Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tfeci Creative Commons License 2021.05.17 0 0 675

Oké, rendben.

Örülök hogy segíthettem.

Sok sikert a javíttatáshoz.

 

Üdv.: Feri

 

Előzmény: robo2 (674)
robo2 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 674

Sajnos tényleg messze vagytok.Az autóban 220000km van talán nem megbízható adat.2005-04 havi 1.0 visia.

A legnagyobb problémám a kuplung szerintem túlságosan fent fog gondolom én.Az önínditó visszabeszél,illetve a generátornál az ékszíj nedves időben csak alapjáraton sípol.

Soha nem volt ilyen autóm szerelőtől vettem(a részletekbe nem megyek bele ez már meg van),

Megpróbálok itt Pesten vagy a környéken találni hozzáértő szerelőt.Köszönöm a segítséget ha nem tudom megoldani jelentkezem.

Előzmény: tfeci (665)
tfeci Creative Commons License 2021.05.17 0 0 673
Előzmény: Geiler (668)
tfeci Creative Commons License 2021.05.17 0 0 672
Előzmény: sooty (669)
tfeci Creative Commons License 2021.05.17 0 0 671

https://auto.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Nissan_Micra_1_2_16V_CR12De_motor_valto_karosszeria_117102789.htm

 

Leírás 2003-as évjáratú Micra szinte minden alkatrésze eladó. Motor (kódja: CR12De ), váltó, futómű, kipufogó, lengéscsillapító, rugó, kerékagy, ABS, szervo, elektromos berendezések, hűtő, hűtőventilátor, önindító, generátor, injektor, fék, szélvédő, tükör, KALAPTARTÓ, lökhárító, lámpa, index, bajuszkapcsoló, kuplung, fojtószelep, alapjárati motor, szervo, kormánymű, bölcső, lengőkar, gyújtáselosztó, trafó. Postázás megoldható másnapi kézbesítéssel, Foxpost csomagküldés is lehetséges. Este 10-ig hívható vagyok. E-mailre válaszolok! Érdeklődj!

Előzmény: sooty (670)
sooty Creative Commons License 2021.05.16 0 0 670

1. komplett vezérlés   Ezt nem venném készpénznek!

2.fék komplett elől-hátul(gumifékcsövek is)  Elöl már előbb is. Nálunk 60-70ezer km alatt elfogynak a fékbetétek.  Hátul még a gyári van és fog. Gumicsövek gyáriak.

3.kipufogósor végig    Ezt már én is cseréltem igaz csak a hátsó dobot.

4.benzin betöltő cső   Gyári, semmi baja!

5. 4 db kerékcsapágy csere   Elöl gyáriak, hátul most kapta a 3 garnitúrát

6. önindító perselyezés+bronzkefék    Abszulút így van.

7. fényszórók cseréje      Egy polírozással megvagyunk.

8. összes ablaktörlőlapát cseréje   Már a sokadik van rajta, 40-60ezrenként csere.

9. az összes szűrő és olaj csere (Shell 5W40 prof+Shell válltóolaj csere, szűrők MAN)   Így van, váltóban is cseréltem már én is olajat.

 

 

Előzmény: tfeci (665)
sooty Creative Commons License 2021.05.16 0 0 669

221ezer km van a láncban és köszöni szépen jól van.  180akárhány ezernél kapott új láncfeszítőt, de csak mert épp szét volt szedve. Az egy rugó ellenében mozgó kütyü, a rugó el tud fáradni.

Ma kapott hátulra új kerékcsapágyakat, ez már életében a 3. garnitúra. Az olajcserére ma márt nem volt időm.

Valaki nem tud véletlen kalaptartót? A miénk el van törve félbe....

Előzmény: tfeci (667)
Geiler Creative Commons License 2021.05.16 0 0 668

Értem ! Akkor ez komolyabb szerviz lesz! Köszi a segítséget ! 👍

Előzmény: tfeci (667)
tfeci Creative Commons License 2021.05.16 0 0 667

Vezérműtengely jeladó hibát ír ki hibás vezérlésnél!

A tesztelő műszer  azt látja , hogy nagyobb a szögeltérés a főtengely és a v.tengelynél a megengedett értéknél.

Nincs hangja sokáig a nyúlott láncnak, a feszítő utána feszíti a láncot.

Ha nem hiszed el, bontasd meg a vezérlést és látni lehet hogy a feszítő túl bent van.

100 ezer felett elszáll a gyári, az után gyártott állítólag 60 ezret bír.

A sok helyi indítgatás kinyírja láncot!

 

 

 

 

Előzmény: Geiler (666)
Geiler Creative Commons License 2021.05.16 0 0 666

Halihó! Micra tulajok vagyunk mi is. 2008. 1.4 -es CC.

Viszont itt is vmi ilyesmi gond lesz ahogy olvasom , de hátha nem az és tudtok okosabbat mondani. 
120ezer km van csak benne. Hideg indítás után van hogy 2xer leáll, és ingadozik az alapjárat 1000-2000 között . Utána müködik. A szerelő kicserélte a vezermutengely jeladót, a hiba úgyanúgy fent áll. Azt mondja a lánc meg van nyúlva azért csinálja tovább .  de 120ezer km-nél? nem csörög, nem zörög a motor nem hallani semmi hibára utaló jelet. 
szerintetek is a lánc lehet? Vagy éppen a feszítő ? 
köszi a válaszokat! 

ezt írja az OBD

 

Fehlerspeicher-Report generiert von Torque für Android
=================================================

Fahrzeug VIN:Nicht vorhanden
FahrzeugherstellerUnbekannt
Fahrzeugkalibrierungs-ID:Nicht vorhanden

Aktuelle Fehleraufzeichnungen
------------------
P0340: Camshaft Position Sensor "A" Circuit (Bank 1 or Single Sensor)
P1171: [Chrysler] Fuel System Lean During Acceleration
[Hyundai] Electronic Throttle System Open
[Dodge] Fuel System Lean During Acceleration
[Jeep] Fuel System Lean During Acceleration
[Seat/Audi/Volkswagen] Throttle Actuation Potentiometer Sign.2 Range/Performance
[Volvo] Long-term fuel trim, Upper Limit


Unerledigte Fehleraufzeichnungen(n)------------------
P0340: Camshaft Position Sensor "A" Circuit (Bank 1 or Single Sensor)
P1171: [Chrysler] Fuel System Lean During Acceleration
[Hyundai] Electronic Throttle System Open
[Dodge] Fuel System Lean During Acceleration
[Jeep] Fuel System Lean During Acceleration
[Seat/Audi/Volkswagen] Throttle Actuation Potentiometer Sign.2 Range/Performance
[Volvo] Long-term fuel trim, Upper Limit


Fehler, aus der Vergangenheit
------------------
ECU berichtet, dass keine früheren Fehlercodes vorhanden sind
Andere entdeckte Fehlercodes
(eventuell noch nicht bearbeitet, aktuell oder Herstellerspezifisch)
----------------------------------------------------
Lt. ECU keine Fehler gespeichert


Ende des Reports.

Előzmény: sooty (609)
tfeci Creative Commons License 2021.05.16 0 0 665

100 ezer felett a következők jöhetnek:

 

1. komplett vezérlés

2.fék komplett elől-hátul(gumifékcsövek is)

3.kipufogósor végig

4.benzin betöltő cső

5.4 db kerékcsapágy csere

6. önindító perselyezés+bronzkefék

7. fényszórók cseréje

8. összes ablaktörlőlapát cseréje

9. az összes szűrő és olaj csere (Shell 5W40 prof+Shell válltóolaj csere, szűrők MAN)

Ajánlott

1. ködlámpa beszerelés( ha nincs)

2.nappali menetfény(ha nincs)

3.méretpontos szőnyeg+ gumi hótálca

4.hátra műanyag doblemezeket beszerelni

5.a beszerelhető legnagyobb kapacitású aksi cseréje

6.gyári alufelni+15" conti vagy michelin téli-nyári garnitúra( a téli nyári acélfelnin)

7.2 DIN mutimédia( 6 hangszóróval)

8.fehér krómkeretes indexek

9.fényezés rehabilitálása

10. Így lehet hamvaiból egy Micrát feltámasztani.

11.sötétíteni ahol lehet az ablakokon(ezt is megoldjuk neked olcsón)

Az én lányomé ezeken már túl van. ( meg az 1 millán is jóval). (3 ajtós 1.4 Tekna)

Ha kell a szerelőm elmegy trélerrel az autódért és mindent rendbe rakva leszállítja a címedre, de el is hozhatod.

 

 

 

 

 

Előzmény: robo2 (662)
tfeci Creative Commons License 2021.05.16 0 0 664

Hány kilométer van az autóban(valós!)?

Előzmény: robo2 (662)
tfeci Creative Commons License 2021.05.16 0 0 663

Nem nyert! B.A.Z. -megy.!

Előzmény: robo2 (662)
robo2 Creative Commons License 2021.05.15 0 0 662

Budapest 4 ker

Előzmény: tfeci (661)
tfeci Creative Commons License 2021.05.15 0 0 661

Hol laksz?

 

Előzmény: robo2 (660)
robo2 Creative Commons License 2021.05.15 0 0 660

Köszönöm a baj csak a szerelővel van nincs megbízható jó szerelőm.

Előzmény: tfeci (659)
tfeci Creative Commons License 2021.05.15 0 0 659

Nissan szerviz kizárva.(Minden márkaszerviz!)  Kivéve ha keresel óránként 10-12 k-t.

 

Horror alkatrész árak+ óradíjjak.( A vége lehet 300-400 K is!) 

 

A javítás menete:

 

1. Megbízható szerelő átnézi.

2.Megvásárolod(TE!) a legjobb ár-érték arányú alkatrészeket.

3. A szerelő vagy te beépíted.

4. Megkérdezed a szerelőt mennyi Áfásan vagy Okosba.

5. Évekig használhatod a kocsit gondtalanul, a megspórolt összeget  a lányodnak adod nyaralásra.

( Nem az új szalont finanszírozod!)

Üdv.: Feri 70/3322036

 

 

 

Előzmény: robo2 (658)
robo2 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 658

Szép estét mindenkinek.

Vettem a lányomnak egy 2005 ös 1.0 -s Micrat

Szeretném átnézetni egy megbizható szerelővel esetleg tudnátok ajánlani valakit vagy érdemes elvinni nissan szervizbe?

Köszönettel Róbert

 

tfeci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 657

Ha felhívsz segítek!

Előzmény: KMARK93 (656)
KMARK93 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 656

Nagyon köszönöm így utólag is a telefonos segítséget.

 

Az végösszeg 255 ezer lett, maga a szett volt 100 ezer ft, munkadíj plusz egyéb apróságokkal lett ez a vége, a szomorú dolog az egészben csak az, hogy a szerelőtől a hazaútig (5 perces út) feldobta a check enginet ismét. Visszavittük, ugyan az a hiba, most még megpróbálkozom magával a jeladó cseréjével, aztán nemtudom.

 

Tény és való, hogy a kocsi zörgése/rázása megszűnt, de nem.vígasztal. A szerelő azt mondta nyugodtan lehet használni.

 

Köszi mindenkinek aki reagált, sokat segítettetek!

Előzmény: tfeci (629)
janimester75 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 655

Igen, azt tapasztaltam én is. de itt nem sokat állt az autó. Sőt, kimondottan használva volt. Most épp ácsorog, de azt gondolom, hogy pár hetes állás, vagy néhány hónap nem okoz ilyen tüneteket. Mondjuk, néha elindítom, kicsit előrébb állok, majd vissza, hogy hozzáférjek ehhez ahhoz a garázsban. De sokaknak van 2 autójuk, egyik téli, másik nyári, azok állnak fél évet, ott se ragadnak le csak úgy. Legalábbis munkatársam nem mondott ilyent, hogy történt volna vele hasonló. Ha egy kiszerelt motor éveket áll, akkor jellemző, vagy ha az autó áll évekig. Mert kiszárad az olaj a hornyokban, és megfogja a gyűrűt. Néha ugyan indítás után bejáratódik, kimossa a benzin, de nem ez a jellemző.

Előzmény: sooty (650)
janimester75 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 654

Szia! Köszi. Hát, a cseréket rendben megcsináltuk. Volt egy szelep csere, amikor kicserélték az összes szelepszár szimeringet is, utána zabálta az olajat.1000 km 2-3 liter.

Vissza mentem, nem ért rá, töltögessek bele, és menjek. Na, megnézte, az összes szimering elrepedt. Garancia persze nincs, mivel a szimeringek rosszak voltak, bla bla. Kicserélte, kedvezőbb áron. A probléma ugyanaz. Megint vissza mentem, de közben vettem egy garnitúra gyári szimeringet, akkor mondta, hogy most nincs semmi probléma a szimeringekkel, alul lesz a probléma. De ezt már előtte is mondta, hogy gyűrűknál mehet el. Érdekes, volt egy motorom, azt is fúrták, stb, futott kevés km-t, majd kiszedték, állt évekig a garázsban, megvettem, na, az is ette az olajat, leragadt gyűrűk miatt, de az csak 1 liter /1000 km. Nem igazán tudom, hova tenni, hogy a szelep csere előtt semmit nem kellett töltenem, illetve kb fél litert a 10000 km alatt, de ez rendben is van. És utána hirtelen zabálja az olajat? Na, megint vissza, gyűrűzés. Hát, nem ájultam el az egésztől. Azóta is olyan furcsán füstöl, bár most nem nagyon kell olajat önteni, de a víz az gyakran lecsökken. Nem láttam sehol folyást, vagy csepegést. De azt gondolom, hogy ennyit nem szabadna eltüntetnie. Most azért úgy ahogy elfogadható, bár épp csak a garázst tölti ki, mivel nem használom, de majd ha a korlátozások elmúltak. Ez ugyan egy Mazda volt, de lényegében ez mindegy, ilyen szerintem nem túl gyakori, hogy egyik napról a másikra hirtelen ennyi olajat eszik egy motor. Most remélem, hogy még pár évet elfut majd továbbra is. Nincs is sok km benne, 220 körül áll.180 volt, mikor szelepet cseréltek. Azért egy ilyen autónak nem szabadna ennyi km után ilyent csinálnia.

Előzmény: frici78 (649)
frici78 Creative Commons License 2021.03.13 0 0 653

Szia! Először egy másik szerelő keresése :)

Indítómotor nem is teker? Ami ki lett cserélve, azok milyen megfontolásból lettek? Hátha ez, vagy hátha az a rossz?...

Előzmény: Many29 (651)
tfeci Creative Commons License 2021.03.13 0 0 652

Hibakód?????

Előzmény: Many29 (651)
Many29 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 651

Üdv mindenkinek.. 

 

Segitség kellene, adott egy 2004 micra k12.  1.2 80le. Nem idul be csak tolásra és melegen... Vezérműtengely jeladó cserélve vezérlés cserélve, inditómotor cserélve,  akkumlátor is.. Valaki tud segiteni.? 

sooty Creative Commons License 2021.03.08 0 0 650

És még az is ha évekig áll az autó.

Előzmény: frici78 (649)
frici78 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 649

Szia! Pl. az olajcserék időbeni eltolását vagy akár kihagyását szokták mondani, hogy elősegítik a hiba kialakulását. Legalábbis nekem mondott ilyet nem egy értő ember :)

Előzmény: janimester75 (648)
janimester75 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 648

Szia! Milyen elhanyagolástól tudnak letapadni a gyűrűk?

Előzmény: frici78 (399)
badamreg Creative Commons License 2021.03.03 0 0 647

Sziasztok!

 

Közeleg a jó idő, a Micrám már sajnos a múlté, viszont az egy szett patika állapotú nyári gumit inkább nem adtam oda a neppernek :D

 

Falken Ziex ZE-310 Ecorun 175/60 R15 81H nyári gumi szett Nissan Micrara való felnin.

 

2019 júniusában vettem újonnan, kb. 1000 kilométert futott, szinte új állapotú.2019 október óta tárolásban.

 

Ára fix 32 000 forint (Budapest XVII ker.).

 

Képek, elérhetőség inkább itt: badamreg@yahoo.com , a fórumot már nem nagyon látogatom.

 

Üdv,

 

Ádám

 

 

tfeci Creative Commons License 2021.02.10 0 0 646

A 2 db regisztrált kulcs nem törlődik ki magától az autó "agyából". A hiba a kulcsoknál keresendő. Autó kulcsmásoló letudja a kulcsokat ellenőrizni.(A törléshez vagy kulcs beviteléhez speciális kommunikátor szükséges.

 

Előzmény: csiti75 (645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!