Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 3 napja 0 0 155222

Kb. semmihez képest. Sőt, ha megnézzük, inkább külső somogy van "belül".

Persze meglehet, valamikor jóval nagyobb volt Somogy vármegye aztán akkor még ez volt a belseje.

Előzmény: öreg_néne_b (155220)
Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155221

egy időben majd minden tele kosár gomba után ott volt a kérdés, hogy "merre?", meg a válasz is, hogy "belső-somogy". gondolom a megye dny-i részét jelenti (ami persze tényleg az ország legcsapadékosabb része és ideális gombász terep).

 

viszont én cc válaszát erre utaló poénnak vettem és feltételeztem, hogy a háztájijában gombászott, de most elbizonytalanodtam, mert éppenséggel ott is lehet pkg-t lőni.. :)

Előzmény: öreg_néne_b (155220)
öreg_néne_b Creative Commons License 3 napja 0 0 155220

kivéve belső-somogyot

Ezt soha nem értettem. Mihez képest belső? 

Előzmény: Tharkus (155218)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155219

mászkáltam én is szezonbemelegítés gyanánt:

 

Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155218

idővel végigjárom a mindent is. kivéve belső-somogyot, odáig sosem megyek el érte :)

Előzmény: cc (155216)
ColorLacko Creative Commons License 4 napja 0 0 155217

Mesés fogás :-)))) Gratula

Előzmény: cc (155208)
cc Creative Commons License 4 napja 0 0 155216

belső somogy :)

Előzmény: Tharkus (155213)
cc Creative Commons License 4 napja 0 0 155215

nem, de kifejező.

Előzmény: Boarhunter (155211)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155213

hű, grat! ott cc-falva környékén? nem semmi!

 

el vagyok maradva a képekkel, de majd pótolom, találgattam én is azért.

Előzmény: cc (155208)
Boarhunter Creative Commons License 4 napja 0 2 155212

Ne fáradj vele. Ő nem csak elhiszi az összeesküvés elméleteket, de gyártja is.

Előzmény: öreg_néne_b (155210)
Boarhunter Creative Commons License 4 napja 0 2 155211

A "susnyás" nem kimondottan erdészeti szakkifejezés. :-)

Arra az állományra már ráfér az első tisztítás. Utána még mindig nem lesz edulának is tetsző "erdő" de egy lépéssel közele. kerül hozzá.

Egy tölgyes vágásfordulója 100-120 év. Amit felnőtt korunkban letermelnek, annak a helyén mi már nem fogunk öregerdőt látni.

Hogy a "vadászok" mihez miként viszonyulnak nem tudom. Azt sem, hogy a pékek avagy az olajfúró munkások. Sokan, sokfélék vagyunk.

Előzmény: cc (155207)
öreg_néne_b Creative Commons License 4 napja 0 2 155210

A vaddisznok sem veletlenul jelentek meg az elmult evekben olyan helyeken, ahol korabban nem jartak.

 

Többszörösen tévedés ez az erdők hiányával magyarázni. Minden koca, minden évben nevel 10-12 malacot. Az egyévesek már szaporodnak. Nem azért vannak sokan, mert az erdő fogy, hanem, mert gyorsan szaporodnak. Egyébként a disznó pont a járhatatlan sűrűst szereti, nem a szálerdőt. 

Előzmény: edula2 (155205)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155209

Gratulálok, gyönyörű!

Előzmény: cc (155208)
cc Creative Commons License 4 napja 0 1 155208

csak a nagyobbakat hoztuk el, hogy még a jövő hétre is maradjon

viszont a hegyesekből még csak az elsőt most találtuk meg. úgy tűnik, később lesz szezonja

Előzmény: Tharkus (155189)
cc Creative Commons License 4 napja 0 0 155207

ezt én még legfeljebb susnyásnak gondolnám, amiből egyszer esetleg erdő lesz, de sajnos, nem az én életemben. 

 

én egyébként nem igazán értem a vadászok erdőhöz történő viszonyulását, a falu mellet a védett területen felállítottak egy kopjafát az elhunyt vadásztársak emlékére, mindezt engedély nélkül, kiszélesítették az odavezető ösvényt. mindezt egy molyhos tölgyesben, ami köztudomásúlag lassan nő, egy hegyen, amin fokozottan védett növények élnek.

Előzmény: Boarhunter (155198)
Boarhunter Creative Commons License 4 napja 0 2 155206

Szemeid vannak de nem látsz...

Ott a válasz az orrod előtt.

Előzmény: edula2 (155204)
edula2 Creative Commons License 4 napja -1 0 155205

Azt mondjuk mar a kozepkorban tudtak, hogy a vagas utan ujra sarjado erdot ritkitani kell. Igaz, az mar munka, es csak egy vagy ket generacioval kesobb latszik a vegeredmeny, mire nyugdijba mentunk. (Csak sugva szolok, hogy ismertem olyan erdeszt, aki azert hagyta ott a szakmajat, mert azt mondta, hogy a pilisi erdeszetnel nagyobb tolvaj nincs a foldon es o nem ezert ment erdesznek, De gondolom dilettans volt.) Van valami melyebb oka, hogy pont a ket vadaszunk akar a szarrol is elmagyarazni, hogy az arany? Szerintem a vadallomanynak sem fog jot tenni a termeszet ilyen merteku legyakasa. (A vaddisznok sem veletlenul jelentek meg az elmult evekben olyan helyeken, ahol korabban nem jartak. Pl. legnagyobb oromunkre a szomszed telken.)

Előzmény: öreg_néne_b (155199)
edula2 Creative Commons License 4 napja 0 0 155204

Ismered azt a viccet, amikor a feleseg rajtakapja a ferjet egy masik novel? Latom, Te is a "nekem hiszel, vagy a szemednek" filozofia hive vagy. (Ajanlott karrier: politikusi palya.)

Előzmény: Boarhunter (155198)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155203

mintha alaposan elkőrisesedő tölgyest is látnék az elég homályos képeken, ami persze lehet cél, bár nem szokott az lenni.

 

na mindegy, az igazság valahogy félúton van. azért szerintem látni a munkaerőhiányt és a karbantartások elmaradását az amúgy igenis kezelt és nem ad hoc módon kezelt erdőkben.

Előzmény: morel_whisperer (155201)
Boarhunter Creative Commons License 4 napja 0 0 155202

Soha nem is állítottam, hogy értek hozzá.

:-)

Előzmény: öreg_néne_b (155199)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155201

Az ilyenek széleit egyszerűen csak agancsbányának hívom. :)

Előzmény: Tharkus (155200)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155200

az utolsó két képpel azért senki sem fog szakmai roadshow-ra menni, ezt te is tudod

Előzmény: öreg_néne_b (155199)
öreg_néne_b Creative Commons License 4 napja 0 2 155199

A dilettánsok mindent jobban tudnak. Az őzike a szarvas gyereke és az erdőt úgy kell telepíteni, hogy embermagas csemetéket ültetnek 1*1-es ültetőgödörbe, szépen kitányérozzák és karózzák, majd a korona záródásáig rendszeresen gyomlálják. Ha te nem így tudod, akkor nem értesz hozzá! :(

Előzmény: Boarhunter (155198)
Boarhunter Creative Commons License 4 napja 0 4 155198

Az erdő megújulásának vannak fázisai. Hozzátenném, az erdőfelügyelet által szigorúan ellenőrzött fázisai.

Hogy Te mit látsz bele, az csak rád tartozik.

Előzmény: edula2 (155197)
edula2 Creative Commons License 5 napja 0 0 155197

Es ditto (masutt). Itt is latni, hogy mi volt es mit sikerult elerni. Ezen talan meg a vadak sem mennek at. Majd fenyekpezek meg (mondjuk a legdurvabb reszekre - pl. a Tharkus altal fokozotta vedettnek leirt Leanyfalu feletti reszre - inkabb bem is megyek)

Előzmény: Boarhunter (155188)
edula2 Creative Commons License 5 napja 0 0 155196

Amikor utoljara korbeneztem, egy ertelmes (vagy akar ertelmetlen) vitaban nem a fizikai agresszivitassal valo fenyegetodzes volt a megfelelo erveles (kiveve tan a kultelki kocsmakban), de meg a bunkoskodas es a name-calling sem. Nem erzem megnyugtatonak, hogy ilyen indulatkezelesi porblemakkal kuzdo embernek fegyver van a kezeben.

Nos, akkor csak a Te kedvedert, sziv kuldi szivnek meg ilyesmi: VH erdogazdalkodas, bozoterdo. Hogy itt valamikor nem ILYEN erdo volt, azt latni az utolso kepen levo hatalmas fatorzson. Mint ahogy azt is latni, hogy a kivagott fak helyen magatol kinott sarjakat senki sem vagta vissza (mar a kozepkori erdogazdalkodasnak is alaptetele volt, hogy erdovagas utan a sarjakat ritkitani kell, kollega ebbol irta a PhD-jat). Itt a mi eletunkben (es alighanem a gyerekeink eleteben) sem fog mar rendes erdo noni. Ez nem friss vagas, 2-3 evtizedes lehet, tehat nekem senki se meselje, hogy majd rendbe hozzak. Es teli van a kornyek ilyennel.  

Előzmény: Boarhunter (155188)
edula2 Creative Commons License 5 napja 0 0 155195

helyett: kesoi laskagomba (kicsit mar oreg, de azert sebaj. Csak ma vettem eszre, pedig ott no, ahol mindennap setaltatok - egy fatorzson, amit aradaskor applikaltak be a "gatvedelembe".)

Előzmény: Tharkus (155189)
morel_whisperer Creative Commons License 5 napja 0 0 155194

Igen, ez a bajom. Szóval olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik kb. semmit sem tudnak az adott fajról és sem a begyűjtésükhöz, sem az el(ő)készítésükhoz nem volt közük. Ez így elég necces. Ill. szerintem a 100%-ból valszeg sokan nem is ettek mindegyik fajból. Mese nincs, kell csinálni egy tematikus éttermet. :)

Előzmény: homerx (155193)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 0 155193

az egyik tablazat elvileg azt mondja, hogy a megkerdezett 100 emberbol kb 98 maganak szedi es nem vasarolja. szoval kb 99% a gyujtok szama minden csoportban (najo, a maradek 4%-nyi laikusnal talan alacsonyabb).

Előzmény: morel_whisperer (155192)
morel_whisperer Creative Commons License 5 napja 0 0 155192

"A Fortissima Fungus gombaismereti platform szavazással derítette ki, hogy melyik a legfinomabb kucsmagomba."

helyett

 

"A Fortissima Fungus gombaismereti platform szavazással derítette ki, hogy a válaszadók* közül melyik kucsmagombát tartják a legtöbben a legfinomabbnak."

 

Problem solved.

 

* sajnos kissé sok a szakellenőr. Kíváncsi lennék, hogy az egyes részhalmazokon belül milyen eredmények jöttek ki. Kiváltképp a laikus & nem gyűjtő, tehát a teljesen nem-pozícióból-ítélő emberek halmazára.

Előzmény: Tharkus (155189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!