Keresés

Részletes keresés

bycsko Creative Commons License 2008.11.03 0 0 908

Sziasztok!

 

Bizonyara hallottatok rola, hogy megjelent a Rubik's Mirror Blocks (http://index.hu/tech/hardver/rubik81028/), ami egyszinu Rubik-kocka, kulonbozo meretu elemekkel. Cel: a kocka-alak kirakasa.

 

Csak Japanban kaphato. Tobbet is rendeltem, ha vkit erdekel, irjon az e-mailemre. Budapesten megtekintheto kb. nov. 15-tol.

 

Udv

bycsko

Szepi_soad Creative Commons License 2008.11.02 0 0 907
Reszelés, szilikon, majd fingertrics-ek (újtrükkök) gyakorlása... Na kössz újra felébredt bennem a kockás őrült... vissza kell térjek a sub40-es átlagokhoz.... :)
Legjobb 3x3x3: 34,13 sec...
Előzmény: Xedier (903)
giotto27 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 906
Sziasztok,

Hol talalok rendes leirast a 4x4 illetve 5x5-os kockakhoz??

Olyasmit keresek mint ami a rubikkocka.hu / rubikstudio.hu-n van, csak ott nem jelennek meg a kepek...
Meniggestroeth Creative Commons License 2008.09.09 0 0 905
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 904

Szia!

A bolti kocka már csak ilyen.

Vegyél helyette DIY-kockát, az nem esik szét, és olyanra álíltod, ami neked kényelmes.

Előzmény: Xedier (903)
Xedier Creative Commons License 2008.07.17 0 0 903
Hello! Én kipróbáltam, hogy befújtam szilikonnal a kockát, de sokszor szétesik. Nem tud valaki valamilyen módszert, hogy egybenmaradjon? Előre is köszi! Xedier
nincsennevem Creative Commons License 2008.03.31 0 0 902
Hejhó

A barátomat érdekelte nagyon h hogy kell kirakni, aztán megtanulta, aztán addig mutogatta, h átragadt.
Aztán néztünk ilyen gyorsabb módszereket, amiből annyi volt h ihajj, először a fehérkereszt után a sarok és az oldal egyszerre berakását néztük, és mondtam h én ezt már nem tanulom meg, aztán nem értettem belőle semmit, aztán egyszercsak rájöttem :)
Aztán most a sárgaoldalt még mindig nemtom magamtól kirakni, de az első két sort már igen, mármint így h egyszerre. Majd egyszer megértem a sárgát is ha lesz időm.

Hááát gondoltam ezt megosztom veletek, hátha érdekel vkit :/
CsST Creative Commons License 2008.02.25 0 0 901
Max Cane Creative Commons License 2008.02.06 0 0 900
Szia-sztok !
A 4x4x4 kocka sajnos nekem is laza és valószínűleg nem lehet vele semmit kezdeni.
Legalább nem szorul. Próbáld meg minden tekerésnél pontosan a helyére állítani az éleket és fogd úgy a kockát ,hogy csak az az egy él mozogjon amit fordítasz .
Egy kis gyakorlattal meg fogod szokni.
Egyébként ha van valakinek tippje a "megszorításra" akkor én is szívesen fogadnám
a tanácsokat .
Köszi !
M.C.
VChris Creative Commons License 2008.01.29 0 0 899

Vettem egy 4x4-es Rubik-kockát, 3800 Ft-ért, de az a gondom vele, hogy nagyon nyeklik-nyaklik összevissza. Vagyis a rétegek nem pontosan és szorosan illeszkednek egymáshoz, és így nagyon idegesítő a kocka kirakása, mert túl könnyen is forog, meg ráadásul a kockák állandóan elakadnak egymásban. :S

Lehet ezzel valamit csinálni?

A kb. húszéves 3x3-as kockám a mai napig tökéletes állapotban van, olyan gyönyörűen lehet forgatni, mint egy álom.

sensei47 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 898
Egy friss hír:

===

2007-12-26 13:47
A japán robot pillanatok alatt kirakja a Rubik-kockát (+videó)

Hat másodperc alatt képes kirakni a Rubik-kockát az a robot, amelyet most mutattak be Japánban. A szerkezet matematikai műveletek alapján határozza meg a leggyorsabb útvonalat. Hasonló teljesítményre korábban egy robot sem volt képes.

Sakkozni már régóta tudnak, most már azonban a Rubik-kocka sem akadály. Ez a Tokióban bemutatott robot a Kawasaki legújabb fejlesztése. A kocka megoldásához hatalmas számítási kapacitásra van szükség. Hiába tűnik egyszerűnek, összesen 43 kvintillió - 10 a 18-adikon konfigurációja van. Egy számítógép számára tehát ez számítási feladatot jelent.

A robot hat másodperc alatt képes kiszámolni: hogyan kell forgatnia a kockát. A Rubik-kockából csak tavaly 9 milliót adtak el világszerte.

(hírTV)
MaxiOli Creative Commons License 2007.12.08 0 0 897
Természetesen él még az a cím!
Máramennyiben a Városmajor utcára gondolsz!

Ott csak nagykereskedelemmel foglalkoznak!
És a Rubik órát amúgy se gyártják már vagy jó 10 éve!
Tehát ott esélytelen!

Viszont tudom ajánlani a Vatera internetes aukciósházat, ott szokott lenni!
Előzmény: Linda982 (895)
MaxiOli Creative Commons License 2007.12.08 0 0 896
Költözik az oldal!
jelenleg a wwww.rubikstudio.hu oldalon éred el ugyanazt a tartalmat!
Előzmény: Szepi_soad (894)
Linda982 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 895
Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek Toletek Rubik ora irant.

Olvasgattam, a forumot es megtalaltam a Rubik studio budapesti cimet. El meg ez a cim?

Elkepzelheto, hogy ott hozza juthatok egy orahoz?

A segitseget elore is koszonom!
Szepi_soad Creative Commons License 2007.12.08 0 0 894
Helló!
Nem tudjátok miért nem megy a rubikkocka.hu?
Vagy lehet hogy csak nekem nem műxik?
Üdv!
The Revolution Creative Commons License 2007.12.07 0 0 893
Hello n nem régkezdtem 2x2-sel nem tud valaki a XVIII kerületben egy boltot ahol minden méretbe lehet kapni ?? mert ez már meg
esotherica Creative Commons License 2007.10.26 0 0 892
Itt is gratulálok a TV-szerepléshez. ;)
Előzmény: MaxiOli (886)
tzuiop Creative Commons License 2007.10.24 0 0 891
Minek? Ki is tudod rakni? :)) Mert én igen!:)
Előzmény: Stms (890)
Stms Creative Commons License 2007.10.23 0 0 890
Bp-en a Visegrádi utcában - vagy Hegedűs Gy utca - (xiii. ker) van egy Fair Play (?) játékbolt, én ott vettem 5x5öst.
Előzmény: JozsBiker (887)
TaNbEaRo Creative Commons License 2007.10.10 0 0 889
Én a sajátjaimat a győri Árkád bevásárlóközpontban vettem, de láttam a plázában is. Szerintem a legtöbb nagy játéküzletben kaphatóak.
jee_c Creative Commons License 2007.10.10 0 0 888
Szerintem kerdezed a www.rubikkocka.hu -n (lásd eggyel előtti hozzászólás).
Előzmény: JozsBiker (887)
JozsBiker Creative Commons License 2007.10.10 0 0 887

Sziasztok !

 

Bocs hogy itt kérdezem, de úgy látom ez a "kockás topic" pörög a legjobban:

 

hol lehet "nem szabványos", azaz 2x2x2 -es, 4x4x4 -es stb. kockát kapni ? A VB -ről készült riportokban láttam ilyeneket, és érdekességképpen elbíbelődnék velük. Köszi.

 

Jozs

 

MaxiOli Creative Commons License 2007.10.09 0 0 886
Valószínűleg azért nem pörög a fórum, mert mindenki a www.rubikkocka.hu fórumját használja!
Neked is azt ajánlom!
Az pörög rendesen (időnként annyira, hogy már kicsit Chat-nek tűnik...
Előzmény: Törölt nick (884)
jee_c Creative Commons License 2007.10.09 0 0 885

Ha erre járna, akkor gratuláció a magyar győzteseknek!

Külön gratu a 15 kockás vak kitrakáshoz, nem gyenge!

kisbetű Creative Commons License 2007.10.05 0 0 883
4th world Rubik's Cube championship begins in Hungary

The Associated Press

Published: October 5, 2007

BUDAPEST, Hungary: After 25 years, the cube is coming home.

Hundreds of competitors are meeting for the fourth Rubik's Cube world championship beginning Friday in the Hungarian capital, which hosted the first such event in 1982.

The mechanical puzzle invented by Hungarian Erno Rubik sparked a global craze in the early 1980s. Some 7 million cubes were sold last year.

Competitors from some 32 countries are taking part in the three-day event, with prizes to be awarded in 17 categories, with experts trying to solve the classic 3x3 cube and its variations while blindfolded, with one hand, or with their feet.

The current world record for solving the 3x3 cube — which has six sides of a different color with nine tiles each on each side — is 9.86 seconds by Thibaut Jacquinot of France, set in May at the Spanish Open.

Matyas Kuti, 14, is one of the host country's biggest hopes for a top finish. Kuti first picked up a cube he found at home in February 2006 and began competing a few months later.

Kuti is considered a master of the blindfolded event, in which he has set 11 world records and has 24 first-place competition finishes.

He practices about three hours a day and his favorite cube is souped up with cubes rotating more easily because of filed down rough edges and silicon lubricants applied. Such alterations are legal according to the rules.

"The 5x5 cube and doing it blindfold are my favorite events," Kuti, from Budapest, said. "These are the most complicated versions and it's a great feeling to solve them."

The United States is expected to have the biggest delegation of 39 competitors, while 29 cube solvers would be coming from Poland, 22 from Japan and 19 from France. Solvers from Mexico, New Zealand, Lithuania and Indonesia are also taking part.

Prize money totals €20,000 (US$28,000), with the top prize of €5,000 (US$7,000) going to the fastest 3x3 cube solver.

World championships were also held in Canada in 2003 and in the United States in 2005.

 
kisbetű Creative Commons License 2007.10.05 0 0 882

Főcím a Yahoo!-ról...

 

BUDAPEST (AFP) - Some 300 participants are expected to puzzle over a small multicoloured cube this weekend as Budapest welcomes the 2007 World Championships of the Hungarian-born Rubik's Cube.

Besides returning to the birthplace of the cult puzzle, this year's competition will also be held in the presence of the man behind the cube, Hungarian inventor Erno Rubik.

Some 300 candidates from 33 countries, including reigning champion Jean Pons from France, are expected to take part in the competition on October 5, 6 and 7, organisers said in a statement.

Since it was launched in 1977, the Rubik's Cube has fascinated young and old.

Each side features a different colour -- red, green, yellow, blue, white or orange -- and consists of several smaller squares that can be moved around a central hinge.

Once scrambled, the goal is to re-arrange the squares so that each side again displays only one colour.

"National and international championships have become regular meeting places for speedcubists, solution virtuosos," the organisers said in a statement.

Originally fated to have a short life, the Rubik's Cube eventually became a cult object for the 1980s. It has been exhibited at New York's Museum of Modern Art and has entered into the Oxford dictionary.

Last year's event took place in Paris.

 

MaxiOli Creative Commons License 2007.09.27 0 0 881
Remélem jól értem mire gondolsz!

Keverés:
Minden versenyen minden körben minden versenyző ugyanúgy kevert kockát kap!
Ezt úgy oldják meg, hogy egy számítógép random generál egy keverési algoritmust, amit keverőemberek kevernek be, és leellenörzik, hogy mind egyforma legyen!

Persze versenyenként más és más a keverés. De ez annyira nem iy számít, mert ezem a profi szinten keverés és keverés között maximum tizedmásodpercek vannak!

Eredmény:
Az 1982-es VB-n 3 lehetőség volt, és a legjobb időt díjazták. Az "újkori" versenyeken (2003 óta) átlag számít, tehát az nyeri a versenyt akinek a döntőben a legjobb az átlaga.
Átlagot 5 kirakásból számolnak úgy, hogy a legjobb és a legrosszabb időt levonják és a maradék 3 időnek nézik az átlagát!

Remélem erre kérdeztél rá és tudtam segíteni!
Előzmény: Fehérpárduc (880)
Fehérpárduc Creative Commons License 2007.09.26 0 0 880
Üdv,

Ezeken a versenyeken minden embernek azonosan összekevert kockát adnak? Milyen módszerrel vannak összekeverve?

Idézet: "Az első világméretű mérkőzést 1982-ben Budapesten, a Vigadóban rendezték meg, akkor még 22,95 másodperc volt a leggyorsabb versenyző, az amerikai Minh Thai rekordja."

Ez így nekem nem jelent semmit, mert nem derül ki belőle, hogy 3-at kellett-e tekernie a megoldáshoz, vagy 23-at, vagy 39-et. A különféle versenyeken ha össze akarjuk hasonlítani az eredményeket, akkor azonosan (vagy színekben különböző, de hasonlóan) összekevert kockákat kell adni, nem?

FP
MaxiOli Creative Commons License 2007.08.19 0 0 879
Ez nem olyan nagy szám!
Ez a videó már "1000" éve kering a neten!
nézzd meg Kuti Matyi 3x3x3, 4x4x4, és 5x5x5 WR (vakon) videóit a YouTube-on!

Asszem elég ha rákeresel a blindsolve (és kocka mérete) szavakra.

Vagy az is jó ha eljösz valamelyik kockás találkozónkra és megnézed élőben ugyanezt sokkal gyorsabban!
Esetleg kivárod a VB-t és megnézed ott, vagy majd a TV-ben.

A variációs lehetőség szinte végtelen!
Előzmény: szomorce (878)
szomorce Creative Commons License 2007.08.18 0 0 878

Pont azon gondolkodtam, hogy simán lehet hamisítvány a felvétel, kicsit gyorsabban vetítik le a tekergetést, meg már előtte két óráig bámulhatta a gyerek a kockát, szóval lehet itt ferdíteni.

Attól függetlenül el tudom azt is képzelni, hogy nincs benne ferdítés. Mer én még sose raktam ki aszt a kockát ugyanis... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!