Keresés

Részletes keresés

Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3126

 

 

Nálam az a leggyengébb érvrendszer, hogy "csak"....:))

 

 

Előzmény: horpad (3125)
horpad Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3125

 

Az, hogy neked a holdraszállás elsősorban Hit kérdése, még nem jelenti,

hogy ez másoknál is így van…

-De most már legalább értem, miért számít nálad bibliának az ezerszer cáfolt bravehost oldal.

Ugyanis a Biblia örök érvényű, egyetlen írásjelet sem szabad megváltoztatni benne… :)

 

 

 

Előzmény: Rejtélyvadász (3124)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3124

 

 

 

"...De ettől még mindenki azt hisz amit akar, miattam nem érdemes szót sem vesztegetni az úgynevezett holdi igazság kiderítésére...."

 

 

 

Előzmény: emem (3120)
e.n.c.i.t.i.m.e. Creative Commons License 2012.06.17 0 1 3123

Szóra sem érdemes!  :)

 

Nyugodt vagyok! ;)

 

;))

 

 

Előzmény: astronom (3122)
astronom Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3122

Ne izgasd fel magad, neked nem mondtam semmit.

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m.e. (3121)
e.n.c.i.t.i.m.e. Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3121

"Ezektől ne várd, hogy képesek racionálisan gondolkodni, neadjisten érveket felfogni."

 

Bocsáss meg nekem,így korán reggel még nem egészen világos számomra kikről - mikről is van szó? 

 

Remélem  " Ezek "  nem a saját "fajtársaid", vagyis emberi lények,hanem valami alsóbbrendű, állati faj egyedei ( PL. patkányok?)

 

De ha véletlenül az emberekről lenne szó,akkor viszont én nem értelek téged:

 

Belőled hiányzik a " humánum " ? Vagy esetleg: Te egy felsőbbrendű fajhoz tartozol? Ha igen kérlek fejtsd ki bővebben  Te,illetve ti miben különböztök a többi,látszólag hozzátok hasonló egyedektől?

 

 

üdv,és tiszt: e.t. ;)

Előzmény: astronom (3119)
emem Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3120

nem válaszoltál a kérdésre. mit bizonyítana egy 0,25 m/pixel felbontású felvétel, amit egy 0,5 m/pixel felbontású nem tud?

általánosan: mit fogadnál egy hiteles bizonyítékként?

Előzmény: Rejtélyvadász (3118)
astronom Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3119

Sohasem fogják kimondani. Életük lényege, hogy egymást kizáró dolgokban képesek fenntartás nélkül hinni. (Pl. "ufókat láttak a Holdon az űrhajósok, akik egy filmstúdióban kamuzták az egészet" ).

Ezektől ne várd, hogy képesek racionálisan gondolkodni, neadjisten érveket felfogni.

Előzmény: emem (3116)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3118

 

".....a két szonda között más különbség is van: az LRO egy kutató, a Geoeye pedi kereskedelmi célú, a képekért fizetni kell. ha neked ennyire fontos a holdi igazság kiderítése, akkor szponzoráld a Mooneye megépítését..."

 


Ha csak a pénzen múlik a bizonyítás, akkor, - szerintem - ha a NASA közzétenne egy felhívást az adományozásra, pillanatok alatt összedobnák az emberek. Az tuti, hogy én is adakoznék. Na de az összeset nem akaromk egyedül  állni, mert még megsértődne a többi kiváncsi ember....:))

 

Addig is lehet elemezni a NASA fotókat. Persze lehet, hogy ezeket a képeket is csak a bulvár médiából szedték össze...:))

 

 

http://apolloscam.bravehost.com/

 

 

 

Előzmény: emem (3115)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3117

Igy igaz ! Mindenki azt hisz amit akar ! Nehogy már ezt is elakarják tőlünk venni..Én például hajnalant igen sokszor éneklem  :

 

 

 

S nagyban tojok arra hogy ezt egyesek mindenáron ki akarják a fejünkből verni  :-DDD

 

 

Előzmény: Rejtélyvadász (3110)
emem Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3116

persze, csak szeretném rávenni őket arra, hogy ezt kimondják :-)

Előzmény: astronom (3114)
emem Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3115

"Miután eljutott hozzánk is az internet"

 

ez így nem pontos. helyesen:

valójában mióta eljutott hozzád az internetnek az a magyarul olvasható része, amely a bulvárhírekkel foglakozik...

 

"A 3083-as video lehet, hogy hamisítvány"

 

senki nem mondta, hogy az. azt írtam, hogy egy összevágott, bedigitalizált és tömörített képet kezel egy képkezelő  szoftverrel, és ebből von le téves következtetést. ráadásul én (veled ellentétben) elolvastam a belinkelt topikot, ahol kiderült, hogy a videó feltöltője nem korrekt beszélgetópartner, a képkezelő szoftver pedig egy 3D-s orvosi képalkotó rendszerhez tartozik. egy bármilyen témájú, utólag bedigitalizált és tömörített képen ugyanezzel a szoftverrel hasonló objektumokat lehetne találni. 

 

"Pl. egy olyan műhold Hold körüli pályára küldésével"

 

ezzel mit lehetne bizonyítani? a Geoeye felbontása 0,25 m/pixel, az LRO pedig 0,5 m /pixel. mi olyat láthatnál az egyikkel, amit a másikkal nem? a lábnyomok, az otthagyott eszközök így is látszanak, embert azonosítani pedig most azért nem lehetne, mivel most éppen nincs ember a holdon (a titkos náci bázisokat leszámítva). a két szonda között más különbség is van: az LRO egy kutató, a Geoeye pedi kereskedelmi célú, a képekért fizetni kell. ha neked ennyire fontos a holdi igazság kiderítése, akkor szponzoráld a Mooneye megépítését...

Előzmény: Rejtélyvadász (3110)
astronom Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3114

miként lehetne a holdraszállást az azt tagadók számára is hitelesen bizonyítani. 

 

 

Sehogy. A rögeszmések lényege, hogy ők TUDJÁK.

Előzmény: emem (3113)
emem Creative Commons License 2012.06.16 0 0 3113

látom, jól megragadtad a hozzászólásom lényegét. nem tudom ledönteni, hogy melyik a rosszabbik eset: az, hogy nem értetted meg, vagy az, hogy provokálsz.

a kérdés az volt, hogy miként lehetne a holdraszállást az azt tagadók számára is hitelesen bizonyítani. mivel ezt sem te, sem Rejtélyvadász nem válaszolta meg, erre írtam az alábbit:

- indirekt módon is bizonyítható a holdraszállás ténye, mivel az egyik (akár politikailag, bizony) ellenérdekelt fél sem cáfolta.

- direkt módon is megtehetó, erre szándékosan nem a NASA által, hanem más nemzet műholdja által készített felvételeket említettem. ezek közé kis (nagy) szerencsével talán hamarosan a Pulit is besorolhatjuk. persze ha te ezeken a felvételeken egy csizmába bújtatott robotláb nyomait látod, az tényleg oltárian égő.

mi lenne, ha ez egyszer értelmes irányt szabnál a topik tárgyával kapcsolatos szkepticizmusodnak, és megpróbálnád érteémesen kifejteni, hogy mit fogadnál el hiteles bizonyítéknak? ha már egyszer az előzőeket nem fogadod el annak.

Előzmény: Törölt nick (3109)
e.n.c.i.t.i.m.e. Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3112

..."olyan, mint a kutya ugatás: nem hallatszik az égig....:)))) "

 

Az a kis Puli az égen,nem a mi kutyánk kölyke? ;)  :)))))

Előzmény: Rejtélyvadász (3110)
astronom Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3111

Tehát nem hiszek az elénk tárt Holdraszállásban.

 

 

A szomszéd topikban pedig hiszel abban, hogy micsoda ufókkal találkoztak a Holdon járt űrhajósok.

 

Így kerek a világ :O))))

 

 

 

 

Előzmény: Rejtélyvadász (3110)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3110

 

 

Kedves emem!

 

Semmilyen módon nem akarom bizonyítani, hogy akkor és úgy, olyan feltételekkel amilyenekkel jártak e az amerikaiak a Holdon. Vagy nem. De, mint ennek a planétának egy tagja, igen büszke voltam sokáig, hogy amit esténként sokszor látunk, oda leszállt az ember. Óriási dolognak tartottam.

 

Miután eljutott hozzánk is az internet, egyre részletesebben lehet bármely dologról informálódni. Ezek alapján nem hiszem, hogy akkor és......szóval nem ismétlem önmagam. Tehát nem hiszek az elénk tárt Holdraszállásban.

 

Mivel maga a NASA is közölte, hogy vannak "stúdiófelvételek", azt viszont nem, hogy melyek azok, így azt sem tudom senkinek mondani, hogy na, látod ez a Földön készült, ez pedig a Holdon.

 

De ettől még mindenki azt hisz amit akar, miattam nem érdemes szót sem vesztegetni az úgynevezett holdi igazság kiderítésére.

 

A 3083-as video lehet, hogy hamisítvány. De, ha már a hamisítványt is hamisítják, akkor jó lenne, ha az igazságot is erősítené valaki, a Holdra szállást illetően. Pl. egy olyan műhold Hold körüli pályára küldésével, mely itt a Földön ember felismerésre képes. De ez is csak egy elképzelés,

olyan, mint a kutya ugatás: nem hallatszik az égig....:))))

 

 

Előzmény: emem (3108)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3109

Politikusok érdeklődésével és tájékozottságával visszavágni ?:-DDD Jajj ez nagyon fájt mert oltárian égő !:-D

Előzmény: emem (3108)
emem Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3108

visszatérő téma.

 

"persze, ráadásul az összeesküvés globális, ugyanis a (2898)-ban egy japán szonda felvételein is láthatóak a nyomok..."


Dühöngőkörlet a Holdon

 

"Blogunk utóbbi néhány posztjához érkezett kommentáradatban az egyesek által felvázolt konteókat biztosan nem képes alapjaiban megrázni az a tény, hogy az amerikai holdraszállások egyik perdöntő bizonyítéka éppen a Holdat szintúgy megjárt szovjetek hallgatása volt.
Hiszen gondoljunk csak bele: az űrversenyben mekkora fegyvertény lehetett volna már, ha, mondjuk, kiderül, hogy az amerikaiak blöfföltek. Egy ekkora ziccert Hruscsov ki nem hagyott volna. Pedig kénytelen volt, mivel az amerikaiak tényleg ott voltak.
Persze, azóta már Európa, Kína, India és Japán is elmerészkedett odáig, de egyiküktől sem érkezett az amerikaiak holdi jelenlétét kérdésessé tévő bizonyíték. Vagy: az ötvenes évektől kezdve mindannyian úgy eltévedtek, de még itt a Földön, hogy a Hold helyett egy hollywoodi stúdió holddíszletei közt kötöttek ki. Esetleg Bollywoodban.
Tanúkból az idők folyamán azonban csak egyre több lesz a Holdon, amelyek mind-mind megerősíthetik az amerikai holdraszállás tényét. Köztük lehet a mi Pulink is a Google által szponzorált Lunar X PRIZE verseny egyetlen magyar résztvevőjeként."

 

persze egy elvakult holdraszállás-tagadó ezekre a felvételekre is ráfoghatja, hogy hamisítvány. nem véletlen, hogy Rejtélyvadász topiktárs nem tudott válaszolni az ezt firtató kérdésre.

 

Előzmény: Törölt nick (3105)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3107

Egyből megfiatalodna ! :-DDD

Előzmény: horpad (3106)
horpad Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3106

 

Hát persze…!!! :DDDD

…és a nagymama hátára is föl lehet(ne) csatolni az áramszedőt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3105)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 3105
de vajon milyen kép igazolhatná ezt hitelesen ?Hiszen akár egy robot talpára is húzhatunk csizmát :-D

Előzmény: Rejtélyvadász (3085)
astronom Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3104

 

Ez nem egy "berendezés", ez egy mozaikkép.......

 

Előzmény: Rejtélyvadász (3103)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3103

 

 

Ezt a berendezést kellene valahogyan a Hold mellé, és a többi kutatott bolygó köré telepíteni:

 

 

http://www.gigapixel.com/image/gigapan-canucks-g7.html

 

 

 

kamov Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3102

A honlapjuk szerint 16-szor lesz élesebb a képe mint a Hubble-nak. 

 

Azaz ideális légköri viszonyok mellett kb.4m lehet egy pixel. Azaz 4,5m átmérőjű leszállóegység kb. 1 pixeles lehet. Ez még mindig kevés.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3101)
emem Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3099

itt:

 

Pixel size (arcsec) 0.04

http://spacetelescope.org/about/general/instruments/wfc3/

 

és itt:

 

"And why haven't we photographed them? There are six landing sites scattered across the Moon. They always face Earth, always in plain view. Surely the Hubble Space Telescope could photograph the rovers and other things astronauts left behind. Right?

Wrong. Not even Hubble can do it. The Moon is 384,400 km away. At that distance, the smallest things Hubble can distinguish are about 60 meters wide. The biggest piece of left-behind Apollo equipment is only 9 meters across and thus smaller than a single pixel in a Hubble image."

http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2005/11jul_lroc/

 

egy klasszikust idézek: hozzászólás előtt tájékozódj!

Előzmény: Törölt nick (3097)
astronom Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3098

Ezért kár volt nicket csinálnod.

Előzmény: Törölt nick (3096)
astronom Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3095

 de kit érdekelnek a technikai részletek.

 

Ne is érdekeljenek, még megzavarnák a hitedet.

 

Előzmény: Törölt nick (3093)
emem Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3094

az iróniát nem érzékelem, csak a tájékozatlanságodat. ráadásul még kérkedsz is vele.

egy szofisztikált műszernél minden a technikai részleteken múlik. fókuszálni a Hubble-lal is lehet, amint láthatod az alábbi képen, csak a felbontása maximum 60 m/ pixel.

 

 

ez pedig az LRO felvétele. igen, azok ott lábnyomok:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3093)
emem Creative Commons License 2012.06.14 0 0 3091

az exobolygókat nem vizuális úton vizsgálják.

az életre való alkalmasságot a központi csillag típusától, illetve az attól való távolság függványében állapítják meg.

Előzmény: Rejtélyvadász (3089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!