Keresés

Részletes keresés

juniÚR(dzsuniúr) Creative Commons License 2012.08.24 0 0 5061

Csak nehogy forralt dinnye legyen a vége :D

Előzmény: pataporc (5052)
temeno Creative Commons License 2012.08.22 0 0 5060

Csak érdeklődtél, hogy hol voltak még; úgy hallottam, ott is abajgatták a túrázókat.

 

A K- amúgy is szebb.

Előzmény: tzh (5059)
tzh Creative Commons License 2012.08.22 0 0 5059

"Állítólag volt egy másik fészek a Magyarkút utáni energiatakarőkos K+ útvonalon is."

 

Ha jól értelmezem, akkor ez engem nem érint, mert a kiírás szerinti K- útvonalat követem.

Előzmény: temeno (5058)
temeno Creative Commons License 2012.08.22 0 0 5058

Közvetlenül a patakátkelés előtt van, kb 15 méterre onnan, ahol a kövesút egy balos kannyarra belemegy a mederbe. Ahogy a Z-K- elágazás irányából jössz, a kis dombnak már a patak felőli lejtőjében lesz. A mostani aszályos idő miatt valószínűleg igen pipák lesznek az állatkák, az idény figyelni fogok én is, ha már tavaly hülye voltam.

 

Állítólag volt egy másik fészek a Magyarkút utáni energiatakarőkos K+ útvonalon is.

Előzmény: tzh (5057)
tzh Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5057

Sziasztok!

Van itt valaki, aki egészen pontosan be tudná jelölni annak lódarázsfészek helyét, ami nem sokkal a Cseresznyés patak előtt nyílik rá a Kékre balkéz felől?

Meg persze további hasonlókról sem lenne haszontalan további ilyen infó.

 

2005-ben volt egy faág keresztbe fektetve figyelmeztető felirattal, csak épp kissé félrevezető volt, mert a "Méhek" figyelmeztés jelentése nagyon nem ugyanaz, mint a "darazsak" pláne "lódarazsak".

balzsam1 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5056

Sziasztok!

 

A rendezők valószínűleg előveszik a 1992-ben nyomtatott és 800x-or átfénymásolt papírjait. ŐK nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy az erdőben történt e esetleg változás... gondolok itt arra, hogy lekoptak vagy esetleg erdőritkítás során eltűntek a jelek. Mindenki vigyen magával térképet tájolót és egy adag szerencsét.....

 

 

Sajnos egyéb elfoglaltságok miatt az idei BEACot is ki kell hagynom  :(

 

a rajthoz állóknak sok sikert és kevés vízhólyagot kívánok!

 

 

Üdv:

 

Bazsi

Előzmény: Öregnándi (5054)
temeno Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5055

Tavaly mentem először a Kéktúra pecséttől balra (a pecsét alatt a fán, nekem szemmagasságban van egy elmosódott kék jelzés jobbra, ami azonos a K+-el, korábban azt követtem). A tavalyi út aztán beleveszett egy szedres-füves rétbe, ahol jelzés egy szál sem (fejlámpa fényénél) és fogalmam sem volt, jó fele megyünk-e. De egy idő után csak megtaláltuk a pirosat, majd a forrástól felfelé a háromszöget. Tehát ahogy írod, lényegében nem változott semmi, bár a régi kék útvonalat a tábla szerint már vissza kellett volna adni az erdészetnek. Mondjuk nekem nem hiányzik a völgyben az alig látható elágazás a fiatalosban, meg már magasan, a gerinc alatt az a saras szerpentin, ahol régebben ki szoktam köpni a tüdőmet.

 

Akkor 2 és fél hét múlva...

Előzmény: Öregnándi (5054)
Öregnándi Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5054

Tegnap voltam arra, megnéztem mi van.

A Lenkó emlékmű után át a patakon, be a dszindzsába, utána a rét szélén balra. Elérünk a Sikáros ház bejáratához, kicsit jobbra egy fán ott van a kék-túra bélyegző. Itt ki van táblázva a K balra, a K+ előre a rét szélével párhuzamosan, és még valami piros szintén balra, de erre nem figyeltem. No innen: Elmentem a Kéken, egy kb. 3 km teljesen akadálymentes, jön egy piros elágazás balról, a kék elmegy jobbra egy tisztás és az erdő határán, kb 100 m erdő, majd keresztbe egy út, az út túloldalán kerítés, balra egy térképes tábla, hogy 2006 ban megkezdték az erdőfelújítást, kéretik a P, P3 felé kerülni. Kipróbálom alapon elmentem a régi kéken, és kb 1 km múlva jött a kerítés keresztbe. Nem értem, hogy egy létra miért nem fér bele az erdőfelújításba...

 

Szóval a BEAC-on ez nem lesz jó. Nem tudom, hogy a szervezők mit írnak bele az itinerbe, tavaly semmi nem volt erről. Ha az elterelt kékhez ragaszkodunk, akkor a táblánál jobbra, és nemsokára be balra a piroson. Errefelé hébe-hóba kék jelzések is vannak, de nem minden piros mellett, így könnyű arra gondolni, hogy ott már csak piros, a kék meg másfelé.

Tavaly úgy mentem, hogy a kéktúra pecséttől a K+-on, ez kivitt az aszfaltra, majd balra lejön róla. Én itt tovább mentem az aszfalton a P3 ig, ezen balra, át a vízmosáson és fel a királykúti ház mellé, majd tovább a dobogókői gerincre. A tavalyi út egy kisebb erdei pihenőnél találkozik a rendes „piros-tereltkék” úttal, ezen a ponton balra kell fordulni, ahogy a P3 megy egyenesen. Ez szerintem kb 1 kmrel rövidebb, de mivel annyi eltévedésem volt már addigra, hogy megengedtem magamnak.

Még valami: a királykúti ház után 100 méterrel van egy aszfalt keresztezés, utána kissé jobbra tartva kell keresni az ösvényt. Balra is van egy, de az nem a P3. A P3 egy hosszú és kissé meredek kaptató a gerincig. Ott balról jön a régi kék.

Menjetek!

Öregnándi

Előzmény: temeno (5053)
temeno Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5053

Úgy hírlik, lesz.

 

Sikáros felé járt mostanság valaki? Merre megy az út Dobogókő felé?

 

Tavaly kódorogtunk egy kicsit az éjszaka, ami annyira nem jött be.

Előzmény: pataporc (5052)
pataporc Creative Commons License 2012.08.20 0 0 5052

Forraltbor?????

Max. dinnye. :) Tényleg, ban még dinnye?

 

Ma jártam Törökmezőn és szóltam a turistaháznak, hogy készüljenek...:)

Előzmény: csorgo2108 (5051)
csorgo2108 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 5051

Én most tervezem először a BEAC-ot 110-es távját! IDén több 100 feletti túrán is voltam, remélem ez is jó lesz!!!!

Forraltbor lesz vmelyik állomáson??

Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.19 0 0 5050

Idén nekem is úgy néz ki, hogy nem leszek ott, de majd elválik.

Lehet, hogy egy ötvenest lefutok azért a Börzsönyben, mert már most bizsereg a talpam a gondolattól.

Jó utat neked!

Előzmény: oszkar00 (5049)
oszkar00 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 5049

Bár tavaly még úgy gondoltam, idén nem BEAC-ozok, közben mégis mentem volna. Azonban egy Wales-i út (túrákkal fűszerezve) miatt mégis kimarad, úgyhogy majd jövőre.

Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.18 0 0 5048

Mennyire szép, hogy az előző, 110-ik hsz-em pont a Maxi 110 topic-ban landolt! :-D

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (5047)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.18 0 0 5047

Mivan? Minnyá Szeptember?

Előzmény: juniÚR(dzsuniúr) (5046)
juniÚR(dzsuniúr) Creative Commons License 2012.08.16 0 0 5046

Ébresztő Maxi topik :D

balzsam1 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 5045

Börzsöny turista atlasz eladó!!!!!

 

balzsam1 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 5044

Sziasztok  BEAC-os társak!

 

A bringás barátok figyelmét szeretném  felhívni egy a facebookon létrehozott csoprtról!

 

A facebookon létrehoztunk egy "Kerékpár őrültek klubja" nevű csoportot!

 

Itt mindenki hozzászólhat a futó beszélgetésekhez, szerveztünk már közös tekerést, segítséget kérhetünk  a bringás társaktól bármilyen kérdésben.

 

A csoport elérhetősége:

 

http://www.facebook.com/groups/227520583955190/

 

Bárki keressen rá és csatlakozzon hozzánk!

 

Népszerűsítsük a túrát!!!

 

Üdv:

 

Balzsam1

csanya. Creative Commons License 2011.10.10 0 0 5043

Tök bocs! Írtam az elébb mélt.

Előzmény: norb29 (5042)
norb29 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 5042

Én csak emiatt indultam el a BEAC-on és Ti sehol. Még larzen is visszamondta napközben hogy jön. 

Előzmény: csanya. (5041)
csanya. Creative Commons License 2011.10.10 0 0 5041

Ahogy valaki egyszer frappánsan megírta: Csanyáék nem a rövidítőket büntetik hanem a kéken haladókat jutalmazzák. Vagy valami ilyesmi. -)

Előzmény: PingPanther (5040)
PingPanther Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5040

Mindig nagyon becsültem, amit csináltatok, mert aki úgy tudott végigmenni a Beac Maxin, hogy végig szigorúan az ajánlott útvonalon ment, az tényleg többet tett bele és kitüntetve érezhette magát, hogy veletek találkozott a "Moli"-nál.

 

Én ezidáig hétszer jutottam el Magyarkútról Hűvösvölgybe bringával a Beac Maxin és bár minden évben készültem, amennyit időm engedte, azt hiszem a mai napig nem tudnám(nem is tudtam) teljesíteni végig a jelzett útvonalon a túrát bringával, pedig mindig kihoztam magamból a maximumot. Évenként egy-egy részen(vagy bejárásokon) kipróbáltam, hogy a bringás-kispistázó útvonalak helyett az ajánlotton megyek, de mindig annyit kivettek belőlem a terep miatt, hogy kétséges lett volna a célbaérés ha végig így csinálom. Így jártam már a Moli-nál is, de míg egy-két helyen csak kínszenvedés sárban fel/levinni a biciklit(Törökmező, Köves mező, Hegyes tető, stb.), más helyeken egyenesen veszélyes (Hegyestető-Magymaros, Urak-asztala oldal).
Emiatt nem, hibáztatom a szervezőket, a teljesítőket még kevésbé (magamat főleg nem :D)amiatt, hogy a biztosabb utat javasolják, vagy választják.

 

Annak viszont, hogy ti évek óta kint vagytok és kiálltok amellett, hogy a jelölt útvonalon teljesítsen mindenki, meg van az eredménye, ebben biztos vagyok.
Tudom, hogy azt várnád, hogy mindenki, egytől-egyig a jelöltön menjen és ezt megköveteljék a szervezők is, de ilyen sosem lesz. Ez majdhogynem egy csoda lenne. :D

Olyan viszont van, hogy sokan évek óta dolgoznak azon, hogy egyre több szakaszt teljesítsenek a jelölt úton.

Többek között én tavaly már 80-ig(Dobogókő) eljutottam a jelöltön, bár hozzá kell tegyem először indultam neki futva, bringa nélkül, nem a legkedvezőbb körülmények között és végül is technikai okokból buktam ki, de így is megérte.


Idén először teljesítettem végig a jelölt útvonalon és már szinte vártam, hogy ott lesztek a Moli-nál, de persze olvastam a fórumon, hogy nem.

Ebben biztosan nem vagyok egyedül, hiszen már tavaly sem és idén sem voltam egyedül, hiszen ott volt például Oszkar00, hasonlóan jelölt út párti, aki tavaly többmint 30 órán át tolta ("mindig szerettem volna úgy végigtolni egy hosszú túrát, hogy esélyem sincs már beérni, de mégsem adom fel. (30:29 lett az időm :-) )" 4840) és idén együtt, mentünk végig szintidőn belül.

 

 

Idén bár nem volt senki a Moli-nál, nem kaptunk külön pecsétet, mégis más érzés így a teljesítés és ezt részben a ti éveken át tartó munkátoknak köszönhetjük!

 

Köszi!

 

Remélem, hogy amit a NHH-n mondtál, csak a pillanatnyi fáradtság mondatta veled.! :D

 

 

 

Előzmény: csanya. (5039)
csanya. Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5039

Nagypapa: "Ezután azonban a romantika és az emlékezés kedvéért leültem a Moli-pihenő padjára és néhány percig nézegettem a lenti fényeket. Csanya, Larzen és Lupusz szelleme lebegett előttem, akik különböző években igyekeztek morális hatást gyakorolni a Maxi vándoraira. Úgy vettem észre, hogy volt hatásuk, dehát örökké ők sem fognak ezzel foglalkozni. Amit tettek érdekes, humoros volt. Néha megnézem a régi ellenőrző lapon a bélyegzőjük lenyomatát, vagy a lyukasztó művét."

PingPanther Creative Commons License 2011.09.18 0 0 5038

Oszkar a trackeket fel tudnád tőtteni valahova? A Trackabee-t meg sem merem említeni ennyi csípéses történet után :-)

Ha nagyon gázos jöhet mailben is, vagy valami. Maj' "jól értem" a gyenge jelű részeket, meg ami kimaradt az elem miatt. Thx.

PingPanther Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5037

Köszi, de azért egy kicsit téged is kell, hogy fényezzelek! :-)
Évek óta bennem van a kép, amikor egyszer Csikóváralja felé, ketten mentünk bringások és te futottál előttünk a sötétben úgy, hogy közben még az újonan elterelt utat is te nézted ki GPS-en.

"...Tulajdonképpen ez indított el, hollókat repülni tanítani a víz alatt..." Ja bocs ez más...

 

Előzmény: qvic (5030)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5036

Tényleg, ezt kéne bevetni büntetésül :) Nem erős ez, sőt, még gyorsabb is leszel tőle :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5035)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5035

Kicsit tényleg erős büntetés lenne kispistázásért. :-)

Előzmény: DJ_RushBoy (5034)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5034

Dehogynem! Csak külön felhívták a rövidítő sporttársaknak a figyelmét is, akik a K+-en közlekednek Nógrád fele. A fészek elmondások szerint a K-en volt Nógrád után, a Saj-kút bérci emelkedő előtt.

Előzmény: norb29 (5033)
norb29 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5033

Nem a kéken kellett menni eredetileg Nógrádig? Ez a darázsfészek a kék kereszten volt? Gyakorlatilag a Dobogókőig a kéken kellett menni nem? 

Előzmény: Csúcshódító (5031)
Csúcshódító Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5032

Csapó kettő: tudom, hogy a támadások Nógrád után voltak, de a bejáráson csak előtte láttak lódarazsakat.

 

 

Előzmény: Csúcshódító (5031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!