Keresés

Részletes keresés

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.29 0 0 17434

A két kép lemaradt... :) 

 

Már ilyen úton szétrázott...

 

Alig bírtam lehámozni magamról...

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.29 0 0 17433

Sziasztok!

Gondoltam, végre van egy szabadnapom, megnézem a régi korit, aztán lesz ami lesz. :D A fehér koriból krémszínű lett, de ez még oké. Alig bírtam felvenni, pedig betét sincs már benne. Már a felvételnél mintha futottam volna 3km-t. :) Ennyi év kihagyás után naná hogy az első pár méteren mintha jégen lettem volna. De az gyorsan visszatért valamelyest a helyzet. 55-ös kerékkel szó szerint kínzás volt végig gurulni az utcán. Atya isten, hogy tudtam én ezzel korábban városban korizni? Borzalom!
Tükörsima úton még még... De sajnos 10 perc után a bal lábam már ordított hogy azonnal szedjem le róla ezt a satut. :D Érdekes, mert abba simán belehuppant a lábam, meg minta az lenne a kisebb. 
Emlékszem, hogy korábban is fájt, csak akkor nem érdekelt, csak hogy zúzzak. Most így próbálgatva, a 41 Roces kicsi. Ahogy így érzékelem, keskeny. De annyira intemzíven fáj, hogy elég nehéz megállapítani... :D 
Á, most ment el előttem egy hasonlóan pocakos sportember korival! :D Imádom hogy itt ez teljesen hétköznapi dolog... K2 kori volt rajta, de nagyon csörgött zörgött...

Na az biztos, ha korival akarom formába rázni magam, akkor kell egy másik, mert ez esélytelen. Max ha büntetni akarom magam akkor ok... :D 
Szegényem, ez is recseg-ropog...

Befejezem a rinyálást, mert azért jó érzés volt... ;)

https://indavideo.hu/video/Kori_10

Swel125 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 17432
szg307 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 17431

Nem semmi...

Előzmény: Swel125 (17430)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 17430
Swel125 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 17429

https://youtu.be/7UWIZP4MzMY

 

Szépnapot mindenkinek.

Swel125 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17428

Nekem így mondták.

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17426

Jaja, így van. Régen egyes ugratások után elő a készlet, és cseréltem is a csavarokat mert elhajlott. :D Emlékszem, nem is volt hozzá, hanem helyettesítettem hozzá hasonló csavarral, azt csók. :D A kerekeket akkor is forgattuk, cserélgettük. Első adagot szinte csontig elhasználtam, hiszen nem lehetett csak úgy venni a boltban.  

Előzmény: Saughassy (17425)
Saughassy Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17425

A kerekeket rendszeresen cserelni es forgatni kell kintrol bentre, jobbrol balra es elolrol hatra. De a kemenyebb anyag azert sokat segit.

Előzmény: Jor-EL (17423)
Saughassy Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17424

En biztosan nem fogok lebeszelni rola senkit, mert a fej nehezen gyogyul. :)

 

De az igazsag az, hogy meg kell tanulni esni, a csuklotores pedig kb a leggyakoribb a koris baleseteknel, szoval ha mar nagyon nem akar semmit felvenni az illeto, legalabb egy csuklovedot viseljen. 

A fejet jardan, forgalomban eri nagyobb kockazat, zart placcon tenyleg nehez ugy esni, hogy a fej legyen veszelyben.

Előzmény: Törölt nick (17421)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17423

Puha kerekekkel "tanultam" meg korizni, és ott szóba sem jött soha a hoki stop. Mindig csak T-Stop, szlalom fékezés, meg a hoki stop lazább változata működött. 
Később kisebb, keményebb kerekeknél sem erőltettem, mivel nem rögzült, és pár keményebb zakó után, inkább nem feszegetettem. :)
A T-Stop durván koptatja a kerekeket, és ugye szinte mindig ugyanazon az oldalon...

Pár durva dolgot láttam kori által, mint pl a hoki stop-nál, amikor letapad a kori, de emberünk térde, teste megy tovább...
Vagy ugyanez amikor szakadnak a szalagok, azt te elfordultál, de a kori, és a láb ugyanúgy megy egyenesen... 

A kórházban pont ilyen miatt műtötték a mellettem levő srácot. 
Bukóm, meg semmi védőt nem használtam soha korábban, nem is nagyon volt akkor, de most biztos nem ártana.
Így is esek-kelek, nemhogy korival... :D

Barátom is elég jól tudott korizni, azt egyszer ácsorgott, hirtelen megbillent, előreesett, mindkét csuklója eltört. 
Ha nem állok mellette, nem hiszem el. Nem volt profi, de nem is kezdő fitnesz koris volt a gyerek. Azt mondja a mai napig nem tudja mi a franc volt.

Most jut eszembe, azért városban, szűk járdán, sok ember között valóban csak a T-Stop működött, hiszen nincs hely nagyon szlalomozni, sem vadul becsúszni. :D

Swel125 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17422

Nem sérültem be, semmi gáz.

Nincs nagy baj a kerekekkel, de sajnos a faralás, fékezés kis kerékkel sem volt erössegem. A nagy kerék se könyiti meg. Ezzel a keménységgel számomra szinte lehetetlen megcsúsztatni, és el is darálnám a gyakorlással hamar.

Egy profinak biztos ez is menne.

Van még mit tanulni. (De ez is a cél.)

Különben számomra is meglepő volt hogy menyire szük a paletta. Örülök ha nem horror áron találok egyáltalán valamit. Arrol már nem is álmodok hogy mondjuk valami épkézláb szinű legyen (mondjuk fekete) és ne libafoszöld lila középpel vagy valami hasonló "remek" szinkombináció. Az árakról meg pláne ne beszéljünk.

 

 

Előzmény: Jor-EL (17419)
Saughassy Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17420

Nem olyan egyszeru komoly serulest szerezni. Csuklo/tenyervedo szerintem kotelezo, a tobbi pedig mereszseg fuggvenyeben elhagyhato. De ha trukkoket gyakorol az ember, nem hatrany a terd/konyokvedo.

Előzmény: Jor-EL (17419)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.19 0 0 17419

Most komoly? Nehogy már egy kis viccelődést így..... 
Amúgy ami rajta van, az ennyire nem jó, hogy kerekeket keresel? 

Néztem kint németbe a kerekeket, de a megadott méretek alapján elég gyenge a felhozatal, sőt...
Én meg még mindig nem rendeltem, és lehet ki is hagyom, de még át kell gondolnom. 
Másodállást vállaltam, és tulajdonképpen még aludni is alig van pár órám. :D 

Évekkel ezelőtt is igen gyengusz volt a koris felhozatal mindenhol. Egyszerűen nem értem miért.
Itt is van ingyenes pálya, és szinte csak deszkások, meg most ugye a sok fiatal a rollerrel. 
Deszkán kezdtem én is a snowboard imádatom miatt, de nagyon gyorsan koris lettem ahogy kipróbáltam. 

Amúgy korival volt valakinek komolyabb sérülése? Térdszalag, vagy ilyesmi?

Előzmény: Swel125 (17412)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 17418

Nekem is ez jött ki bár igaz a mostani kerekeimmel most szembesültem hogy nem nagyon kell nedves úton  probálkoznom.

Ha jól be tudom rakni a hétköznapokba , munkábajárásra a korit. Őszre kell néznem valami eső kereket. Azt el tubom képzelni hogy arra nagyon jó.

Itt találtam még egy forumot

http://forum.cross-skating.com/index.php/thread/4345-powerslide-imperial-suv-125/

Google a barátúnk

;-)

Szep napot.

Előzmény: alsógatyagnóm (17417)
alsógatyagnóm Creative Commons License 2018.07.17 0 0 17417

Köszönöm! Igen, teszteket néztem én is, a legtöbb helyen hasonlókat mondanak. Van ugyan egy-két videóban száraz aszfaltos powerslide is, de ezek nem túl meggyőzőek. Ha van esetleg valakinek személyes tapasztalata a külsők kopásával, sérülékenységével kapcsolatban, az még érdekelne. Erősen durva aszfaltra nem tűnik rossz megoldásnak, de amíg nem lesz lehetőségem alaposabban kipróbálni valahol egy ilyet, addig egyelőre maradok a normál kerekeknél.

Swel125 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 17416
Előzmény: alsógatyagnóm (17414)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 17415

Hali. Engem is érdekelt a téma. Valahol találtam egy tesztet vagy review-t az egyik tipusról ha megtalálom belinkelem. Talán valami imperial suv-ra kerestem rá.Ott azt irták hogy nagyon tapad, homokos ,murvás talajon vagy esőbe esetleg. De még esőbe is egész jól tapad. Száraz úton szinte esélytelen.

Macskaköves rusztikus városi utakon  nagyonjó de megérezni a súly és a gördülési különbséget. Fárasztó egy normál kerékhez képest. 

Ezt olvastam.

Előzmény: alsógatyagnóm (17414)
alsógatyagnóm Creative Commons License 2018.07.16 0 0 17414

Terepkerékkel próbált már valaki powerslide fékezést aszfalton? Nem túl puha hozzá a kerék? És ha meg lehet vele csinálni, mennyire bírja ezt hosszabb távon a külső gumi?

Swel125 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 17413

Ha valakit érdekel. Egy kis fejtegetés a kerekekről.

http://www.online-skating.com/articles-761-anatomy-of-an-inline-skate-wheel.html

Egész részletes

Még a googléval is átjön a lényeg.

Szép nepot jó gurulást mindenkinek.

https://youtu.be/0doLUuO9owM

Swel125 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 17412

Köszönöm neked sokat segítetél.

Előzmény: Jor-EL (17411)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.12 0 0 17411

Csak nem elkoptattad már? :D

Előzmény: Swel125 (17410)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17410

Csak egy mai hangulat videó.

https://youtu.be/rcTin9TPXS0

 

 

Valaki tud egy jó árú kerék beszerzési forrást esetleg német országba?

(110 mm,  88A vagy fO, full rádius)

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17409

Engem sosem érdekelt a szezon régen sem, ha belendülök, akkor állat vagyok. :) Motorozás is így volt. Mit érdekelt hogy esik a hó, vagy tél van. Persze csak okosan, azért hülye nem vagyok. :) Amúgy lenne affinitásom, erőm, és időm rá, akkor nyitnék egy ilyen üzletet itt. Ekkora város, azt nincs még a környéken sem egy koris bolt. Persze sok bolt van, ahol az átlag korikat meg lehet venni, de szerintem most én sem egy NASA által kifejlesztett prototípust szeretnék vásárolni. :D Bár azt is tudom, hogy sokkal ritkábban vesznek ilyen korikat, szóval valószínű nem élne meg egy ilyen jellegű szakbolt, még úgyis ha minden lenne a palettán. 


Előzmény: Swel125 (17408)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17408

Mondjuk szerintem is rendeld meg azt ami van a boltba készleten és tudnak rendelni kissebet vagy nagyobbat, azt még aznap fel tudja adni, (a boltosnak se jó ha nő a készlete de ami ott van az ott van) másnap nálad este visszajelzel és vagy megérkeztél vagy legrosszabb esetbe az első rendeléstől számitva a kb 7. napon visszaküldéssel együtt meg vagy. Mindenki örül.

Hidd el megértelek én is kb ezen mentem végig. Részben ilyen okok miatt költöttem kb kétszer annyit mint szerettem volna. Pedig nagyon "fájt". De nem akartam lemaradni a szezonról.

Nem egyszerű magyarországon korit venni ha nem áruházas korit veszel. Én már azon is gondolkodtam hogy egy fuvaros ismerőssel elmegyek bécsbe. 

 

(Szerintem az a boltos a mérvadó aki megmérte a kori belső talphosszát)

Előzmény: Jor-EL (17405)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17407

Sokkal korábban vártam valami hasonló hozzászólást! :D Köszi, hogy ilyen finoman fogalmaztál, mert magamnak már adtam volna a pofámba. :D
Igazából már sok hozzászólással ezelőtt eldöntöttem, hogy Midtown, csak a méret ide-oda ugrálás miatt tötyörögtem. Na meg a sok különböző infó sem tett jót. :)
Találtam üzletet, ahol elviekben van méret bőven, szóval bekezdek valamelyikkel, azt ha nem jó, akkor csere-bere. Ennyi...

Legalább egy kicsit felpörgött a topik. :D 

Előzmény: nazareth (17406)
nazareth Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17406

Nem panaszként mondom, egészen jól elszórakoztatod magad meg a fórumot az elmúlt egy hétben, de most pont ott vagy, mint amikor kezdted :)

 

Ha valóban nem tudod megoldani, hogy az elkövetkezendő egy-két hónapban valami olyan helyen megfordulj, ahol tudsz görkorit próbálni, és tényleg Magyarországról kell távsegítséget kérned – annak ellenére, hogy mindenkinek kb. az első megnyilvánulása, hogy görkori-téren a távsegítség nem működik –, szerintem mindenképpen be kell nyelned, hogy vaktában megrendelsz egy fél számmal nagyobbat, és legfeljebb cserélteted.

 

Ennek hiányában akár a végtelenségig (de őszig mindenképp) ellengedezhetsz egyhetes ciklusokkal a -0.5 és +1.5 szám között, a különféle tanácsok függvényében :-/

Előzmény: Jor-EL (17405)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17405

Hát ez óriási! :D

Az egyik bolt most reagált a múlt heti levelemre! Már nem is tudom melyik-melyik, de az írás alapján több üzletük van...
A lényeg, hogy itt meg azt írja az eladó, hogy nem, nekem nem kisebb kell, hanem a 41,5 illetve lehet inkább a 42-es méret. :D 
Nesze nekem... :D 

Előzmény: Jor-EL (17404)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.11 0 0 17404

Őszinte legyek? :D

Már kosárban volt, azt töröltem. Most keresnem kell olyan boltot, ahol méretben van alatta, és felette is ha cserélni kell, mert ez így valóban elég lutri. Utazni nem tudok mostanság, pedig most már úgy vagyok én is, hogy kirándulással egybekötném a családdal, de pont most adunk full gázt a melóba, meg .... nem is ecsetelem... 

Nem értem ezeket a méretezeséket, miért kell ennyire össze-vissza nyomatni. 

Salomon cipőim 41 1/3-os méretezésűek, ezek nekem a legkényelmesebbek. UK méretben ez 7,5, és 26cm. 
K2 méretezésben ez a UK 7,5, EU 41,5. De ez már CM-ben 26,5cm. Az én lábam meg 25,6cm. 

Szóval akkor lehet itt K2-ből UK 7, EU 40,5 és 26cm-es kell. A franc sem tudja, de szerintem ezt rendelem meg elsőre.

A kerekek minőségének utánaérdeklődtem, azt mondták pöpec kis kerekek. A csapágy, és a sín ami gyengébb az Uptownál, de a csapány cserélhető ugye. A sín meg kompozit, de erős cucc.

Na ennyi... :D  

Előzmény: Swel125 (17403)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 17403

Szép estét ezek szerint célegyenesbe?

Csak annyit tudok hozzá szolni ,

amikor fenr voltam a boltba pesten én a 44-es k2 tri skate 100-at probáltam és abból jónak tünt a 44 de a jobb lábam végigért (kb fél szám plusz) de se a 44.5 (nem rendelhető) se a 45ös(rendelésre 5-7 nap) nem volt a boltba k2 ből más modelből se,nem volt viszonyitási lehetőség  ezért nem mertem rendelni.

 

A swel -böl volt 44 és 45 és a 45 jó volt ez lett végülis.

 

A lábam a cipöknél általába 44.5-45  szokott lenni.

 

Tehát én is elképzelhetőnek tartom hogy a poverslide 41 es mérete a K2 40..5ös méretéhez kozelít. Ami kb a 41 es cipő méret.

Előzmény: Jor-EL (17402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!