Keresés

Részletes keresés

PRAETORIANUS Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1358
Nekünk felvették, mert nem voltunk itthon, és a vége felé volt egy laposan szétterülő effekt ami nem emelkedett az uszály fölé 5-10 méternél magasabbra, viszont a sugara kiért a partig.
Előzmény: PandG (1353)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1357
(Bocsánat, ha már beírta valaki és megismétlem)

..."rémállommá vált a tüzijáték a bicskei Tóth család számára. A vigadó előtt állva csodálták a tüzijátékot, amikor az orruk előtt felrobbyant egy petárda......
...A férjnek a mellkasa a feleségnek a szeme sérült meg. A 9m éves Fanninak a lába. Hajnali 1 óra volt mire a János kórházban összevarták a sebeit....
.....soha többet nem megyünk tüzijátékot nézni. Látleletet vetettek a sérülésekről. A Tóth család kártérítésre számít a szervezőktől...."

Hát szerintem egy megveszekedett vasat sem fognak kapni, majd kitalálja a "NAGY SZERVEZŐ", hogy biztosan rossz helyen álltak, és különben is miért nem maradtak Bicskén, vagy miért nem csináltak maguknak Bicskén egy saját tüzijátékot(?!?)

mindentbele Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1356
nem nem gondolkodnek, kernem a karteritest, es remelem ok is kerik, egyebkent meg a kacsazast a felelos emberke is elismerte, csak eppen o is azt mondta hogy hosszaban lottek ki, hat azert ez a hosszaban lottuk ki duma nem tul meggyozo
Előzmény: PandG (1353)
Belepofázok én is Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1355
"on its national holiday the NY organized a fireworks display spending a sum equivalent to 30m forints, this year's fireworks display in Budapest on 20 August will cost more than 200m forints"

Akkor forditsd már le ezt is ha olyan jól tudsz anglius nyelven..... na jó itt már 30 millió Forintnyi összeget irnak.

Előzmény: feneszelid (1350)
mindentbele Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1354
Bocsi, a fempor tekinteteben igazad van, tudod az en agyam mar mas "femporra" jart, ez mar az artalaom hogy fem alatt mast ertek. Elnezest.
Előzmény: pancho (1347)
PandG Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1353
Valóban nem kartács, bár ezt már más megválaszolta. A kacsázó lövedékhez meg elég lapos szögben kéne kilőni, itt meg nem láttam ilyet, ráadásul mint írták a Duna hosszában lőtték ki a lövedékeket. Kanyar kacsa ? Szerintem a beszámoló volt kacsa amit az apa adott. Te gondolkoznál azon, hogy kártérítést kérj, ha valóban "eltalál" egy tüzijáték rakéta ?

PandG

Előzmény: mindentbele (1339)
Vajk Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1352
Persze, hogy nem allnak velem szoba.
Persze, hogy nem cafolnak.

De nem azert,amit te mondasz, hanem azert, mert nem kepesek ra. Nem, mintha hulyek lennenek, hanem mert a szamok felett meg nem uralkodik a fideszes mellebeszeles.

Előzmény: feneszelid (1349)
Kishuszár Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1351
Elégedett voltam a tűzijátékkal. No nem a kidobott pénzzel, hanem a
végrehajtással. Szép megkomponált profi munka. A petárdák akkor
robbantak, amikor kellett, és nagyon szép összhangban voltak a zenével. Szép
élménye lehetett a hidak alatt éjszakázó hajléktalanoknak.
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1350
millenniumzárojuk nem, csak dollárjuk. Egy fordítótól nem várhatod el, hogy ilyen apró nüanszokra is figyeljen, mi a 25 millió. Pénz, pénz, egykutya.
:-DDD
Előzmény: high_boy (1346)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1349
csodálatos logika, gratulálok!

Leagymosottozni a vitapartnereid, majd miután azok ignorálnak, kijelenteni, hogy neked van igazad, mert senki sem cáfolt. Miközben csak nem állnak szóba veled.
Hol tanítják ezt a pompás érveléstechnikát?

Tavaly egy rakat külföldi beszállító volt. Pl. a fénytechnika...

Előzmény: Vajk (1342)
Belepofázok én is Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1348
Láttál már te "Függetlenség napi" tüzijátékot ? A mi augusztus 20-ai tüzijátékunk elment volna ott nyitánynak..... sorry !
Előzmény: high_boy (1346)
pancho Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1347
Nem kéne nevetned a fémporon.
Szerinted a különböző színeket mivel érik el? A fehér és a kék rakétákban például magnéziumvegyület, a zöldekben rézvegyület ég.
Egyébként nem csak a papír fojtás darabkái hullottak, hanem valami sokkal tömörebb anyag is. Hogy mi, azt nem tudom, nem végeztem laborvizsgálatot, de volt a ruhámon + hajamon vagy 4-5 dekányi. És hullottak féltenyérnyi izzó darabok is (az lehet, hogy a fojtás része volt), ami még a földön is parázslott pár percig.
Előzmény: mindentbele (1339)
high_boy Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1346
Csakugyan? És nekik is milleniumzárójuk volt?
Előzmény: Belepofázok én is (1343)
pancho Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1345
Arra gondolsz, hogy mindkettő közbeszerzési pályázat nélkül lett kiosztva a Fidesz-közeli cégeknek?

Mert akkor tényleg olyan.

Előzmény: Aradi Zoltán (1328)
Hiphop Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1344
DE HÁT MI VAGYUNK A VILÁG KÖZEPE!!!!!!

NŐJJÉL MÁR FŐL IGAZ, TISZTA TÖRTÉNELMED MÉLTÓ SARJÁVÁ. ELÉG A NYUGATRA MUTOGATÁSBÓL.
ÁLMODJUNK VÉGRE MAGYARÚL :-))))))))))

VALA RÉGEN:
1CIRKUSZ+1(KÖZ)KENYÉR
de ez manapság=
3CIRKUSZ+0KENYÉR

HH

Előzmény: Belepofázok én is (1343)
Belepofázok én is Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1343
"a tízmilliós lakosú New Yorkban a függetlenségnapi tűzijáték mintegy 25 millió forintba került"
Vajk Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1342
nem udom, hogy van ez, de az osobak mindig engem talalnak meg az autopalyaval:))

Ket topicban szamoltam ki nagy nyilvanossag elott, hogy az autopalya most 30%-kal dragabb, mint a regi M3-as szakasza volt. Senki nem kotott bele a fideszes agymosottak kozul, hanem elmenekultek a topicbol.
Ugy gondolom ezek utan vehetjuk hibatlannak a szamitasokat:))

A tuzijatekot pedig ugyanaz a ceg csinalta, mint tavaly.

Előzmény: Aradi Zoltán (1328)
alphanumericus Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1341
Kedves Zoltán! Ne haragudjál már meg lécci, de te elég egyoldalú vagy ebben (és még nehány másik) topicban.
1. Vitatkoztál azzal, hogy nem volt kortesbeszéd. A végén meglegyintetted, hogy úgysem lesz per, mert nem lesz ügyész. +jegyeztem, akkor tehát te is belátod, nem illik házalni állami rendezvényen. Semmi válasz.
2. Aszontad, a zsidó komcsi elvtársak mulatoztak zsidó újév kapcsán - tűzijátékkal. Bocsesz, de mintha valaki +cáfolt volna itt: tényekkel. Semmi bocs, hülye voltam, elnézést, stb. Csak a nagy csönd.
3. Most azt mondot, hogy a sérült leány szimuláns. Lehet, valaki idekopizza majd a látleletet, erre te azt mondod, valaki más lőtt ki valamit. Ha bebizonyosodna, hogy a tűzijáték okozta a sérülést, nyilván megint a nagy csönd következne.
Nem értem a hozzáállást. Ha valakire rázúg egy rakéta, nem fogom a Fidesz fejéhez vágni, bakke. Nem kell mindent állatra mellre szívni. Vagy a magyar cég, aki lövöldözött, aki egyébként nem zárkózik el a kompenzációtól, talán a te céged? Vagy közeli? MIre most ez a nagy kételkedés? No és meddig tart?
Előzmény: Aradi Zoltán (1340)
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1340
Már véget ért a tüzijáték, amikor még lőttek valakik egy két maszek rakétát a Vár oldalából.
Egyébként a tüzijáték előtt is. Nem ezek a sérültek voltak?
Előzmény: feneszelid (1333)
mindentbele Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1339
Kicsit olyan mintha itt senki sem ertene a lovedekekhez, marmint mintha senki sem lett volna katona.

A femdarabokon meg a femporon csak nevettem, kerem ez nem kartacs es egyelore meg nem az volt a cel hogy a tomegbe lovessenek. Azert az ilyen beirasok elott gondoljatok at a dolgot.

A papir fojtas tenyleg veszelyes lehet annyiban hogy meg izzik vagy eg amikor visszaesik, de ha nem esik a szemedbe nem lehet komoly baj legfeljebb a ruhad ganyolja ossze.

Ami itt gaz lehet az a dunara lott lovedekek eleddig nalunk nem alkalmazott technikaja. Itt ugyanis mukodik a vadkacsaeffektus amit mindenki kiprobalhat ha egy lapos kovet slegen bedob a dunaba es az elkezd ugralni. Szoval itt bizony elkepzelheto hogy egy patron elural valameddig es ott robban fel. Sott eppen azert nem lett nagyobb baj mert amugy artalmatlan es a felrobbanaskor sem okozhat nagyobb kart. Bar ezt modositom mert aki megserul annak nyilvan hatalmas kara keletkezik.

anzix Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1338
Ja a lényegét leirtad mert én is aradi úrra akartam reagálni. Esetleg annyit még hozzá kicsit nagyobb körben szétnézve: magyar termék/szolgáltatás IS lehet baromi drága viszont alacsonyszinvonalu.(meg külföldi is persze)
Előzmény: Hi (1337)
Hi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1337
Ugyan az volt a fővállalkozó, mint tavaj!
:o)
Előzmény: Aradi Zoltán (1328)
TaXiN Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1336
OFF:
Azér szar dolog, ha valaki otthon el van nyomva és idejár az Indexre kompenzálni. Mer itten megmondhassa a frankót.
Elvtársai között.
A nagyfijjug. Az igazi alatvalók. Kell egy apuka pótlék aki bármit megtehet, szeressük Őtet, meg kell valaki akit gyüllölni lehet, feledtetni a semmitérő lét valóságát.
A probléma csak az, hogy IRL már szájon törölte volna őket valaki, itt meg egymást erősitik.
Hűdenagybátorság kell leakármizni itt valakit ! Ez ám a nehézvagányság netovábbja !
Hogy mennyire semmi emberek, abból látszik legjobban, hogy nincs saját tartásuk. Létük alapját másokhoz való viszonyuk - seggnyalás + mocskolódás - képezi.

Elnézést az OFF-ért.

stones Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1335
augusztus 20Látványosabbra számítottam. Jövőre Citadelláról kellene megint lövöldözni, Halászbástyáról görögtüzelni.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1334
Nem nyitok vitát ;-)
Szóval, lehet, hogy igazad van és tényleg semmi veszélyes nem volt a visszapotyogó anyagban, azért engem nagyon idegesített...
Az ezt megelőző tüzijátékot még úgy nézhettem végig 2-3 éve, hogy nem esett semmi rám...
Előzmény: feneszelid (1333)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1333
én láttam az RTL riportot.
Azt mondta az ürge, pardon az apa, hogy egyszercsak felrobbant a lábuk elött valami és percekig nem látott. Mutatta a sérüléseit a mellén volt egy kb. 1cm hosszú seb. A felesége lábán kötés. A kislány állítólag kórházban. A sérülteket helyben ellátták a mentők.
Nem volt riport a tüzijáték lebonyolítójával, ám elmondták, a cég képviselője kizártnak tartja, hogy ilyen baleset történhetett volna, ám ha mégis, van felelősség biztosításuk, és nem zárkóznak el a kártérítéstől. De amíg hivatalos értesítést nem kapnak a balesetről, semmi más érdemlegest nem tud mondani. A család "még gondolkodik" a kártérítési kérelmen.
Akivel meg sem próbáltak riportot csinálni, azok a mentősök. khm...

más.
Ránk hullott az áldás vastagon. Kartoncafatkák. Kb. annyira volt veszélyes, mintha szemerkélt volna az eső. Csak nem áztunk el tőle.

Előzmény: Törölt nick (1316)
zebUlon Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1332
A hányásod szinét még nem is részletezted , Te kis kedves jóindulatu akárki.:-)))

zebUlon

Előzmény: Esbeta férje (1331)
Esbeta férje Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1331
Én nagyon szeretem a tűzijátékot, de ez számomra nem volt olyan jólsikerült.
3x volt igazán látványos; az elején, a végén, s egyszer közben, a vége felé.
Egyébként unalmas volt, a nagyobb időt és tért nem tudták jól kihasználni.
Azonkívül túl sok volt a nemzeti jelkép. a piros-fehér-zöld. Más szín szinte semmi.
Előzmény: Fig Aró (1309)
zebUlon Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1330
Tizszer ennyit is megér nekünk ez az ünnep , a szerencsétlen zsidajaink is örülnének egy békés anyaországnak. :-)

zebUlon

Tecs Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1329
"Ki az a barom, aki sokallja?"

Aradi Zoltán,

a bazilikás topikban javasoltam neked, hogy végső érvként ne csak a "hülye" jelzőt használd, hanem variálj egy kicsit. Örülök, hogy megfogadtad a tanácsomat, rögtön választékosabb lett a stílusod.

Előzmény: Aradi Zoltán (1323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!