Keresés

Részletes keresés

VEE Creative Commons License 2010.03.01 0 0 785
Ha MINDEN nagy presszógépben van ilyen mágneses vízkőmentesítő. akkor honnan lehet tudni, hogy mi történne egy anélküli készülékben?

A GVH is néha rákérdez (pl. ránctalanítónál, fogyasztószernél), hogy mi is a bizonyíték. Ha nem meggyőző a válasz, sok millióval büntet.
Előzmény: ambro55 (781)
pint Creative Commons License 2010.03.01 0 0 783
"A tudomány először fog egy jelenséget,"

és e ponton jelentkezik az első probléma: nincs jelenség, amit magyarázni vagy vizsgálni lehetne.
Előzmény: ambro55 (781)
astronom Creative Commons License 2010.03.01 0 0 782
Svájci órád van?
Előzmény: ambro55 (781)
mmormota Creative Commons License 2010.03.01 0 0 780
Csillagjóslás meg több ezer éve van.

Vásárolj magadnak ilyeneket, ha jónak tartod. Én inkább nem hülyeségeken tűnődök.
Előzmény: ambro55 (777)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.03.01 0 0 779
>Lehet törni a buksikat a dolog elméletén.
-Előtte azért még nézzük meg ugyanazt a kávéfőzőt mágnes nélkül is...
Előzmény: ambro55 (777)
pint Creative Commons License 2010.03.01 0 0 778
ez nem így működik. azt nem lehet egykönnyen bizonyítani, hogy valami nem működhet. a tudományt úgy csináljuk, hogy

1, megkíséreljük magyarázni a feltételezett jelenséget a modelljeinkkel
2, megfigyeljük a valóságban

a forgalmazó dolga lenne bemutatni valamelyiket. vagy mutasson mérési jegyzőkönyvet (kontrollált kísérlet), vagy mondjon tudományos magyarázatot.

egyelőre ott tartunk, hogy van valami bullshit a gravomágneses izéről, aminek egyszerűen nincs értelme, nem több, mint a star trek plasma coil meg warp 1 meg ilyen kifejezéseinek. valamint van néhány "elégedett ügyfél" által odavetett pár lelkes sor. ez nulla.

a másik oldalon ott áll egy csomó érvelés, ami önmagában nem sok vagy erős, de a semmivel szemben pont elég. ilyenek: a víz mozgatásához energia kell, a készülék energiát nem vesz fel. ha igaz lenne, lehetne örökmozgót építeni, vagy ingyen energiát kapni. stb.
Előzmény: ambro55 (770)
mmormota Creative Commons License 2010.03.01 0 0 776
Sokat győzködni a hiszékenyeket a dolog nem működéséről elég értelmetlen. Ha nincs annyi esze valakinek hogy megértse, akkor úgyis hiába. Ha megveszi, saját magát ítéli pénzbüntetésre a hülyesége miatt... :-)
Előzmény: ambro55 (773)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.03.01 0 0 775
Úgynevezett költői kérdés volt.
Állító formában: ami nincs (mágneses/elektromos térerősség a vízkő képződési helyén), annak nem lehet hatása.
Előzmény: ambro55 (773)
mmormota Creative Commons License 2010.03.01 0 0 774
Éppen annak bizonyítása hiányzik, hogy működik a valóságban.
Anekdotákat olvashatunk, ellenőrizhető, megalapozott kísérletek leírását pedig nem.
Előzmény: ambro55 (773)
kis59 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 772
..... A kék színű láng az jelenti, hogy az adott pontban tökéletesebb az égés, ha pirosodik, sőt sárgul, akkor t.képpen ugyanannyi gáz ég el, csak nagyobb térfogategységben, valamelyest alacsonyabb hőfokon. Ennek azért van köze a hatásfokhoz, mivel a magasabb lángoszlop a csőkígyót közvetlenebbül éri.
Azt nem értem, hogy a témának mi köze a mágneses vízlágyítóhoz....???
Apám most próbál reklamálni a gyártónál, mivel évek óta ugyanannyit lapátol ki vízkőből, mint én, akinek nincs ilyen ketyeréje.

A tartósan túlhevített fűtőszál, fizikailag erodálódik (tele lesz kívülről induló repedésekkel), így t.képpen a kisebb keresztmetszet miatt az ellenállása nő, a rajta átfolyó áram csökken, ergo kisebb teljesítményt tud átadni a víznek.....
Előzmény: cides (751)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.03.01 0 0 771
A vízkő kalcium-karbonát kisebb rész magnézium-karbonát. A vízben nem ez van oldva, lévén gyakorlatilag oldhatatlan, hanem Ca, Mg és ami fontos, hidrokarbonát ionok. A vízkő akkor tud kiválni, ha a hidrokarbonát szén-dioxid távozása mellett karbonáttá alakul, ez egy kémiai folyamat.
Amikor a víz a csőben elhalad a mágnes alatt, (most a csőre szerelt típusról beszélünk) akkor még nincs benne vízkő. Ha a mágneses/elektromos tér a vízkő keletkezésekor nincs jelen, akkor hogyan lehetne rá hatással?
Előzmény: ambro55 (770)
pint Creative Commons License 2010.03.01 0 0 769
"igazi tudományos kutatások (nem nyilvános) szakmai publikációi"

úúúú, ez nagyon titokzatos! :)
Előzmény: tere (765)
pint Creative Commons License 2010.03.01 0 0 768
a papagájkodás azért megy főleg, mert minden tök ugyanazokat a hülyeségeket említi, linkeli, amit már ezerszer megcáfoltak itt. ugyanarra a hülyeségre lehet válaszolni két, háromféleképpen, de aztán már csak ismétlés marad.
Előzmény: tere (766)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.03.01 0 0 767
>Nem akarom megint előről végigolvasni a topikot, de egy KFKI-s tag sikeresen megírta már, hogy mi lehet az előnye, és miért a mágneses kezelésnek.
-A "KFKI" betűsor kétszer fordul elő a topicban. Egyszer most, hogy leírtad. Utána egy linkben, ami nem a mágneses vízlágyításról szól. Úgyhogy belinkelhetnéd még egyszer...
Előzmény: tere (766)
tere Creative Commons License 2010.03.01 0 0 766
Nem akarom megint előről végigolvasni a topikot, de egy KFKI-s tag sikeresen megírta már, hogy mi lehet az előnye, és miért a mágneses kezelésnek. Egyszer én is belinkeltem félúton, de no reax. Azóta is csak a papagálykodás megy.
Előzmény: VEE (764)
tere Creative Commons License 2010.03.01 0 0 765
"(olajmaffia, gyógyszermaffia, fegyvergyárak, illuminátus, stb) el akarja rejteni a dolgokat."

Lásd koleszterinhisztéria, "egészséges életmód", transzzsírok, blabla. :S "Tudományosan" kiadott nyomtatványok buzdítanak gyilkos táplálkozási módokra! :)

Eközben igazi tudományos kutatások (nem nyilvános) szakmai publikációi igazolják a médiába-, nyilvánosságra kerülő adatok ellenkezőjét. Ami kikerül, az igen, a különféle érdekek által támogatott kutatások eredménye.
Előzmény: pint (669)
VEE Creative Commons License 2010.02.26 0 0 764
Ha visszaolvasnál, akkor ismétlésként olvashatnád: ha hozol egy magyar egyetemen tanító fizikusotól vagy vegyésztől egy kétsoros nyilatkozatot, hogy ez szerinte hatékony, akkor tárgyalhatunk...

Ja, sok évek kínálok egy ilyen nyilatkozatért 200 ezer Ft nettót, de senki nem jelentkezik ezért az ajándékért. Remélem, ez egy kicsit elgondolkodtat, hogy milyen jó vételt hoztál tető alá a kemény angol fontodért.
Előzmény: .Bala. (762)
cides Creative Commons License 2010.02.22 0 0 761
hát bizony 2 orás meló volt a szomszédomnak mikor csinálta(ikerház) nem beszélve arrol,hogy ha mesterember végzi a munkát az még drágább
Előzmény: Mungo (758)
pert2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 760
Kipróbáltam, a gázöngyújtó lángját nem befolyásolja a mágnes. (A fordítotja már nem igaz, mert a gázöngyújtó lánga erősen befolyásolja a mágnest, különösen ha beletartjuk a lángba:-)
Előzmény: cides (751)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.02.22 0 0 759
Legalábbis az újabb típusok esetében. Az én bojleremben 40 éves a fűtőszál.
Nem fűtőspirál van benne, hanem egy vastag fémcső nyúlik a víztérbe, és abba van alulról beletolva a porcelánra csévélt cekasz.
Azt gondolná az ember, hogy ez a konstrukció erősen melegít lefelé, de nem tapasztalom.

A felhasznált vízkőoldóval az a baj, hogy nem csak a vízkőoldó kerül pénzbe, hanem a vele való munka is, mert ugye hogy juttatod a bojler belsejébe.
Előzmény: Mungo (758)
Mungo Creative Commons License 2010.02.22 0 0 758
Érdekes, hogy a vízkővel kapcsolatban a hatásfok csökkenése jut először eszébe a felhasználónak. Ami részben igaz is, ha gáz, vagy szén fűtésű bolylert használnak, de olyan manapság már csak mutatóban van egy két darab. Az elektromos fűtésűeknél nincs nincs füstgáz, ami elszállítaná a hőt, a teljes felvett teljesítmény a bolylerben marad és csak a tartály hőszigetelése határozza meg a veszteséget, amin a vízkő lerakódás nem ront. Viszont a fűtőtestre lerakódott vízkő miatt a fűtőszál magasabb hőmérsékletű lesz, mert a vizkő hővezetése rosszabb mint a vízé, ezért a fűtőtest hamarabb megy tönkre, mint ha rendszeresen eltávolítanánk a vízkövet. A kérdés ilyenkor az, hogy mi kerül többe: a felhasznált vízkőoldó, vagy az öt-hatévenként cserélendő fűtőtest.
Előzmény: iamsailing (755)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.02.22 0 0 757
Arról nem is beszélve, hogy a bejövő hideg víznek átadódik a korábban a vízkő által felvett hő, tehát energiamérleg szempontjából olyan, mint ha ott se lenne.
Előzmény: mmormota (756)
mmormota Creative Commons License 2010.02.21 0 0 756
A vízkő nem tünteti el a hómennyiséget. Nem folyamatosan nyeli, hanem egyszer felmelegszik, többet már nem vesz fel. Folyamatos működtetés esetén ezred százalékban sem szól bele a hatásfokba.

A kevesebb víz meg ugyanannnyi hőmennyiségtől melegebb lesz.

Ezek a dolgok nem szólnak bele a hatásfokba.
Előzmény: iamsailing (755)
iamsailing Creative Commons License 2010.02.21 0 0 755
A hatásfok kérdése az is, hogy a fűtőszál mit melegít fel? Vizet, vagy vízkövet?
A bojlerben a vízkő térfogatával megegyező víz hiányzik. (vízkiszorítás) Tehát ugyanannyi hőenergiával kevesebb vizet lehet felmelegíteni. Vagyis, rosszabb a hatásfok.
Előzmény: mmormota (750)
cides Creative Commons License 2010.02.09 0 0 754
ott nincs mozgathato alkatrész csak a cső , bár lehet, hogy igazad van
Előzmény: mmormota (753)
mmormota Creative Commons License 2010.02.09 0 0 753
"a gázccirko lángja azonnal megváltozott"

Szerintem a mágnes erőhatása miatt elmozdult mechanikusan valami, ettől megváltozott a gáz/levegő keverék aránya.
Előzmény: cides (751)
cides Creative Commons License 2010.02.09 0 0 752
ja még annyit hozzá ,hogy 12 éves a villanybojlerem egy Z-200-as Hajdu és még soha nem tisztítottam és semmi panaszom nincs rája ,5 éve kevés lett a meleg víz ha néha jakuzziztunk otthon és vettem hozzá egy szolár 300 l-es két hőcserélős drazice bojlert ,amit csak tárolásra használok egyenlőre azt a meleg vizet amit a Hajdu felmelegít 40 fokra így nem kell hideg vizet kevergetni hozzá amivel elmenne 5-6 liter is tusolásonként
asogoromnak már kétszer elkezdett csöpögni és kétszer ki pakolta a vizkövet ami ugy nézett ki mint az iszap meg tömitést cserélt de én ekkor se takarítottam ki és a csöpögés elállt egy hét után
cides Creative Commons License 2010.02.09 0 0 751
No végigolvastam négy nap kellett hozzá , én kb. 6 évvel ezelőtt hallottam a mágneses fogyasztáscsökkentőkről.. akkor raktam az égőfej elé egy bika hangszórómágnest kb. 10 cm átmérőjűt, a gázccirko lángja azonnal megváltozott de nem úgy ahogy a szabadalmi hivatal leírásában volt,hanem a lángok hosszabbak és vörösebbek lettek levettem a mágnest visszaálltak kékre tehát volt hatása az égésre,aki nem hiszi próbálja ki nagyon egyszerű a dolog azt nem tudom hogy spórol e nekem gázt mert minden hónap más és a hőmérséklet is más csak azt tudom ,hogy a sógoromékkal ikerházban lakunk az ő részük a déli nekünk csak 6 méter log ki a házunkból a napra ők csak aludni járnak haza este nyolc körül aztán reggel 7-kor el mi egész nap itthon vagyunk csak éjszaka vesszük le meg ha süt a nap de képtelenség még így is az összehasonlítás,mert túl nagy a különbség közöttünk,na mindegy mi kevesebbet fogyasztunk mint ők.
Tehát az biztos ,hogy van hatás csak azt nem tudom, hogy mi de úgy látom hogy senki se tudja, mindenki csak ugatja a témát de nem érti.
Na körülnézek másutt is itt nem igazán vannak válaszok:)
mmormota Creative Commons License 2010.01.15 0 0 750
Az hogy a vízkő rontja a hőátadást, csak mérsékelten szól bele a hatásfokba. A cső és a fűtőszál sokkal melegebb lesz emiatt, de az elektromos energia így is 100%-ban hővé alakul és a hő nagy részét a víz kapja.
Több hőveszteség amiatt lehet, hogy a forróbb cső alsó, vízen kívüli része több hőt ad át a külső burkolatnak és a levegőnek.

A vízkő miatt forróbb fűtőszál persze hamarabb tönkremehet - de ez nem hatásfok kérdés. Pénzben persze számít, ha cserélni kell.
Előzmény: Törölt nick (748)
pint Creative Commons License 2010.01.05 0 0 749
"Nem tudom elhinni azt, hogy ez ne rontaná jelentősen a hőátadást a fűtőszál és a víz között."

már hogy a fenébe ne rontaná? nyilván rontja.
Előzmény: Törölt nick (748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!