Keresés

Részletes keresés

xbellsx Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3381
Előzmény: Pszicho7 (3380)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3380

Egy linket tudsz dobni? :)

Előzmény: xbellsx (3378)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3379

Köszönöm, máris megyek.

Előzmény: xbellsx (3378)
xbellsx Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3378

Facebookon az AKC - Afrikai Óriáscsiga (Achát csiga) kedvelők Csoportjában sok mindent megtudhatsz róluk. :-) Heti rendszerességgel írunk cikkeket a különböző fajtákról, azon kívül más jegyzeteket is készítünk, hogy segítsük a csigatartókat. :-) Ha van facebookod és van kedved, csatlakozz nyugodtan hozzánk. :-) 

Előzmény: Pszicho7 (3377)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 3377

Hello!

 

Igen, utólag kaptam róluk infót :) Pont írni is akartam hogy mégse azok. A csiga tartás még kezdő fázisban van, de szeretnék minél többet tanulni róluk :) Köszi szépen :)

Előzmény: xbellsx (3376)
xbellsx Creative Commons License 2013.10.30 0 0 3376

Szia!

 

Ők immaculata var. Immaculáták, nem Fulicák.

 

Nagyon szépek egyébként! :-)

Előzmény: Pszicho7 (3375)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 3375

3 fulica-val gazdagabb lettem ma. 10cm-es házzal rendelkeznek.

 

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.28 0 0 3374

:)) Nagy lehetett a boldogság :)))

Nagyon cukik, ahogyan tobzódnak.... :)

Előzmény: Pszicho7 (3373)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 3373

Tehát az első sörözés. Az előbb lemaradt a kép.

 

Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 3372

Az első közös sörözés is megvolt :)

 

 

Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3371

Ebédkor elkapott fotó :)

Szerencsére olcsón hozzá tudok jutni az kígyóuborkához. II. osztályú és 100ft/kg. Egy 40dkg-osért fizettem 40Ft-ot, és elég is lesz nekik 4-5 napra :) Az íze elég jó, még Én is megenném :D

 

 

Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3370

A sört csak imádni lehet! :D A húst se próbáltam még ki. A pókjaimnak 1-2 havonta 1x adok 1-1 kisdarab mellet, de csigáknál nem próbáltam. De szerintem nem is fogom.

Előzmény: Frigyes&Hugo (3367)
xbellsx Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3369

A meztelencsigákat sokszor sörrel pusztítják el, ők úgy imádják, hogy teljesen belemerülnek a vödör sörbe és belefulladnak. 

gergo63 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3368

Sziasztok! Én már adtam a csiguszaimnak sört, igaz csak kis mennyiségbe. Oda tettem őket a sör elé, de semmi. Reggel látom hogy dorbézol az egész banda. Valamelyik bent állt az itatóba, mókás látvány volt :)

Előzmény: Pszicho7 (3366)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3367

Igen, én is olvastam, hogy kedvelik a sört :) Furi :) Én nem adtam még nekik, nálam nincs itthon sör, nekik külön még nem vettem. El sem tudom képzelni, hogy mit szerethetnek benne, gondolom az erjedt illatra és ízre mennek :) Ugyanezt olvastam a csirkehúsról is, hogy nagyon szeretik, de nekem az is vhogy olyan fura, nem akarom rászoktatni a húsra, a végén ha éhesek, megrágcsálják egymást :) ez persze vicc, de kicsit kannibál hatása van :S Te szoktál nekik husit adni?

Előzmény: Pszicho7 (3366)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3366

Kaptam egyszer ajándékba egy 15cm-es fulica-t. Sajnos akkor még nem nagyon értettem hozzájuk, 1 évet volt nála, utána elpusztult. Tehát így ilyen sokat még nem, de valahol ezt is el kell kezdeni :) Van már tapasztalaton egzotikus állatok iránt (7 éve tartok madárpókokat, kígyót) és a Fórumon való böngészés is segít. :)

Én azt olvastam, hogy a sört nagyon szeretik, persze kis mennyiségben. Te adtál már nekik?

Előzmény: Frigyes&Hugo (3365)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3365

Háát igen, az ubi lekörözhetetlen :) Nálunk is az a top és persze a salik, minden fajta és mostmár, hogy így gyarapodnak, minden mennyiségben. 

Nálad szép kis gyűtemény van már csiguszokból :) Neveltél már fel ennyit felnőtt koráig? 6-8 példány 30 cm-es testtel....:) nem kicsit helyigényes, viszont biztos gyönyörűek ekkorán. Nekem nem volt még felnőtt csigám, de már most nagyon cukinak és szépnek találom őket, pedig még csak 3 dekát nyomnak:) ilyesztően gyorsan nőnek :)

Próbálkoztam náluk mindenfajta gyümivel, de például a körtét némi megrágcsálás után otthagyták.

 

Olvastam, hogy elvileg szeretik a magokat is. Próbáltál/ próbáltatok esetleg magokat adni a csigáitoknak?

Előzmény: Pszicho7 (3363)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3364

Szia, örülök, hogy csatlakoztál Hozzánk :)

 

Ezek szerint vevők a lombra a kis garázdálkodók :)

 

Nagyon szép színes lett a terra, kis szín ebben a borús időben :) Milyen csiguszok laknak benne? Bizonyára élvezik ezt a jó nagy terrát, lehet bennek irándulni :)

Előzmény: AlaAma (3361)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3363

Igen, rágcsálták :)

De mikor az uborkát észrevették, rögtön ott hagyták.

Előzmény: Frigyes&Hugo (3360)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3362

  

 

Sziasztok!


Kb 2 hónapja lettem büszke tulajdonosa 8db csigának. Nagyon megszerettem őket, és tervezem egyéb fajtának a beszerzését :)

Nekem sima fulica-t mondtak rá, de szerintem tansania. De javítson ki valaki, aki jobban ért hozzá. Íme egy kép mikor érkeztek és egy tegnapi, az új helyükön.

AlaAma Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3361

Kedves Csigatartók!

 

Napok óta csak olvasgatlak benneteket, de mostanra eljutottam oda, ogy új jelszót kérjek. ;o)

 

 

Hétvégi kirándulás alkalmával gyűjtögettem az erdőből színes faleveleket, mondván, milyen szép lesz egy őszi terrárium a csiguszoknak. Aztán akkor hökkentem meg igazán, mikor mindegyik csiguszom jókedvűen elkezdte falatozni a szép színes leveleket. :o) Megijedtem, és eltávolítottam az összes falevelet.

Egyébként időnként a hibiszkuszom virágát és levelét beszoktam adni nekik, és eszik is.

Ja! És ez az a terrárium, melyet én is onnan rendeltem, amit itt a fórumon olvastam pár napja. Egyébként hüllőkiállításokon lehet a legolcsóbban hozzájutni szép terráriumokhoz, csak ott kalkuláljuk bele a belépőt is. :o) Viszont lehet jól járni is, mert én pl. pár évre feltankoltam kókuszrost téglát.

 

Kellemes csigázást! AlaAma

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3360

Attól mert bio, még lehet maga a növény toxikus :S azonban a szilváról nem hallottam ilyet, de én túl félős vagyok a kísérletezéshez :) ha eddig nem látszik rajtuk semmi változás, akkor reméljük, hogy a későbbiekben sem lesz :) megeszik egyébként? nem gondoltam volna, hogy nem csak a füvet kedvelik, hanem a leveleket is :) az enyémek elég finnyásak :S

Előzmény: Pszicho7 (3359)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3359

Ez 100% Bio, mivel családi gazdasgba nőtt növény. Eddig semmilyen elváltozást nem mutat a csiga. Köszönöm a választ.

 

 

Pszicho

Előzmény: Frigyes&Hugo (3358)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3358

Szia, a diófa levele, ha jók az ismereteim népgyógyászat terén, altató hatású. Tudom, hogy szilavfáról van szó, de ha a dió ilyenre képes, én nem kockáztatnám meg a szilvát sem, főként hogy a gyümölcsnek is elég magas az antioxidáns tartalma és ezért hasonlóan óvatosan kell bánni, ha csigusznak akarod adni, mint az eperrel vagy a bogyós gyümölcsökkel. És ha már száradásnak indult a levél, akkor egyébként sincs túl sok nedvességtartalma, így nem sok értelmét látom és ebből kiindulva lehet nem is nagyon kamálnák :) Bár nekem a belvárosban éldegélnek, így nem sok olyat tudok nekik adni, ami a kertben terem, így lehet  a leírtakat megvétózzák azok a Gazdik, akik vidéken laknak és jártasabbak a szabadban található eledelekkel kapcsolatban. Lényeg a lényeg, én nem adnék nekik semmilyen levelet és füveket is csak olyat, aminek a nedve tuti nem mérgező.

Előzmény: Pszicho7 (3357)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3357

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy az ősszel lehullott leveleket be lehet-e tenni a csigákhoz? Gondolok itt a szilvafa levelére.

 

Köszi

Attila8610 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3356

FIYGELEM!!!! 

 

Még mindig van eladó A. Albopicta csigám! 400 ft/ db , aki 3-at kér annak összesen 1000Ft ( a három többszörösére is vonatkozik)


emellett A retciulata picik 100 ftért elvihetők!

érdeklődni nálam: attila.bohm1986@gmail.com

postázás fagypont alatt megoldható!, szeméyles átvétel Dunaújvárosban

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3355

Igen, megejtettem ma ezt a kört, hoznak egyet onnan, ahol vettem a terrát, úgyh megoldódik.

 

Immaculata csiguszaim vannak, egyenlőre csak kettő, de ha kinövik a mostani helyüket, akkor kapnak egy nagyobbat, onnan ahonnan a Tiétek :) és jöhet két kicsi :)és így tovább,amig már nem tudom őket hova tenni :) bár nagyon vonz a másfajta csiguk tartása is, persze amelyik tipusokat lehet együtt éldegéltetni...

Előzmény: gergo63 (3354)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3354

szia!! Pontosan nem tudom, de nem volt két hét. az ajtót meg sztem bármelyik üvegesnél tudod pótoltatni. viszed a pontos méretet és egyből le is vágja Neked- egyébként milyen csigáid lesznek??

Előzmény: Frigyes&Hugo (3353)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3353

Szia Gergő, nekem kb 2 hónap múlva ivaréredtek lesznek a csiguszaim, bár gondolom azért ennyi időt nem akarsz rájuk várni :) Kiváncsi leszek, hova tudom elpasszolni majd az újdonsült kedvenceket, de ha szeretnél új kicsiket, szívesen adok majd:) bárkinek, szerető gazdiknak :)))

 

az terráriumra, vagyis a javitásra hamarabb lesz szükség, tegnap kicsúszott a kezemből a tolóajtó, az enyém felfelé és lefelé mozgatható, nem oldalra, vizes kézzel fogtam meg, visszaesett és elrepedt...:(

úgyh szereznem kell egy másik ajtót, bár fogalmam sincs hirtelen honnan, remélem akik Nektek csinálták, tudják ezt pótolni. Most még elvannak vele, mert ha rá is másznak, akkor is elbírja még a súlyukat, továbbrepedés nélkül, de később féltem őket, hogy eltörik és beszakad velük együtt...:( szegények rettentően megijedtek, hosszú perceig nem mertek előjönni, teljes terracsere után, nehogy szilánkot kapjanak, a tenyeremen kimásztak, de biztos lesokkoltam őket, hatalmasat csatt. 

 

Mennyi idő alatt készítettél el Nektek a terráriumot?

Előzmény: gergo63 (3352)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 3352

Sziasztok! Pénteken megérkezett a terrárium, sajna a gyereké meg az Ő leopárd gekkojáé. Tuti ha a csiguszaim kinövik a mostani helyüket rendelek én is. Hibátlan, kifogástalan munka és hozzá korrekt ár!! Nincs valakinek megunt csigusza??

Előzmény: Frigyes&Hugo (3351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!