Keresés

Részletes keresés

anciii Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1507

Köszi Gábor! :)

 

Fordferlain: nem tudom, én erről még nem is hallottam. :-o Mi is ez pontosan? Hol olvastad?

Előzmény: gaborat (1505)
fordferlain Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1506

Most láttam egy videót az új műsorukból, Michael Jackson-ról emlékeznek meg benne. Eszméleten látványosra sikeredett ez a show is :) Ezt véletlenül nem hozzák Magyarországra?

gaborat Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1505
anciii!
Még lehet rá jegyet venni, én is a hétvégén tervezem, hogy elmegyek megvenni a jegyeket.
üdv: Gábor
Előzmény: anciii (1504)
anciii Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1504
Szia Leonardo!
Már/még lehet venni jegyet a műsorukra?
Egyébként nagyon jó leírást adtál róluk, Te már láttad őket élőben? Benyomások?
Előre is köszi a választ!
Előzmény: .:Leonardo:. (1501)
fordferlain Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1503
A leírásod viszont nagyon jól hangzik! :) Köszi az infót.
Előzmény: .:Leonardo:. (1501)
fordferlain Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1502
Na ez most így egy kicsit kiábrándító volt. :-O Hátha idén a "legjavukat" küldik. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy párhuzamosan máshol is adnak elő, mert annyian vannak. Nem lehet rossz ez a cirkuszi mutatványos élet. :D
Előzmény: v_peti (1499)
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1501
A Cirque du Soleil (A Nap Cikusza) egy montreali székhelyű "cirkusz", amely több szempontból is eltér a hagyományos cirkuszvilágtól.

Például nem mutatnak be állatszámokat a műsoraikban, és főleg zsonglőröket, akrobatákat és mozgásművészeket lehet látni.

A műsorszámokhoz nem használnak hagyományos cirkuszi zenéket, inkább arra törekednek, hogy a zene és a látvány a lehető legnagyobb összhangban legyen.

Aki szereti a látványos és magával ragadó dolgokat, annak érdemes megnéznie.
v_peti Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1500
Eltűnt a kezdőhozzászólás! :( Mintha a Soleil cirkuszról (Cirque de Soleil) lett volna szó, arra írtam ezt.
Előzmény: v_peti (1499)
v_peti Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1499
Olvastam róluk, hogy egy nagy társulatról van szó, ezért egyszerre több helyen is tudnak lenni, és Magyarországon csak amolyan B-kategóriás műsort adtak elő.

Éppen olyan ez, mint amikor jön barátságos meccsre az angol válogatott, de 90% B és 10% A kategóriás játékosokkal.
Előzmény: fordferlain (1497)
LeCoq Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1498
Egyszerűen most nem érek rá. Különben érdekel, hogy mi ez.
Előzmény: fordferlain (1497)
fordferlain Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1497
Nekem teljesen kimaradt, hogy ők már voltak itt. Vajon akkor is a Saltimbanco-t adták elő? Végülis már mindegy. :D Úgy alapból nem érdekel maga a cirkusz vagy rosszat hallottál róluk? Bocs, hogy itt faggatlak. :D
Előzmény: LeCoq (1496)
LeCoq Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1496
Egyszer már voltak itt, Sportarénában. Akkor sem láttam őket, meg szerintem most sem fogom.
Előzmény: fordferlain (1495)
fordferlain Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1495
Köszi szépen a választ! Állatok valóban nem lesznek sztem se. Talán ez az első látogatásuk Mo-ra?! Neki állok youtube-ot böngészni akkor ha lesz egy kis időm. :) Téged mennyire érdekel? Meg fogod őket nézni?
Előzmény: LeCoq (1494)
LeCoq Creative Commons License 2010.10.13 0 0 1494
Amennyire én tudom, ez egy "új cikrusz" irányzatot képviselő banda. Állatokat asszem nem is használnak. Sosem láttam őket, úgyhogy nem tudom pontosan. Lehet, hogy most hülyeséget mondtam. Youtube-on biztos találsz róluk videókat.
Előzmény: fordferlain (1493)
fordferlain Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1493
Ez a cirkusz hagyományos cirkusz állatsszámokkal, meg minden vagy van valamilyen különleges produkciójuk? Csak mert a városban, mindenhol őket lehet látni.
Előzmény: gaborat (1491)
LeCoq Creative Commons License 2010.10.09 0 0 1492
Új projekt a láthatáron: http://www.youtube.com/watch?v=C7U2sTjPctk

További infóért keressétek fel a Facebookon a No way-t!
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/noway.hu
gaborat Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1491
Szia! Komolyan??? Erről miért csak most hallok?? :-o :( Jegyek még vannak vajon? Amúgy cirkuszi mutatványosok, nem? Azért nem az a szokványos, valljuk be. Én eddig csak videókat láttam róluk és huh... nem semmi társulat. :)
Előzmény: Törölt nick (1490)
Szecskó Creative Commons License 2010.09.01 0 0 1489
Sziasztok!

Eladó Chichago Balls teljesen új állapotban.

Irányár :2400 Ft

Akit érdekel hívjon. 06304495594
kelle_ Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1488
Sziasztok!

Minden amit az Illúzió és Humor Színházról tudni akartál (és az is amit nem):

Pletykák, információk, képek, videók stb.

www.illuzioszinhaz.hu

Következő előadás: Május 31.

Szeretettel látunk mindenkit!

Üdv:
Botond
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1487
Mindenkinek!

Nemrég feltöltöttünk egy új videót a weboldalamra a "CARD FRAME" részhez.

A videón az általam kifejlesztett eredeti rácskártya változat látható működés közben.

Leonardo Card Frame

A videó itt tekinthető meg: Leonardo Card Frame

Üdv,

Leonardo
LeCoq Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1486
De hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, ez olyasmi. :)
Előzmény: Wild Colonial Boy (1484)
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1485
Nemrég Richard Sanders állt elő egy a Leonardo Lotto Mental trükkhöz hasonlóval, a Powerball 60-vel (7800 Ft-ért meg is lehet vásárolni angol nyelven).

A Leonardo Lotto Mental kimondottan a jól mismert Magyar Hatos Lottóra lett egyedileg kidolgozva. Teljesen hétköznapi, szabályosan kitöltött lottószelvényekkel lehet a trükköt végrehajtani. Sokféle módon be lehet fejezni a trükköt, akár meg is jósolhatjuk előre a lottószámokat. (ez a trükk mindössze 1000 Ft-ba kerül).
Előzmény: Wild Colonial Boy (1484)
Wild Colonial Boy Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1484
Még gyerekkoromban találkoztam hasonlóval egy könyvben (azt hiszem ez volt az: http://retronom.hu/node/8503 ): volt 8 tábla, amit megmutattál valakinek, és ha ő megmondta melyikeken látja a választott számát akkor te ki tudtad találni melyik számra gondolt. Ez valami ilyesmi?
Előzmény: .:Leonardo:. (1481)
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1483
Sziasztok!

Nemrég megjelent egy szakmai kritika a Lottó Mentál trükkről:

Magic Blog - Bűvész trükk kritikák - Lottó mentál

Üdv,

Leonardo
LeCoq Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1482
Nem hülyeség.
Előzmény: .:Leonardo:. (1481)
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1481
Sziasztok!

Lotto Mental Egy új hírrel szolgálhatok:

A Leonardo Lotto Mental trükk megrendelhető!

Ára: 1000 Ft

Bővebb információért kattints ide: Leonardo Lotto Mental


Üdv,
Leonardo
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1480
De jó! Úgy látom, már nekem is van Blogom! :-)

A viccet félretéve, aki szokta ezt a fórumot olvasni, bizonyára látta, hogy nem is olyan régen nekem volt itt egy elég komoly vitám egy illetővel, aki szentül meg van győződve arról, hogy egyszer meg fogja váltani a bűvészvilágot és a saját értékrendje szerint igazságot tesz. Nincs is ezzel gond addig amíg másoknak nem árt vele. De sajnos nem vette akkor sem észre, és ahogy látom még most sem veszi észre, hogy olyan ügyért harcol, amely nem is létezik, és csak mások munkáját és megbecsülését teszi tönkre.

Én leálltam ezzel az emberrel vitázni, mert engem is megpróbált kikezdeni. Maga a vita nagyon abszurd és furcsa volt számomra, mert azelőtt mi sokat segítettünk egymásnak kölcsönösen. Nem értettem, miért nem lát különbséget egy "kő darab" és egy "szobor" között, csak azt látta és még most is azt látja, hogy mind a kettő "kőből van", magát a "művészi értéket", a befektetett munkát már nem.

Miután láttam, hogy nincs értelme további vitának, így a magam részéről lezártam. Ő még mindig nem bírt leállni és felbőszült bika módjára próbálta a saját "igazát" bizonygatni. És még a hátam mögött is próbált besározni a hazugságaival.

Nemrég egy másik Blogon :-) az előbb említett illető belinkelt egy cikket, amelyet az egyik barátja írt az Ő tanácsára, hogy az ott említett acéllemezen áthatolásos illúziót nem az találta ki, akinek odaítélik, hanem már 100 évvel azelőtt kitalálta más. Nekem nagyon ismerős volt ez a helyzet, hiszen velem is ugyanezt játszotta el, csak most egy világhírű illuzionistát vádolt meg lopással és csalással. Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak rám haragszik, de egyben szomorú is voltam amiatt, hogy még mindig nem látja a különbséget a trükkök és az illúziók között, szerinte mindegyik egyforma, és ezt hangosan szóvá is teszi.

Ha csak egy laikusról lenne szó, akkor még én is elmennék mellette, hiszen egy laikus honnan is tudhatná, hogy sok különbség van a megoldások az alapelvek és módszerek között. A laikus néző csak azt látja, hogy acéllemez és áthatolás. De aki azt állítja magáról, hogy ért a bűvészethez és bűvész közösségekbe írogat, bűvészekkel barátkozik, annak látnia kellene a különbséget a megoldások, az alapelvek és a módszerek között is. És ha valaki vette a fáradságot, hogy egy létező hatáshoz kitalált, majd kifejlesztett egy az eddigiektől jobb vagy csak más, de mindenképpen teljesen eltérő megoldást, alapelvet vagy módszert, azt el kell ismerni, és nem szabad félremagyarázásokkal megtámadni, ahogyan ez az illető teszi.

Ha mindenki így viselkedne a bűvészetben, ahogy ez az illető, akkor a bűvészet előbb utóbb egy kihalt, de legalábbis visszamaradott szakma lenne, mert senkinek nem lenne kedve fejleszteni semmi újat.

Ezért is írtam én az elején, hogy ez az illető olyan ügyért harcol, amely nem is létezik, és csak mások munkáját és megbecsülését teszi tönkre. Azért árt másoknak, mert meg van győződve arról, hogy jót cselekszik. Közben nem veszi észre, hogy nincs igaza. És mivel egy (szélmalom) harcos típus soha nem is fog bocsánatot kérni senkitől, akit valaha megbántott, vagy akinek ártott a gyanúsítgatásaival.

Remélem, egyszer leteszi a "fegyvert" és még időben rádöbben arra, hogy a nagy harc hevében mindent elveszített...
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.04.03 0 0 1479
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Tojás Illúzió


Kattints a képre a nagyításhoz.


WWW. LEONARDO-MAGIC.COM
.:Leonardo:. Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1478
Sziasztok!

Nemrég feltöltöttük a weboldalamra az ESCAPOLE illúziómnak a rövid ismertetőjét.

Itt tudjátok megtekinteni: ESCAPOLE ILLUSION

A következtő képen a világ legfiatalabb szabadulóművésze, a kislányom NOÉMI mutatja be az illúziót: :-)

ESCAPOLE & NOEMI



Üdvözlettel,

Leonardo & Noemi
Alex Magic Art Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1477
 

"Magicians Revolution", a helyzet, az ország állapota kötelez!


"A RENDSZERVÁLTÁS ELKERÜLHETETLEN A BŰVÉSZETEN BELÜL IS..."

Az ész, a szellem, az eszme forradalma zajlik egy ideje "nálunk", a Bűvészetben is, miközben a nagy bűvészietlen ellenerők mindenáron, minden kommunikációs eszközzel és módon szerették, szeretnék ezt megakadályozni, elterelni a valóságról is a figyelmet -még a mi figyelmünket is-, ami azért valljuk be, igen csak megnevettető ma már, nem kicsit, nagyon...-, annak ellenére, hogy mi a médiát még tulajdonképpen nem is vettük igénybe. De hát, ami késik, az nem siet, mint tudjuk, sőt ismerjük a törvényt:a szükség, az "törvényt" bont...

A fenti mondat (közös gondolat) nem csak kötelezi "a szakmát", annak előadóit, művészeit a változtatásra, a készülésre, de a folyamatosan és egyre gyorsabban változó politikai életben, az emiatt uralkodó és kialakult légkörben bizony, a kellemesen aktív "tehetetlenségre", csendes eszmeváltásra is kötelez a rendszerváltás kényszer helyzete, új korszaka minden területet, szintet is az országban-a Bűvészet szereplőit is, így bennünket is...

Kénytelenek lettünk, vagyunk mi is megvívni harcainkat, véghez vinni, kiküzdeni, elérni a Bűvészet forradalmi megújítását, megújulását, egy új Bűvészet létrejöttét, kivívni a műfaj valódi függetlenségét, szabadságát, egyszerűen azért, hogy a magyar Bűvészet Bűvészei is megkaphassák méltó helyüket, elismertségüket a magyar kultúrában (de a világban is), a magyar közéletben is, ami a valódi, természetes alkotói, szórakoztatói szerepet, kulturális funkciókat, a közös munkát, a valódi Bűvészéletet jelentené elsősorban a rendszer, az ország megújulása, teljes megújítása közben és azután...

Ez a kényszer és a vele járó intelligens, csendes munkaforradalom, aktivitás, kommunikációs misszió valódi és működő (szakmai, erkölcsi) előkészületet, változást, változtatást is jelentett és jelent -többek között-, számomra is az új korszak tekintetében, annak reményében. Valójában azt a szükségszerű szándékot is, hogy tisztuljon a gondolkodásunk, szellemünk, lelkiismeretünk, hogy tisztán lássunk, hogy határozottá, magabiztossá válhassuk, hogy állni tudjuk a sarat, azért, hogyha közeleg, eljön az az idő, ami REND ideje lesz, akkor addigra már testileg, lelkileg is felszabadultan is a helyünkön legyünk, határozott, valódi képünk legyen arról, mit akartak elvenni tőlünk, az országtól, a világtól évtizedekig, tisztában lehessünk nem csak önmagunkkal, de egy normális Bűvészet, egy normális Magyarország képe is legyen a szívünkben ahhoz, hogyha eljön az ideje, akkor tudjuk majd megtenni az első fontos lépéseket...

Ehhez a kezdeti állapothoz sok-sok pici küzdelemre, harcra, tájékoztató hadjáratra, kritikai írássorozatra, kommunikációs ellen hadjáratra volt szükség, tehát a mi forradalmunk, a Bűvészet forradalma több éve zajlik már. Azt is mondhatjuk, hogy a DEPO kezdte. De azt is mondhatjuk, hogy Uri Geller miatt tört ki ez a forradalom, vagy akár azt is, hogy a gyakorlatban, a valóságban már legalább húsz éve küzdünk a frontjainkon, ki-ki a maga frontján. De most a frontok egyesülnek, mert muszáj, most a Bűvészet ügye ugyanolyan létkérdéssé válik, mint az országé...

Ebben a helyzetben a politikai változásra, a valódi kormányalakításra is várnunk kell, tehát abszolút rendszer-, és politika függő a Bűvészet helyzete ebben a tekintetben is, ugyanis valódi rendszer-, politikai kultúra váltás, valóban felelős kormányváltás, új felelős kormány és VALÓDI REND nélkül elveszett a kultúra is, az ország is...

Amennyiben lesz igazi változás, megújult, megújított rendszer, valódi, emberi, nemzeti kultúrpolitika stb., akkor a Bűvészet megtisztult, joggal győztes állapota, szintje a nagy, végső győzelméhez, az igazi és valóban új Bűvészet kultúrájának megjelenéséhez is elvezethetne. A szebb, jobb, sokkal tisztább szórakoztatáshoz, a műfaj minőségi állapotának felértékelődéséhez juthatna el a műfaj, a társadalom, a közvélemény is ezt kaphatná meg, ezt láthatná a Bűvészet minden megjelenési szintjén, így az ország kultúrájának méltó sarokköve, ékköve is lehetne az új és igazi Bűvészet kultúrája...

Arra kell készülni tovább, hogy tudjuk, mit és hogyan kel folytatni az építkezéshez. Kellenek stratégiák, egyeztetések, ötletek, ajánlások, tervek, valódi missziós ötletek, a Bűvészet rendszerét megváltoztató közös munka elindulása azonnaltól. Egyeztető (élő) munka fórumok is kellenek máris ahhoz, hogy készen álljon a Bűvészet először is a normalizálódásra, majd a későbbi hatékony megújulásra. Ehhez a kezdeti állapothoz nélkülözhetetlen a tiszta és új szándék, az emberség, a valódi építés, újítás, munka szándékának megjelenése, megjelentetése úgy, hogy a műfaj kommunikációját égetően szükségszerű és létfontosságú a normális, etikus, emberi, tisztességes, a Bűvészettől elvileg régen elvárható, ahhoz méltó szinteken és légkörökben, tiszta, moderált csatornákban, medrekben tartani kötelező jelleggel...

Tiszta kommunikáció, tiszta szándékot fejez ki, így a legjobb, legtermészetesebb bizonyítékként, alapként, igazi kiindulóponttá, alapeszközzé is válik a hatékony és minőségi változások beindulásaihoz, beindításaihoz, a valódi munkához is. A Bűvészet normalizálása nagyon nagy munka, sok energiát és az egész szakmát is igényli, sőt a szakmán kívüliekkel való együttes, alapos, folyamatosan közös munkát is az új szinteken a műfaj tiszta rendszerének kiépítésében...

A Bűvészetnek kell (kellene!) rendelkeznie máris közös alapstratégiákkal ahhoz, hogy egy új és működő, felelős kultúrpolitika megjelenésének idejére konkrét elképzelésekkel, ajánlásokkal, ötletekkel kezdhesse meg a munkát nem csak a törvényalkotókkal, de minden olyan szint szakembereivel is, akik érdemben fogják kidolgozni, megteremteni, meghatározni, beszabályozni, kialakítani a Bűvészet új minőségi állapotát, szerepét, szintjét, módszertanát, gyakorlatát, megteremteni annak tiszta, megbecsült helyét, formáit a kultúrában, a szórakoztatásban, a magyar Közgondolkodásban, a magyar társadalomban...

Meg kell teremteni, létre kell hozni minél előbb a magyar Bűvészet átlátható, kontrollálható lokális képviseletét! Maximálisan támogatni kell a Bűvészet hatékony képviseletének kiépítési folyamatát!



Üdvözlettel...,
_________________
"ALEX", H.S.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!