Keresés

Részletes keresés

tigger6 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 808
A Coca-Cola pert nyert a Pepsi ellen

* Index

2002. december 27., péntek 12:55

A PepsiCo Inc. négy éve perelte be a Coca-Colát, mert az szerinte visszaélt piaci helyzetével, és törvénytelen módon akadályozta a Pepsi-termékek forgalmazását. A bíróság szerint erre nincs elég bizonyíték, közölte a Reuters.

A Pepsi 1998-as keresetében azt állította, hogy a Coca-Cola megsértette a trösztellenes törvényt amikor megtiltotta, hogy a forgalmazók a Pepsi termékeivel is kereskedjenek.

Korlátozott terjesztés

A Pepsi annak idején saját forgalmazókat alkalmazott, de a kilencvenes évek második felében független cégekhez fordult, hogy italait újabb éttermekbe és mozikba juttathassa el. A vállalat azt állítja, hogy riválisa a Coca-Colát is forgalmazó cégekkel kizárólagos szerződést kötött, így azok a Pepsivel már nem foglalkozhattak. A Coca-Cola ezzel megsértette a szabad piacra vonatkozó szabályokat, és monopóliumra tört.

A keresetet 2000-ben Loretta Preska bíró elutasította, mivel a felperes nem tudott elég bizonyítékot bemutatni a bíróság előtt. A fellebbviteli bíróság most helybenhagyta az elsőfokú ítéletet.

Nincs újabb fellebbezés

"Természetesen nagyon elégedettek vagyunk a döntéssel" - közölte a hír hallatán Ben Deutsch, a Coca-Cola szóvivője. Larry Jabbonsky, a Pepsi szóvivője csak annyit mondott, hogy cége csalódott, de nem kíván újra fellebbezni. Hogy miért nem, arról nem nyilatkozott.
Előzmény: Törölt nick (807)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.17 0 0 807
Ez is jó:

"Mexikóváros egyik kisboltjának tulajdonosa egy Dávid és Góliát párharcához hasonló csatában legyőzte a világ legnagyobb üdítőgyártóját, a Coca-Colát.

A Coca arra szólította fel a tulajdonost, hogy szabaduljon meg a rivális cég kóla-termékeitől, különben beszüntethetik a szállítást. Az asszony megelégelte az egyre agresszívebb multinacionális cég zaklatását.

A hölgy a mexikói versenyjogi hatóságokhoz fordult, akik 68 millió dollárra büntették a Coca-Colát."
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.17 0 0 806
Kommentár nélkül:

"A torinói városi tanács betiltotta a Coca-Cola termékeinek árusítását a nyilvános helyeken, noha az amerikai üdítőital-gyártó a Torinóban zajló téli olimpiai játékok egyik főszponzora. A bojkottra felhívó javaslatot a testület két kommunista politikusa nyújtotta be arra hivatkozva, hogy tudomásuk szerint a tengerentúli vállalat egyik kolumbiai üzemében sértik az emberi jogokat. A Coca-Cola olaszországi igazgatója, Nicola Raffa határozottan visszautasította a vádakat. Torino polgármestere egyébként hibásnak tartja a tiltó határozatot. (hvg.hu)"
tigger6 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 805
én a vendégeimnek sem adok pepsit, még a végén mindenki elfordul tőlem :)
Előzmény: Törölt nick (804)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 804
El is küdted nekik, vagy csak ide raktad fel?

Ugyanez a véleményem sajnos, valóban más íze van kicsit.

Én ritkán iszom dobozost vagy műanyag üvegest, általában italnagykerben veszem a 0,25 literes hagyományos kis üvegest, az tökéletes. Igazából nem olcsó, de jó,pont egy ivásra való mennyiség, a szénsav sem megy el belőle, mint a nagy üvegeseknél.
A coca-t meg továbbra is mellőzöm, nekem az nem jön be.
Va itthon általában 0,2- es coca is, de csak a vendégeknek, mert mindig megitták a pepsimet:)
Előzmény: tweety83 (803)
tweety83 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 803

Tisztelt PEPSI

 

A Napokban vásároltam az Önök által forgalmazott dobozos (033 l.)-es
Pepsi termékből...Régebben gyakrabb vásároltam Pepsi termékeket,
csak miután egyes üzletekben majd 15-20 Ft-al többe kerül 1-1
dobozos Pepsi a Coca colánál, így általában az olcsóbbat szoktam
megvenni. Jelen esetben igenscsak  csábító volt hogy 59 Ft-ért
hozzájuthattam a dobozos colához, gí egyből vettem belőle 8 dobozzal,
hogy munkahelyemen is fogyaszthassam.
Sajnos megdöbbenve tapasztaltam hogy már ez sem olyan ízű, mint
régen, és ledöbbentem mikor megláttam hogy már ezt sem
Magyarrországon hanem Lengyelországban készítik.

Tulajdonképpen miért van erre szükség hogy fél európán keresztül kell
hurcolni az üdítőt amíg eljut a fogysztóhoz?
Miért lett más (sokkal rosszabb, édesebb íze) a colának?
Érdeklődtem ezügyben egy eladótól, azt mondta hogy míg a magyar
Pepsit MArgitszigeti krisztályvízből csinálták, addig ez a mostani akciós
valamilyen lengyel klasszikus vízből van...
Érdeklődnék hogy csak most a Pepsi akció alatt lesz kapható ez a
rémületesen rossz Lengyel cola, vagy mostmár sosem élvezhetjük a
magyar Pepsi-cola évtizedes, megszokott ízét?

Tisztelettel: K.Zoltán


v_peti Creative Commons License 2005.11.12 0 0 802

Süllyed a topic. :(

 

v_peti Creative Commons License 2005.10.17 0 0 801

Coca-Cola pohár.

Időközben a TESCO-ban voltak újra pohárakciók, de ezekről lemaradtam, mert nem tudtam róluk, és nem voltam gyakran TESCO Hipermarketben. De időközben kiderült, hogy a hiányzó zöld pohár, igazából sárgászöld. Azaz ezekszerint nem a zöld, hanem a sárga hiányzik nekem. Látott valaki ilyent mostanában?

 

 

 

 

Szóval ezek vannak meg, és a negyedik hiányzik még.

 

v_peti Creative Commons License 2005.09.24 0 0 800

Vannak finom Cola-k. Egy TV-műsorban is volt egy amcsi kóla, amelyiket finomabbnak minősítettek a vaktesztben, mint a Coca-t és a PEPSI-t.

 

Előzmény: H_G (799)
H_G Creative Commons License 2005.09.24 0 0 799
Sok igazán finom kólát ittam, amíg nyaraltam... Nem volt a márkája se Coca, se Pepsi, hanem Sinalco, német licensz alapján Szerbiában gyártva. (És a tonikjuk is messze veri a Schweppest.)
v_peti Creative Commons License 2005.09.24 0 0 798

Kissé elsüllyedt ez a topik...

 

v_peti Creative Commons License 2005.08.18 0 0 797

Sógoréknél meg MEZZO-MIX van. Az szerintem ugyanaz. Csak éppen Coca-Cola-s termék.

 

Előzmény: v_peti (796)
v_peti Creative Commons License 2005.08.18 0 0 796

Sógoréknél meg MEZZO-MIX van. Az szerintem ugyanaz.

 

Előzmény: deep80 (780)
v_peti Creative Commons License 2005.08.18 0 0 795

Nyár van, ilyenkor több Cola fogy, így felhozom ezt a fórumot, mielőtt elsüllyedne. :)

 

 

v_peti Creative Commons License 2005.07.23 0 0 794

Van ez a Sound Wave poharas akció, amikor 2x2 liter (eldobhatós flakonú) Cola mellé adnak egy poharat ajándékba,  de én még csak három poharat gyűjtöttem össze. (szürke, piros, sárga) Zöldet még nem láttam, és úgy tűnik mintha az akció kifutóban lenne.

Látott már valaki nagy tömegben zöld poharat?

 

F.Sanzy Creative Commons License 2005.06.27 0 0 793
A COCA COLA a király a NESTEA miatt is, meg a BONAQVA miatt is mert sok benne a szénsav
v_peti Creative Commons License 2005.06.25 0 0 792

Én is furcsának tartom ezt a döntést. Bár kisboltokban sokszor nem fér el két hűtő, meg amúgy sincs akkora forgalom, hogy kelljen. Meg elég sok áramot is fogyaszt. Csak akkor a bérleti díj fizetése módosulna némiképp. De nagyobb üzletekben elfér a két hűtő, bár láttam már közöset* is (Interspar-ban).

*Több cég, és nemcsak Pepsi+Coca.

Viszont olyan tényleg ne legyen, mint amit egyszer hallottam, amikor kerestem az egyik cég üdítőjét*, hogy egy szerződés miatt csak a másik cég árulhatott ott üdítőt.

 

*Egy Jééé diszkontban volt ez, ami a Smatch elődje volt a Julius Meinl-lel együtt.

 

 

Előzmény: tigger6 (791)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 791
ez arra ösztönzi a Cocás szórókat, hogy tegyék mindig tele frissen Cocával a hűtőket, így nem kell átadni a helyet más márkáknak :) vagy ha mégis, max 20%-ot foglalhatnak el a hűtőben :) Sajna így még mindig a pepsi jár jól, mert neki kevesebb hűtője van mint a Cocának.

Egyébként nem értek egyet ezzel, azt a hűtőt a Coca vette, miért ne határozhatná meg, hogy mit tegyenek bele? Hiszen a boltosnak nem kell megvenni a hűtőt tudtommal, az továbbra is a Coca tulajdona.

Azzal egyetértek, hogy ne lehessen szerződést kötni az üzletekkel, hogy oda nem engednek be más márka italait.... Ezt még korrektnek is tartom.
Előzmény: v_peti (790)
v_peti Creative Commons License 2005.06.23 0 0 790

Pepsi Cola-t a Coca űtőből? Ezentúl lehet!

 

http://index.hu/gazdasag/vilag/kolaha050622/

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 789
Az lehet:)
Előzmény: v_peti (785)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 788
bizony :) csak a mosópor/arckrém/fogkrém reklámok esetében már teljesne megszokott :)
Előzmény: v_peti (787)
v_peti Creative Commons License 2005.06.02 0 0 787

Bár ez most nem jutott eszembe, de pl. fogkrémek, mosóporok reklámjánál a forradalmian új és hatékony termék reklámozása azt jelenti, hogy a régi az vacak volt.

Most pl. valamelyik mosóport a szóda erejével hirdetik. Nocsak! visszatértek nagyanyáink jól bevált módszeréhez, a mosószódához?

 

Előzmény: tigger6 (786)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 786
jó az új pepsi reklám, ez a maffiás :) "ez túl jó, hogy light legyen" - ezzel ők is elismerik, hogy az eddig gyártott pepsi light szar volt :)
v_peti Creative Commons License 2005.05.29 0 0 785

Olyan drága a büfékocsi ott, hogy szerintem egy átlagmagyar amúgy sem nagyon veszi nagyon igénybe.

 

Előzmény: Törölt nick (784)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.28 0 0 784
Jó, hogy még az életben nem ültem a vonatjaikon.
Előzmény: v_peti (781)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.04.26 0 0 783
Teszko Kola
v_peti Creative Commons License 2005.04.14 0 0 782

Narancsos Pepsi: Ausztriában gyakran szoktam venni MezoMix-et. (Cola+Fanta)

 

v_peti Creative Commons License 2005.04.14 0 0 781

Úgy rémlik, hogy a DB (Német Államvasút) most tért át a PEPSI-re a Coca-ról.

 

Előzmény: Törölt nick (778)
deep80 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 780

Sziasztok!

 

Ittatok már Schwip Schwap-ot? Ez a narancsos Pepsi

Nekem ez ízlik a legjobban ,kár hogy csak Németországban lehet kapni

 

 

 

tigger6 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 779
Spec. én egyáltalán nem bánom. Egyébként én Ausztriában szoktam tapasztalatokat szerezni, ott is alig van pepsi, talán még kevesebb mint itthon. Horvátországban is haosnló a helyzet mint itthon.
Lehet mindez nem véletlen, a pepsi már 2x csődbe ment, bár ma más világot élünk már, de ki tudja kinek a javára.
Előzmény: Törölt nick (778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!