Keresés

Részletes keresés

Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.20 0 0 416
Mi az hogy forditva??? Jobbrol balra? Az biza suxxx! :-(
Előzmény: csa1 (415)
csa1 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 415
Hello.
Fali csati rendeben, csak a kábel másik végén volt forditva krimpelve az RJ45-ös dugó.
Tehát minden OK.
Előzmény: Gonda Iren (402)
PeteR Creative Commons License 2003.12.18 0 0 414
Bandwich Controller a keresett program neve! A halozati kartyahoz tudsz rendelni iranyonkenti limitet (tobbekkozt)
Előzmény: BeNiTo (413)
BeNiTo Creative Commons License 2003.12.18 0 0 413
Sziasztok!

A megosztas mar megy, viszont az lenne a kerdesem, hogy lehet-e valahogy szabalyozni a savszelesseget. Szoval, hogy mennyit kapjon a masik gep, es mennyit hasznaljak en?
Koszi.

trollcsi Creative Commons License 2003.12.18 0 0 412
köszi, de találtam eggyel nagyobbat.
Előzmény: trollcsi (410)
lion76 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 411
Köszi mindenkinek!
Megoldódott a propléma. Már működik!!!
Előzmény: trollcsi (410)
trollcsi Creative Commons License 2003.12.18 0 0 410
üdvözletem, mesterek.
adslt osztanék szét routerrel, de sajnos amit kinéztem (ami az irodában is van, és a tesztekben nagyon jó ár/érték eredményt hozott) a level one FBR-1402TX sajnos nem kapható. tudtok valami viszonylag olcsó, de jó, könnyen beállítható routert ajánlani?
előre is köszönöm!
mi2 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 409
Szia, működnie kell.
A hálózati kapcsolatoknál három ikon jelenik meg.
I. A kifele menő helyi kapcsolat
II. A 2. hálókártya, belső kapcsolata
III. szélessávú (WAN miniport, PPPOE)

Ezt a harmadikat kell megosztani, és az internetmegosztást engedélyezni a II. számú kapcsolat számára.

Előzmény: lion76 (405)
lion76 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 408
Csak annyi, hogy azzal sem mentem semmire! De valószínű csak én vagyok a balfasz, viszont pont ezért kell a segítség.
Előzmény: DuDoR (406)
Altrix Creative Commons License 2003.12.17 0 0 407
Tegnap, egy ugyan ilyen problémát tárgyaltunk meg a Windows XP topicban, olvasd el a hozzászólásokat a (9780)-es hozzászólástól. Ott a Zone Alarm volt a ludas
Előzmény: DuDoR (406)
DuDoR Creative Commons License 2003.12.17 0 0 406
> Van két gépem, mindakettőn XP
> Próbálkoztam már sokmindennel, pl Sygate HN, de nem jártam sikerrel.

Van valami különös oka, hogy nem az XP beépített internet megosztási lehetőségét használod?

Előzmény: lion76 (405)
lion76 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 405
Helló mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem!!!

Van két gépem, mindakettőn XP. Az egyikben két hálókártya (ADSL, +hálózat), a másikban egy hálókártya. A hálózat működik. A "szervergépen" megy az internet, amit szeretnék megosztani. Próbálkoztam már sokmindennel, pl Sygate HN, de nem jártam sikerrel. Ha a Sygate-t feltelepítem akkor már az internetre sem tudok fellépni.

Tudna valaki egy részletes leírással szolgálni? Nagyon fontos lenne!

Jó lesz e-mail ben is!

lion76@freemail.hu

Köszi!

PeteR Creative Commons License 2003.12.16 0 0 404
Nem ismerem a jatekot, de sztem nem tudsz benne proxyt beallitani,es ha a netmegosztas ugy van,akkor csak proxyn keresztul menne a jatek. En valamilyen masik netmegoszto programot javasolnek,amelyik kozvetlen netet emulal a kliens gep(ek)re is!
Előzmény: Szaputo (403)
Szaputo Creative Commons License 2003.12.14 0 0 403
Hi all
Lenne egy problémám:
van két gépünk lanra kötve ez egyik gépre van az adsl rákötve és az internet meg van osztva proxys programmal tehát a másikon is lehet netezni. Az a baj hogy a másik gépen ha vmi játékkal internetre akarok felmenni nem találja azt hiszi hogy nincs is net. Valahol olvastam vmi mapped linkekről hogy azokkal meg lehetne csinálni de én nem tudtam. Amugy a játék a battlefield 1942.
Pliiz help mert nem tudok neten játszani!!
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.14 0 0 402
Javaslom, a fali csatlakozok bekoteset senki se vegye keszpenznek. Elo a multimeterekkel, es az eredmeny nem marad el! ;-)
Előzmény: csa1 (401)
csa1 Creative Commons License 2003.12.13 0 0 401
Hello!
Pont ilyen problémával szopok én is.
Nekem fali aljzatok vannak (30-35 m-es szálak), már eljutottam oda, hogy 2 fajta falicsatlakozó bekötés van EIA/TIA 568 A és B kiprópáltam, de úgyse megy. Ezekröl bövebbet pl a www.legrand.hu -n találsz. Ja és Class 5-ös kábel.
Nekem most írás közben jött 1 ötletem, de nem írom le, holnap megyek és kipróbálom, ha bejön , akkor leírom.
Minden jót.
Előzmény: Neoncső (397)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 400
akkor egyszerűen állapitsuk meg, hogy a kábel vacak. hidd el, biztos nem a 20 méterrel van a baj, amennyiben a hálókártya tuti jó: mondom itt száz m feletti hatótávolság van, de általában 100 méterrel szokták számolni.
(ha a 3 méterre lévő gépre kötöd ezt a 20 méteres kábelt, akkor se megy?, mert ha nem, akkor egyszerűen vacak)

jah, még valami eszembe jutott... tedd másik slotba a kábelt a routeren. tudom, hülyén hangzik de van ilyen :)

TIB

Előzmény: Neoncső (397)
PeteR Creative Commons License 2003.12.08 0 0 399
Birnia kell...probald a mukodo es a nem mukodo komponenseket cserelgetni a lentebb (masok altal) leirt modszerekkel!
Előzmény: Neoncső (397)
PeteR Creative Commons License 2003.12.08 0 0 398
Ha mas megoldas nincs, tegyel fel 2 kulonbozo progit,rendeld oket ugyanahhoz a net kapcsolathoz,de kulonbozo helyi kartyakhoz!
En amugy meg nem talalkoztam olyan progival, amelyik kepes lenne 2 halokartya fele osztani.
Esetleg probald ki a smoothwallt (www.smoothwall.org), abban lehet 2fele osztani,eleg uj kartyakat is felismer (usb-s cuccokat is) es linuxos megoldas lenne...
Előzmény: framehunter (390)
Neoncső Creative Commons License 2003.12.08 0 0 397
Köszi a segítséget, de már ezeken is túlvagyok.
A kábeleket egy kábelkötegből vágtam le, jól van bekötve a dugóba, pingelése sem reagál.
Nem tudom mennyire gagyi a kábel, UTP-s falikábel, de szerintem elveszlik a jel, mert más nem lehet. Csak ez a 20 m számomra hihetetlen.
Előzmény: Törölt nick (396)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 396
ahhoz nagyon gagyi komponens kellene, hogy legyen, az ethernet 100méter fölötti hatósugárral rendelkezik.

elöször is, pingeld meg a 20 méterre lévő gépről a routert, akkor kiderül, hogy legalább látja e.
aztán cseréld meg a két gép között a két kábelt (legalább ideiglenesen). jah, biztos, hogy mondkettő megfelelő kábel (patch?).

Jah, és a hálókártya is lehet hibás mellesleg...

TIB

Előzmény: Neoncső (395)
Neoncső Creative Commons License 2003.12.08 0 0 395
A router ok.
A kábelt elem + izzó segítségével néztem, nem túl szakszerű, de nem volt más.
A gép beállításai jók, mert ezt is néztem, itt sem lehet a hiba.

Csak arra tudok gondolni, hogy elveszlik a jel a 20 m alatt.

Tegyek félútra még egy hubot is?

Előzmény: nyman (393)
nyman Creative Commons License 2003.12.08 0 0 394
a szamjli lemaradt
:o)
Előzmény: nyman (393)
nyman Creative Commons License 2003.12.08 0 0 393
A 2m-re levo gepet is osszekototted a 20m-res kabellel? Ha az megy akkor a kabel jo
A 20 m-re levo gepet kicsit kozelebb kell hozni, hogy elerje a 2m-es kabel is. Ha azzal mukodik, akkor a gepbeallitasok jok
Ha a router portjaiban ide oda dugdosod a kabelt es mukodik, akkor a router is jo.
Ha ennek ellenere sem mukodik, nincs otletem.
Előzmény: Neoncső (392)
Neoncső Creative Commons License 2003.12.08 0 0 392
Sziasztok,

Volna egy gondom, remélem tudtok segíteni.

Van egy ADSL routerem STlab.

Van egy gép ami 2 m-re van a routeről, tökéletesen működik.
A másik kb. 20 m-re van és semmi háló. Megnéztem az UTP kábel nem lehet rossz, szakadt. Nem értem, nem kellene egy UTP kábelnek 20 m-t bírnia?

Nem tudom mit csiáljak, nincs semmilyen ötletem.

Szerintetek hol lehet a gond?

Köszi

Neoncső

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 391
a belső nem tudom miért nem jó (winNT és 2k nagyon jól tud ilyet csinálni), de a sygate-t szoktak ilyenre használni sok helyen, de azt nem tudom, hogy dc vagy icq megy e rajta szerintem ez is csak proxy

TIB

Előzmény: framehunter (390)
framehunter Creative Commons License 2003.12.08 0 0 390
Sziasztok.

Otthoni internet-előfizetésemet hónapok óta sikeresen megosztom egy linux-os routerrel. Ez egy P166-os gép rajta egy switch-el és ezen lóg a két kliens. Szeretnék egy harmadik gépet csatlakoztatni egy USB Wireless LAN adapterrel az átjáróhoz, de az USB hálókártya gyártója nem ad Linux-os drivert a kártyához. Kénytelen lennék vmi win-es megoldáshoz folyamodni, mert ahhoz van driver.
Kérdésem: ismer-e valaki olyan Win-es progit ami képes egy hálókártyáról route-olni a másik két hálókártyára (két külön hálózatra)?
A belső win-es ICS nem jó. A ''Proxyi'' nevü ingyenes progi tudná, dem megy alatta az ICQ és a Direct Connect sem.

Van valami ötlet?

framehunter

Topesz Creative Commons License 2003.12.07 0 0 389
Khőszönnnyük PéteRbácsi :-)
PeteR Creative Commons License 2003.12.04 0 0 388
Remelem mindenkinek kielegito valaszt nyujtottam, ha nem akkor tessek meg kerdezni :DDD
PeteR Creative Commons License 2003.12.04 0 0 387
Ha jol emlexem a bejovo level szerverekhez hasznalt proxy port a 110-es, a kimeno szerverhez pedig a 25-os port. Eloszor is olyan proxyra van szukseged, amelyik tamogatja ezeknek a portoknak a proxyzasat. Egy regebbi winproxy programmal hajdanan meg mukodott, azonban manapsag mar uj vizeken jar az internetmegosztas. Ujabban a legjobb, ami letezik a kozvetlen kapcsolat emulacios elven alapul, tehat minden gep amelyik klienskent uzemel, ugy erzi,hogy a halokartyan kozvetlen kapja a netet. Ilyen program pl a Sygate Home Network, 30 napos probaverzio letoltheto a weboldalukrol (www.sygate.com).
Visszaterve a gondodhoz: Semmi mas dolgod nincs, ha a proxys progid tudja a fent irt portokat routolni, csak be kell allitanod az outlookba a proxyt. Ezt az Eszkozok/beallitasok/kapcsolat fulnel talalod meg, ami elvileg meg van osztva az IE beallitasaival.

PeteR

Előzmény: Gonda Iren (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!