Keresés

Részletes keresés

tkisgyongyi Creative Commons License 2023.10.03 0 1 65031

Igen. Mi nagyon szeretjük ezt a környéket.  Mivel németes szálloda tegnap Oktoberfest-et tartották a parton és este a hotelben is. Fergeteges hangulatot csináltak. Csapolták a söröket volt mindenféle animáció, játék, tánc még bikalovaglás is-na jó azt 60 plusszosan nem próbáltam ki.  

Előzmény: hunaqua (65030)
hunaqua Creative Commons License 2023.10.02 0 0 65030

Igen láttam.Az néz a Well Palace szállodára.

Előzmény: tkisgyongyi (65028)
malazs Creative Commons License 2023.10.02 0 1 65029

Na itt Beldibiben és Kemerben nem látszik. A Nirvana teltházas, pedig nem kicsi. Tegnap a dolmus már sok helyen meg sem állt, nem fértek fel rá. Amennyien meg Kemerben voltak tegnap délután, annyi embert én még ott sosem láttam. Sajnos ez az utolsó napunk, hajnalban irány a reptér. Viszont 3 hét múlva:Papillon Ayscha, még ha csak 4 éjre is. 

Előzmény: tkisgyongyi (65027)
tkisgyongyi Creative Commons License 2023.10.02 0 0 65028

Nem Rozália...royal! 

tkisgyongyi Creative Commons License 2023.10.02 0 0 65027

Nem vészes, már látszik az utószezon. A Rozália style-ban vagyunk. A vendégek 90 százaléka német.

hunaqua Creative Commons License 2023.10.01 0 0 65026

Nagyon jó pihenést!  Mennyien vannak evrensekiben ?

Előzmény: tkisgyongyi (65025)
tkisgyongyi Creative Commons License 2023.10.01 0 0 65025

Eső után szivárvány.

malazs Creative Commons License 2023.09.27 -1 1 65024

Jó kis sűrű lett ez az egész év, nem hittem volna hogy ennyi minden belefér. 

Előzmény: hunaqua (65023)
hunaqua Creative Commons License 2023.09.27 -1 1 65023

Ez akkor egy jó kis ősz! :-)

Előzmény: malazs (65022)
malazs Creative Commons License 2023.09.27 -1 0 65022

Az majd4 hét múlva, csak haverokkal

Előzmény: hunaqua (65021)
hunaqua Creative Commons License 2023.09.27 -1 0 65021

Szuper :-) ,és még lesz a Papillon Aycha ,vagy oda csak átcuccoltok?

Előzmény: malazs (65019)
tkisgyongyi Creative Commons License 2023.09.27 0 0 65020

Szerencsére nem Transzatlanti járat...csak 2 óra! 

Előzmény: malazs (65018)
malazs Creative Commons License 2023.09.27 -1 2 65019

Újra "itthon". Nirvana Mediterranean excellence

malazs Creative Commons License 2023.09.27 0 1 65018

Teljesen jó az is, ha csak ketten mentek az egyikőtök cserél a köztetek ülővel, de lehet eleve szabad marad az a hely. 

Előzmény: tkisgyongyi (65017)
tkisgyongyi Creative Commons License 2023.09.27 0 0 65017

Megcsináltam korán az online check-in-t: 32. sor d-f  Visszafelé később próbálom, de lehet nincs jelentősége a gép generálja.

tkisgyongyi Creative Commons License 2023.09.24 0 0 65016

Köszönöm! Akkor minél előbb megcsinálom.

Előzmény: malazs (65015)
malazs Creative Commons License 2023.09.24 -1 0 65015

Szerintem minél hamarabb. Aztán ha nem tetszik a hely, minél hamarabb legyél a check-in pultnál, nagyon kedvesen kérd a csekines hölgyet hogy esetleg be tud ültetni neked szimpatikus helyre. Számomra ennek már nincs nagy jelentősége, arra a bő 2 órára majdnem mindegy hogy hol ülök. 

Előzmény: tkisgyongyi (65014)
tkisgyongyi Creative Commons License 2023.09.23 0 0 65014

A Sun Express-el utazunk csütörtökön. Az online check-in-t 72 órával előbb nyitják. Ha nem akarok fizetni pluszban a helyért akkor minél előbb foglaljak, vagy inkább később, mert esetleg a jobb helyeket tartalékolja a rendszer azoknak akik  fizetnek érte?

hunaqua Creative Commons License 2023.09.21 0 0 65013

Kedves Péter!

 

Köszönjük a beszámolót!Örülök,hogy jól éreztétek magatokat. Jövőre ha mennétek újra,akkor keresünk egy lassan mélyülő finom homokos parttal rendelkező szállodát. :-)

Előzmény: kisspeter59 (65012)
kisspeter59 Creative Commons License 2023.09.21 0 2 65012

Kedves Utazó HUN és mindenki ! 

 

Hol is kezdjem .

 

letelt a várva várt nyaralás !

Sidében voltunk a Miami Beach Hotelben. 

Ez egy nem túl nagy hotel .Előre meg is jegyezte HUN ,hogy lehetett volna jobb választás is. 

Amikor a reptérről haladtunk szállásunk felé ,akkor látszódott igazán ,micsoda szálloda komplexumok is vannak itt.

Elképesztő! 

Az eltelt hét után én alapvetően meg voltam elégedve a kapott szolgáltatásokkal. Kíváncsi voltam azért ,vajon ezek helyek mennyivel nyújtottak volna többet. 

Nyilván az elhelyezésben ,ellátásban és kikapcsolódásban. 

Nekem egy bosszúságom volt ! Vittem magammal pendrivet ,hogy majd nézünk filmeket . Azonban olyan tv volt a szobában, hogy ezt nem lehetett csatlakoztatni. 

Végül nem éreztük hiányát. 

Engem már érkezéskor a reptéren mellbe vágott a forróság ,du 4 órakor. Aztán másnap a medence melletti ,reklám tábla 11 órakor ,már 42 fokot mutatott .

Kezdésnek nem rossz így szept 08 án, gondoltam. Aztán ez csak fokozódott . A helyiek elmondása szerint ,a nyári időszakban rendszeresen 50 fok feletti a hőm. 

Sajnos kicsit kriplin mentem ki. Irtózatosan fáj a derekam ,csípőm. Kb 100 m után le kell ülnöm. Ez így eléggé befolyásolt a kinti életünket. 

Két programra azért elmentünk. Az egyiken egy "világhíres" textil üzlettel kezdtünk. Felejtő .Egy nagyobb butik . Egy gyerek pólót azért vettünk. Utunkat egy vízesés irányában folytattuk. 

Sokat nem kellett menni . Itt voltak pl papagájok . De ha csak rájuk néztem, már szinte tulajdonosuk kérte a jussát Lírában, vagy Euróban. Ezért trükkösen a vett fagyi ( 2 E ez a későbbiekben lesz fontos) tölcsért

adtam a madárnak.  Ez után hajó kirándulása tengeri torkolathoz (Managvat) Ez egy nem túl nagy folyó. A partjai elég gondozatlanok. Pár pecás bénázott a koszban ,amit ők saját maguk csináltak. Viszont a parton elképesztő nagy vitorlás kalóz hajók sorakoztak. A miénk sima emeletes hajó volt. Ellavíroztunk a célig. itt ebéd volt és lehetett fürdeni. Viszont a part itt nagyon apró kavicsos ezáltal nagyon süppedős volt. alig bírtam elkúszni a partig .ahol kb  egyből ellepett a víz ,a következő hullám pedig még fel is borított. aztán kievickélve inkább vissza a hajóra. A víz hőm kb 30 fok ! A hajón egy fotós dolgozott. aA végén lehetett tányéron és simán képeket venni. Leg 30 E volt. 

Délután vissza érve csupán egy órát adtak a bazárra. Mivel ez nem az iroda érdekét szolgálta. Így fájós derékkal elég rohanós lett a dolog . De azért sikerült pár dolgot össze szedni. alkudni is lehetett. Kivéve egy helyen . 10 gatyót adtak 10 Euróért. Itt az istennek se sikerült. De úgy gondolom 400 Ft egy gatyóért nem rossz. Még elmentünk egy mecsethez ,majd irány haza. A másnapi kirándulás jobban tetszett ,habár itt egy ékszer üzlet volt az első állomás .bent voltunk Antalyában ,tehát eleve 1 óra volt az út . Valahogy több eladót láttam, mint vevőt. az idegen vezető segítségével azonnal jött egy úr a segítségünkre. Unokámnak szerettünk volna egy kis láncot ,medállal. Szántam rá kb 50 Eurót. Miután megjegyezték ,hogy csak a lánc 350 Euró ,kérdeztem ,lehet e nagy tételben vásárolni és hogy van a kedves édesanyja? Ez után oroszlán szafari következett. Egy nem túl nagy helyen bevittek minket egy teherautó platóján, ketrecben. Én vettem még húst . Csináltak fotókat 10 E/ db Közben ,vagy a végén volt egy cuki kis oroszlán 25 E . Ezt követően jött a delfin és fóka műsor. Ez nagyon jópofa volt . Itt tudtunk mi is fényképezni. Fehér delfin volt a sláger . Itt is volt külön fotózás 25 E A végén ebéd volt . Itt kiszúrtam egy fagyist . Mivel a múltkori olcsó volt ,kicsit rákészültünk a fotózásra. Ez volt a hiba. Minket meglátva a jóember elképesztő műsorba kezdett. tette vette a fagyit ,ide oda . Számhoz ,mellé, mindenhova. a nejem nem is kért ,de ő is kapott. nem akartam bunkó lenni ,de levett 30 Euróra a csávó .

Már említettem. Én meg voltam elégedve mindennel. Mindig találtunk olyan ételt ,amit meg lehetett enni. Pl voltak krém levesek. Én min 3-4 szer ettem ilyet Mindig volt valamilyen hús féle egyszer volt hal. Rizs ,bulgúr és valamilyen krumpli köret egyszer volt pire. Ezen kívül minden nap volt a gyerekeknek spagetti par szósszal ,valamint ismeretlen gezemicék bogyók. A desszertek nem nagyon ízlettek vagy két félét ,ha megettem. Mind vizel löttyedt volt. Volt még mindig dinnye, alma ,szilva ,narancs. 

Az ellátás pedig kávé automata ,víz (dobozos) cola ,rostosak. sör ,bor fehér, vörös , raki ,whisky ,vodka.

Ezekből doszt amennyit akartam. Már messziről észre vették ,mikor érkezem a pulthoz. Egész nap délutánig üvöltött a dizsi . A személyzet kedves volt . Naponta jöttek takarítani. 

Még annyit ,hogy ez a hotel is fúlosan tele volt . Pont nem volt gond semmilyen ellátással. Nem tudom a hatalmas hotelekben ,mennyire volt zavaró a nagy létszám ? 

Csak Eurót érdemes kivinni. Eleve itthon nem nagyon kapni Lirát megfelelő áron. Mindenhol ki van írva az ár Lirában és euróban is. Én nem álltam neki számolgatni ,hogy mi van ,ha a hotelben ,vagy máshol váltok Eurót hogy jövök ki ? A sarki kisközértbe naponta lementünk .ne csak vizet igyunk egész nap. Az üdítő nem drága . Mindig vettem isteni barackot . Mivel érdekes módon a reggelihez nem adtak paprikát ,azt is vettem .Pont olyan erős a zöld ,mint itthon. Én azért biztos ami biztos kifelé bedugtam a bőröndbe egy kis rúd téli szalámit. Főleg gondolva a haza útra ,amikor hajnalban kellett kelni és ne volt reggeli. De vittem azért a többit a reggelihez vagy kétszer ,hogy fogyjon el. Jó volt a hazai íz.

Összességében jó volt ! Ha nem lettem volna rozoga sokkal többet kihoztunk volna belőle. 

 

üdv:) 

 

 

Kiss Péter

 

hunaqua Creative Commons License 2023.09.12 0 0 65011

Szia!

 

Ez a hivatalos saját oldaluk. Regisztrálj,akkor még ad rögtön kedvezményt.

 

 

https://ozhotels.com/side-premium

Előzmény: zs70ko (65010)
zs70ko Creative Commons License 2023.09.12 0 0 65010

Kedves hunaqua!

 

A Side Premium ilyen árát hol lehet látni? Köszönöm

Előzmény: hunaqua (64999)
hunaqua Creative Commons License 2023.09.12 0 0 65009

Ezért is írtam,hogy érdemes arrébb menni kicsit,mert a part egyébként jó.

Előzmény: Nikke (65008)
Nikke Creative Commons License 2023.09.10 0 0 65008

Húú, ez eszembe se jutott, de nagy igazság lehet benne, mert annyira nem a köves tengerpartra jellemzőek voltak, valahogy olyan beazonosíthatatlan, meglepő volt. A random elhelyezkedésük, a változó nagyságuk, illetve anyaguk, sokféleségük azt igazolja, amit mondasz. Legalábbis nagy részüknek.

 

Előzmény: hunaqua (65007)
hunaqua Creative Commons License 2023.09.10 0 0 65007

Nagyon sok helyen vissza üt a trehányság. Sokszor a használaton kívüli tengeri részekbe öntötték a sittet,építési hordalékokat.Viszont egyszer ,akár évek múlva minden parti terület beépítésre kerül,a sz@r meg marad. Itt a Kirman előtt kotorták és  direkt figyeltem,hogy mi jön ki.Ezek nem szikla darabok hanem cserép meg beton törmelékek voltak.

Előzmény: Nikke (65004)
malazs Creative Commons License 2023.09.10 0 1 65006

Igen nálam volt a másik terminálos eset, azt közösen balfaszoskodtuk el akkor a transzferessel. Ez már simább azért. Lehet tudni melyik járat honnan indul. 

Repjegy vásárlás egyszerű, a menetrend is biztosabb mint a charter, késés esetén a transzfer megvár, 3 órán túl meg kártérítés is jár. Hotelt foglalni meg megint csak egyszerű. Semmivel sem bonyolultabb mint irodánál, biztosabb is, jókor jól választva meg sokkal olcsóbb 

Előzmény: Nikke (65002)
malazs Creative Commons License 2023.09.10 0 0 65005

Lesz ott 100 euroért bőven szerintem, tavasszal a neten is volt ennyiért ottani ballonosnál

Előzmény: OrSoLy (65003)
Nikke Creative Commons License 2023.09.10 0 0 65004

Hát itt nagyon nagy mennyiségben voltak, nem tudom, mennyit kellett volna menni jobbra-balra. Ahogy próbálgattuk, úgy tűnt a hotel előtt végig ilyen. Korábban - amikor említették a köveket - azt hittem, hogy pár db, majd kikerülöm. Hát nem.... nagyon durva.

Volt egy balesetem is, a nagyobb hullámok miatt (nem túl biztos az úszástudásom) vettem úszógumit, amit eddig még bárhol voltunk soha. Kár volt. Úgy kisodort vele a partra a hullám, hogy közben rengeteg kőbe, szikladarabba beütöttem a lábam, (tök változó volt pár lépésen belül is a mélysége), majd kivágott a partra egy kőegyüttesből álló "zátonyra", majd visszalökött, majd újra ki. Véresre horzsolta a jobb combom. Felhasadt a talpam, az úszócipőt levitte a lábamról (de megmentettem!), úgy segített ki egy idős házaspár, mert egyszerűen nem tudtam felállni.

Voltam már Okurcalarban, Kemerben, sóderes-kavicsos-köves parton, de akkor semmi gondom nem volt, de itt kib...ott alattomos volt.

Jobban szerettem régen a kicsit sóderosabb partot, tisztább vizet, de ez nekem most gondot jelent, mert ott kijövet mindig lábszárközépig belesüllyedtem a sóderbe, sajnos túl vagyok 2 térdprotézisműtéten, és már nem állok olyan stabilan a lábamon, emiatt ezt nem mertem bevállalni, nehogy felboruljak. (Végül rosszabbat kaptam helyette). Persze most már olvastam olyan véleményt, ami teljesen a valóságot tükrözi és totál megegyezik az enyémmel.

 

Előzmény: hunaqua (65000)
OrSoLy Creative Commons License 2023.09.10 0 0 65003

A szállás 180 euróért kínálja, ez a 100 euró nagyon olcsónak hangzik, foglaljak le több szállást is, hátha valamelyik adja ennyiért? :) A neten is keresgéltem, de ott 250-től kezdődik.

 

Az Otto-t köszi, feltérképezem.

 

 

Előzmény: malazs (64997)
Nikke Creative Commons License 2023.09.10 0 0 65002

Köszi az infot, akkor megoldódni látszik a rejtély, hogy miért állt már rengeteg ember a pultnál, mikor 20 másodperce írták ki. :-)

(Amúgy érdekes, mert a Sunexpressz járatának pultját tényleg 2,5-3 órával előbb lehetett látni.

 

Sajnos nálam régi nóta, hogy egyszerűen jobban utazom a teljes kényelemre és aggódásmentes odamutásra, minthogy egyénileg foglaljak. Mi van ha órákat késik a gép, ha törlik, ha átrakják, stb. és nem vár meg a transzfer, más terminálra visz (talán mintha nálad olvastam volna egyszer ilyet). Egyeztetni, telefonálgatni -- valahogy nekem stresszes, az irodai transzfer az tuti meg vár, tuti odavisz/hoz ahová kell, csak hát rengeteg hátránya van. Szóval kicsit betojibb vagyok az átlagnál.

Ráadásul a nagyobb baj, hogy most pl. csak úgy tájékozódásként ránéztem a Paloma Oceana hotelre, hát döbbenetárak vannak a honlapjukon. Ennél tuti olcsóbb lehetett irodával....

Az Ayschára ez így szuper ár, de te már nagyon rutinos motoros vagy ebben! :-)

 

Egyébként ha valaki volt mostanában a Paloma Oceanaban, megírhatná, hogy tényleg nincs rendes ajtó a wc-n? Azt olvastam az értékelő oldalakon (de ugye gépi fordítás), hogy nem ér a az ajtó keretéig, egy nagy rés van. Ráadásul néhány képen úgy félem felfedezni, hogy átlátszó az oldala. Hát ilyen baromságot!!!! Sokszor meg a dijázn rovására a praktikusság! :-(

 

 

Előzmény: malazs (64998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!