Keresés

Részletes keresés

Zozo*HC* Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1661
Üdv mindenkinek
Krav Maga kezdő csoport indul Május . 31.-én a XIII. Kerület Kresz Géza utca 34 szám alatt (pincehelyiség, WestEnd-től 3 perc séta). Az edzések KEDDEN és CSÜTÖRTÖKÖN 18.15-19.30-ig fognak tartani. Edző Gerő Zoltán Graduate 2
Az első edzés díjtalan

Amit hozz magaddal: egy kényelmes rövidnadrág vagy hosszúnadrág amiben tudsz mozogni és egy póló felülre (lehetőleg sötét színű) illetve valamilyen lapos talpú teremcipő vagy tornacipő. Az edzésre nyugodtan hozd el párodat, vagy barátaidat is: Mindenkit szeretettel várunk.

Elérhetőségem:zoltan.gero85 kukac gémél pont com, privátban küldök telefonszámot is.

Ui:Bővebben itt:http://www.krav-maga.hu/index.php?page=krav-maga-tortenet

Zozo
prwhrqkt Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1660
igen, a gyakorlati megvalósítás viszont nem nagyon látszik.
sajnos mindíg csak olyan kung fu harcosokat láttam még ahol szép mozgás van megkoreografált körülmények között , valós harcban meg nem állnak igazán helyt.
a kyo a valós harcra helyezi a hangsúlyt , kemény felkészüléssel.
/persze a stílus egy dolog,a végén mindíg 1 harcos áll szemben az ellenfelével , a gyakorolt stílus persze tud alapot adni a küzdelemhez/
Előzmény: Makita DCS 460 (1659)
Makita DCS 460 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1659
Köszönöm,hogy felhívtad a figyelmem erre a videóra.Ha össze hasonlítod az általam említettel azonnal szembetűnik a kung-fu és a wing tsun kung-fu közötti egyik külömbség.Itt a kung-fus srác végig a karatés rugótávján mozgott elég kevés sikerrel mint a végeredmény is mutatta.A wing tsun egyik alapelve,az egyidejűség elve ami azt jelenti a védekezés pillanatában indítod a támadásod.És nem hátra felé mozogsz vagy egy helyben várod az ütést ,rúgást hanem előre a támadó irányába ezzel már a köríves rúgások is védve lettek volna már azzal,hogy túl közel kerültél hozzá.Ekkor még mindkét kéz szabad...???
Előzmény: prwhrqkt (1658)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1658
nézd meg pl. ezt is :
http://www.youtube.com/watch?v=a4JiNrU7jEk&feature=PlayList&p=73B74AD66EED03D1&playnext=1&playnext_from=PL&index=22
Előzmény: Makita DCS 460 (1655)
Makita DCS 460 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 1657
Nagyon köszönöm,hogy felhívtad a figyelmem.Minden jót kívánok neked.
Előzmény: Bandi-T (1656)
Bandi-T Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1656
Javaslom a Harcművészetek című topikot is, ott sokkal többen járnak.
Előzmény: Makita DCS 460 (1655)
Makita DCS 460 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1655
Sziasztok!A véleményeteket szeretném a látottakkal kapcsolatban kikérni:http://www.youtube.com/watch?v=ZM676yGD_5w köszönöm.
prwhrqkt Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1654
tökös gyerek az biztos!
Előzmény: athos777 (1653)
athos777 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1653
Előzmény: prwhrqkt (1652)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1652
http://www.youtube.com/watch?v=yMPkW-9MFzM

kyokushin vs gang

kicsit lájtos, de ezt találtam
skala Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1651

Sziasztok!

 

Tudna esetleg valaki olyan kuzdosport vagy harcmuveszeti edzest ajanlani,ahol a terdem nem eroltetem,mert faj? Van valami tippetek?

 

s.

tgu Creative Commons License 2010.01.28 0 0 1650

 

T. Andy-streetdef!

 

Érdekelne az oktatás, ami nálatok van. Megtaláltam a honlapotokat, de túl sok infot nem tartalmaz. Pl. az érdekelne, hogy mikor vannak az edzések, az edzéseken van-e küzdelem, hogy kell elképzelni egy edzést...

 

 

KopaszÁllat Creative Commons License 2010.01.27 0 0 1649
Jóestét!
Bocs, hogy csak így belevaúúú...
Találtam egy, a téma címéhez illeszkedő kis videót, ahol két srác (egyikük se Bas Rutten)
pörgős ütemben 20 gyakori hibát mutat be, ami utcai szituációban végzetes lehet.
Némelyikük triviális, de egy kettőre a húszból én nem is gondoltam volna...
(Lehet, hogy sose csináltam az adott hibát, vagy csak szerencsém volt. :) )
Szóval, érdemes megnézni! (Elnézést, ha korábban már volt...)

http://href.hu/x/bbvu

andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1648
Íme.. Okuljatok, fórumozó társak. Ezt lehet részletes elemzésnek nevezni. ("Don't try this in a BJJ gym. -> :-D egyetértek)
Előzmény: Taiszaki (1647)
Taiszaki Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1647
Ha tenyleg rendorok, testorok, stb.-k az "alapitok" akkor gondolom termeszetes igenykent merult fel bennuk az evtizedeken at tanult anyag letisztitasa, rendszerezese, stb., hogy a "kovetkezo generacio :)"-nak mar ne evtizedekbe keruljon a tanulas. Az eredmenyt a videon latjuk :)
Elso snitt (invverz szinekben): felso ("jegcsakanyos") kesszuras ellen karkulcs (korabbi elofordulas: Rex Applegete, Kill or get killed, 90. oldal), csak ott van meg egy tokonrugas, itt nincs. (Mas kerdes, hogy ekkora tavolsagbol ingabb lerugni kene a tamadot.)
Masodik snitt (ez is forditott szinekkel) botutes ellen: tul koran kijon a bot ala, ezert a bal karja kenytelen csusztatott vedesbol atmenni blokkolasba, mindez azt eredmenyezi, hogy tulsagosan a feje kozeleben leng a bot (es szetutik a konyoket, ha kicsit mas a tavolsag).
0:51, pisztolyos fenyegetes: a vedo egesz testtel indul, ezt konnyebben eszreveszi a tamado; a levitel csak csuklofeszites, nincs elokszitve. Utana az intezkedes ala vont szemelyt a hatan fekve bilincselni halalfejes hiba az osszes letezo rendvedelmi rendszerben.
1:17 mount: a tamado nem mountban van, csak terdelotamaszban, ezert a vedekezo ki tudja magat hernyozni addig, ahonnan mar at tudja forditani a tamadot. A leszoritasnal a vegen a tamado a hatan van, teljesen szabad a csipoje: ha nem sikerult rarakni a csuklofeszitest (amihez ket kez kell), akkor baj van. ("Don't try this in a bjj gym :)")
1:48-nal a karbolcsos bilincselesnel az aldozat pont a kezvaltasnal eltavolodik a faltol, azaz nem volt nekitamasztva (tul kozel voltak a labai a falhoz), ezenkivul elso karbolcsobe lett berakva az ember (az aldozat jobb kezet az intezkedo a bal kezevel fogja es a kez az aldozat mellett van), ezert a bilincseles elso feleben egyaltalan nem latszik az aldozat bal keze. Hatso karbolcsonel (az aldozat jobb kezet az intezkedo a jobb kezevel tartja az aldozat hata mogott) ilyen problema nincs.
A brutalitas nelkul feliratot nehez ertelmezni a gerinc- es csuklofeszitesek tomkelege kozott. Egy szetcincalt csulko/gerinc soha nem jon rendbe. A csuklo/ujjfesziteseknel nagyon nehez eltalalni a megfelelo kontrollt - tipikusan vagy kirantja a kezet az ellen, vagy szetmegy a csukloja.
Előzmény: kószák egyike (1642)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1646
Huhh.. Az a fejrúgás nálam is kicsapta a biztosítékot. Pontosabban a védése.. Meg ha megnézitek pl. a földharc-elemeket, azok is kicsit mesterkéltek. A kényszerítő intézkedések (bilincselések) egyenesen nevetségesek. Akkor esetleg kivitelezhetőek, a bilincselő társa fegyvert fog az agresszorra, akinek eszébe sem jutna ellenállni.. Sztem megnéztek pár Krav videót a youtube-on és ennyi..
Előzmény: kószák egyike (1642)
Kiriyama Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1645
Ez egy vicc:)
Előzmény: kószák egyike (1642)
kószák egyike Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1644
Köszi. Ezeket magamtól is tudtam. ;)
Igazából az érdekelt volna kik ezek mik ezek, ki fia borjai. A weblapjuk fejlesztés alatt.
Előzmény: lelkesz (1643)
lelkesz Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1643
A TTC videón a köríves rúgás hárítása igen bizonytalannak tűnt, én nem szívesen kapok be egy ilyet nyaktájékon, hogy utána hasonlóképpen folytassam a védést - az meg, hogy minden bilincseléssel, lefogással stb. történik, rendőröknek haznos lehet, de civileknek? ...

Ott a krav, elég összetett rendszer az, alkalmasabbnak látom. Bunyótudást pedig mma, thai, zbk rendszerekkel lehet jól fejleszteni.
kószák egyike Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1642
Üdv

Róluk tudtok valamit?

http://www.youtube.com/watch?v=tpcQu-B1CcU
lelkesz Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1641
Én inkább úgy mondanám, lehet (nem kell) egy full kontakt bunyó a krav mellé - mellesleg haladó szinten kravon is van full kontakt.
Inkább senki se kössön belém, nem akarok börtönbe menni. :D Komolyra fordítva, akármilyen jó földharcos lehetsz, ha több támadó van és földre kerülve míg gyepálod az egyiket, a másik szétrúgja a fejed.
De értem a gondolataid, egyet is értek velük részben. Én is tanultam bjj-t, és a legtöbb haladó(bb) kravos szintén.
Előzmény: andy-streetdef. (1640)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1640
Oks, ahogy érzed. Akkor tökéletesen elég a KM az utcára, minden szitut meg lehet oldani vele. Tök jó.. Amúgy a "vita" (nevezzük inkább eszmecserének) nem arról szólt, mi a jobb, hanem hogy a Krav mellé kell full-contact küzdősport is (jobbára MMA). Ha Te azt mondod, nem, az a Te véleményed. Remélem utcán soha nem köt beléd mondjuk egy muay-thai-os vagy BJJ-s "agresszor". Amúgy kösz, de földön elég jól mozgok, elsajátítottam már máshol ;-)
Előzmény: lelkesz (1639)
lelkesz Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1639
A kravnak része a földharc. Mondom én, hogy nem jó helyen jártál: bjj és mma elemeket használunk, de megvannak a saját ötleteink is. Ami földharcra az utcán szükséged lehet, itt is elsajátíthatod - annál többet viszont felesleges.
Előzmény: andy-streetdef. (1636)
morte Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1638
köszi
Előzmény: andy-streetdef. (1637)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1637
"A földharc ez esetben nem választás, hanem kényszer."

Ennyi. És aki ezek után is vitázni akar, .. nos az menthetetlen.
Tökéletesen mondtad Morte.
Előzmény: morte (1632)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1636
Ez egy örök vita tárgya. Nem gyengusnak tartom(tartjuk) a Krav-ot, csak kevésnek. Mert az is. Ugyanúgy, mintha valaki csak "BJJ-zne". Képzeljük el a szitut, amikor rátámad valaki késsel és ő meg csak áll, töri a fejét, mert addigi életében minden küzdelmet levitt a földre :-D Morbid, sarkított, de szemléltető. Szerintem..
Előzmény: lelkesz (1634)
Zozo*HC* Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1635
Én sem mondhattam volna szebben;)
Előzmény: lelkesz (1634)
lelkesz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1634
Sziasztok!

Aki irreálisnak, nem elég keménynek, vagy kóklerságnak tartja a kravot, jöjjön le az egyetlen itt oktató izraeli óráinak valamelyikére. Már visszament jópár év után Izraelbe, de néha ellátogat Magyarhonba.
Szívesen elkísérem a jelentkezőket, szerintem nagyot fog fordulni a véleményük.
Egyébként van bunyó edzésen. Néha elég sok...

Üdv.

Lelkész.
Előzmény: Zozo*HC* (1592)
Bandi-T Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1633
Hát ne haragudj, akkor úgy tűnik én értettem félre Istvánt.
Előzmény: morte (1631)
morte Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1632
Értelek, de nem is ez volt amiről beszéltem, hanem - mivel kifogásoltad a földharcot utcán- , hogy a földharc ez esetben nem választás, hanem kényszer.
Előzmény: Zicherman Istvan (1621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!