Keresés

Részletes keresés

Bendegoose Creative Commons License 2001.07.24 0 0 57
Köszönöm, hogy vagy!
:)

Bende

Előzmény: violent mental patient (52)
Bendegoose Creative Commons License 2001.07.24 0 0 56
Az, hogy ki kinek a házából származik, az nem azt jelenit, hogy ki a vérszerinti apja. Főleg a zsidóknál nem jelent(ett) vérszerintiséget, hisz pl mit gondoltok, miért az az "igazi zsidó", akinek az anyja az?

Ezért agymosás. Ezek miatt a féligazságok miatt, amik jellemzőek az egész oldalra.

Mert ti tényeket állítotok. akkor tegyétek. De ehelyett csak a kavarás megy.

A honlap az igazatokat próbálja igazolni.
Nem írni az ateizmusról... Hanem hogy miért van igazatok...

Bende

Előzmény: Törölt nick (48)
Purusa Creative Commons License 2001.07.24 0 0 55
A honlap jó, tetszik. :)

Hangnem OK, anyagok OK.

Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.23 0 0 54
Hát ha akarszb ilyet látni, akkor bevihetlek a patológus haveromhoz egy boncolásra:-)))
Előzmény: ZIM (53)
ZIM Creative Commons License 2001.07.23 0 0 53
Tényleg, mi az agymosás?
Előzmény: Silan (50)
violent mental patient Creative Commons License 2001.07.23 0 0 52
Nagyon jó a honlapod, muszáj keményen harcolni a keresztény fertő ellen!
Előzmény: Silan (50)
violent mental patient Creative Commons License 2001.07.23 0 0 51
Nagyon jó a honlapod, muszáj harcolni a keresztény fertő ellen!
Előzmény: Silan (50)
Silan Creative Commons License 2001.07.23 0 0 50
Azt hittem, agymosásnak azt szokás nevezni, ami alkalmas arra, hogy tömegesen térítsen meg embereket valamely nézetre. Nos, akkor miért is agymosás a honlapom?
Előzmény: Bendegoose (43)
ZIM Creative Commons License 2001.07.23 0 0 49
Igazad van, témyleg Józseffel indul. Asszem érdemes utána néznem, mi a pontos helyzet. Please wait...
Előzmény: Törölt nick (48)
ZIM Creative Commons License 2001.07.23 0 0 47
Ez nem prófécia, hanem származás. József az apajog miatt kerül előtérben Mátéban, egy zsidótól senki sem azt kérdezte, ki az anyja, hanem ki az apja (az ács fiaként is emlegették). De aggódni nem kell, mert Lukács valószínűleg Mária vonalát említi. Amellett egyik vonal sem teljes, nem az a cél, hogy mindenkit felsoroljon, hanem az adott szemszögből fontos pontokat emeli ki.
Olyanokat értettem itt próféciák alatt, mint Ésaiás 53. fejezetét, a 22. zsoltárt és még sok másik helyet. Krisztusról minden meg volt jövendölve, részletesen, hogy akárki ne tetszeleghessen az Isten Fia címben. A szándékos beteljesítés a több tucat pontos részlet és a nem kézbentartott momentumok miatt kizárt, a "véletlenül bejött"-höz képest tíz lottó ötös sorozatban kismiska.
Amúgy ez egy másik téma.
Előzmény: Törölt nick (46)
bogyó Creative Commons License 2001.07.23 0 0 45
Bazmeg Gábor, ne égesd már ennyire magadat!

A nimbusz szó értelme (kb): valakinek saját cselekedetei által keltett (jó) híre, társadalmi-morális pozíciója. De jelent még vallásos festményeken a szentek feje felett szemmel látható fényjelenséget is.

Amit te akartál mondani, az valszeg a jambus, amely egy versritmus, most kapcsiból nem mondom meg mi a képlete.

És ezek után te vagy Isten kitartó ellenzéke?

Muhaha.

Előzmény: Iván Gábor (3)
Bendegoose Creative Commons License 2001.07.23 0 0 44
Akkor te még nem szereltél francia autót..:)

Bende

Előzmény: violent mental patient (35)
Bendegoose Creative Commons License 2001.07.23 0 0 43
"..Egyébként nem tudok róla, hogy bárki is a honlap olvasása nyomán vált volna ateistává. "

Ez nem lep meg..:)

Bende

Előzmény: Silan (36)
ZIM Creative Commons License 2001.07.23 0 0 42
Hali!

Szerintem az EV elmélet feldolgozatlan pontjai számának töredékét sem érik el a Biblia maradék (már ha marad igazán) ellentmondásai.
Ugyanakkor - most függetlenül az EV témától - rengeteg beteljesült prófécia van benne. Ami lehetetlen lenne, ha csak emberek írták volna. Ez nem bántja a szkeptikusokat?

Biga Cubensis Creative Commons License 2001.07.23 0 0 41
Szia Silan,

"az időm véges"

ezt is felírhatnád az ateista honlapod mottói közé.

Mellesleg a Bibliai ellentmondások c. rész nagyon érdekes volt, ajánlatos minden hívőnek olvasgatni, bár a rejtvények nagy része azért kis utánjárással megfejthető. De a maradék... :)

Előzmény: Silan (40)
Silan Creative Commons License 2001.07.23 0 0 40
Tudniillik nem az ateista honlapról kell megtanulni az evolúciót, alapvetően nem erre van kitalálva, csak van egy kis étvágygerjesztő.

Tényleg nem válaszoltam még a kérdésedre, ugyanis sajnos elég hosszú kifejtést igényelne, ha kimerítően akarnék válaszolni. Az időm meg véges.

Előzmény: ZIM (39)
ZIM Creative Commons License 2001.07.23 0 0 39
Silan-nak már írtam személyesen, hogy szerintem a honlapon az EV mellett felhozott érvek nagyon soványak, általánosak. Annak megfelelk, akik már amúgy is hisznek az egészben.

Silan,
üdv! A kérdésemre - amit emailben kérdeztem - még nem válaszoltál.

Előzmény: Silan (38)
Silan Creative Commons License 2001.07.22 0 0 38
Amúgy meg köszi az ingyenreklámot a honlapomnak :-)
Silan Creative Commons License 2001.07.22 0 0 37
Habár megjegyzem, egyszer írt nekem egy nagyon művelt keresztény értelmiségi, aki elolvasta a honlapomat, és közölte, hogy bizony beismeri, hogy rokonszenves neki ez az egész, és hogy az olvasottak nyomán megérintette az ateizmus intellektuális vonzereje. Persze nem tért ki a hitéből, nem vált ateistává, ma is istenhívő, de mégis gazdagodott a szemlélete az ateizmus alaposabb megismerésével, és átlátta, hogy az ateizmus is vállalható és vonzó világnézet.

Azt hiszem, ennél többet nem is kívánhatok, ezért már érdemes volt a honlapot létrehozni.

Előzmény: Silan (36)
Silan Creative Commons License 2001.07.22 0 0 36
No miért is tartjátok agymosásnak a honlapomat?
Egyébként nem tudok róla, hogy bárki is a honlap olvasása nyomán vált volna ateistává.
violent mental patient Creative Commons License 2001.07.21 0 0 35
A kereszténységtől minden jobb!
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.21 0 0 34
Na ne csinald mar. Ha ateista koromban ezt az oldalt lattam volna, kitertem volna a hitembol! :)
violent mental patient Creative Commons License 2001.07.21 0 0 33
Ha ez agymosás, akkor a katolikus egyház tanítását már nem lehet szavakkal minősíteni! Amit egyébként tényleg nem lehet! Nem tudom ki az, aki beveszi ezeknek a keresztényeknek a sok badarságát!? Nagyon jó az ateista oldal, minél több ilyen kell, hogy a keresztény vírus visszaszoruljon!
csapo Creative Commons License 2001.07.21 0 0 32
Ez nem lesz nehéz nekije. Ezt még a tök alsó is üti.
Előzmény: Sickboy (12)
foggyümölcs Creative Commons License 2001.07.21 0 0 31
Érdekes, ez egészen úgy hangzik, mintha szerinted a fanatizmust hívőként nagyobb dolog lenne elítélni, mint nem hívőként.
Előzmény: Sickboy (12)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.21 0 0 30
Nekem ez tetszik a legjobban:

Ezúton is köszönetet mondok G.R.-nek, a Hit Gyülekezete tagjának, aki ráébresztett a fent leírt problémák fontosságára, s aki nélkül -- paradox módon -- az Ateizmus Honlap nem jött volna létre; bár a honlap létrejötte az ô támogatásával természetesen nem találkozott.

Benne a link a www.hit.hu-ra :-)))))))))

Mellesleg beleolvasva valami olyan érzésem támadt, mint amikor egy szekta hittéritői akarnak megtéríteni a saját hitükre... Mire jó ez? :-(

(1ébként meggyőződéses ateista voltam eddig... Azt hiszem, ezentúl még ezt is letagadom ;-) )

csapo Creative Commons License 2001.07.21 0 0 28
Még ha el is fogadjuk, hogy az ateista honlap agymosás, nálad semmi dolga nem volt.
Előzmény: Bendegoose (-)
violent mental patient Creative Commons License 2001.07.21 0 0 26
Jó ez az oldal, szükséges, mert a keresztény propaganda már mindent eláraszt!
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.20 0 0 25
Az a biztos, hogy semmi sem biztos:-)))
Előzmény: NagyAnd (24)
NagyAnd Creative Commons License 2001.07.20 0 0 24
Mindent meg lehet magyarazni Istennel. Csak eppen ez soha nem fogja elorebb vinni a megismerest.

A materialista "hit" (bizonyitatlan teoriak) es az "istenhit" kozott van egy oriasi kulonbseg: a materialista "hit" csak addig hit, amig meg nem cafolja valaki. Ergo maris kozelebb kerultunk valaminek a megismeresehez. Az "istenhittel" ez nem fog menni, mert az egy cafolhatatlan valami. Ameddig az ember ember lesz, lesz istenhit is az biztos.

Előzmény: Urby (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!