Keresés

Részletes keresés

marcimami Creative Commons License 2011.08.23 0 0 4372

Szia:)

 

Véééégre!!! :))) Tényleg beindul a fórum!

 

Nem semmi bundija van a kicsinek! Gratulálok hozzá!

 

Szép napot: Zsu:)

Előzmény: szarvasi_deman (4371)
szarvasi_deman Creative Commons License 2011.08.23 0 0 4371

Sziasztok!

Remélem a nyara mindenkinek jól telt, bár még van egy pár nap belőle. Régen írtam, inkább olvasgatlak titeket. Teszek fel egy képet a 8 hetes "kislányomról".

 

 

 

Üdv nektek: Kriszta

marcimami Creative Commons License 2011.08.23 0 0 4370

Nagyon szép a kutyusod! Gratulálok hozzá! Szépen van gondozva, büszka vagy rá, gondolom:)

Üdv.: Zsu

Előzmény: Vicco (4366)
marcimami Creative Commons License 2011.08.23 0 0 4369

Nagyon örülök a jó híreknek Moncsi!

 

Marci is oké: szemfolyás nyista. Most a nagy melegben a fülére kell jobban ügyelnem. Nyár elején olyan ronda barna váladék volt a fülében, "öröm" volt nézni... Egy hétig naponta tisztítottam neki, és nagyon szépen kitisztult, így dokihoz sem kellett mennünk. Ebben a melegben minden másnap füli takarítás van, hogy megelőzzük a "füliszagot" és a nagyobb bajokat.

 

Éppen vasárnap kozmetikáztam Marcit: kivágtam a szőrt a szeme körül, a fütykösénél, a talppárnák közül és a popónál is, na meg a pocijáról lenyírtam, mert állandóan nyalogatja, ha sokat van az udvaron:)))). Körömvágás után úgy döntöttem meg is fürdetem. Rá férne hetente, de "csak" 2 hetente fürdetem. Olyan lábszaga tud lenni, hogy azt sűrübben kell mosni!!!! :D

 

Ha nem leszek olyan lusta, mint amilyen most vagyok, készítek a fiatal úrról képeket és teszek fel én is. Talán már megindul a fórum és jönnek a kutyikról a hírek!

 

Ja, az orrtükre még nem tökéletes, szerintem már nem is lesz olyan szénfekete mint volt. Nem baj, "szeressük" nagyon:))))

 

Üdv. mindenkinek! Zsu

 

Ui. egyáltalán nem eszik Marci száraz tápot, csak a neki készített ételeket. Asszem ennyi most....

Előzmény: Morzsi* (4368)
Morzsi* Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4368

szia Marcimami! köszi a dícséretet! megmondom őszintén lusta mami lettem, de szerencsére Morzsinak sincs szemfolyása egyáltalán, tehát ezzel nem kell vesződnöm, a vakarózása is teljesen megszűnt, a szőre nagyon jó könnyen gondozható, fésülhető, akár 1 hétnyi szünet után is ki tudom kefélni, fésülni. Már nem tartjuk a diétát, bár ugyanazt a royal canin derma comfort mini tápot kapja lassan egy éve, de már nem szereti, szerintem unja. És minden kajálás után kap 2-3 jutifalatot a tányérunkról (virsli, párizsi, főtthusi, főttrépa, sajt, natúr tészta) így a tápot most már csak végszükség esetén eszi meg. Viszont szép a szeme, szép a szőre, jó a széklete (már bocsi) erős, mozgékony, jókedvű, és jó húsban is van (4,2 kg) Lassan a gyerekeim is elérik azt a kort amikor már való nekik a kutya :d vagyis már a nagy tudja sétáltatni, a kicsi miatt sem kell már minden pillanatban résen lennem (nehogy agyon szeresse). De ez a kis birka meg mindent eltűr, legrosszabb esetben bemegy az ágy alá ha már nem bírja tovább a túlszeretést. 

a kölyök frizurájával pedig tényleg olyan mint egy kis bárányka :)

puszi, Moncsi

 

Előzmény: marcimami (4364)
Morzsi* Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4367

Vicco, most jut eszembe hogy ilyen párologtatóról legelőször egy tv-s kutyás műsorban hallottam ahol egy 10 éves "megkergült" lakásban tartott foxinak ajánlották aki annyira elunta már magát hogy szétrágta a bútorokat, és folyton elszökött, pedig alig hagyták magára. És a kutyus valóban nyugodt kiegyensúlyozott lett. szóval nem az anyahiányt orvosolja hanem nyugalmat sugároz azt hiszem valami feromonok vannak benne. de a tudatos tanítás, fokozatos hozzászoktatás természetesen jó ötlet, és még fiatal tehát nincs elkésve ezzel :) mint amikor a gyereket szoktatjuk a bölcsibe :d

nagyon szép a kiskutyád, gyönyörű!! öröm ilyen szép bolikat látni

üdv, Moncsi

Előzmény: Vicco (4365)
Vicco Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4366

Vicco Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4365

Szia!

Köszönöm! De sajnos valószínűleg ez nem használna, mert nem nagyon az a kutya-anyás típus szerintem, mert mikor elhoztuk (7-8hetesen) akkor sem sírt a szülei  meg a tesói iránt még egy picit sem... :( :) Most próbálgatom azt hogy a nap folyamán egyedül hagyom 10 percekre, hogy lássa azt hogy mindig visszajövök nem kell félnie. Aztán ha ez működik, növelem az időtartamot. Remélem ez beválik...

Láttam itt többet tettek fel képeket, gyönyörű a ti kutyusotok is!! Csatolok egy-kettőt Szuszóról, olyan kis édi :)

 

Előzmény: Morzsi* (4362)
marcimami Creative Commons License 2011.08.21 0 0 4364

Gyönyörű!!!!!!!! Nagyon szépen gondozod őt! :D Gratula!

Előzmény: Morzsi* (4363)
Morzsi* Creative Commons License 2011.08.20 0 0 4363

csatolok egy pár képet a mi büszkeségünkről, Morzsiról, 

akinek a teljes neve Gyöngyösi Pelyhes Babilon Funk Morzsi "Bubi"

 

nyaralás Balatonboglár, Balatonpart 

 

 

fújja a szél a bundát :)

 

 

 

Sziszi Étterem Balatonboglár 

 

Badacsonyi szőlőhegyen

 

 

 

a "három gyerekem" a nyaralóban

 

 

Balassagyarmati kutyakiállítás után (csak látogatók voltunk nem kiállítók de legalább száz rajongója volt Morzsinak:) ) 

 

sok puszi

Moncsi

Morzsi* Creative Commons License 2011.08.20 0 0 4362

szia Vicco! konnektorba dugható párologtatót lehet kapni amely olyan illatokat bocsát a levegőbe mint amit az anya kutya bocsát ki magából. nem tudom ténylleg használ-e, én nem próbáltam nem volt rá szükségünk, de állítólag használ. emberre nem hat, ideges feszült kutyusoknak hasznos, ha muszáj. www.tapfutar.hu oldalán is láttam ilyet. üdv, Moncsi

Előzmény: Vicco (4360)
pavlicz03 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 4361

Még mindig nagyon-nagyon keresem Őt!

 

 

Eltűnt 2011.07.16-án 2 éves chipezett, tetovált, fehér bolognese kan kutyám, akit rábiztam egy pár napra egy kutyapanziósra, de nem kaptam tőle vissza, mert állítólag elvesztette. Azóta is keressük, plakátoljuk, de semmi hír, semmi nyom! Az eltelt idő alatt a szőrét akár le is nyírhatták rövidre, vagy összecsomósodhatott, ha nem ápolták!!! Kérek mindenkit, aki az üggyel kapcsolatban bármilyen információval tud szolgálni(esetleg környezetében feltűnt egy felnőtt bolognese, mostanában vette, stb) hívjon a 06-70-335-0967, e-mail: pavliczt@pr.hu

A megtalálónak vagy nyomravezetőnek magas jutalom!

 

 

Szeretném továbbra is a segítségeteket kérni!

 

Üdv.: Vali

Vicco Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4360
Kedves fórumozók! lassan 5 hónapos a kiskutyánk, nagyon vidám jó természetű tanulékony bár néha kissé hisztis. egy hatalmas problémánk van hogy egyszerűen képtelen egyedül meglenni. még annyi ideig sem amíg boltba megyünk ( negyed óra) szeptembertől pedig heti egy napot muszáj lesz kibírnia. illetve az neki se jó ha még ezt a napi 10-20 percet végigordítja. Sajnos úgy érzem hogy ez nagyban az én hibám is mert nagyon magamhoz szoktattam. tudnátok valamilyen tanácsot adni hogy tudnánk vele elhitetni hogy nincs világvége ha egyedül van itthon? nem rosszalkodik "csak" torkaszakadtából ordít. Van rengeteg játéka és már a bekapcsolt rádiót is járul tippnek. Köszi a válaszokat!!
marcimami Creative Commons License 2011.08.12 0 0 4359

Punnyadunk!!!! :)

Előzmény: biancopass (4358)
biancopass Creative Commons License 2011.08.04 0 0 4358

Hová tűnt mindenki??????????

elianar-dogfashion Creative Commons License 2011.08.01 0 0 4357

Készülnek a 2011-es őszi-téli ruhácskák. Emailben küldök tájékoztatót (képek, árak), cím: bestdogfashion@gmail.com

Csocsika03 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 4356

Sajnos a talált kutyus nem a miénk. Köszönöm, hogy próbáltál segíteni. :(

 

Előzmény: beekay85 (4355)
beekay85 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 4355

Találtak egy elveszett kutyust. Nem őt keresed?!

"BIZTOSAN VAN GAZDÁJA, AKI HAZA VÁRJA!
A képen látható, frissen nyírt, valószínűleg havanese fajtájú kan kutyust, hajléktalanoktól vásárolta a barátnőm, akik azt hazudták, hogy a kutyát menhelyről fogadták örökbe. Sokkal valószínűbb, hogy ellopták a gazdájától.
Az eredeti gazdi a 06307346637 vagy a 06202226915 számon érdeklődhet.
Bővebben
Készítette: Komáromi Ildikó"

Csocsika03 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 4354

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. A hétvégén elveszett édesanyám Bolognese kiskutyája a Velencei-tó partján egy Spar parkolójából. 2 éves, nyírt szőrű, kan kiskutya. Különös ismertető jegye, hogy a bal szeme alatt pigmenthiányt lehet felfedezni. Nagyon aggódunk érte, a becsületes megtalálónak felajánlanánk kiskutyát vagy pénzjutalmat. Kérlek Benneteket, hogy amennyiben bárki bármit tud róla, jelezzen nekünk a következő telefonszámok valamelyikén: 0670 454 1120 vagy 0670 2496359

 

Előre is köszönöm Mindenkinek!

Anni74 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 4353

Minden nap 1-2 alkalommal be szoktam nézni és ha van mit, akkor olvasgatok:)

Ha lesz valami, írok, de sajnos a vérvételt nem valószínű, hogy mostanában meg tudjuk csináltatni. Én is úgy vagyok vele, hogy az a lényeg, hogy nem fáj semmije Dézynek, eleven, teljesen jól van. Egy kis szépség hiba meg belefér:)

Üdv: Anita

Előzmény: marcimami (4352)
marcimami Creative Commons License 2011.07.15 0 0 4352

Gyors voltál Anni74! :D Nagyon örülök, hogy komolyabb gond nincsen! Köszi, hogy írtál!

Üdv.: Zsu:)

Bármi van, írj!

Előzmény: Anni74 (4351)
Anni74 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 4351

Szia marcimami!

Köszi az érdeklődést, a gondjaink nem oldódtak meg teljesen. A szemkönnyezés átmenetileg javult csak, úgyhogy végül csak átmosták a könnycsatoráját Dézynek, de nem volt elzáródva. Viszont mikor megfestette az orvos a szemét, azt hitte fekélyes, annyi szőrszál volt benne. Úgyhogy emiatt folyik annyira a könnye, ennek nem tudunk mit csinálni, figyelünk rá, hogy a szőr ne lógjon a szemébe. Sajnos elég csúnya barna színű a szeme körül a szőr. A hátán a szőr szépen kinőtt, viszont a lába elég kopasz. Olyan tápot vettünk neki, ami nem tartalmaz szárnyast, direkt allergiás kutyusnak való. A vakarózás nem szűnt meg teljesen, de nem annyira csinálja, mint régen. Az orvos azt mondta, hogy van kétféle allergia vizsgálat: az egyiket ő helyben megcsinálja, de csak néhány dologra tudja megnézni, a másik egy vérvétel, amit kiküldenek Amerikába és ott nagyon sokféle dologra megnézik, de ez kb.50-60000ft. Szerinte nem indokolt, hogy ennyi pénzt kiadjunk, mert nincs rossz állapotban Dézy, a bőre szép, a szőre is alakul, de engem zavar a vakarózása, meg rossz, hogy semmit nem adhatunk neki a tápon kívül. Úgyhogy majd ha majd ki tudjuk fizetni a vérvételt, meg fogjuk csináltatni. Végül is összességében azon kívül, hogy a szeme körül barna a szőre, meg időnként vakarózik és a lába kissé kopasz, nincs gond vele. Imádjuk úgy, ahogy van. Egy eleven, nagyon szeretet éhes kutyus:)

Előzmény: marcimami (4350)
marcimami Creative Commons License 2011.07.15 0 0 4350

Hahó!!! :D

 

Mi újság a kutyusoddal? Hogy van? Írj mindenképpen!

 

Köszi: Zsu:)

Előzmény: Anni74 (4294)
nikrats Creative Commons License 2011.07.15 0 0 4349

Igen, ezeket én is tudom! A mi spánielünk jól ápolt, szinte minden nap fésülöm stb. De ettől függetlenül hullik a szőre. Meg már 9 éves, nem szeretnénk 9 év után beszoktatni a lakásba és ilyenkor még nehezebb a szobatisztaságra nevelés! De már meg van a megoldás! A bolognese bent lesz, a spániel pedig kint, de természetesen őt sem fogjuk elhanyagolni! Szóval arany középút! majd sokszor engedjük össze őket kint, együtt visszük őket sétálni, stb. Annak is utána olvastam, h mit kell tenni, ha az egyik kutya féltékeny a másikra és ezeket fogom majd használni!

Azért köszönöm a segítséget! :)

Előzmény: kutyasadri (4348)
kutyasadri Creative Commons License 2011.07.14 0 0 4348

Szia!

 

A bolognese Társasági kutya, neki nagyon fontos a gazdi közelsége a nap minden percében! Nagyon ragaszkodóak!  Nem udvari kutya, de nagyon szeretnek kint lenni nyáron is és télen is.

A spániel viszont eredetileg vadász kutya, ő az én véleményem szerint tartható udvaron is, de sok családban szintén lakásban van. A szőr hullás csak ápolás kérdése, a szobatisztaság pedig neveléssel elérhető.

Előzmény: nikrats (4341)
Kariboy107 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 4347

Sziasztok!

 

Bocs, hogy ezzel írok ide, de Bolognese kölyökkutyát örökbe fogadnánk!!

 

Törzskönyv nem szükséges, akár ivartalanítva is!!

nikrats Creative Commons License 2011.07.12 0 0 4346

Köszi, igyekszem az lenni. :) Már el is olvastam a cikket, végülis minden logikus, amit ír benne, szóval mostmár csak gyakorlatba kell vinni! :)

Előzmény: marcimami (4345)
marcimami Creative Commons License 2011.07.12 0 0 4345

http://www.marcibolognese.eoldal.hu/cikkek/______________.html

A szobatisztaságról. Csak legyél kitartó és következetes! Sok sikert!

 

Zsu:)

Előzmény: nikrats (4344)
nikrats Creative Commons License 2011.07.12 0 0 4344

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnálom,hogy nem lehet, de nem akarjuk hogy a kicsinek rossz legyen, úgyhogy akkor kezdjük a beszoktatást. Remélem hogy a spániel hamar megszokja majd.

Esetleg vannak praktikák, amikkel egyszerűen lehet szobatisztaságra nevelni a kuytust?

beekay85 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4343

Szia!

 

Nekem egy két éves kislány bolognese kutyusom van. Én is azt gondolom, hogy a bolognese kinti léte nem járható út, ő nem oda való, hanem a lakásba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!