Keresés

Részletes keresés

Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 359

Szia Feketekavics!

 

    Nem feltétlenül.  A villámok ioncsatornáinak a mérete széles tartományban változik. Ezért  vannak olyan méretűek amelyek üregrezonátorokként is

működhetnek.

    Ha olvastad a topic régebbi hozzászólásait is, akkor tudhatod, hogy én magam is láttam már gömbvillámot. Így pontosan tudom hogy vannak.. még ha nem is nagyon gyakoriak.

  

Előzmény: feketekavics (358)
feketekavics Creative Commons License 2008.08.17 0 0 358
>>>minden villámlásnál kellene ilyen tartományú, szórt mikrohullámú sugárzással találkoznunk..
Persze.
És ha így lenne, ugyanolyan gyakori lenne a gömbvillám, mint az egyenes.
Ha létezik.
Mondom, valamilyen UFO-magazinban olvastam, de nem is _az_ UFO-magazinban, csak egy hasonló bulvár-iparihulladékban, hosszú évekkel azelőtt, ahol egy fizikus arról beszélt, hogy ha egyáltalán létezik a gömbvillám, mi lehet a tudományos magyarázáta.
_FK
Előzmény: Gézoo4 (344)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 357

Szia Auróra!

    Igen értem. Glimm lámpákkal már csináltam ilyet. Van de Graaf generátort is készítettem már, és éppen az elmúlt hetekben mutattam a kisfiamnak gyújtótrafókkal a nagyfeszültségű szikrák néhány tulajdonságát.

   Régebben volt egy primer-menetzárlatos trabi gyújtótrafóm amivel 4-5 centis szikrákat lehetett produkálni, és az az igazságm hogy már szereztem egy jó trafót,

és ha eljutok odáig, hogy lebontsam a burkolatát, újra meg akarom csinálni.

Előzmény: Aurora11 (356)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 356

Szia Gézoo!

 

Egy használt izzót,amiben eltört az izzószál a legjobb erre,mert azt amugy sem kell világításra használni.Egyébként ezt egy Öveges kísérlet.Egyik könyvben részletesen lehet róla olvasni.

Előzmény: Gézoo4 (355)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 355

:-) Ez nagyon jól hangzik!

 

  Még így, tényleg nem próbáltam. Ötletes.

      Igaz a mennyezeten lévő izzót el sem érném, de majd valahogy megoldom.

 

Előzmény: Aurora11 (354)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 354

Veszed ezt az izzólámpát és a fésűt megdörzsölöd a hajaddal,és aztán hosszáérinted az izzó burájához.A sötét fürdőszobában az izzószál és a bura üvege között vilálás lesz látható.Ha lassan közeíted a fésűt akkor pedig csak az izzólámpán és a fésű fogain fogsz pamacsos kisülést észrevenni.Ha gyorsan közelíted akkor nagy vilámok,de ezek nem jutnak ki a burán kívűlre,a levegőre,mert csak a burában evő nemesgáz ionizáódik könnyen.Itt alakul ki a kellő láncreakció.(a levegőben persze folytatodnak az elektromo erővonalak,de itt az adott térerősség nem elegendő a gázkisülés kialakulásához) 

Ha többszálas,és fémtükrös halogénlámpával végzed el ezt a kísérletet,akkor néha magától is lesz kisülés,de ez a teljes gáztömegben jelenik meg,nem villámlás.

Ezt mindenképp érdemes kiprobálnod!Nagyon érdekes!

 

Előzmény: Gézoo4 (353)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 353
Ezt nem értem, hogyan gondolod?
Előzmény: Aurora11 (352)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 352

Jó lenne ezt kísérletileg is megfigyelni.Ehez csak egy 100 wattos izzó és egy fésű+haj+sötét fürdőszoba kell.

Előzmény: Gézoo4 (350)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 351
Az teljesen igaz.Nagyon sűrű plazmára van szükség.Laboratóriumban ilyen lehet,de a természetben ez nem vaószínű,hogy létrejöhet,mert ehez komoly mágnesek kellenek.
Előzmény: Gézoo4 (349)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 350

   Igen.. Erre utaltam én is.

 

   Hááát ha csak nem a leáramlási csatornák képeznének olyan ioncsatornákat amiben létrejönnének a mikrohullámok.. és akkor még ott van az irányításuk problémája.. Persze ha belegondolok, ha az ioncsatornák lennének a rezonátorok,

akkor a többes elágazások gyüjtőpontjai (a főágak) akár lehetnének tóruszképzők is.. igaz ehhez, valahogy meg kellene szakadnia az óriás ívnek.. vagy legalább

impedanciatükörnek kellene képződnie rajta.

 

 

Előzmény: Aurora11 (347)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 349

   No igen, de mekkora sűrűségű és milyen összetételű plazma..

Levegőben kétlem, hogy ilyen plazmasűrűség létrejöhetne..

Előzmény: Aurora11 (346)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 348
Nem lehetetlen.. 800-5000 m-es levegő oszlopon folyik át.. a keletkező ionok áramolhatnak..
Előzmény: Aurora11 (345)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 347
Igen ezt a feltételt laboratóriumban létre lehet hozni,de természetben villámlásnál mi adhatná a mikrohulámokat.Bár  Földfelszín-ionoszféra rendszer üregrezonátort alkot,de a Shumann-rezonancia első vonala 6 méteres(amit már Tesla is kimért) hullámhosszú.Szóval két nagyságrenddel hosszabb,mint a  mikrohullámok hullámhossza.
Előzmény: Gézoo4 (344)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 346

Mondjuk a plazma az elektromágneses hullámok számára átlátszatlan,mintegy befogja őket.Ezért telik 10 millió évbe  az elektromágneses hullámoknak,hogy a Nap belsejéből fejussanak a Nap felszínéig.

 

Előzmény: Gézoo4 (343)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 345
Azt olvastam,hogy a villámban a pozitív ionok is áramolnak,csak az elektronokkal ellenkező irányba,úgy mint a gázkisülésű lámpákban.
Előzmény: Gézoo4 (341)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 344

A másik gondról már nem is szólva:

  A  mikrohullám magnetron rezonáló üregeiben "könnyen" létrejön, de

a szabad levegőben a kezdeti rezonanciáját milyen folyamat tudja biztosítani?

 

  Ill. ennek  a folyamatnak nem csak szórt mikrohullámot kellene létrehoznia, hanem

koncentráltat, a tórusz tengelye irányába mutató maximummal.

 

    Ami természetesen azzal járna, hogy minden villámlásnál kellene ilyen tartományú, szórt mikrohullámú sugárzással találkoznunk..

    Kellene.. mert tudtommal még senki sem mért ilyet.

 

   (A villámok által keltett hullámok spektrális eloszlása ~30 Mhz körül lecseng.)

Előzmény: Aurora11 (342)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 343

 

   Nekem nagyobb gondot okoz, hogy a mikrohullámokat mi zárja a tórusz belsejébe?

 

  Hacsak nem az ionizált levegő, mint tükör. Akkor viszont az ionizáltság szintjének fenntartásához ( a teljesen mikrohullám záró, nagy ionsűrűségű térfogat létrehozásához szükséges energia igény)  folyamatosan MW-okat veszítene a rendszer.

Előzmény: Aurora11 (342)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 342

Szia!

 

Csak az a kérdés,hogy ilyen tórusz alakú kisülés kialakulásához megvannak-e a természetben a feltételek...

Előzmény: feketekavics (340)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 341

   A tocamac-ban protonok nélül nincs fúzió, a gömbvillámban csak elektronokra van szükség..

 

  És már 2 db elektron egymás terében közös középpont köré tereli egymást.

Ahol a taszítás egyensúlyba kerül a keltett mágneses tér okozta eltérítő erővel,

azon a sugáron stabilizálódik a rendszer.

Előzmény: Aurora11 (336)
feketekavics Creative Commons License 2008.08.16 0 0 340
Valami olyasmi. Egy fizikus írta, hogy ha neki gömbvillámot kellene __csinálnia__, akkor kizárólag tóruszvillámként tudná összehozni.
A normális villámban egyenfeszűltség-különbség egyenlítődik ki.
A gömbvillám tóruszában mikrohullám rohangál körbe, amíg az energiája el nem fogy. Ha ez igaz, akkor egy gömbvillám mérete kvantált, csak valami (nitrogén vagy oxigén vagy vízgőz) molekula (mikrohullámú sávban található) rezonancia-vonalának megfelelő centiméter egész számú többszöröse lehet.
Forrás: egy UFO-magazin, vagy valami hasonló, nem tudom pontosan.
_FK
Előzmény: Aurora11 (339)
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 339

Szia Feketekavics!

 

Erről még nem hallottam.És a mikrohullám tere tartja össze?

Előzmény: feketekavics (337)
feketekavics Creative Commons License 2008.08.16 0 0 338
Aztán visszaolvastam.
Na, megyek inkább aludni.
_FK
feketekavics Creative Commons License 2008.08.16 0 0 337
Én úgy tudom, hogy a gömbvillám nem gömb- hanem tóruszvillám. Körben megy benne a mikrohullám. Látni még nem láttam. _FK
Aurora11 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 336

Azt nem értem,hogy mi tartana egy plazmát gömb alakúra.Amikor a Tocamac-ban is ennyit bajlodnak hatamas mágnesekkel,hogy fenntarthassák a toroid alakot.

Egyszer olvastam egy gömbvilámos könyvet,és ott azt írták,hogy a gömbvillám egy négydimenziós képződmény,ami néha metszi a háromdimenziós világ a (négydimenzióban síkot képez) síkján.És 1986 és 1989 között több száz ilyen eset vot leírva.És mindenhol a gömbvillám vagy pusztított,agy a falon kúszott és követte az embereket.Aztán hirtelen eltünt.

Szóval szerintem a gömbvillám a mítoszok és legendák világába tartozik.

Mungo Creative Commons License 2008.08.15 0 0 335
*lucc Creative Commons License 2008.08.14 0 0 334

1.attól hogy nincs fénykép róla nem is létezik?-amit nem látok az nincs-  igensötétközépkori felfogás (mellesleg aki ilyet lát nyilván nem az lesz az első gondolata hogy foto, hanem hogy ezt éljem túl...:P)

2. azthiszem francia fizikusok laborban előállítottak már mesterséges gömbvillámot

Rumcice Creative Commons License 2008.07.31 0 0 333
Eltelt egy év, még több digitális fényképezőgép, még több fényképezős videózós mobil a világban, és még mindig nincs gömbvillám fotónk.
Rumcice Creative Commons License 2008.07.31 0 0 332

Ilyen hír pláne a Blikk oldalán és éppen Oroszországban.... jogos-e kételkednem?

 

Még emléxem az UFO szállt le Voronyezsben címlapra úgy 15 éve a Petőfi népében.

Előzmény: 23 negedi (327)
Makkoscipo Creative Commons License 2007.09.23 0 0 331
Jónapot!

Egy kis olvasnivaló: egy egelysta gömbvillámszakértő zugfirkász anyázza a "hivatalos" tudományt.

http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=135933

Üdv:
Makkos Cipő
Makkoscipo Creative Commons License 2007.08.27 0 0 330
Jóéjszakát!

A gömbvillámoknak egyre csökken az esélyük a bujkálásra:

http://www.viharvadasz.hu/

A Blikk cikke pedig tartalmaz egy jókora fordítási hibát:

Dagesztánban a maffia a gömbvillámról kata a nevét...
A pásztor pedig nem akart elmenni a maffia legelőjéről!

Makkos Cipő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!