Keresés

Részletes keresés

rewqasd Creative Commons License 2006.08.18 0 0 86

megvan a 14-ik!

 

Kis rohadtak!

 

ez már döfi....

Előzmény: Tibbe (85)
Tibbe Creative Commons License 2006.08.18 0 0 85

Indul a szomszédokban a terménybehordás, és jönnek vele az egerek is... de már van némi tapasztalatom tavalyról:)

rewqasd Creative Commons License 2006.08.17 0 0 84

Én már sajna a 12.ik egérnél tartok.

A csapós csapda teszi a dolgát szépen, a ragacsban volt hogy egyszerre 3 egér is figyelt.

De nem fogynak....lehet hozzá köze annak, hogy két házzal arrébb házfelújítás folyik?

Tibbe Creative Commons License 2005.12.20 0 0 83

Úgy tűnik, mostanában nincsenek újabb lakásfoglaló egereink!


Tibbe Creative Commons License 2005.11.20 0 0 82
Mármint ide be a házba?
nem tudom?:)
Az egerek fázósak?
?:)
Előzmény: cstibi78 (81)
cstibi78 Creative Commons License 2005.11.19 0 0 81
A meleg vonzza őket?
Előzmény: Tibbe (80)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.19 0 0 80
Nem az utolsó volt!

Azóta megduplázódott a létszám, mert a másik használaton kívüli kéményen is lejöttek,és a fűtéscső mellett kijártak szintén..

Már teljesen rémálom!
Gyanítom, hogy még jönnek!
Ott a szomszéd tele krumpliskamrája és kukoricagóréja, itt még enni sincs mit, ugyan minek jönnek ide???
Előzmény: Mooni (79)
Mooni Creative Commons License 2005.11.14 0 0 79

Bocs, nem akart kioktatásnak hangzani! :)

Gratula az 5-hez! (főleg, ha ő az utolsó...)

Előzmény: Tibbe (78)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.11 0 0 78

Nincs az egérfészekről kép!:((

Az összeszoktatás módját én is tudom és ismerem!!
De nálunk kicsit más a helyzet,
de nem akarok többkötetes regényt írni a helyzetünknkről, mert már az alapokat is igen terjedelmesen tudnám leírni!

Lett ötödok is, de ő bennragadt félig a lyukba.
Papirt tettem a tetemre, és kombináltfogóval kirángattam a ragasztóból, és gyorsan eltüntettem...
De még lehet!
Népes családnak tünnek:)
Előzmény: Mooni (77)
Mooni Creative Commons License 2005.11.11 0 0 77

Sem a macsok, sem a kutyák nem a lakásban randalíroznak. :)

Némi szoktatás után: két napig új macsok a szobában, egy-két nap kutyaközeli zárt, lyukakkal teli ládában, hogy érezzék egymást, de bántani ne tudják a macsekokat, majd szabadon engedés. Eddig bejött. Igaz kb 10 éves az idősebb kutyánk, és valahogy leszokott a kiröpdöső csirkék, stb megevéséről is. (most előtte páváskodhatnak és nem bántja őket, bezzeg a macskák kajáját mindig ellopja, ha nem látjuk), de a jóval fiatalabb igen jó terelőhajlammal megáldott pulink sem bántja őket. Persze ijeszgetések és fújások előfordulnak. Sztem csak hozzáállás kérdése.

Jó látvány lehetett az egérfészek. :)) Nincs róla kép?

Előzmény: Tibbe (74)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.10 0 0 76
Valahogy kimaradt, hogy a "régi cicák" megöregedtek, és egy sincs már velünk.
Előzmény: Tibbe (74)
cstibi78 Creative Commons License 2005.11.10 0 0 75
A házőrző kutyánk pontosan úgy fogná meg a macskát mint ahogy bármi más állatot ami mozog. Szerinte jó játék.
Persze az egereket is megfogja, órákat lesi őket az udvaron ha valamelyik zugban elbújnak. A lakásba azonban nem jöhet be, havonta renoválni kellene mindent... :))
Előzmény: Mooni (73)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.10 0 0 74

Én kistestű kutyákat tenyésztek, akik velem randaliroznak a házban.

De ez az egereket és a kutyákat nem érdekli, békés egymásmellett élés van ezek szerint!

Sok cicám volt, "vidéki" is, és fajtatiszta is!
Az almok a cicákkal együtt nöttek fel, tehát a mostani "öreg" kutyák is cicásan cseperedtek.
De új cicát már nem fogadnak be.
Akikkel együtt nőttek fel, az természetes volt, de egy falkába behozni egy új cicajövevényt már nem lehet.:(((

Kinn az udvarba bejáratosak a szomszéd macskái, de ez az egérpopuláció látványos csökkenését nem befolyásolja....

nehéz az élet!:-)

Marad a kutyák elől jól álcázott egérragasztó, ha nem akarom, hogy ismét a használatban lévő számítógépembe kutyaszőrből épitsenek fészket az újszülött egereknek :-))))))))))

És mindezt a számítógépszerelő hozza a tudomásomra, miután az egész szerviz a csodájára járt a jelenségnek!:-)))))))))

Amúgy rend van!!!
De ez az egereknek tetszik:))
Urbanizálódnak az egerek????

Előzmény: Mooni (73)
Mooni Creative Commons License 2005.11.10 0 0 73

Vidéki ciccekkel nem próbálkoztok? Mi hoztunk 2-t, azóta, - igaz itt a bevándorlási szezon - majdnem minden nap hoznak 1-t. Igaz, hosszútávon, lehet, hogy többe kerülnek, mint a ragasztó, de nem nekem kell megkeresnem merre mászkál az egér. :)) Szerencsére  a lakásban már egy jó ideje nem randalíroznak az egerek.

Ultrahangosról semmit nem hallottam.

cstibi78 Creative Commons License 2005.11.08 0 0 72
Nálam három nap után ma sikerült beragadnia az első "páciens"-nek. Remélem a családtagokkal is hamarosan találkozoni fogok. :))
Tibbe Creative Commons License 2005.11.08 0 0 71
Azt hiszem a másik kéményen is lejár egy család!
Ismét radikálisan fel kell lépnem!!!!
Tibbe Creative Commons License 2005.11.07 0 0 70
:-))
Újabb lakó, nincs?
Előzmény: erdeiboroka (57)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.07 0 0 69
Az alanti esetet követően még ketten próbálkoztak , -sikertelenül:(

A család többi tagja még nem jelentkezett, lehet, hogy egyenlőre nyugtunk lesz?

;O)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.06 0 0 68
Megvan a haverja is!
Még mozgott a farka, de a szája már beragadt!
Horror....
Tibbe Creative Commons License 2005.11.06 0 0 67

Az ultrahangosról még senki nem írta le a tapasztalatát:(


De egy aszalt egerem előmászott az ajtófélfalyukbacsurgatott egérragasztótól mumifikálódva!

Nem szép látvány, de mennyivel kisebb lett, mint élőben volt...

remélem a populációja meggondolja, hova tegye be a lábát!

Tibbe Creative Commons License 2005.11.04 0 0 66
??:)
Előzmény: Tibbe (65)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.02 0 0 65

C S A T L A K O Z O M ! !

Ultrahangos egérriasztót kipórbálók jelentkezését várjuk a tapasztalatok megosztása céljából!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ki használt már ilyet?????????????????



Előzmény: cstibi78 (64)
cstibi78 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 64
Itt van néhány link:

http://www.addel.hu/template/temp1/products.php?storeid=570&prcategory=4906

http://www.addel.hu/template/temp1/products.php?storeid=734&prcategory=9014

http://www.spuri.hu/

A Spuri-t gyártó cég Tatabányán van, pár km-re lakom tőlük és tudom hogy több mint tíz éve gyártanak ilyen riasztókat. (Hirdetéseket látom régóta, gyakorlati példát nem tudok)

Én ma szembesültem a konyhánkban a tegnapi kenyérbe fúrt alagúttal és a gusztustalanul összerondított berendezéssel. Mivel kertes házban lakom, erdő szélén a háziállatokat nem szeretném megmérgezni és az állandó figyelés/ragasztózás is elég fáradtságos lehet a környék egértenyészetét figyelembevéve.

Szóval gondolkozom és sokat segítene ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait. 5-10 000 Ft azért nem kis pénz...
Előzmény: Tibbe (63)
Tibbe Creative Commons License 2005.11.02 0 0 63
Ez engem is érdekelne!!

Remélem a kutyákat nem idegesíti, csak az egereket zavarja el.

Hol lehetne uánanézni?


????????????????????
Előzmény: cstibi78 (62)
cstibi78 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 62
Ultrahangos riasztót próbált már valaki?
Tibbe Creative Commons License 2005.10.01 0 0 61
Most még egy Snacit is hozzak?

Vagyunk elegen, + még ismét az egér:(

Előzmény: Törölt nick (60)
erdeiboroka Creative Commons License 2005.05.26 0 0 59
Egér eltűnt :)))
Előzmény: Tibbe (58)
Tibbe Creative Commons License 2005.05.13 0 0 58
;o)
Előzmény: erdeiboroka (57)
erdeiboroka Creative Commons License 2005.04.29 0 0 57

Nekünk is van egy egerünk, a teraszon a kinti szekrénybe költözött be, ahol a kerti cipőket, kisszermámokat tartjuk. Észrevettem, hogy egérpiszok van a szekrényben, és a kerti kesztyűk szét vannak rágva, kivettem a dobozukat, hát ott volt a tettes, nem tudom ki ijedt meg jobban...

Ma meg megyek ki a teraszra, ott ült őkelme - nagyon aranyos szürke egérke- a szekrény tetején, és tűrte, hogy a gyerekek nézegessék, sétált a szekrény és a fal között, lefotózni sajnos nem sikerült.

Szemmel láthatóan ott lakik.

Nomármost vajon el lehet azt érni békés módszerekkel, hogy elköltözzön onnan? Mert ha összeszedem a lelkierőmet, és kifertőtlenítem azt a szekrényt, akkor nem bánnám, ha nem piszkítaná újra össze.

De ennél is jobban aggaszt, hogy mivel közvetlenül a teraszajtó mellett van ez a szekrény, és jó időben egész nap nyitva az ajtó... ha bejön ez az aranyos kisegér a konyhámba... vagy a spájzba...

Tibbe Creative Commons License 2005.01.26 0 0 56
Úgy látom, ilyenkor év elején jön újra elő ez az egér-patkány probléma mindenkinél:(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!