezni, hanem  ahogy itt illik, tőkeerős és jószimatú sponzorok, támogatók révén...

 

Leginkább a sponzor tudja, hogy megéri-e neki további százmilliókat a jobb reklám, a jobb üzleti eredmény érdekében belelocsolni... Ha senki nem hajlandó rá, akkor annak talán valami oka van...

 

Baumgartner szindróma csak ecccer volt az életben,  jó sokat vissaz kéne ahhoz osztani, hogy egy újabb (majdnem) reménytelen ügyben "jókora" pénzek megmozduljanak...

 

Ahogy én olvasgatom a külföldi lapokban, a MOTO GP-ben az új rendszerű, "nagyszéria" alapú motorok esetében óvatosan is úgy 1,2 millió EUR-ra taksálják csupán az "üzemi" költséget egy szezonra. Ez símán már most is bőven több mint 300 millió HUF....

Nem hinném, hogy 150 millából akár egy alsóbb osztályban igazán ütőképes járgányra lehetne ülni..... Mert szar motoron ült már eleget, illetve érdekes esetek is voltak e témában, szóval : "kicsi pénz kis foci, nagy pénz - talán nagy foci.."

Szóval kéne ahhoz a 150 millához még jópár plusz, hogy valóban megérje, és ne csak újabb közröhej tárgya legyen az újabb próbálkozás.....

 

Nehéz ügy ez....

 

 

 

 

Előzmény: inoxjewels (9264)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9272

Ez teljesen más kérdés, nem erről volt szó hanem arról, hogy senki nem nézett motoGP-t mielőtt Talma odakerült.

Egyébként meg ha Talma beállna az SBK-ba tucat versenyzőnek akkor még az sem biztos, hogy arra többen kíváncsiak lennének, mint a motoGP-re.

Előzmény: szeressükegymást (9267)
inoxjewels Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9271

Saját magamnak válaszolok, mert csak elküldés után vettem észre, hogy véletlenül töröltem egy mondatot.

A kamatok felhasználásával kapcsolatos 1-2 ötlet előtt nagyjából az állt eredetileg, hogy:

"Ha pedig ne adj'Isten nem gyűlne össze egy megfelelő nagyságú összeg (esetleg csak viccesen kevés), akkor hogy ne égessük magunkat és az országot a nyilvánosság előtt, minden befizető visszakapja az eredetileg befizetett összeget."

Előzmény: inoxjewels (9270)
inoxjewels Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9270

Továbbra is azt mondom, hogy 2011-ben Gábor az a magyar motorversenyző, aki kellő gyakorlattal és tudással bír egy komoly nemzetközi megmérettetéshez. Tisztában vagyok azzal, hogy első hallásra a kezdeményezésem naívnak tűnik. Lassan 50 éve én is ebben a gyalázatosan adminisztrált, 65 éve folyamatosan ócska pitiáner csalók által kormányzott sumák országban élek (és nem élek jól). Pont mintha Nicaraguában, Costa Ricában, vagy bármely sötét Közép-Amerikai országban lennénk. De éppen az a lényeg, hogy egy ilyen privát kezdeményezés eredményét nem nyúlhatnák le csak úgy. Ennek a gyűjtésnek olyan sajtóvisszhangot kellene szerveznünk, hogy belesajduljon az egész világ füle. Az internet világa sok ilyen lehetőséget kínál és ha egyszer a nemzetközi média jó storyt szimatol akkor tudunk olyat tenni, aminek már csak melléállni lehet majd.

Tehát ne üljünk fel a média rosszízű fanyalgásainak se, mert nekik hírt kell csinálni és minél többet baszogatnak valakit annál hitelesebbnek tűnik! Simán el tudom épzelni, hogy Gábor soha nem mondott ilyet, de még hasonlót sem. Szerintem ő pontosan tudja, hogy a max. 4-5 világsztár kivételével mindenkinek szponzorokat kell hoznia, ha jó motoron akar ülni.

A kamatokat pedig egyéb jótékony célra fordíthatjuk (Motoros Mentők, MAMI , stb. támogatása), vagy évvégén összefutunk egy kocsmában és iszunk egy sört. Nagyon tiszta, nagyon elegáns dologra gondolok, olyanra hogy a szerencsevadászoknak semmi esélye ne legyen!

Előzmény: perselus (9268)
==T== Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9269

Ma már aszondta, hogy kell.

Előzmény: perselus (9268)
perselus Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9268

Talmácsi: Ha fizetni kell, nem versenyzek

A világbajnok nem érti, miért kéne fizetnie egy ülésért. A Superbike-ba nem megy, a Moto2-ben nincs helye. Ha nem lesz, lehet, hogy abbahagyja. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

Nem köll nekijje a sbk.

szeressükegymást Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9267

Azért kíváncsi lennék, hogy kereskedelmi és reklámszempontból melyik értékesebb Magyarországon: MotoGP Talma nélkül, vagy a  Superbike Talmával...

Előzmény: _spyglass_ (9265)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.12.31 0 0 9266

Szerintem 150 millából meg lenne oldva egy szezonja, Moto2 top csapatban mehetne.

Viszont az ötleted sajnos szerint naív utópia. :) Nem megbántani akarlak, én is bedobnék pár rugót - de hidd el, ebben az országban sokmindnekinek megérne pár forintot, hogy a végén a 150 millával ő lépjen le... Gyakorlatban kivitelezhetetlen, szerintem.

Előzmény: inoxjewels (9264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!