Keresés

Részletes keresés

Melcsi625 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 8625

Szuper,köszi!

Nem tudtam,hogy van ilyen oldal.

Előzmény: Pontikos1 (8623)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.16 -2 3 8624

Akkor belátod, hogy egyedül a velem való kötözködés vezérelt. Jól van, ez is valami.

Viszont nem köpködtem a poszt alatti kommentemben. Érvekkel és példákkal együtt fejtettem ki az ellenérzésem, véleményem.

És nem, soha nem felejtkeztem el engedélykérésről, ezt határozottan állíthatom.

Előzmény: Katana750 (8621)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.05.15 0 2 8623

A gugli viszont eléggé élő...

http://odysseus.culture.gr/h/1/eh155.jsp?obj_id=7061

Érdemes mazsolázni az oldalt mindekinek belépők, nyitva tartási idők, ingyenes napok és esetleges kedvezmények miatt egész Görögországra nézve.

Előzmény: Katana750 (8622)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.15 -1 1 8622

Mükénét nem vágom. Mi a Kassandra és a Sithonia félszigetek közé(Gerakini) megyünk. A Tolo topik igen csak döglött.

Előzmény: Melcsi625 (8620)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.15 -3 2 8621

Valószínűleg igazad van és nincs igazam. Nem olvastam el a blogleírást, igazából nem gondoltam mélyen bele az írás valósághoz közelségébe, a fényképek tetszettek és nem érdekel(t), hogy ki csinálta. Néhány fénykép van az én nicknevem alatt is és egyiket sem én csináltam, pláne nem én tetem fel akármelyik fórumra. Rossz volt utána egyből geo... köpködését látni és gondoltam (DR.)genyáskodok kicsit. A hibát ott követtem el, hogy nem ott a blogon tettem amit tettem.  Engedélykérést mulasztott már el ő is, úgyhogy egyik kutya másik eb.A netes etika amiről írsz biztos létező dolog de tőlem mint nem profi felhasználótól elég távol áll, úgyhogy nekem szemet nem szúr a hiánya. Thasos szerintem nem felkapott nyaralóhely a honfitársaink között. Tavaly alig találkoztam magyarral. Felkapott a bolgárok, szerbek, románok részéről. Rengetegen voltak. Száz szónak is egy a vége, elnézést kérek azoktól az olvasótársaktól akik megszokták,hogy gyorsan és sokat igyekszem segíteni az olyan utazóknak akiknek nem komfortzónájuk az 1000km.+os utazás autóval külföldön! 

Előzmény: bazidzsó (8608)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 8620

Helló!Még azért ott nem tartunk,de útvonal megtervezve,programok kiválasztva,autó karbantartva.

Nem tudod (vagy valaki?),hogy Mükénébe mennyi a beugró?És megéri?

Amúgy ti hová is mentek?Nem emlékszem....

Előzmény: Katana750 (8600)
bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8619

egyébként csináltam egy kis nem reprezentatív értékelést, az index utazási fórumaiban (a hozzászólások száma alapján) a legnépszerűbb sziget Korfu, a második Kos, a harmadik Kréta, a negyedik Rodos, az ötödik Zakyntos, a hatodik Santorini, a hetedik Lefkada, és csak a nyolcadik Thassos

Jó kis összesítés :)

Mondjuk egy irodás felmérésre + egyéni utazók száma alapján én is kíváncsi lennék, hogy milyen eredmény jönne ki? :)

Az én listám kb. a következő lenne: (csak a szigeteket figyelembe véve)

- Korfu és Kréta valószínűleg az élen van

- a második helyre Rodoszt és Thasos-t tenném

- Zakynthos-Lefkada harmadik helyezett

- Santorini

- Kos

Előzmény: Gumped Papó (8617)
dokeee Creative Commons License 2017.05.15 0 2 8618

Én utoljára tán 6 éve voltam Thassoson, ráadásul eléggé előszezonban, de már akkor tele volt magyar, román, bolgár túristával, ráadásul nem a csendesebb fajtából, azóta nem gondolnám, hogy ez pozitív irányba változott, szóval Thassos-t valóban nem nevezném ismeretlen/felfedezetlen szigetnek

Előzmény: Gumped Papó (8617)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.05.15 0 0 8617

OK, tényleg túltoltuk egy kicsit a dolgot, a blognak valóban nincsenek különösebb pozitívumai (de szerintem olyan ordító hibái sincsenek, amik okot adnának egy ekkora felzúdulásra)

egyébként csináltam egy kis nem reprezentatív értékelést, az index utazási fórumaiban (a hozzászólások száma alapján) a legnépszerűbb sziget Korfu, a második Kos, a harmadik Kréta, a negyedik Rodos, az ötödik Zakyntos, a hatodik Santorini, a hetedik Lefkada, és csak a nyolcadik Thassos

ebből Santorini valószínűleg kivétel, de a többiről elhiszem, hogy nagyjából ilyen lehet a sorrendjük a magyar beutazások alapján a szigetek tekintetében

Előzmény: totopad (8616)
totopad Creative Commons License 2017.05.15 0 4 8616

Ennyit vitázni egy blogon :D

frankón nagyobb látogatottságot csináltok ennek a posztnak, mint amennyit ér :D

bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8615

1: hol írta a blogger, hogy Thassos a legfelkapottabb sziget a magyarok körében? (mert te valamiért fontosnak tartottad kijelenteni, hogy ez tévedés)

Azt próbáltam megértetni, hogy Thasos pont nem egy elfeledett sziget. Pont ellenkezőleg, sok magyar utazó jár oda évek óta. Ez téves megállítás a cikkben pl.

2: hol írta blogger az adott posztban, hogy járt ezeken a helyeken?

Lásd a csatolt képet vagy olvasd el a blog ajánlóját. Ebben benne van ez is. Ez is félrevezető. Ha nem járt még ezeken a helyeken, akkor miért ír ilyen felvezetőt a bloghoz?

Ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében:)

Előzmény: Gumped Papó (8613)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.15 -1 3 8614

1. 10 kevésbé ismert görög sziget. ez a bejegyzés címe. thassos nem, hogy kevésbé ismert, hanem konkrétan az egyik legszélesebb körben ismert. és ez abszolút nem egy szubjektív valami, ez ténykérdés.

2. továbbra se azzal van a baj, hogy nem járt a jelzett helyeken (bár ez a poszt elvileg egy ajánló, és ajánlani személyes tapasztalás nélkül kicsit talán fura; de ez biztosan szubjektív hozzáállás csak). de ettől még össze lehetett volna hozni tök jó kis ajánlót is. a gond ott van szerintem, hogy finoman szólva sem volt alapos. nem tudunk meg a helyekről lényegében semmit, a képek össze-vissza vannak kavarva, vagy ugyanarról a helyről készített fotó több, egymástól több száz km-re fekvő, minden ízükben különböző helyeken is feltűnik... ilyesmik. és én csak ennyiből jegyeztem meg, hogy látszik, hogy a környékükön sem járt az ajánlott térségeknek, mert akkor pont az ilyen hibák feltűntek volna neki, és nem emeli át gondolkodás nélkül a saját blogjára a "rossz" felvételeket.

Előzmény: Gumped Papó (8613)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.05.15 -8 0 8613

rendben, akkor a kedvedért megegyszer

1: hol írta a blogger, hogy Thassos a legfelkapottabb sziget a magyarok körében? (mert te valamiért fontosnak tartottad kijelenteni, hogy ez tévedés)

2: hol írta blogger az adott posztban, hogy járt ezeken a helyeken?

Előzmény: bazidzsó (8612)
bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8612

Fuss neki még1x:)

Előzmény: Gumped Papó (8611)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.05.15 -3 0 8611

ok, akkor szögezzük le, hogy a blogger nem írt semmi olyasmit, amit te megcáfoltál...

hogy egy sziget "nem illik a sorba", meg mi van egy blog általános leírásában, az erősen szubjektív, szerinted zöld, mások szerint meg piros

Előzmény: bazidzsó (8610)
bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8610

pl. Thasos, az egyik legfelkapottabb sziget a magyarok körében. Ezt te is tudod, ez is egy tévedése a cikkírónak

hol írt ilyet a blogger az adott posztban?

Thasos pont nem illik abba a sorba, amibe beillesztette a cikkíró :)

az adott posztban semmilyen utalást sem találtam arra, hogy bármilyen módon is célozna rá, hogy járt ezeken a helyeken, csak ajánlást ad ezekre a helyekre (más blogger írásai között is van ilyen :-) )

A gyengébbek kedvéért, jobb oldalt látható a leírás...de lásd a csatolt képet :) Tehát még egyszer: A blog szól az utazásokról, nem egy-egy cikk, hanem a blog...kicsit pontatlan a megfogalmazás...

Előzmény: Gumped Papó (8609)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.05.15 0 0 8609

pl. Thasos, az egyik legfelkapottabb sziget a magyarok körében. Ezt te is tudod, ez is egy tévedése a cikkírónak

hol írt ilyet a blogger az adott posztban?

az adott posztban semmilyen utalást sem találtam arra, hogy bármilyen módon is célozna rá, hogy járt ezeken a helyeken, csak ajánlást ad ezekre a helyekre (más blogger írásai között is van ilyen :-) )

Előzmény: bazidzsó (8608)
bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 2 8608

Most sajnos nincs igazad. Alapvetően a hozzászólásaiddal egyetéretek, mert sokat és gyorsan segítesz az utazóknak.

De ebben az esetben más a helyzet:

- a blogleírásban ez szerepel (tessék elolvasni) A blog az utazásaimról szól, ahol megfordulok a világban :) 
Az utóbbi időkben ez bővül a túra beszámolókkal. 

De, mint a szerző is elismerte, nem járt még a nevezett helyeken. Ez elég erős ellentmondás.

- a cikkben szereplő képek sem a sajátjai, más weblapokról lettek "kölcsönvéve", hogy finoman fogalmazzak. A netes etika előírja-javasolt, hogy ilyen esetben illik kikérni az adott oldal tulajdonosának az engedélyét a továbbközléshez (ha nincs egyéb rendelkezés az oldalon). Vagy minimun forrásmegjelölést kell alkalmazni.

- de, ha mégis ilyen cikket ír valaki, akkor illendő lenne alaposan tájékozódni: pl. Thasos, az egyik legfelkapottabb sziget a magyarok körében. Ezt te is tudod, ez is egy tévedése a cikkírónak.

- bizonyos szigetek esetében a szeptember vége és főként október már eléggé problémás lehet a strandolás szempontjából. A déliek, mint pl. Symi, még bőven jó lehet ebben az időszakban is.

Előzmény: Katana750 (8606)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.14 -2 4 8607

hogy mi a probléma, az van ott a kommentekben. nem az összeollózás, hanem annak a következménye volt csak a kritika tárgya. ,de oké, szerinted félrevezetni menő, erre a figyelmet felhívni viszont etikátlan. ha csak így nem. 

(az meg hogy nem olvasol, édes istenem... neked még az se ment egyedül, hogy van ilyen lehetőség egyáltalán. :) mióta mondtam neked ezt, azóta sodortad magad abba a helyzetbe, hogy kénytelen vagy mindig kerülő úton kötözködni csak. ami viszont láthatóan frusztrál, mert így csak néha tudod magad kielégíteni. szegényke. :)

na de mindegy, mindenesetre már ma is bebuktattad magad, úgy tizenhatodszorra immár, hogy jaj dehonnem olvasol, már azon túl is, hogy akkor mi a francért nem hagytad ki a kommentemet azon a blogon? ott van kiemelve, hogy geod01 írta. :) ). 

Előzmény: Katana750 (8606)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.14 -10 3 8606

Szerintem semmi nem értés nincs. Nem kérdőjeleztem meg én sem geo... jogát a blogját reklámozni. Látom bőszen írogat, pedig tudja, hogy nem látom a véleményét úgy 2 éve. A második részen volt a hangsúly ami szerintem nem igazán etikus egy ilyen bajnok részéről. A blogoló olvasótárs meg úgy gondolta, hogy ahogy mondani (írni) szokták itt sokan"gugli a barátod" szóval miért ne lehetne összeollózott a végtermék? Vállalta? Igen. Mi a probléma? Olyan állóvíz volt itt mostanság. Fel kellett már kavarni! Remélem geo... fegyverhordozói jó sok - jellel jutalmaznak! :-))

Előzmény: Szaganaki (8604)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.14 -4 7 8605

Te tényleg egy igazi mesüge vagy. Igaz, rendkívül szórakoztató. Egyrészt, amire utalgatsz, azt totálisan benézed. Messze nem vagy te ennyire képességes, hogy akár hozzávetőlegesen pontosan is meg tudj érteni félszavakból valamit.

Másrészt valóban semmi gond nincs a blogokkal; hogy ez a felvetésed miből jöhetett, hogy itt ilyesmiről van szó, elképzelni sem egyszerű. Ezzel a bejegyzéssel csak az a probléma, hogy tévedésekkel terhelt és ezért néhol tökre félrevezető lehet az olvasóknak. Pedig ez tökre nem jellemző a posztolóra - azon túl, hogy arra vered, hogy nekem közvetetten beszólhass, inkább olvasgasd, micsoda különleges és izgalmas helyeken járt már, és milyen részletesen, informatívan számolt be róla.

Azt meg elhiszem, hogy nincs bajod annyira azzal, hogy beteszem ide a görögországi posztokat. Ok, irritállak, ami részemről több, mint rendben van, de azért pár thassosi információt csak felhasználtál belőle jól, igaz-e mester... ;)

Előzmény: Katana750 (8603)
Szaganaki Creative Commons License 2017.05.14 -2 4 8604

Most vagy én nem fogalmaztam egyértelműen, vagy pedig Te küzdesz kihívásokkal szövegértelmezés terén :) Ugyanis senki nem kérdőjelezte meg az olvtárs jogát a blogja közkinccsé tételéhez, de ha már megtette, akkor vele jár a kritika is! Én is elolvastam  a bejegyzést és valóban semmilyen új, releváns információt nem tartalmaz, az valóban egy innen-onnan összeollózott kis szösszenet. Én úgy gondolom, hogy ha már valaki veszi a fáradtságot és blogot ír, akkor ott a sajt szellemi produktuma jelenjen meg és ne bízza ezt Gugli bácsira, mert így csak egy néhány száz Mbit halmaz, egy lájk gyűjtő hely.

Előzmény: Katana750 (8603)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.14 -6 3 8603

Van itt is olyan fórumtárs(geodo1) aki betolja a blogját. Nincs ezzel semmi gond. Bár én emlékszem valakire aki zokon vette, hogy a privátban megtapasztalt és direkt nem közkincsé tett nyaralóhelyét a fent említett blogján látta viszont. Ezzel sincs semmi gond, végül is Görögország várja a nyaralókat.

Előzmény: Szaganaki (8602)
Szaganaki Creative Commons License 2017.05.14 -1 3 8602

Az, hogy betoltad ide a blogodat egy dolog. Viszont kénytelen vagyok egyetérteni azokkal az ottani kommentekkel, hogy az egy valós információt nélkülöző, innen onnan "össze schmittelt" szöveg és fotógyűjtemény. Saját bevallásod szerint sem voltál ott és innen kezdve már eleve nem lehet hiteles, ezt a blog bejegyzést - szerintem  vagy a grafomán, vagy pedig szereplési vágyad motiválta.

Előzmény: alicoins (8597)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.13 -3 4 8601

de ugye tartalmi és konkrét érvek voltak? akkor jó. hát a te nyígásodnak értelme van-e?

Előzmény: Katana750 (8599)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.13 -2 3 8600

Neked is(csak, hogy több legyen:-)! Pakolsz már Tolóba?

Előzmény: Melcsi625 (8598)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.13 -5 4 8599

Látom ki lettél osztva a blogon. Itt meg jönnek az arctalan - olók. Ugyan nekem sincs fényképem itt, de vállalom, hogy + oltam.

Melcsi625 Creative Commons License 2017.05.12 -7 3 8598

De jó!Tetszett,köszi!!

alicoins Creative Commons License 2017.05.12 -12 5 8597

Köztudott, hogy Görögország mindig is az egyik legfelkapottabb nyaralóhely a magyarok körében. Viszonylag könnyen elérhető a szárazföld, azonban az 1300 szigetből álló ország szigeteire is érdemes ellátogatni. Ehhez nyújt segítséget a poszt, hogy az egyes szigetekre hogyan lehet eljutni. A szigetekben az a legnagyszerűbb, hogy nem csak a főszezonban, hanem szezonon kívül (szeptemberben-októberben) is jó idő van, lehet strandolni, és az árak már sokkal barátibbak. A 170 lakott szigetet lehetetlen felsorolni, így összeválogattam az általam 10 legszebbnek gondolt, de nem a legfelkapottabb szigetet, amelyeket ABC sorrendben mutatok be. 

http://alitraveling.blog.hu/2017/05/11/10_elfeledett_gorog_sziget

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8596

Köszi az infót neked is, meg geodo1-nek is.

Ettől függetlenül nálam nem fordul el a kis huncut :-(((

Legyalulom és újratelepítem, hátha akkor nekem is rendesen fog működni.

Előzmény: bazidzsó (8593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!