Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2018.07.25 0 0 27822

Paradicsom esetében ugyanaz az ÉVI, 3 nap.

Paprikánál 5 nap a Karate-nak, 3 nap a Cyperkill/Sherpa esetében (ua a hatóanyag).

Én mégis inkább a Karate-t ajánlom, mert az én fajtáim például folyton érők, azaz egyszerre van virág és termés. A Karate talán kíméletesebb a méhekre, főleg ha napnyugta előtt permetezel. Így lehet méhkímélő technológiával csinálni.

A Cyperkill érintő ÉS JÓ ESŐÁLLÓSÁGÚ GYOMORMÉREG. Ebből következően tovább a termés felületén marad, lassabban bomlik le, pár napig a növény felületén is kifejti a hatását. Ott lesz a virágokon, amikor másnap a méhek érkeznek.

A Karate pár óra múlva lebomlik.

Előzmény: TamásTab (27821)
TamásTab Creative Commons License 2018.07.25 0 0 27821

Melyik lenne a jobb választás poloskák ellen,a karate vagy a cyperkill.

Már érő paradicsomról és paprikáról van szó.A várakozási idő kb. egyforma?

Nekem a csemege kukoricán voltak először,ahol eddig soha.Szinte az összes csövet megcsúfították,szívogatták.

Korábban permeteztem,de kb. 1 hónapja nem mertem az érés miatt,most viszont támadnak...

Előzmény: pacsepa (27820)
pacsepa Creative Commons License 2018.07.25 0 0 27820

Nem kell kombinálni semmivel.

Én simán Karate-val letaroltam őket. Korábban is, idén is. általában évi két alkalom elég.

Nálam az újdonság, hogy a gyümölcsfákat (pontosabban a termését) is ellepték. Mire észrevettem, már komoly károk keletkeztek a szívogatás utáni monília fertőzéssel.

Minél előbb permetezz!

Előzmény: TamásTab (27819)
TamásTab Creative Commons License 2018.07.25 0 0 27819

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

Kezdik ellepni a paprikáimat és a paradicsomokat a poloskák.

Fizikai szedegetés, írtás kizárva,mert kb. 250 bokor van mindegyikből,idő sincs rá.

A másik dolog,hogy kezd érni minden.

Ajánlották nekem a Cyperkill nevű vegyszert, aminek 3 nap az élelmezési várakozási ideje.

Tapasztalatok alapján ez megfelelő lenne vagy tudnátok ajánlani hatékonyabbat, aminek nem nagy a várakozási ideje?Esetleg kombinálni valamivel,hogy hatékonyabb legyen.

Előre is köszönöm a válaszokat!

nyebojsza Creative Commons License 2018.07.25 0 0 27818

Sajnos nem így van... semmit nem tesznek, hiába panaszkodok, hogy a szomszéd akácerdőt ültetett, és emiatt tönkremennek a fáim, meg az egész kert, le se szarják :(

Pont azt büntetik meg aki rendben tartja a kertjét, mert pl. a tavaly lemetszett száraz ágakat felgyújtottam!

Előzmény: rich.mond (27816)
Ali-bá Creative Commons License 2018.07.24 0 0 27817

A saját portádon bármit lepermetezhetsz gyomírtóval. A glifozát hatóanyagú még a fákat is kiviszi.

Előzmény: kavicsos64 (27814)
rich.mond Creative Commons License 2018.07.24 0 0 27816

Mondom, nagyot fognak nézni majd a "gazosok".

Nem is az önkormányzat, hanem az állami szervek felől jön majd a csekk.

Előzmény: 55judit (27808)
zsorsz Creative Commons License 2018.07.24 0 0 27815

És a szomszéddal nem jó összeveszni,még ha nagyon baromarcú is!

Előzmény: kavicsos64 (27814)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 27814

Nem normális ez az ország ezzel a hozzá állással ! Nálam is hasonló gondok vannak a két kertszomszéd egyik se műveli a kertet és a fák már a kertem felett terjeszkednek és évek óta nem is terem az a rész csak kapálom ,most a másik oldalon is hasonló már a helyzet ott meg az orgona jött már át ! Lassan csak a kert közepén lehet termeszteni !

Előzmény: 55judit (27808)
szicsu1007 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27813

Szívesen:-)

Előzmény: Mariska néni (27811)
alfi13 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27812

Igen jól választottál szerintem talán a legjobb szer paradicsom betegségeire.

Előzmény: Mariska néni (27811)
Mariska néni Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27811

Szicsu, Alfi13, köszönöm, hogy segítettetek megérteni, mi a különbség a Champion WG és a Kupter Fusilan WG között, mert a zacskón lévő feliratból ezek az információk nekem nem voltak meg.  Eszerint jól választottam, ha a Fusilant használtam fel a paradicsomra. 

Előzmény: alfi13 (27790)
lavanda Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27810

Rich.mond, a mi önkormányzatunk hatalmas bevételre tehetne szert. Csak a mi spekulánsaink bírságolásával.  Nem teszik.

Előzmény: rich.mond (27807)
lavanda Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27809

Nyebojsza, megnyugtattál. A szomszédomban csak trágyadomb van/lesz. A szemetet akkurátusan zsákolják.

Köszönöm, hogy írtál.

Előzmény: nyebojsza (27805)
55judit Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27808

Nálunk pl. nem. Tőlem a 2. szomszéd telken már nem csak gaz van, magról kelt hatalmas fák is. Közvetlen szomszédom sok évig levelezett ez ügyben az önkormányzattal, hiába.Pedig már benő az ő telkére is, minden évben sokat fizet az irtásért.

Mindig csak szemlét tartottak, és ennyi. Mióta összecsatoltak minket Siófokkal, oda mennek a levelek. Onnan is csak szemléztek, megállapították hogy bizony ez már dzsungel és kész.

Hozzám hátulról terjed be az őserdő, államkincstári területről. valaki kivágott ott egy nagy fát ami behajlott hozzá és veszélyeztette az ott élők épségét, ezért 200.000 ft bírságot kapott.

Előzmény: rich.mond (27807)
rich.mond Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27807

Amúgy a spekulán nagyon meg fogja ütnia  bokáját, mert mostanában az égig érő gyomot igen szép összegekről szóló csekkekkel honorálják újabban.

Előzmény: lavanda (27798)
55judit Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27806

Igen. Ha az én szomszédomban lenne ilyen aranybánya, biztos hordanék belőle a saját kertembe is. Milyen nagyszerű is lenne, ha valódi trágyával rétegezhetném a komposztomat. :)

Előzmény: nyebojsza (27805)
nyebojsza Creative Commons License 2018.07.23 0 1 27805

Ha csak trágyát hordanak oda, és nem mindenféle szemetet, akkor attól nem lesz baja a földnek,

ha szétterítik, akkor azért nem, ha meg egymásra hordják, akkor meg szépen lassan megérik.

lavanda Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27804

Kedves arpad-lajos, biztos ismered: miért lyukas a suszter csizmájának a talpa... A helyzet jogi megoldását épp ezért kerülöm, egyelőre.

Azért köszönöm, hogy írtál.

Előzmény: arpad-lajos (27803)
arpad-lajos Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27803

Kedves Lavanda !

Ez itt a Növényvédelem topik. Te az emberi galádság elleni küzdelemre szeretnél tanácsot kérni. Rossz helyen jársz. Keress valamilyen jogi fórumot. Ott biztosan el tudnak látni jogi tanácsokkal.

Ali-bá Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27802

Ha körben fel vannak támogatva az ágak, akkor mindegy merről fúj a szél.  A karók az ellnkező irányból jól tartják a fát.  Néha egy-egy szélirányba eső ágat esetleg annyira megemel a szél, hogy leakad a madzag, ha rövíd volt, ha nem elég magasan nyúlik a villás ág fölé a karó hegye. (Volt olyan őszibarack fám, amelyik több, mint egy mázsát termett így alátámogatva.)

Előzmény: 55judit (27801)
55judit Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27801

Köszönöm. Azért kérdeztem, mert ugye nem csak imbolygás van, hanem orkán erejű szélben az uralkodó széljárásnak megfelelően minden ág nagy erővel egy irányba mozdul. Ha nincs lent rögzítve a karó, az egészet elviheti ugyanabba az irányba és törik minden. De lehet hogy csak szerintem. :) ?

Előzmény: Ali-bá (27800)
Ali-bá Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27800

Nincs leverve, a hegye felfele áll, a vastagabbik vége a földön támaszkodik. Együtt imbolyog a fával, de alulról nagyot tart. Ki kell tapasztalni, hogy az ágat hol a legjobb alátámasztani.

Előzmény: 55judit (27797)
alfi13 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27799

Akkor elbeszéltünk egymás mellett. Te ara gondolsz hogy megpermetezte kénnel és attól lettek ilyenek a szőlőszemek. Láttam már olyant hogy valaki lepermetezte kénnel és a levelekte leégette de nem figyeltem meg hogy a teméssel mit csinált a kén.

Előzmény: pacsepa (27793)
lavanda Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27798

Szervusztok!

A segítségetek kérem.

Az Alföldön lakunk, itt a kertföld nem a háznál/ház körül van, hanem a városszéli kertekben. A kert, ahol a szüleinktől örökölt kertek vannak, ma már nagyrészt műveletlen. A mi dűlőnkben, rajtunk kívül,  már  csak egy család műveli a kertet. A többi kertet  spekulánsok vásárolták fel ( remélve, hogy a város ezeket a területeket majd építési telekként jelöli ki ). Az én egyik kertszomszédom is egy pesti spekuláns, a gyom ott ( is ) derékig érő. Most. Nyár elején csak a fák lombja látszott. Az ezzel a  területtel szomszédos kertbe nyár elején költöztek. Állatot tartanak, a ketrecek méretét tekintve feltételezem, hogy nyulakat. Egy másik, szintén közeli területen kecskéket, juhokat látok. Így az, hogy időnként orrfacsaró bűz van, fel sem tűnt. A napokban vettem észre, hogy a trágyát a szomszédomba ( a pesti spekuláns földjére )  hordják, pontosabban a derékig érő gyomra borítják. A területre nem mentem rá, a gyomtól semmit nem látni, csak a frissen odaborított trágya bűzlik. Nem almos trágya.

Önmagában az, hogy egy egyébként - normális körülmények között - termő földet trágyadombnak használnak, égbekiáltó bűnnek tartom. A felmenőim parasztemberek voltak, iskolai szünetekben, majd később vizsgaidőszak után velük együtt dolgoztam. Tudom, hogyan kell a trágyát kezelni, az alapok - mint olvastam - változatlanul érvényesek ma is. Annak, hogy annak idején a disznóól mellett kibetonozott gödör volt, hogy a tehén-és lótrágyát a trágyadombra hordták, s majd csak az érett trágyát vitték ki a szántóföldre ( őszi szántás előtt ), nyilván oka volt.

Kérdezem tőletek,  szerintetek az, hogy a szomszédos terület valójában trágyadomb ( lesz hamarosan ), mennyiben károsítja a környező kertföldeket? Hogy hosszú távon károsítja, abban biztos vagyok. Pereskedni nem akarok, ez a mi családunkban nem volt szokás, de attól tartok, hogy e mellett a galádság mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Félreértés ne essék, nem a bűz zavar ( persze az is ), hanem a galádság, ahogy viszonyulnak a földhöz, meg azokhoz, akik még rendeltetésének megfelelően kezelik azt.

Hosszúra nyúltam, nézzétek el nekem! A segítségetek, ha lesz, előre is köszönöm!

55judit Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27797

ötletes. A karó le van verve?

Előzmény: Ali-bá (27796)
Ali-bá Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27796

Itt a 11. hsz-re görgetve láthatsz egy alátámasztási módszert, ami nagyon kíméletes a fákhoz: http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=96&t=288

Előzmény: Laci7925 (27783)
nyebojsza Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27795

A legjobb megoldás az lenne, ha úgy lenne metszve, hogy ne kelljen kitámasztani :)

Sajnos a betonvas roncsolni fogja a feltámasztott ágakat, bogarak, vírusok, mindenfélék bemehetnek :(

Előzmény: Laci7925 (27783)
Jani71 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 27794

Szerintem az őszibarack magnéziumhiányos, az alma vashiányos.

Előzmény: paragramma (27792)
pacsepa Creative Commons License 2018.07.22 0 0 27793

Pont ezert irtam!

Előzmény: alfi13 (27791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!