Keresés

Részletes keresés

rejtvenyfejto Creative Commons License 2008.04.17 0 0 422

Csak a magad neveben beszelj, en nagyreszt korrektnek tartotta ma feladatsorokat.

Előzmény: István Gyuri (419)
mse83 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 421
Fejtetek még egyáltalán? :)
Előzmény: mse83 (420)
mse83 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 420

Hajrá Fiúk, még húzzatok bele holnap.

üdv,

Emese

Előzmény: István Gyuri (419)
István Gyuri Creative Commons License 2008.04.16 0 0 419

a 7 egyeni fordulo utan (de meg esetleges ovasok elott):

15. HZ

16. GyZ

35. MP

72. IGy

 

a csapat az 5. helyen all, remelem, ezt tudjuk tartani a ket, kb 66%-osan teljesitett csapatfordulo utan is.

 

A rejtvenyek kozepnehez, iletve nehez kategoriajuak. Nem tartjuk valoszinunek, hogy vegigfejtette volna valaki idore, nehezsegre, mert nincs korrelacio a nehezseg, a pontszam es a fejtesi ido kozott. Egyeni osszetettben a 8-as rajatszasbol ket cseh (ujak!) es Snyder + Kuszuj jutott tovabb. Az egy cseh az a 3 emberes csapatba sem fert be (csehek: 1., 5., 8., es kb. 17. lett a Jana), a csapatot valoszinuleg siman ok nyerik. Ez mindenkeppen varatlan eloretores, reszben az otthoni sudoku-vb-nek koszonhetoen.

Igen. Tudom. Nekunk is rendezni kellene egyet, hogy nagyobb felhozatal legyen versenyzojeloltbol... 2010-2011-ben talan...

Előzmény: István Gyuri (418)
István Gyuri Creative Commons License 2008.04.16 0 0 418

5. egyeni fordulo utan (7 volt):

15. GyZ (100 pontra a 8. rajatszast ero helytol, ami nem tul biztato, mert szumma 700 pont volt a meg hatralevo ket forduloban)

16. HZ

38. MP

76. IGy

 

a csapat 7. helyen all, es a mai csapatfordulon mar nehez annzit hozni, hogy a dobogo kozelebe keruljunk...

Előzmény: István Gyuri (417)
István Gyuri Creative Commons License 2008.04.15 0 0 417

Sziasztok!

 

Az elso fel napon vagyunk tul, eredemenyek meg nincsenek.

A kajara vigyazunk, hoztunk magunkkal ennivalot is...

 

viszont arra nem igazan keszultunk, hogy a versenyteremben kb. 18 fokra hutott legkondi lesz, amit nagy kegyesen talan 20 fokra emeltek fel, en speciel dupla zokni, cipo, hosszu nadrag, kabatban fejtek... Es valoszinuleg egy kicsit mar meg is faztam (kint 33 fok van es harapni lehet a vizet a levegobol, olyan paras...)

 

Ha lesz eredmeny megirjuk, bar allitolag a holnapra ki lesz teve.

Előzmény: ZormaC (415)
Hacsek Creative Commons License 2008.04.14 0 0 416
Ez qrvajó! Hol lehet ilyet kapni??? :))
Bár azért az ára... hmm... szóval klozettpapírnak egy kicsit drága! :))
Előzmény: ZormaC (415)
ZormaC Creative Commons License 2008.04.14 0 0 415
Sok sikert! Remélem nincs problémátok az indiai konyhával (annak idején a matek olimpiai csapat tagjai csak a megoldásokat letisztázni jártak be a terembe a mellékhelyiségből)...

De ha mégis:
Sudoku
Előzmény: István Gyuri (412)
takacsadri Creative Commons License 2008.04.14 0 0 414

Sziasztok magyar csapat ott Goában!

Szurkolunk nektek, hogy sikeresek legyetek, és büszkék vagyunk rátok!

Adri

Hacsek Creative Commons License 2008.04.14 0 0 413

Szia! Itt is süt ám a Nap, csak itt tavaszi, ott meg őszi!

Öregbítsétek a magyar ceruza hírnevét! :)

Előzmény: István Gyuri (412)
István Gyuri Creative Commons License 2008.04.14 0 0 412

Udvozlet mindenkinek a napfenyes Goabol.

A magyar csapat megerkezett, probaljuk kipihenni az egy napos utazas es az idoeltolodas faradalmait, a verseny holnap reggel, otthoni ido szerint hajnalban kezdodik.

takacsadri Creative Commons License 2008.04.03 0 0 411

Sziasztok!

Látom, nem nagy a tolongás, lehet, hogy majd Encsen rendeződnek soraink. Annyi a változás, hogy a pécsiek nem jönnek...:-(

Üdv.: Adri

takacsadri Creative Commons License 2008.04.01 0 0 410

Sziasztok!

 

A hétvégi versenyekhez (Encs-Kazincbarcika) csapattagokat keresünk: a pécsi csapatba kellene a Petya (Dr. Sarlós) helyett 1 tag, a Góbé-ba 2 tag (MJ), a 3+1-be 1 vagy 2 tag (bármilyen szint). Van esetleg jelentkező? 

 

Köszi: Adri  

HorvathZoli(IT) Creative Commons License 2008.03.28 0 0 409
Talán ha mutatnál egyet, akkor meg tudnám mondani, hogy kell-e hozzá valami extra trükk :)
Vagy csak végig kell próbálni 10variációt :D
Előzmény: Hacsek (407)
Hacsek Creative Commons License 2008.03.28 0 0 408

"a szöveges dolgot én se mindig értem,"

 

Én leginkább akkor nem értettem, amikor Gyuritól kaptam egy teljesen japán nyelvű lapot! :))

Volt benne egy-két olyan típusú sudoku, amilyen itthon még (szerintem) nem jelent meg. Pl. az egyik mezőből induló kanyargó nyíl, vagy néhány mezőben karika. Ezeknél azt csináltam, hogy megkértem a páromat, hogy a megfejtésekből bogarássza ki, mi mit jelent... :)) Volt még olyan is, hogy a kilenc mezőbe tíz számot kellett írni (0 is bejátszott), amit az adott mezők átlós elfelezésével jeleztek.

Mellesleg azon is meglepődtem, hogy a japánok "zsidó módra", azaz jobbra lapoznak! :))

Előzmény: HorvathZoli(IT) (406)
Hacsek Creative Commons License 2008.03.28 0 0 407

"nem fogod érteni miért duálos egy csomó feladat"

 

Én nem duálosnak mondtam eleinte, hanem megoldhatatlannak... Sejtettem, hogy hiányzik a szabályok közül ez az extra kikötés, de nem akartam hinni, hogy ennyire amatőrök, akik készítik a Killer Sudoku lapot (merthogy az ebből nyilvánvaló, hogy soha egyetlen feladványt sem teszteltek sem maguk, sem konzulensek).

Egyébként az is érdekes, hogy vannak a lapban az ún. "Nagyon nehéz" kategóriájú feladatok ... ezekben időnként sikerül egy-két "csak" kétesélyes mezőt találni, aztán semmi tovább... Van ezekről valakinek jobb tapasztalata, kell ezekhez még valami extra trükk vagy csak egetverő türelem kellene hozzájuk?

Előzmény: HorvathZoli(IT) (406)
HorvathZoli(IT) Creative Commons License 2008.03.28 0 0 406
csak ha újságba fejted és nem tartod be, akkor nem fogod érteni miért duálos egy csomó feladat :D

a szöveges dolgot én se mindig értem, volt, hogy szépen megfogalmaztam a szöveget, aztán persze a logikoktélba teljesen átírt formába került be, és persze nem is fedte le teljesen azt, amit kellett volna :)
Előzmény: ZormaC (405)
ZormaC Creative Commons License 2008.03.28 0 0 405
Mondjuk még csipesszel sem nyúlok a sudoku készítés területére, így nem tudok ráhatni az újságokban szereplő szövegekre sem.

Mindenesetre annyit hozzá tudok tenni a kérdéshez, hogy akadt már arra is példa (Logiklub), hogy az ilyen L alakú területeken belül _NEM_ kellett minden számnak különbözőnek lennie. S mivel hallgatólagosan mindenki azt hitte, hogy mégis... valahogy nem akaródzott kijönni a megoldás. Aztán a szerző egy félmosoly kíséretében közölte, hogy mivel ez a feltétel nem volt leírva, nem is kell betartani.

Előzmény: Hacsek (404)
Hacsek Creative Commons License 2008.03.28 0 0 404

Elnézést, hogy ilyen fajsúlyos időszakban látszólag offolok:

Miért van az, hogy a Killer Sudoku-t közlő egyetlen újság (még a kifejezetten e címmel megjelenő, egyébként nívós lap) sem írja le a szabálymagyarázatnál, hogy a szagatottal határolt blokkokban sem lehet számismétlődés? Amikor egy blokk L alakban kanyarodik és egyben át is lóg egy szomszéd mezőbe, akkor egyáltalán nem evidens a dolog!

István Gyuri Creative Commons License 2008.03.27 0 0 403

Az instrukciós füzethez eddig érkezett észrevételek, kérdések alapjánelkészült egy hibajegyzék is.

http://users.atw.hu/rejtveny/2008-03-29-OLV_hibajegyzek.pdf

ZormaC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 402
kiváló ötlet :-D
Előzmény: HorvathZoli(IT) (401)
HorvathZoli(IT) Creative Commons License 2008.03.27 0 0 401
Már elküldtük a nyomdába. Így én már nem nyúlnék hozzá. :)
ZormaC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 400
Köszi az update-et. Ha megírod, hányszor hányas kockák kellenek, rajzolok nektek rendeset (már feltéve, hogy akartok még ezzel szórakozni).

z.
Előzmény: HorvathZoli(IT) (399)
HorvathZoli(IT) Creative Commons License 2008.03.27 0 0 399
1. forduló:

Matematikai négyzet: tippem van, hogy miért hiányoznak :) A feladatban garantáltan benne lesznek.

Szélrózsa: elismerem, az de ennél többet nem akarok vele csinálni :)

2.forduló:
Japán számok: Nem hibásak a megadott dolgok, rápillantva a rejtvény ábrára egyértelmű lesz, hogy mit takar ez a mondat. Addig kéretik türelmesnek lenni ;)

Téglalapok: Valóban OSSZA.

Hatszöges lakótelep: ez lakótelep, nem bűvös négyzet, tehát 3-as sehol se lehet benne. A számok 1-2-ig mentek volna a mintában, így nem is duálos. Sikerült rájönnöm, hova is lett a megoldás :)
(Értelemszerűen lesznek üres mezők, de a szélén egy se!)

Soronként: javítjuk

Bogarászó: Tőlem csak ennyire tellett, legközelebb remélhetőleg jobban fog menni :)

Háromszüg kígyó: jogos.

3. forduló:

ha nem lehetne 3fekete, akkor beleírjuk. Továbbra is áll, hogy nincs extra szabály.

"Szerencsére" csak két feladványban kell számot írni: sudoku, csiga. Erre való tekintettel ezek ábrája direkt olyan nagy méretű, amekkora csak lehetett.

Persze paintben készültek a kockák, így a méretnövelésen kívül nem láttam más megoldást. Majd a jövőben még jobb ábrák lesznek ;)

Törekedtem arra, hogy jól fejthetőek legyenek, és persze magam is megnéztem milyen kinyomtatva. :)


A gratulációt örömmel fogadjuk, reméljük, hogy verseny után se gondolod meg magad ;)
ZormaC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 398
Végezetül egy javaslat: a kockák legyenek egy picit jobban perspektivikusak, mert a jobb oldali mezőkbe nehezen lehet írni. Gondolom Excel-ben van rajzolva, akkor elég lesz megnövelni a cellák szélességét (a magasság állandóan tartása mellett).

Köszi
z.
Előzmény: ZormaC (397)
ZormaC Creative Commons License 2008.03.27 0 0 397
A ROE logikai hírlevele szerint itt kell kritizálni a hétvégi logi verseny instrukciós füzetét, megteszem hát.

1. forduló
- Mat. négyzet: a példából hiányoznak a belső határoló vonalak.
- Szélrózsa: a példa duálos.

2. forduló
- Japán számok: mit jelent, hogy egy-egy szám vagy fekete négyzet meg van adva, de nem kötelező felhasználni? azok némelyike hamis információ lesz? vagy csak arról van szó, hogy ha épp olyan kedvem támad a versenyen, hogy meg akarom nehezíteni a saját dolgomat, akkor kezdhetem azzal, hogy kiradírozom a megadott segítségeket?
- Téglalapok: első szó nem "Össze", hanem "Ossza". Vagy esetleg "Vagdossa össze".
- Hatszöges lakótelep: egyfelől sokszorosan duálos a példa rejtvény (erre gyógyír, ha a kinti egyesből hármast csinálunk), másfelől nincs megadva a megoldása (erre meg gyógyír, ha például megadjuk).
- Soronként egy: a feladat szövege lakótelep-leírás.
- Bogarászó: ez a versike így is szenzációs, de még jobban rímelne így: "Az ábrában bújkál a rovar három ikre / Találj rá ízibe' mindegyikre!" ;-) a szótagszámon sajna már nem tudok segíteni, azt meghagyom Nektek.
- Háromszög kígyó: leírásban szereplő "négyzet" szót kéretik háromszögesíteni.

3. forduló - zseniális elgondolás
Korallkereső: az egri vébé klasszikus kérdése - hogy 2x2-es terület nem jöhet létre, az oké, de be lehet-e festeni a kocka csúcsa körüli mindhárom mezőt? A példából pont nem derül ki, enélkül is egyértelmű.

***

Gratula a munkához, szép versenynek nézünk elébe!
z.

HorvathZoli(IT) Creative Commons License 2008.02.15 0 0 396
fórum=honlap természetesen, mielőtt valaki belekötne :p
HorvathZoli(IT) Creative Commons License 2008.02.15 0 0 395
A munkamegosztás elfogadható, csak találjáték majd ki hogyan kellene elhelyezni a fórumon :)

A csilló (talán csillió) és akkor egy csillagászati szám lehet, mairől még nem is hallottam. Trilliónál mindenesetre nagyobb, de kisebb, mint 10^600-on :D

De ez csak tipp.
Hacsek Creative Commons License 2008.02.15 0 0 394

az tényleg nagyon komoly egy fórum :)) (persze nem tudhatjuk, hogy a bele irkálók mekkora elmék).

Szerintem ha egy nagyon komoly elme (és technikai apparátus) ráállna, hogy igazolja a 16 lehetetlenségét, nem lenne akkora szenzáció egy komplett bizonyítás. Persze a fordítottját még egyszerűbb lenne bizonyítani: egy 16-os játék megmutatásával...

Volt valaha egy hasonló probléma a Rubik-kockával is. Annak ellenére, hogy soha senkinek nem sikerült egyetlen sarokkockát önmagában elfordítani úgy, hogy minden más a helyén maradjon, nem volt könnyű belátni, hogy nem is lehet. Aztán valami oszthatósági problémával bebizonyították...

Előzmény: ZormaC (392)
Hacsek Creative Commons License 2008.02.15 0 0 393
Mijaza csillió? Valami bennfentes szakzsargon? :)))
Előzmény: ZormaC (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!