Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Theodoros77 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 48412

Sziasztok,

 

Valaki meg tudná mondani hol tudok szerezni klíma /  ventillátor kapcsolót? Nem a külső modulra van szükségem, hanem magára a magnetti marelli tipusú 4 fokozatú kapcsolóra, aminek kiszedéséhez szinte az egész műszerfalat le kellett bombáznom.Bontott érdekelne elsősorban, ha van valakinek  ötlete megköszönném.Sok bontóval beszéltem, elméletileg hiánycikk... Nagyon szépen köszi !!!Theo

Pityke71 Creative Commons License 2021.08.25 0 0 48411

Napellenzőben levő tükör világítás......

Előzmény: laca5 (48410)
laca5 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 48410

Erre egyetlen módszer van. Sarut leveszed és áramot mérsz. Ha ez magas, akkor elkezded a biztosítékokat egyenként kiszedni. Ahol lesik a felvett áram  ott megnézed, mi van mögötte. Másképp ez nem megy. 3 nap nagyon kevés, ott kell lennie vagy 100mA áramnak. Szivargyújtót és más extrákat előtte ellenőrizd. Belső világítás??? Csomagtér világítás???

Előzmény: békis (48405)
Horváth Péter.. Creative Commons License 2021.08.24 0 0 48409

Igen az volt köszönöm, a választ. 

 

Előzmény: Csubakkka (48408)
Csubakkka Creative Commons License 2021.08.17 0 0 48408

Szerintem szinte biztosan testhiba a hátsó lámpánál. Először ezt ellenőrizd, ez a legegyszerűbb is különben.

Előzmény: Horváth Péter.. (48395)
Horváth Péter.. Creative Commons License 2021.08.16 0 0 48407

Értem, köszönöm.

 

Grizenstein Creative Commons License 2021.08.15 0 0 48406

Én az autórádióval kezdeném, megnézném a csatit, le is húznám.

Előzmény: békis (48405)
békis Creative Commons License 2021.08.15 0 0 48405

Sziasztok!  2006-os JTD Multiplám van, újabban valahol picit zárlatos:  -kb 3 nap után már úgy leszívja vmi az akksit, hogy már nem indul. Megállás után mindig le kell kapnom az egyik sarut, ami kcsit macerás. Van valami ötletetek , hogy első körben mit érdemes lecsekkolni? Elsőre a hátsó ajtó zárra gyanakodtam, mert az sem működött egy ideje . Most azt javítottam,-mikrokapcsoló fémrész tisztítása- nyílik szépen, de az akksit továbbra is szívja valami. ( ha rárakom a sarut egy pici szikra is látható, jeléül annak, hogy záródott az áramkör.... )

Valakinek volt esetleg hasonló gondja, amit sikerült orvosolni házilag? 

Grizenstein Creative Commons License 2021.08.12 0 0 48404

Szerintem őket érdemes megkérdezni, hátha van színazonos nekik.

https://auto.jofogas.hu/hajdu_bihar/Fiat_Multipla_1_9_JTD_minden_alkatresze_elado__119454519.htm

Előzmény: tompens.com (48402)
Grizenstein Creative Commons License 2021.08.12 0 0 48403

A műszeregység az a KM óra maga.

Multiecuscan-hoz nem értek, én mást használok.

Előzmény: Horváth Péter.. (48401)
tompens.com Creative Commons License 2021.08.11 0 0 48402

Sziasztok! Szükségem lenne egy szürke keretes jobboldali ködlámpára. Fényes nappal kiszerelték (Szerbiában). Kellene még egy jó állapotú kipufogó dob (JTD). Siófok - Budapest tengelyen érte megyek. Köszönöm!

Horváth Péter.. Creative Commons License 2021.08.10 0 0 48401

Értem , és ez a műszeregység kb hol található? Meg még egy kérdés: a multiecuscan programmal miért nem tudom kitörölni a hibát? Előfizettem meg minden, de még mindig az a szimuláció felirat villog..?

Grizenstein Creative Commons License 2021.08.09 0 0 48400

Vagy jeladó, vagy kábel, vagy műszeregység.

Én először itt is a műszeregységet szedném ki és annak a csatiját tisztítanám meg.

Előzmény: Horváth Péter.. (48399)
Horváth Péter.. Creative Commons License 2021.08.05 0 0 48399

Akkor jöhet a következő kérdés?:)

Miért van az , hogy néha mutatja a fordulatszámot a mutató, néha pedig egyáltalán nem, vagy nem pontosan. A főtengelyjeladó lett cserélve kétszer is.

Grizenstein Creative Commons License 2021.08.01 0 0 48398

Szívesen

Előzmény: Horváth Péter.. (48397)
Horváth Péter.. Creative Commons License 2021.07.29 0 0 48397

Megvan, a csati volt a baja. Köszönöm a segítséget.

Grizenstein Creative Commons License 2021.07.28 0 0 48396

Vagy a hátsó lámpák valamelyikénél van valamilyen hiba, mondjuk megégett csatlakozó, vagy - és én inkább erre tippelek - testkábel hiba szintén hátul.

Az első könnyen ellenőrizhető: kiveszed a lámpát, széthúzod a csatit, belenézel és látod van-e gond. Itt oxidált vagy megégett sarut kell látnod.

Másodiknál megkeresed a testpontot, kicsavarod a csavart, megtisztítod a csatlakozási pontokat és visszacsavarod. 

Előzmény: Horváth Péter.. (48395)
Horváth Péter.. Creative Commons License 2021.07.27 0 0 48395

Sziasztok.

 

Van egy 2000 es 1.6 os benzines multiplám. Igazából tele hibákkal, de mivel nem nagyon van lehetőségem lecserélni, ezért ezzel kell beérnem. Egy olyan kérdésem lenne hogy mi lehet a pontos hiba, és kb hol keressem , ha indexelés közben a jobb hátsó index működik addig amíg be nem nyomom a fékpedált mert akkor a helyzetjelző piros lámpa és a féklámpa felváltva villog, és az index meg csak halványan. A válaszokat előre is köszönöm. Aztán ha esetleg lesz megoldás, akkor majd még lesz egy két kérdésem:)

Grizenstein Creative Commons License 2021.07.25 0 0 48394

Csak most olvastam, holnap hívlak.

Előzmény: szabof_1 (48393)
szabof_1 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 48393

Még megvan.

Itt lehet elérni: 70/610-9544

Előzmény: Grizenstein (48392)
Grizenstein Creative Commons License 2021.07.24 0 0 48392

Én megnézném, ha még meg van.

Előzmény: szabof_1 (48390)
Berovics Creative Commons License 2021.07.22 0 0 48391

Sajnos a 20 éves tartály már lejár, és semmiképp nem lehet meghosszabbítani, csere. Benzinessé sem lehet alakítani, megterveztetés, és NKH-vizsga nélkül. Lukigáz Pécelen, nem is vállalta. Az én újabb autóm (2006-os) tartályait, az előző tulaj kicseréltette, azt hiszem a Dobló tartályokra. Bár fiatalabbak 2 évvel az autónál, de sajnos kicsit rövidebbek. Tehát másmilyen tartály, simán  tehető bele, nem kell engedély, terv, ez a legegyszerűbb.

Előzmény: nylonmajom (48384)
szabof_1 Creative Commons License 2021.07.19 0 0 48390

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm ajánlotta, hogy mielőtt roncsként túladnék a szeretett Multiplámon, előbb írjam be egy fórumba. Ezt a fórumot találtam meg. :)

 

Szóval egy 2005.05.31-es gyártású 2008-ban behozott 1910 cm3-es 85kW teljesítményű diesel (szürkés) világoskék autóról van szó, nem az első palackorrú lámpás.

2012 decembere óta az enyém, nagyon imádtam, de az utolsó 2 műszaki vizsgáztatásnál már csak azt montam neki, hogy csak még a következő 2 évet bírd ki, komolyabb probléma nélkül. Már a tetőablak sem használható, mert beázott, fél millió lett volna a csere, így próbáltuk szigetelni, de nagy esőnél be-beázik egy picit.

Elég sokszor volt szervizben és nem keveset költöttem rá. A covid időszakban alig járt és akkor is csak max 10-15 km-es utakra. Idén elkezdett rosszabbul húzni, időnként hirtelen visszaesett útközben a teljesítmény, majd hirtelen visszajött, de május végére hirtelen már elindulni sem tudtam vele, mert ugyan a motor szépen beindul, de ha elindulnék, akkor lefullad.

Még három problémájáról tudok:

- nem megy a hátsó ablaktörlő

- a jobb oldali napellenző nem áll meg a felső (alap) pozícióban

- az egyik ajtóról lejött a színrefújt "díszléc", de megvan, vissza lehet tenni.

A műszaki 2021.10.11-ig érvényes, 285 ezer km van benne..

Hírtelen kellett helyette egy új kocsi, ezért már nincs rá szükségem és szeretnék úgy túladni rajta, hogy a legkevesebbet bukjam, sőt legyen egy kis bevétel is belőle. Lehet, hogy nincs akkora baja, hogy bontóba kerüljön.

Alig futott (max. 100 km) 2019-es gyártású nyári gumi (Hankook K435 KinergyEco2 185/65 R15 88T) van rajta alufelnin, és van hozzá acéltárcsán szintén bejáratós 2020-es gyártású téli gumi is (185/65R15 HANKOOK - W452 88T, max. 200 km-t futott).

 

Én magam, nem értek az autókhoz, nem tudom megbütykölni. Továbbadnám valakinek, aki új életet tudna lehelni bele.

 

Az autó Budapest mellett, Pest megyében, Szigetszentmiklóson (M0, Csepel-sziget) található.

 

Érdekel közületek valakit?

 

Üdv., szabof1

nylonmajom Creative Commons License 2021.07.05 0 0 48389

Utánajártam a szállításnak, sajnos százezer alatt nem vállalja senki. Így hiába a színazonosság, nincs értelme gondolkodnom a dolgon.

 

Előzmény: bojo (48387)
nylonmajom Creative Commons License 2021.06.30 0 0 48388

Szia!

nem vagyok képben, de ha jól tudom Bontási igazolás kiadása után az autóroncs hivatalosan az igazolást kiadó tulajdona lesz. Ekkor ugye már a bontóból lehet megvásárolni. Ha adásvételivel értékesíted akkor 15 napon belül át kell íratni,( ennek költsége kb 70.000,-Ft+ eredetvizsga díj 18.500,-+ biztosítás). Ez vèdi az eladót, a további kötelezettségektől.
Azt hiszem ezt nem gondoltam át alaposan, Siófok környéki szállítás további min 60ezer lenne, így már, feltéve,hogy roncsértéken árusítod, 200 fölött lenne. (Igaz a bontó a vègén visszaadna kb 30-at)

 

milyen állapotban van egyébként, mert jobban belegondolva akár lehet benne ráció

Előzmény: bojo (48387)
bojo Creative Commons License 2021.06.30 0 0 48387

A licit végét meg kell várni. Ha nem veszi meg senki a bíztosítótól, akkor értékesíthetem én. Az meg csak adás-vételivel, vagy bontási igazolással lehetséges. A kocsi nem járóképes. 

Előzmény: nylonmajom (48386)
nylonmajom Creative Commons License 2021.06.29 0 0 48386

Szia!

Köszönöm a gyors választ, részleteket hamarosan át kellene beszélnünk. 
Nem tudom mi a hivatalos eljárási rend, ebben az esetben.

Ha küldenél egy telszámot a06302675285-re amin hívhatlak, akkor könnyebben menne a dolog.

üdv

Előzmény: bojo (48385)
bojo Creative Commons License 2021.06.29 0 0 48385

Üdv. 

Mèg meg van, bjztosító börzézi. A roncsértéke 60000 Ft. Aug. 07 én zárul a börze. Helyileg Mátészalkán van a roncs.

Előzmény: nylonmajom (48384)
nylonmajom Creative Commons License 2021.06.29 0 0 48384

Szia!

Mi lett a sorsa a sérült Multinak?

Érdekelne belőle sokminden.

Fel szeretném támasztani az enyémet. Sajnos eléggé elhanyagoltam, kb 16 éve vettem egy nagyon hasonlót munkához. Sokat mentem vele, fel sem fogtam, hogy mennyire szeretem ezt az autót. három éve Olszországba nyaralunk vele, a poén kedvéért, azt remélve, hogy lépten-nyomon villoghatunk a szembejövő Multisoknak, hát nem. Összesen egyet láttunk egy parkolóban, bezzeg régi Pandát naponta többet is.

Az utóbbi két évben összesen egy pécsi utat tettünk meg vele, ez kb 250km. Elhanyagoltuk rendesen, nincs szervó, a melós cuccok miatt a  belselye nem túl szép, kipufogó csere szükséges, rozsda sok helyen megjelent, stb stb stb. Elhatároztam, hogy nem viszem újabb műszakira, megy bontóba, csak a helyet foglalja a ház előtt.(Bár elég sok minden brlefér, egy futár meg is kérdezte amikor beálltam az udvarra vele, hogy hova lett a raktár…) Elhatározásomat azonnal meg is bántam, általános rossz kedvem lett a gondolattól. Nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy Multipla nélkül maradok, de az ész érvek azt mutatták, hogy jobb lenne egy viszonylag szépet venni. Na olyat nem találtam, illetve egy zöld dieselt 7k-ért, dearról lemaradtam egyéb okok miatt, de nem is bántam igazán, mert nem ismerem a diesel autókat.Kibékültem vele mert tényleg szépnek nézett ki képek alapján, de eladták előttem. Kerestem hát másikat, egy cng-s megtetszett nekem illetve asszonykámnak is, meg is vettük. Sokat nem terveztük használni, szépen lassan felújítjuk, megszépítjük a terv  szerint. Gáz kút a közelben nincs, nem is terveztük azzal használni.Persze azóta már többször is tankoltunk cng-t. A következő műszakirá felkészítés ügyében arra jutottunk, hogy kiköttetni a gázt( működik hivatalosan, van rá példa, vállalják is szerelők)nem szerencsés a hatósági műszaki miatt, inkább tartály csere a magas ár ellenére. Ez elvileg ~ 3.000,-€ + munkadíj. Ezzel megbarátkoztunk, vagy legalábbis lenyeltük. De sajnos egyelőre ott tartunk, hogy a tatrálybeszerzés bizonytalan. Elvileg menni fog, de amíg nincs meg, addig nem vagyok nyugodt. Legrosszabb esetben ideiglenes kivonás  ha lejár a műszaki, és várunk amíg megoldódik a beszerzés.

Na, de a másik autó bontóba leadásának a gondolata azóta sem fáj kevésbé… Most ott tartok, hogy ideiglenesen kivonattam, és megcsináltatom. Sajnos ez is nagyon húzós lesz, főleg a kaszni miatt, dehát családtag lett, régóta mellőzve van, de nem tudok megválni tőle. Átlag alatt keresek jóval, minden pénzem rámegy, de nagy kő esett le a szívemről amikor biztos lettem a dologban, hogy megtartom és felújíttatom. 

szóval fontos lenne tudnom mi lett a sorsa az autódnak, melyik bontóban van, esetleg még megtartottad?

 Üdv

 

Előzmény: bojo (48356)
Berovics Creative Commons License 2021.06.17 0 0 48383

Megint CNG-s multit vettem. Nem gondoltam volna, mert már másra vágytam, de ennek a legnagyobb hivatalosan a tartály kapacitása. Az előző 10 évig ment, tettünk bele 240 ezret, összesen 430 e volt benne, de a lejárt tartályok, a küszöb rohadás, és végül a kupplung hiba miatt, már csak alkatrész. Az újabbnak már van alapjárata, és az nem is hintázik. De ugyan úgy kopog a futómű, ugyan úgy megbízhatatlanul kapcsolgat gázról benzinre, és ugyan úgy fogja vinni a szerelő a pénzikémet. Remélem nem kell erre is 10 év alatt rákölteni majdnem a vételárát. Legalább szebb az orra, mint az előzőnek, jobb ránézni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!