Keresés

Részletes keresés

Quantumleap Creative Commons License 2015.06.20 0 0 3497

Na, igen. Eric Stoltz (most talán jól írom) nem vált a klasszis értelemben világhírűve. Gondolom legtöbben a Légy 2. főszereplőjeként és a Ponyvaregény dílereként emlékeznek rá. És ezek nem annyira feledhetetlen alakítások. Az amúgy érdekes, hogy rahjta Martyként teljesen más szerkó volt.

Előzmény: janderka (3496)
janderka Creative Commons License 2015.06.20 -1 0 3496

Köszi a linket!   Tényleg! kicsit érettebb, vagy öregebb(?) Biff az arca a MJF-os snittekben.

Az olvastam már korábban hogy egyeztetési gondok miatt nem MJF-szal kezdték el leforgatni az elsőt, de hogy kvázi a fél filmmel megvoltak amikor mégis kisült, hogy ráér, azt nem tudtam. Iszonyat meló és zavartság lehetett. Főleg a többi szereplőnek. Végülis elvesztettek a meló felénél egy kollégát. Ő meg a halhatatlan világsikert - tegyük sajnos hozzá.

 

De akkor ezek az előbb említett részek mégiscsak spórolások voltak. Számomra immáron érthető okból.

 

Viszont ha mégis meg akarnák csinálni a 4-dik részt, akkor ahhoz elővehetnék az eredeti színészt (legalább gesztusból). Bár nekem jobban hasonlít MJF-ra Steve Zahn.

Előzmény: Quantumleap (3493)
Mindent tudó Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3495

Ha olyan lesz, mint a premier előadáson Svájcban, akkor nemhogy Pepsi Perfect nem lesz, hanem Coca Colával kell beérni annak, aki szomjas, s így ha más idézet nem is, de legalább az az egy elhangozhat ezzel kapcsolatban, hogy "Mindegy, hogy mit, csak cukor nélkül!". Ezt (bár észre se vettem volna, ha nem mondja az egyik barátom) leszámítva minden másnak csak örülni lehetett:

 

Előzmény: v_peti (3494)
v_peti Creative Commons License 2015.06.15 0 0 3494

https://www.tvgo.hu/cikk/1081394_a_vissza_a_jovobe_sztarjai_egyutt_unnepelnek_a_rajongokkal

 

De vajon lesz-e Pepsi Perfect? :) Illene azt felszolgálni! :)

Quantumleap Creative Commons License 2015.06.09 0 0 3493

Egyik jelenet sem olyan, hogy az kaszkadőrt igényelne. A második példát amúgy itt magyarázzák:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0JGNkfdFy-8

Előzmény: janderka (3492)
janderka Creative Commons License 2015.06.09 -1 0 3492

és ennek mi lehetett a gyakorlati haszna? fél napos forgatás spórolás? nem inkább kaszkadőrt látsz ezekben a snittekben?

Előzmény: Quantumleap (3491)
Quantumleap Creative Commons License 2015.06.09 0 0 3491

Azt csak most tudtam meg, hogy azon jelenetek közül, amiket abban az időben vettek fel, mikor még Stolz volt Marty, végül belehasználtak néhányat a végső filmbe is. Két alkalommal Stolz is látható, ha jól figyel az ember:

1.Miután a líbiaiak lelövik a dokit, láthatjuk Marty-t, ahogy beveti magát a Deloreanbe. Lelassítva nézve látszik, hogy egy kövérebb és más hajviseletű valaki (Stolz) van ott.
2.Amikor a kávézóban Marty bemos Biffnek, ott Stolz ökle látható.

v_peti Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3490

http://index.hu/kulfold/2015/05/10/lezuhant_nyitran_az_elso_repulo_auto/

 

Nem túl bíztató, holott már nemcsak a prototípusnak kellene léteznie. :(

sys4096 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3489

Gondolom azért, mert a karórája mást mutathatott. Nem tudta, hogy a kettő közül melyik a pontos.

Előzmény: v_peti (3488)
v_peti Creative Commons License 2015.03.07 0 0 3488

De minek, amikor az óra ott volt a falon?

Előzmény: sys4096 (3487)
sys4096 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 3487

A pontos időt.

Előzmény: v_peti (3486)
v_peti Creative Commons License 2015.03.07 0 0 3486

https://www.youtube.com/watch?v=-GkcuDx-9-E

 

Itt kit hívott fel George?

v_peti Creative Commons License 2015.03.07 0 0 3485

Most nézem vissza számítógépen a BTTF2-t, amit pár éve a tv2-ről felvettem DVD-re. A jó Q a... a tv2 szedett-vedett bandájának! Volt pofájuk leadni 4:3-ban! :( Holott már a 80-as években is a komolyabb mozifilmek szélesvászonról mentek. Már szinte a kezdetektől láttam, hogy egy link társaság az egész! :( Az ilyen húzások, meg az amikor az 1. részt pár évvel korábban 7-8 perccel előbb kezdték, én meg csak -5 percet állítottam be a videón, járatják le ezt a balfácán csatornát. Az újraszinkront hagyjuk, mert az nem tv2 specifikus.

 

janderka Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 3484

Én a terroristák nemzetiségét szúrtam el.

Előzmény: sys4096 (3483)
sys4096 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 3483

Én is 19 pontot értem el. Elszámoltam Marty időutazásait:)

Előzmény: janderka (3482)
janderka Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 3482
v_peti Creative Commons License 2015.02.11 0 0 3481

Mintha céloztak volna arra, hogy volt korábban is egy szökése Svájcból.

Előzmény: Mindent tudó (3480)
Mindent tudó Creative Commons License 2015.02.11 0 0 3480

Ezért nem egészen következetes a film.

 

Mert ugye Marty és Doki a nem alternatív 2015-ből jönnek ide, ebbe az alternatív 1985-be. 2015-ben ugye már gyűrűződve, lassan megváltozott a világkép, pl. az, hogy (kimaradt jelenet) az öreg Biff szépen eltűnik, és ki tudja még, hogy mi minden kezdett el utána megváltozni, amíg jöttek vissza Marty-ék.

 

Martynak és Dokinak még volt annyi ideje látni, hogy 1985 normálisnak tűnjön, de mire hazaértek, addigra már minden "helyre áll", hiszen ez a realitás mindenki más számára.

 

Na és itt jön a következetlenség. Tegyük fel, hogy ebben az alternatívában (nem pedig világban, nem külön párhuzamos világban) Marty tényleg Svájcban van. Akkor tehát Marty miért nem kezdett el halványulni, majd mondjuk Svájcban megjelenni? Ennek kellett volna ugyanis történnie. Miért is? Példaként vegyük a Doki elmegyógyintézetbe zárását, majd a kitüntetését. Hát nyilván nem egy helyen készült a két kép :)

 

Marty és Doki (és Jenniferre is igaz), ha nem kezdett el átváltozni az alternatív 1985-nek megfelelően, akkor annak két oka lehet, bár ettől még következetlenségre továbbra is adhat okot. Szóval az egyik az, hogy az alternatív 1985-ben lévő Marty és Doki változott át, és "ment át beléjük" (vagy, hogy mondjam :D), a másik eshetőség az, hogy az időutazók számára megmarad az eredeti realitásuk emléke, gondolata, élménye, múltja stb. (bár ez végülis ugyanaz, mint az első ok)

 

Szerintem Marty azért nem volt Svájcban, mert nyilván ugyanúgy ahhoz a közveszélyes Brown-hoz járkált, így aztán bajba is került, láthatjátok! :)))

Előzmény: v_peti (3479)
v_peti Creative Commons License 2015.02.10 0 0 3479

Na de mi lett volna akkor, ha Marty nincs Svájcban? Na de ha ott van, akkor nem utazhattak el a Dokival és Jenniferrel. Tehát valahol otthon kellett lennie neki. Nem?

Előzmény: Mindent tudó (3478)
Mindent tudó Creative Commons License 2015.02.10 0 0 3478

Semmi baj, de te is bocs, mert nem engedi meg :)

 

1955-ben mire gondolsz? Ha arra, hogy ott két 1985-ös Marty van, akkor az is tévedés, mivel a két Marty nem egyidős...

 

Az 1985-ben lévő film végi 10 perc meg pont azért nem jó, mert maga Marty mondja, hogy visszamegy 10 perccel korábban. Egyszóval nem saját magával találkozik a saját idejében, hanem a múltbeli (igaz csak 10 perccel korábbi) énjével. Mihelyst eléri a saját idejét, már csak ő maga van.

Előzmény: v_peti (3476)
janderka Creative Commons License 2015.02.09 -1 0 3477

Azt tudjátok esetleg, hogy a 2015-ös részekben Marty gyerekeit miért mind Michael J. Fox játszotta? Játszhatták volna a normál tesók is.

v_peti Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3476

Bocs, megengedi! 1955. a II. részben, 1985. az I. rész végén 10 percig!

Előzmény: Mindent tudó (3475)
Mindent tudó Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3475

A Vissza a jövőbe nem engedi meg az alternatív jelenek egyidejű létezését, azaz nincsenek párhuzamos világok. Hanem minden átalakul. Tehát egy azon idősíkban nincs két Jenny-fer stb. A személyek átalakulása (pl. Marty kezének eltűnése), a tárgyak, feliratok átalakulása mind ezt hangsúlyozza.

 

Emellett persze érdekes (és ezt neveztem nemrég következetlennek), hogy néhány emberke számára a múltbéli gondolata nem változik meg. Azt vettem észre, hogy annyiban mégis következetes, hogy a megváltoztató személyek azok, akiknek a régi emlékei, régről származó énje megmarad...

 

 

Az viszont szerintem igaz, amit írsz, hogy az Almanach elégetésével már akkor este átalakult Jenny körül az alternatív 1985 a jobb 1985-té. Tehát az átváltozás nem tart egészen estétől reggelig, hiába, hogy gyűrűződve lassan azért valamennyi időt csak vesz el.

 

Ebből a szempontból további érdekesség, bár már volt erről is szó, hogy az első filmben Marty fényképén elég hosszadalmasan tűnnek el a testvérei, majd ő maga is. Tovább furcsa, hogy a bátyja haja hiányzik, azaz valamikor készült fénykép egy hajatlan Dave-ről, illetve később egy olyan testvérről, akinek csak lába volt? :)

Előzmény: v_peti (3474)
v_peti Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3474

Este érkeztek meg az alternatív 1985-be, és másnap reggel érkezett meg Marty a helyreállított 1985-be. De mivel akkora már régen helyreállították a dolgokat (amikor elégették az almanachot), ezért szerintem még az éjjel helyreállt a világ rendje, így Martynak nem kellett aggódnia Jennifer miatt. Na meg Jenniferék ugyanott laktak.

Apropó! Itt egy új kérdés! Jennyt letették a hintaágyra, de az alternatív 1985-ben Marty Svájcban volt, egy nevelőintézetben, így nem lehetett együtt Jenniferrel, lehet, hogy nem is jártak, így az alternatív Jenni egész biztosan nem volt időutazni, hanem békésen aludt bent a házban, aminek a tornácán a másik Jenny volt. Bár ebből máskor sem mindig volt gond, ugyanis 1955-ben két Marty és Doki volt. Mégsem lett belőle gond.

Előzmény: xido (3473)
xido Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3473

Azért valahol most kijött belőlem a kisördög,hogy mennyi az,hány óra/nap alatt cserélődnek le a dolgok...ugyanis most azon kezdtem

el matekozni,hogy ott hagyják az "alterben" Jennifert aludni egy vadidegen világ vadidegen házának tornácán...

Közben visszamennek és eltöltenek egy napot,míg helyrerakják az idősíkot..Mi lett volna,ha addig "odaát" reggel lenne,kijönnek a

házból és azt a kóbor csajt elhajtották volna onnan,az meg csak parázva menne a városban és a 3.rész végén gőzük nem lenne,

hol van,ha nem a tornácon alszik :)...és akkor közben még visszább is mentek és ott is eltöltöttek egy hetet :)

Előzmény: Mindent tudó (3464)
xido Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3472

Simán "buldogom" hangzik el..nem buldogabb...(Pitbull)

Előzmény: v_peti (3471)
v_peti Creative Commons License 2015.02.06 0 0 3471

Köszi, akkor már értem, hogy miért mondta a kislány, hogy van már nekem buldogabb!

Előzmény: sys4096 (3470)
sys4096 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 3470

Az új légdeszka a Griffé volt, "Pitbull" felirat volt rajta, csak bulldognak fordították az eredeti szinkronban. Az újban már lehet, hogy pitbull, nem tudom biztosan.

Előzmény: v_peti (3456)
janderka Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 3469

Óhó, visszamenve a múltba találtam egy csomó választ és kérdést a kérdéseimre :) 

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1838934-milyen-hibakat-tudtok-emliteni-a-vissza-a-jovobe-c-trilogiabol

Előzmény: Mindent tudó (3466)
Mindent tudó Creative Commons License 2015.02.05 0 0 3468

Egyre jobban elbeszélünk egymás mellett, de így aztán mindig lesz új téma :)

Előzmény: v_peti (3467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!